Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar herkese merhaba.ben 5 yıl önce akne tedavisi gördüm monodoks,aksil akniloks gibi ilaçlar kullandım dr.kontrolünde.fakat hiçbir faydasını göremedim.2 ay önce çene kısmımdaki aşırı sivilcelerden dolayı dr. a gittim günde 30 mg.olmak üzere zoretanin kullanmamı önerdi.ve bana yan etkilerinden uzuuun uzun bahsetti dudaklarında kuruma olacak,sivilcelerinde artış olacak,kişiye göre değişir ama bel ve baş ağrısıyla karşışaşabilirsin dedi.gerekli tahlilleri yaptıktan sonra bana bir kağıt imzalattı.şu an ilacı kullanalı 2 ay oldu fakat bende cok aşırı dudak çatlaması olmadı hatta 1 gun boyunca hiç nemlendirici sürmediğim oldu:teytey: burun kısmımda kuruluk oldu sadece.sivilcelerimde ewet gözle görlür bir artıs meydana geldi.kontrole gittiğimde dr. a sordum acaba ilaç etki göstermiyormu diye.hayır sende cok fazla yan etkisi olmamıs ama bu ilacın işe yaramadığı anlamına gelmiyor.hatta yerinde olmak isteyen çok kişi olabilir dedi bana moral verdi saolsun.tedavime devam ediyorum vee hiç moralimi bozmuyorum cildim düzelecek inşallah ben inanıyorum.sizde moralinizi bozmayın arkadaşlar.hersey çoooookkk güzel olacak.herkese şifalar diliyorum

ben daha bugün başladım ve çok korkuyorum yazdıklarınızı okudum kendimi kötü hissediyorum :S:S

ben daha bugün başladım ve çok korkuyorum yazdıklarınızı okudum kendimi kötü hissediyorum :S:S

hiç korkma canım ben sivilcelerimden tamamen kurtulacağıma inanıyorum.seninde yapman gereken tek şey sivilcelerinden kurtulacağına inanmak....

inşallah ya bugün ikinci gün hşimdilik hiçbir değişiklik yok ben sadce şu sivilcelerin çok artacağı zamandan korkuyorum okula filan gidiyorum çok büyük sorunlar olmaz umarım desteğiniz için teşekkür ettim

kesinlikle çok faydalı bi ilac ama tabiki tahlil sonuclarına göre verilen bi ilac:) bende sivilce problemi yoktu ama yüzümde siğiller vardı bulasmaz olasıcalar çok çektim onlardan minik kahve rengi lekeler halindeydi dermataloğum farketti ve zoretanin yazdı.tabi yan etkilerinden de bayagı bahsetti zaten onun için bi anlasma yapılıyo ben biseyler imzalamıstm:) nyse 1 ay için bayagı etki gösterdi zaten beyaz tenliyim iyice beyazlamıstm sonra bıraktm geçti diye ama uzunca bi süre dudaklarım kurumustu onun içinde pantenol diye bi krem vermişti.neticede gerçekten çok faydalı bi ilac ama sabır gerekiyo kullanırken yan etkiler biraz can sıkıyo ama sonuc gerçekten çok iyi en kötü yani karaciğere birazda olsa zararı var her ilacın var aslında ama bunda önemli olan kan tahlili yaptırmadan kullanmamanız.yeni baslayan arkadslar etkilerinden fazla korkmayn inanın etkisi çok fazla kuruluk yapıyo çok hassaslastırıyo ama kullanınca iyi olursunuz ins.bide benden tavsiye sakın ağda yaptırmayn yüzünüze ben bıyığımı aldırmıstım salak gibi bıyık bölgem tamamen yara olmustu tam bıyık seklinde bi kırmızılık sonrada kabuk bağlayan bi yaraya dönüşmüştü:) 1 hafta da onun için evden çıkamamıstım.siz sakın ağda gibi seyler yaptırmayn yüzünüze bu ilacı kullanırken.doktorum tahmin edemedim epilasyon yaptıracağını banada iyi bi deneyim oldu demişti:) :KK70:

inşallah ya bugün ikinci gün hşimdilik hiçbir değişiklik yok ben sadce şu sivilcelerin çok artacağı zamandan korkuyorum okula filan gidiyorum çok büyük sorunlar olmaz umarım desteğiniz için teşekkür ettim

canım bende cok asırı sıvılce olusmadı.sadece cene kısmımda oldu bıraz ama olacak o kadar onuda goze almalısın kı guzel bır cılde sahıp olabılesın

canım bende cok asırı sıvılce olusmadı.sadece cene kısmımda oldu bıraz ama olacak o kadar onuda goze almalısın kı guzel bır cılde sahıp olabılesın
anladım ya aslında çok mantıklı kullanmak bu türlü zaten çekiyoruz sivilceyi ki bnm sürekli vardı hiç geçmezdi şimdi en azından bi gün gececeğini biliyorum :)

ilaçkullanlar yüzünde ne gibi değişiklikler var. ben ilacın 5.günündeyim. iki de krem verdi. biri gece biri gündüz. yanaklarımda bi kızarıklık oldu. kremden mi ilaçtan mı bilmiyorum. kızarıklık gibi değil de yanakları kanlı olan çocuklar insanlar vardırya öyle. allık sürmeme gerek kalmıyor. :)
yani ilaç kullananlar seizde de oluyormu?

aynı anda başlamışız ilaca benim de 5. günümm ama bende hiç bi değişiklik yok dudaklarım dahi kurumadı sadec yüzümdeki sivilceler gitmeye başladı

Herkese merhaba 7 ay bende kullandım bu ilacı. Kullanmayı bırakalı da 7 ay oldu kimsenin moralini bozmak istemem ama bende herşey başa döndü, özelliklle 1 aydır tamamen herşey eskisi gibi neden böyle oldu anlamıyorum siyah noktalara kadar herşey herşey eski yerlerine geldiler. ılaç tedavim ilk bittiği aylarda bebek gibi bir ciltle dolaştım çokta mutluydum. O kadar yan etkisini çektim ilacın bunun içinmiydi diyorum. O bel ağrısı nasıl bir şeydi çekmeyen bilmez, göz kuruluğu ellerimin kıpkırmızı olması falan... Sonuç böyle olmasydı herşeye razıydım senağlama

kızlar mehaba bugun 3. ayım bıttı dr. a gittim kan tahlili vermeye dr.a yüzümdeki sivilce artışının daha ne kadar süreceğini sordum belli olmaz bazen 2. ayın sonunda tamamen bitiyo bazende 4. ayın sonunda.bende kullandım çok faydasını gördüm dedi dr.gerçekten de cilt i çok güzeldi.moralim düzeldi gerçekten.merak etmeyin kızlar bu sivilcelerden sonsuza kadar kurtulacağız:teytey:

ne güzel canım ya bende 7 ay tedavi gördüm tedavim biteli 4 ay oldu tamam sivilce çıkmıyor artık ama sivilce lekeleri kaldı daha dr gitmedim nebileyim

ben 4. ayıma başladım. ama karaciğer enzimlerim çok yükselmiş. doktorum dozu düşürdü. 15 gün sonra tekrar tahlil yaptırıcam. karaciğer enzimlerini düşürmek için ne yapmak gerek, bileniniz var mı?:Saruboceq:

bende zoretanin kullandm 7 ay süreyle bir ay önce tedavim bitti acıkcası dudaklar kuruyor sürekli nemlendirmek gerekyor nemlendirildiği sürece sorun olmuyor birde eller suyla sürekli temas halinde olduğu için kızarmalar oluyor sürekli doktorn verdiği kremleri sürmekte fayda var. açıkca söylemek gerekirse ben sırtımdaki sivilceler için doktora başvurdum yüzüm şuanda çok güzel ama sırtımda pek bi iyileşme olmadı korkulacak bir şey yok beni de çok korkutmuşlardı

bende 8 yıldır gördüğüm tedavilerden sonucu zoreatin ilacına bugün başlıyorum. merak ettiğim yememe, içmeme dikkat edecek miyim? neler yiyemeyecem neler içemeyecem doktorumdan tam bilgi alamadım.

sizden yardım istiyorum arkadaşlar.

bende 8 yıldır gördüğüm tedavilerden sonucu zoreatin ilacına bugün başlıyorum. merak ettiğim yememe, içmeme dikkat edecek miyim? neler yiyemeyecem neler içemeyecem doktorumdan tam bilgi alamadım.

sizden yardım istiyorum arkadaşlar.

merhabalar önceliklee.. ben 2. ayındayım ilaçın..özel bi yeme içme planı uygulamadım normal hayat aynen devam ediyor.bi problem olmuyo zaten.sadece başka bi ilaç almamaya özen gösteriyorum.. zaten bende hiç bir yan etki yok dudaklarımın kuruması dışında kan yağlarım bile en normalinden :)) Allah herkese böyle tedavi süreci nasip etsin... sabredin kurtulucazzzzz :):dance:

slm arkadaşlar...
İlacı kullanmaya başlayalı tam bir ay oldu.30mg kullanıyorum.Doktorumunda söylediği gibi dudaklarım kuruyor.Bir ayın sonlarına doğru bazı yan etkileri ortaya çıkmaya başladı.Elimde ve boynumda kırmızı kapçuklu pütür pütür bişeyler çıktı.Diğer yan etkileride allerji,kaşıntı,yorgunluk.Ama en önemlisi gözlerimin önünde hareket eden siyah noktacıklar oluştu ve bulanık görüyorum. Sizlerdede gözünüzde böyle problem oldumu?Doğrusu korktum gözüme birşey olacak diye bırakmayı dahi düşünüyorum.Sizce geçermi ki?Bu konuda bilgisi olanlardan yazmalarını rica ediyorum normal birşeymi geçermi ne yapmalıyım.Yeni üye oldum cvplarınızı bana ulaştırırsanız sevinirim.

slm arkadaşlar...
İlacı kullanmaya başlayalı tam bir ay oldu.30mg kullanıyorum.Doktorumunda söylediği gibi dudaklarım kuruyor.Bir ayın sonlarına doğru bazı yan etkileri ortaya çıkmaya başladı.Elimde ve boynumda kırmızı kapçuklu pütür pütür bişeyler çıktı.Diğer yan etkileride allerji,kaşıntı,yorgunluk.Ama en önemlisi gözlerimin önünde hareket eden siyah noktacıklar oluştu ve bulanık görüyorum. Sizlerdede gözünüzde böyle problem oldumu?Doğrusu korktum gözüme birşey olacak diye bırakmayı dahi düşünüyorum.Sizce geçermi ki?Bu konuda bilgisi olanlardan yazmalarını rica ediyorum normal birşeymi geçermi ne yapmalıyım.Yeni üye oldum cvplarınızı bana ulaştırırsanız sevinirim.

benim gözümdede kuruma oluyordu. belki seninki de kurumadan kaynaklanan bir sorundur. doktoruna danış. o sana uygun bi göz damlası verecektir. bu göz damlalarının yan etkisi olmyor yapay göz yaşı bir nevi. kafana da takma çoğu yan etki psikolojik ve endini dinlemekten kaynaklanıyor bence. korkma ben de aynı şeyleri yaşadım ve şuan çok iyiyim :dance:

benim gözümdede kuruma oluyordu. belki seninki de kurumadan kaynaklanan bir sorundur. doktoruna danış. o sana uygun bi göz damlası verecektir. bu göz damlalarının yan etkisi olmyor yapay göz yaşı bir nevi. kafana da takma çoğu yan etki psikolojik ve endini dinlemekten kaynaklanıyor bence. korkma ben de aynı şeyleri yaşadım ve şuan çok iyiyim :dance:

slm
Teşekkür ederim beni biraz rahatlattın insan nede olsa korkuyor.Evet zaten bir ayım doldu tahlillerim yapılıcak gidince söylerim sanada çook geçmiş olsun ii olmasına sevindima.s

X