Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Kizlar o kdr yaziyoruz konusuyoruz burda birinizde demedinizki sakin yuzune agdayla epilasyon yaptirma yanar die :KK43:( ilaca basladigimdan beri ilk defa biyiklarimi agdayla aldirdim ama bildiginiz yanik izi olustu once kipkirmiziydi sonra kurudu soyuldu simdi hala yanmis gibi buzuk buzuk duruo allahim yilbasina bigun kala dustugum hale bak ins duzelir :KK43:(

Canım ilacın prospektüsünde de yazıyordu bu uyarılar kısmında keşke baksaydın.
Konumuzda da var ama sen geç başladığın için dikkat etmemişsin.
Bende koluma ağda yapmıştım aylar önce derim çok fena soyulmuştu çok fena yandı o günden beri aldım dersimi aldım valla ağda yapmıyorum ayaklarıma da öyle ama zaten kış :KK70: jiletle alıyorum iki ayda bir ancak ayaklarımı.
Özel bölgeme de ağda yapıyorum ama direk yapıştırıp çekmiyorum ben tahriş olur yoksa kopararak alıyorum dikkatli tertemiz oluyor.

e tabii canım ağda yapılır mı:KK20::KK20: derin zaten çok inceliyor ben iple bile aldırırken dikkat ediyorum.5. ayıma girdim artık sivilcem çıkmıyor ama izler belirgin 6. ayda bitermiş kilom hep aynı ben başlangıçta 2 kilo verdim hala aynı kilodayım.

Ben 5. aya girdim ama hala çıkıyorlar büyük büyük anlamıyorum. Doktor seninkiler birazcık inatçı tedavin sandığımızdan daha uzun sürücek dedi. Moralim bozuldu çok. Sizin tedavileriniz kaç ay sürecekmiş doktorunuz ne dedi?

merhaba.. moralini bozma benim 6 ay sürecekmiş ve bende şuan 5. ayıma girdim ama 7- 8 ay süren arkadaşlarımda oldu.. yapman gereken tek şey sabretmek geçmiş olsun :)

Kizlar o kdr yaziyoruz konusuyoruz burda birinizde demedinizki sakin yuzune agdayla epilasyon yaptirma yanar die :KK43:( ilaca basladigimdan beri ilk defa biyiklarimi agdayla aldirdim ama bildiginiz yanik izi olustu once kipkirmiziydi sonra kurudu soyuldu simdi hala yanmis gibi buzuk buzuk duruo allahim yilbasina bigun kala dustugum hale bak ins duzelir :KK43:(

merhaba.. ama zaten ilacım prospektüsünde yazıyor ağda yaptırılmaması gerektiğini.. herneyse olan olmuş iz kalmıyormuş merak etmek o kabuk soyulup atacak iz kalmıyor..

Canım ilacın prospektüsünde de yazıyordu bu uyarılar kısmında keşke baksaydın.
Konumuzda da var ama sen geç başladığın için dikkat etmemişsin.
Bende koluma ağda yapmıştım aylar önce derim çok fena soyulmuştu çok fena yandı o günden beri aldım dersimi aldım valla ağda yapmıyorum ayaklarıma da öyle ama zaten kış :KK70: jiletle alıyorum iki ayda bir ancak ayaklarımı.
Özel bölgeme de ağda yapıyorum ama direk yapıştırıp çekmiyorum ben tahriş olur yoksa kopararak alıyorum dikkatli tertemiz oluyor.

e tabii canım ağda yapılır mı:KK20::KK20: derin zaten çok inceliyor ben iple bile aldırırken dikkat ediyorum.5. ayıma girdim artık sivilcem çıkmıyor ama izler belirgin 6. ayda bitermiş kilom hep aynı ben başlangıçta 2 kilo verdim hala aynı kilodayım.

merhaba.. ama zaten ilacım prospektüsünde yazıyor ağda yaptırılmaması gerektiğini.. herneyse olan olmuş iz kalmıyormuş merak etmek o kabuk soyulup atacak iz kalmıyor..
,

tşk ederim kızlar :) ben sadece lazer epilasyon yapılması zararlı die biliyorum agdanın yasak oldugunu hiç duymamıştım yada farketmemiştim :) ki normalde vucuduma agda uyguluyodum 3 aydır fln bişe olmuyordu bıyıgımı agdayla aldırmamıştım bayadır ilk defa onda böle bi durumla karşılatım ama neyseki geçti kremlerle fln :) fakat bunun dışında sizinde oluyormu bilmiyorum ama sürekli burnum akıo sanki burnumun içi yara varmış gibi acıo dokununca ya da silerken ve sildikten sonrada kanıo sonra kuruo burnum, geceleri nefes almakta zorlanıyorum yaklaşık 2-3 haftadır böyle başka bi doktora gittim burun temizleme spreyi verdi deniz suyu die geçiyor. alerji hapı fln verdi ama geçmedi :KK43:

,

tşk ederim kızlar :) ben sadece lazer epilasyon yapılması zararlı die biliyorum agdanın yasak oldugunu hiç duymamıştım yada farketmemiştim :) ki normalde vucuduma agda uyguluyodum 3 aydır fln bişe olmuyordu bıyıgımı agdayla aldırmamıştım bayadır ilk defa onda böle bi durumla karşılatım ama neyseki geçti kremlerle fln :) fakat bunun dışında sizinde oluyormu bilmiyorum ama sürekli burnum akıo sanki burnumun içi yara varmış gibi acıo dokununca ya da silerken ve sildikten sonrada kanıo sonra kuruo burnum, geceleri nefes almakta zorlanıyorum yaklaşık 2-3 haftadır böyle başka bi doktora gittim burun temizleme spreyi verdi deniz suyu die geçiyor. alerji hapı fln verdi ama geçmedi :KK43:

Canım aynen benimde öyle oldu ama nedense bu aralar kuruma çok olmuyor burnumda bazen benimde kanıyor yani normal yan etkiler bunlar korkma. Ben hiç bişey kullanmıyorum burun için. Benim çene kısmım çok kuruyor sabah kalkınca büzülmüş gbi hissediyorum :KK70: hametan krem sürüyorum her gün ancak.

Canım aynen benimde öyle oldu ama nedense bu aralar kuruma çok olmuyor burnumda bazen benimde kanıyor yani normal yan etkiler bunlar korkma. Ben hiç bişey kullanmıyorum burun için. Benim çene kısmım çok kuruyor sabah kalkınca büzülmüş gbi hissediyorum :KK70: hametan krem sürüyorum her gün ancak.

anladım cnm çok saol. beni rahatsız etmesi kanası değil ama kuruması cunku nefes alırken zorlanıyorum burnum tıkandığı için :KK43:

anladım cnm çok saol. beni rahatsız etmesi kanası değil ama kuruması cunku nefes alırken zorlanıyorum burnum tıkandığı için :KK43:

anlıyorum canım evet bende de oluyordu ama şu an iyi sonradan hafifliyor sanki yan etkileri.

selamlar, ya ben sacımı boyatıorum sorun olur mu sizce?

Merhabalar tekrardan.. Tedaviye başlarken sağ sol profillerden yüzümü fotografladım, 10. günde ve tedavimin ilerisinde mütemadiyen çekeceğim fotoları da birleştirip buraya ekleyeceğim, tedavi sürecini korkup erteleyenler için yardımcı olacağını düşünüyorum.
Çok fazla sayfa oldugu için aramaya da üşendim, şu an bu şekilde bir çalışma var mı? Şu şu sayfada foto. var diyen olursa çok memnun olurum.

Bir de sormak istediğim birşey var, bazı arkadaşlar yazmış dove sabun kullanıyorum, temizleyici köpük kullanıyorum vs. diye.
Ben günlük olarak sabah akşam sebamedin köpük temizleyicisini ve ardından da sebamedin toniğini kullanıyorum. Ardından da su bazlı nemlendiricimi uyguluyorum. Tonikten sonra krem acayip yanma yapıyor. Bu zararlı mıdır? Yanma hissi kötüye işaret mi? Önümüzdeki kontrolde hekimime danışıcam ancak daha vaktim var, buradan bilen biri yardımcı olursa çok teşekkür ederim.
Bir de vücudumun enteresan yerlerinde sivilce çıkmaya başladı, çıkacağı olan sivilceler mi bunlar, bunlar üzerine bir işlem yapmam gerekli mi acaba?

Bu arada Didemcim saç boyası ile ilgili bir bilgi verilmemiş, saç boyası normalde saçı kurutuyor, e bu tedavi sürecinde de ciltte ve saçta kuruma olacağı için biraz daha fazla kuruma sonucu dökme yapacaktır tahminimce. Çok zoraki değilse kullanma derim ancak görünümünden hazzetmediğim için ben de kullanıyorum. Sadece artı olarak z.yağ+bal bakım yapıyorum, umarım sonucunu alırım.:KK1:

slm arkadaşlar bu hapı kullanalı 3 ay 15 gün oldu cildim çok kurudu dudak kurulugu geçti ama cildimle hiç oynamadıgım halde izler kaldı kırmızı kırmızı ne yapmam gerekiyor....

slm arkadaşlar bu hapı kullanalı 3 ay 15 gün oldu cildim çok kurudu dudak kurulugu geçti ama cildimle hiç oynamadıgım halde izler kaldı kırmızı kırmızı ne yapmam gerekiyor....

O kırmızılıklar zamanla geçecekmiş canım.. benimde 5,5 ay oldu hala kırmızılık var hatta stres yaptım bu hafta yanağımda sivilce çıktı :KK43:

selamlar, ya ben sacımı boyatıorum sorun olur mu sizce?

ben saçımı boyatmıyorum yani hiç boyamadım doğal kullanıyorum o yüzden bilemiyorum ama şöyle bir fikrim var ilacı kullanmaya başladıktan sonra saç derimde kuruyor ve dökülmeye başlıyor ve saçımdaki parlaklık bile gitti o kadar yani çünkü yağ kalmakdı kafada doğal olarak belki boya daha da kötü yapabilir diye düşünüyorum ama bu ilacı kullanırken 15 günde bir bile boyayan arkadaşlarım vardı sen bilirsin..

Kızlar ben son hapımı aldığımın ERTESİ günü reçetemi gösterip yeni haplarımı alıyordum peki şöyle olur mu: Hapların bittiği gün alabilir miyim yenilerini, illa ertesi günü mü beklemem gerekli? Çünkü pazar gününe denk geliyor da :KK43:

Kızlar ben son hapımı aldığımın ERTESİ günü reçetemi gösterip yeni haplarımı alıyordum peki şöyle olur mu: Hapların bittiği gün alabilir miyim yenilerini, illa ertesi günü mü beklemem gerekli? Çünkü pazar gününe denk geliyor da :KK43:

Hayır gerekmiyor haftasonuna geldği için bazen 2 gün önceden aldığım zamanlar bile oluyor.

slm kızlar
ben bu ay 4.kutuma başladım :) ama aklıma takılan başka bi konuda bileniniz varsa yardımcı olursa sevinirim. ben yaza girmeden bileğime küçük bi dövme yaptırmak istiyorum ama bu ilaç yan etki yaparmı ? ilacın yan etkilerini okudum göremedim. sizin fikriniz varmı ? ya da ilacı bıraktıktan bi ay sonra fln yaptırsam yinede etki eder mi cildime merak ettim yardım lütfen :)

merhaba aynı anda 40 mg kullanan var mı ? başka bir ilaç daha kullanmam gerektiği için doktorum bu şekilde verdi normalde sabah 20 akşam 20 alıyordum bugün sabah 40 mg içtim biraz ağrım var belimde :/ bir fikri olan var mı

merhaba, bende sivilce tedavisi görmştüm 1 buçık yıl kadar önce bende ki sonuçlarını paylaşmak istedim belki okuyana bir fikir vermiş olurum. Çevremden bana tavsiye edilen bir dermatoloğa gittim ve bana 5 aylık bir tedavi uygun gördü kullandığım ilacın adı Acnegen di. İlacın yan etkileri genelde dudak kuruluğu ve bel ağrısı şeklindeydi bende,çokta fazla rahatsız olmadım çünkü sonuçların iyi olacağından yana olan inancım tamdı. Genelde 2 günde yağlanan saçlarım bu ilaç sayesinde 1 hafta yıkamasam yağlanmıyordu :) Ben 2.kutuyu bitirdiğimde yüzümdeki değişiklikler mucize gibiydi her geçen gün sivilcelerin gittiğini yüzümün aydınlandığını siyah noktaların yok olduğunu gözlemledim. 5 aylık tedavimin son ayını esgeçtim yüzümün aldığı hal beni yeterince tatmin etmişti. Tedaviyi bırakalı neredeyse 2 yıl olacak zaman zaman çıkan minik sivilcelerim oluyor(tedavimi tamamlamadığım için olabilir diye düşünüyorum) o da regl dönemlerimden önce ama eskisi gibi değil tabi. Tedavim tam bitmemişti doktoruma gidip tekrar başlayabilirim belki eğer o da uygun görürse ilacı kullandığım süre boyunca fondötene pudraya veda etmiştim 1 saat süren makyajım 5 dakikada bitiyodu, tedaviye devam edin çünkü sonuçları iyi olacak..

merhaba aynı anda 40 mg kullanan var mı ? başka bir ilaç daha kullanmam gerektiği için doktorum bu şekilde verdi normalde sabah 20 akşam 20 alıyordum bugün sabah 40 mg içtim biraz ağrım var belimde :/ bir fikri olan var mı
bana doktorum bu şekilde içebileceğimi söyledi tek seferde baktım eczacıda üzerine tek seferde iki hap diye yazmış kutunun ilk günler bu şekilde yaptım ama sonradan 20 20 içmeye başladım erken kalkan bi insan değilim ilaç bahanesi ile erkenden kalkar kahvaltı filan yaparım diye düzene girmem açısından yani :KK70: işe de yaradı ama eczacılara da sordum tek seferde alınabilir zor geliyorsa fark etmez demişlerdi..

X