Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
zoretanin akadasm 2bcuk aydr kullanıo 6 ay kullnılması gerekiomş sürekli dudk koruyucusu sürüo ayrıca yağları eritio zayflatıoda :) gcen kırtaseye gttk orda bi kız bnd kullanıorm ddi yüzünde heryeri silce varms ve gecmiş ama yan etkisi varms bnun kmseyi korkutmak istemem de içinde radyoaktif varms ve ilerde çocgn oldgnda %99 sakat dguomus ybancı ülkelerde bu ilaç yzünden intihar olayları çok olms dedi ama cok sacma biz inanmadk bde %99 dio %100 deseydi tam olcaktı yane :KK70: ayrıca doktrlar dha ii bilir okdr insan kullanıo öle bi zrarı olsa vermezlerdi ben de kullanmayı dsünüormm

o kız resmen saçmalamış :)) ilaç kullanırken hamile kalmak tabi doğacak çocuğu tehlikye sokuyormuş..ama tedaviden 1 ay sonra yada bir kaç ay sonra hadi diyelim 1 yıl sonra sağlıklı çocuklar dünyaya getirebiliyormuşuz...mesela ablam kullandı ilacı 2007 yılında Allah nazarlardan saklasın dünya tatlısı yeğenimiz dünyaya geldi:KK66:

ilacı kullanırken hamile kalmak sakıncalı zaten evli olanlara doğum kontrol ilacı veriyorlar bir de ilacı bıraktıktan sonra hemen kan veremiyosun 1 ay kadar onun dışında yok çocuğun olmaz olsa da sakat olur uydurma şeyler bunlar

kızlar ben de yarın başlıyorum bu ilaca. doktor 30 mg verdi. 30 mg kullanan var mı? 10 mg sabah 20 mg akşam şeklinde mi kullanıyosunuz? doktor söyledi ama hatırlayamıyorum şu anda :1no2:

hayır hepsini aynı anda iç ama her gün aynı saatte içmeye dikkat et ben de 30 mg kullanmıştım

ben günde 40 mg alıyorum..günde 2 kez olmak üzere 20 mg..hepsini aynı anda içmek ya da gün içerisinde bir den fazla içip aynı doza ulaşmak arasında fark olmaz bence..doktoruna tekrar sor istersen..

merhaba ben siteye yeni üye oldum.yarında bu ilacı kullanmaya başlıcam umarım faydası olur!

:çok üzgünüm:selam..ben bu ilaca yarın 30 mg olarak başlıcam.6 ay kullanıcam şimdiden korktum umarım işe yarar.dudak nemlendiricisi olarak ne kullansam acaba en etkilisi hangisi cevaplarsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler:çok üzgünüm:

Merhaba,

Ben guruba bugün üye oldum. Mesaj gönderiyorum fakat nereden takip ederim daha sonra hiç bilmiyorum:) Bende yaklaşık 15 ay önce tedavi gördüm fakat uzun vadeli bir sonuç alamadım. Bugün tekrar doktora gittim ve bana Zoretanın verdi. Yani 2. tedavi:KK43: Daha önce kullandığım için tecrübeli sayılırım..Geçensefer günlük 20 mg kullanmıştım..4-5 ay kadar..Bu kez 2 günde bir 20mg alacağım birgün ilaç bir gün krem ne olacak bilmiyorum:KK43:
İlk kullandığımda aşırı bir sivilce artışı yaşamıştım. Yine aynı tepkiyi verecekmi cildim merak ediyorum. İnanın hiç hoş olmuyor..Doktor 4 ay sonra birşey kalmayacak dedi. Yanak kısmımda aktıf bir sivilcelenme var makyajla kapatılabilecek gibi ; fakat yinede rahatsız edici bir durum. Dudak ve cilt kuruluğu yaşıyorsunuz fakat ben çok yüksek doz kullanmadığımdan olsa gerek aşırı bir çatlama yada dökülme yaşamadım. Yani normalın üstünde demek istiyorum. İri sivilce oluşumu yapmıştı ve zamanla azaldığını hatırıyorum. Aslına bakarsanız ilaç kullanmak taraftarı değilim ama yapılabilecek birşey yok gibi:KK43: Yanak kısımlarımda kırmızı lekeler var onlardan kurtulmam gerek.

Merhaba,
Nivea dudak koruyucu yada( silverdin mi Bepanthene miydi hatırlayamadım) sık sık kullan..Yanı konu çatlayıp kanamaya başlamadan dudakların önlemini almak. Nasıl olsa çatlamıyor deyip kullanmazsan daha sonra daha çok zorluk çekersin. Aklına geldikçe sür zararı olmaz.

yüzüme ne kulllandıysam fayda etmedi 2 yıldır.şuanda bende 4.ayımdayım yüzüm felaket sivilceliydi.sivilcelerim büyük büyük ve içi doluydu çok şükür şuanda hiçbirşey kalmadı.korkmayın ....:teytey:

arkadaşlar bnde kullanıyorum buqn 5. qnm dudaklarıma her zaman bakıyorum bi sorun yoq şimdilik ama yüzümde kuruma soyulma we yanma başladı bugün bnlar ne zaman qeçiyo tedawi sonuna kadar bu yanma soyulma olmas inş yaamafoldumben

bugun doktora gıttım ve tahlıl ıcın kan verdım bkalım sonuca göre baslıycam umarım bende burdakı pek cok yorumu okudum ve olabılecek herturlu yanetkısıne kendımı alıstırdım sonuc ıtıbarıyle enınde sonunda bbek gıbı bır cılt vaad edılıyo :)))) buna deger ınanın.umarım bende bu ılacın sonunda buraya bbek gıbı bır cılde sahıbım artık dıye yazabılırım:)o gunu merakla beklıyorum zor ama gecıcı bır donem olması benı sevındırıyo... aksı takdırde bu sıvılceler bır ömur boyu benımle bunu dusunmek daha ıgrenc:KK43:(( oy uzden arkadaslar bırbırımıze destek olucak moraller verelım buna ıhtıyacımız var sanırım...

merabalar arkadaşlar,şuan 21 yaşındayım ve 12 yaşımdan beri akne problemim var denemediğim yol yöntem,kullanmadığım ilaç kalmadı..2 sene önce roaccutane kullandm birtek o etki etti fakat sivilcelerimin geçtiğini görünce kendiliğimden bıraktım,tedaviyi tamamlamadan bıraktığım içinde sonradan tekrarladı problemim tabii! Şimdi tekrardan bu sefer kesin bi çözüm bulmak üzere dermatoloğa gittim ve bana zoretanin i verdi 150 gün boyunca günde 40 mg kullanıcam ve bunun yanında azitro adı sanırım öyle bir antibiyotik daha verdi onu da berlirli günlerde kullanıyorum ayrıca günde 1 kere aknelerimin üstüne bactroban sürüyorum kulaklarımın içi ve arkası da dahil olmak üzere.sabah ve akşamda yüzümü bioderma yla yıkıyorum. ayrıca güneşe çıkarken 15 koruma faktörlü güneş kremi. bugün 17. günümdeyim dudaklarımda ve suratımda aşırı bir kuruluk var,saçlarım bile yağlanmamaya başladı zemuszemus onun dışında pek bir yan etkisini görmedim,ayrıca güzel bir cilde kavuşmak için bitakım zorlukları çekmeyide göze almamız lazım..5 ya da 6 ay biraz sıkıntı çekip bebekler gibi cilde kavuşucaz allahın izniylekaydirigubbakcemile5 bu sebeple birbirimize destek olalım ilacımızı aksatmadan kullanalım,sabırlı olalım ve sonuçları hep beraber görüp paylaşalım :) herkese acil şifalar diliyorum canlar:Saruboceq:

ilaçı kullanalımm 2 hafta olduu ama 3 gnüü bellagrılarımm şiddetlendıı gerrceekktenn =(( dudaklarmdaa kuramadıı hiç belkidee cok sık kream suurdgmmdenndırrr:1rolleyes: herkessee acil şifalarrr :KK66::KK66:))

zoretanin akadasm 2bcuk aydr kullanıo 6 ay kullnılması gerekiomş sürekli dudk koruyucusu sürüo ayrıca yağları eritio zayflatıoda :) gcen kırtaseye gttk orda bi kız bnd kullanıorm ddi yüzünde heryeri silce varms ve gecmiş ama yan etkisi varms bnun kmseyi korkutmak istemem de içinde radyoaktif varms ve ilerde çocgn oldgnda %99 sakat dguomus ybancı ülkelerde bu ilaç yzünden intihar olayları çok olms dedi ama cok sacma biz inanmadk bde %99 dio %100 deseydi tam olcaktı yane :KK70: ayrıca doktrlar dha ii bilir okdr insan kullanıo öle bi zrarı olsa vermezlerdi ben de kullanmayı dsünüormm

o kırtasiyeci kız fena halde saçmalamış arkadaşım. yalnızca bu ilacı kullanırken ve tedavi bittikten 1 ay sonraya kadar gebe kalmaman gerekiyor kalırsan bebeğin sakat doğuyor çünkü. ama ileride çocuğunun olmaması gibi bir şey söz konusu bile olamaz böyle cahil cühela insanlar orda burda konuşarak insanları korkutuyorlar. sende madem o kızın söylediklerinin saçmalığın daniskası olduğunu biliyorsun seninde burada paylaşmaman gerekir bence. çünkü insanların aklında soru işareti kalıyor olmayan uydurmasyon bi bilgi yüzünden. lütfen böyle aslı astarı olmayan bilgiler paylaşmayalım.

zoretanini kullanırken hamile kalınırsa yüzde 99 sakat doğuma yol açıyo .bunu milyonlarca insan kullanıo dünyada böyle saçma sapan bişey olamaz.yani ilaç kullanımından bir bçk 2 ay sonra hamıle kalındığında bi sorun olacağını sanmıyorum doktorlarda aynı şeyi söylüyorlar

Son düzenleme:
ilaçkullanlar yüzünde ne gibi değişiklikler var. ben ilacın 5.günündeyim. iki de krem verdi. biri gece biri gündüz. yanaklarımda bi kızarıklık oldu. kremden mi ilaçtan mı bilmiyorum. kızarıklık gibi değil de yanakları kanlı olan çocuklar insanlar vardırya öyle. allık sürmeme gerek kalmıyor. :)
yani ilaç kullananlar seizde de oluyormu?

X