Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
İnşallah. Ama bitiyor merak etmeyin. Ben yüzümdeki kılları iple aldım. Ve vücudumda epilasyon kullandım acır diye korkuyordum ama normaldekinden pek bi farkı olmadı. A vitamini olan besinleri de tükettim ama abartmayarak. :) Başka soruların varsa sorabilirsin. :)

çok teşekkürler :) epilasyon derken lazer epilasyon değil makine değil mi? açıkçası normalde tüylenme sorunum da var bende makine dışında bişey kullanıp onları çoğaltamam :) sizde kepek sorunu yaşadınız mı? ve kendiliğinden patlayan sivilcelerin izi kalır mı acaba? yani yüzümde çıkıyorlar ve yüzümü yıkarken bile patlıyorlar :S

ben 2008 yılından beri bu sorunla uğraşmaktayım. önceleri görmezden geldim, psikolojik dedim. ama ne psikolojik durumum düzeldi ne de sevgili sivilcelerim. :) artık adım atmak zorunda kaldım ve başladım hakkımızda hayırlısı... ben sabah 20 ve akşam 20 mg toplamda 40 mg alıyorum günde. 8. günüm ama ömrümde görmediğim kadar acayip saçlarım kepeklendi. bugün gidip ceradolin isimli şampuanı aldım az önce de uyguladım. saçlarım siyah renk kepekler berbat ne diyeceğimi bilemiyorum :KK43:..

Canım başlarda ben de kepeklenme sorunu yaşadım. Ama şampuanını direk kepekli saçlar için değil de nemlendiricili şampuanlar kullan. Ama Dove markasını kullanma daha da berbat etti saçlarımı. Şampuan konusunda seçici ol derim. Epilasyon makinesinden bahsediyorum hiç lazeri denemedim yalan bir şey söylemeyeyim :)

Ve sakın ama sakıın internette okunanlara aldırış etmeyin. Yok intiharmış yok çok kötüymüş falan tamamen moral bozucular. Ben başlarda moralim bozulmuştu ilacı mı bıraksam diyordum ama iyi ki bırakmamışım şu an o kadar mutluyum ki mutluluğumu size anlatamam. :) Aynalara tekrar tekrar bakıyorum. :)))

Canım başlarda ben de kepeklenme sorunu yaşadım. Ama şampuanını direk kepekli saçlar için değil de nemlendiricili şampuanlar kullan. Ama Dove markasını kullanma daha da berbat etti saçlarımı. Şampuan konusunda seçici ol derim. Epilasyon makinesinden bahsediyorum hiç lazeri denemedim yalan bir şey söylemeyeyim :)

Ve sakın ama sakıın internette okunanlara aldırış etmeyin. Yok intiharmış yok çok kötüymüş falan tamamen moral bozucular. Ben başlarda moralim bozulmuştu ilacı mı bıraksam diyordum ama iyi ki bırakmamışım şu an o kadar mutluyum ki mutluluğumu size anlatamam. :) Aynalara tekrar tekrar bakıyorum. :)))

kepek sorunu umarım geçicidir seninki gibi yoksa kaş yaparken göz çıkarmaya dönecek :) ayrıca açıklamaların için teşekkürler... şimdi ilaca bağlamak doğru olur mu bilmiyorum ama sağ kasığımda bir ağrı var 2 gündür apandisitten çok acayip korkuyrum :S sizde hiç kasık ağrısı oldu muyduydu :KK70:

Evet. Benim yüzümde sadece çene bölgemde tekrarlayan sivilceler var. Yanaklarımda alnımda çıkmıyor :/ Sırf çenem için başladım inşallah zaman su gibi akıp geçer.
20Mg ile başlayalım dedi doktorum. Bir daha ki ay arttıracak dozu. Sen kaç mg ile başladın ?

ben 5. ayıma girdim yüzüm ilk önceleri yüzüm çok kötü oldu bakılamayacak durumdaydı ama şuanda yüzüm çok güzel ben dahi inanamıyorum birara hep öyle sivilceli kalack zannetim ama sabırla aştım. biraz lekeler var onlar içinde krem ve jel kullanıyorum dahada güzel olacak inş. sabır edin arkadaşlar.

kepek sorunu umarım geçicidir seninki gibi yoksa kaş yaparken göz çıkarmaya dönecek :) ayrıca açıklamaların için teşekkürler... şimdi ilaca bağlamak doğru olur mu bilmiyorum ama sağ kasığımda bir ağrı var 2 gündür apandisitten çok acayip korkuyrum :S sizde hiç kasık ağrısı oldu muyduydu :KK70:

Her şeyi ilaca bağlama pozitif düşünmeye çalış. :) Ben bir zamanlar bel ağrısı çektim ama çok da fazla sürmedi. İlacın en güzel yanı saçlarınızın yağlanmaması :)

ben 5. ayıma girdim yüzüm ilk önceleri yüzüm çok kötü oldu bakılamayacak durumdaydı ama şuanda yüzüm çok güzel ben dahi inanamıyorum birara hep öyle sivilceli kalack zannetim ama sabırla aştım. biraz lekeler var onlar içinde krem ve jel kullanıyorum dahada güzel olacak inş. sabır edin arkadaşlar.

O kremlerin ismini verebilir misin acaba?

Kızlar benim yüzüm ara ara kızarıyor. Sizde de oluyo muydu? Dikkat çekici :/ Nasıl engelleyebilirim bu kızarıklığı?

kızlar moralini bozmak istemem ama bildigim doktorumun bizzat söylediği seyide paylaşmak isterim.ben cildim lise döneminde sivilceli diye doktora gttim.bana jel vermedi bir tanecik merhemverdi.cok cok az sür dedi.neden jel vermediniz dedim jel cildin tamamına sürülüyor buda cildi yakıp zamanda derinin incelmesine yol acar ilerde cildinde lekeler olusma ihtimalini arttırır mümkün oldugunca yüzüne bişey sürmemeye calıs bu verdıgım merhemıde sadece sıvılcenın ustune sür demişti.sürdüm acnelyse mi öyle bişeydi.pembe beyaz bi kutuydu sarı merhemi vardı.en son arkadasım bana limon sür dedi.sürüyodum haftada 2 kere oda yakıyo ama sonucta içinde kimyasallar yok o cildime cok iyi gelmişti.zamanla gectı sıvılcelerım sımdı sadece stres yaptıgımda cok fazla birde adet öncesı cıkıyor.takmıcaksın sivilceyi aman diceksin ben bunu anladım.bigün yine cildiyeciye gittigimde ellerim için doktora ellerim hakkında terledıgı için şikayetcı oldugumu söylediğimde yani yüzündeki sivilcelerden rahatsız değilsin ellerindenmi rahatsızsın dedi.evet o sivilceler geccek nasılsa bigün demiştim.takmadıkca oynamadıkca gercekten gecıyo zamanla.birde karacıger sorunu olan insanda sivilce cıkıyormus.bol bol enginar yemenızı veya engınar suyu pancar yemenızı tavsıye ederım .karacıgerı temızlıyomus ben bunları cok yıyorum mevsımınde bı sorunum yok karacıgerımde ama sıvılcelerımın az cıkmasında bunlarında muhakkak etkısı oldugunu düşünüyorum.

O kremlerin ismini verebilir misin acaba?

Kızlar benim yüzüm ara ara kızarıyor. Sizde de oluyo muydu? Dikkat çekici :/ Nasıl engelleyebilirim bu kızarıklığı?

bendede oluyo sıkıldıgımda heyecanlandgımda kıpkırmızı oluyo sinir oluyorum :) aradan bı 2-3 dk gecıyo gecıyo kızarıklık sonra bıdaha heyecanlandımmı bı daha kızarıyo ates basıyo fılan .bnde engellemek ıstıyorum bunu.

Arkadaşlarım çok kızardığımı söylüyorlardı ama hiç ilaçtan olduğunu düşünmemiştim. Sonraları öğrendim ki ilaçtanmış. Bunu önlemek için yüzünüze doktorun izin verdiği bir nemlendiriciden sürebilirsiniz. Bana nemlendirici vermemişti güneş kreminden kullanabilirsin demişti ve işe yaramıştı. Bu da bir öneri :)

6 ay geçti ve o bahsettiğiniz pürüzsüz ciltten eser yok. Hala 4-5 tane ''kocaman'' sivilceler var ve aylarca geçmiyooorr :KK43:

6 ay geçti ve o bahsettiğiniz pürüzsüz ciltten eser yok. Hala 4-5 tane ''kocaman'' sivilceler var ve aylarca geçmiyooorr :KK43:

Senin cildin biraz inatcıymıs,tedavin uzar canını skma sadece.Hiçbişeyden eser kalmaz bnm dördüncü ayım ve sadece izler kaldı.Onlarda yakında gecer heralde zamana bırak ...

merhaba kızlar.. :)

öncelikle belirtmeliyim ki ben de akne mağduruyum :) malumunuz üzerine sivilcelere karşı 4 tane ilaç var; acnegen, aknetrent, zoratenin ve roaccutane...

her neyse konuyu dağıtmadan toparlayayım :) bizim gibi akne mağduru arkadaşlar öyle bi site açmış ki sormayın gitsin :) Acnegen, roaccutane,aknetrent,zoretanin yardım işte muhteşem site :))

sitenin ismine bakmayın, yukarıda bahsettiğim 4 ilacı kullanan arkadaşlar da var, kimse size dışarıda olduğu gibi 'aaa yüzüne noldu?' gibi bi tepki vermiyor, aksine motive bile oluyorsunuz, tedavisi bitenler, yeni başlayanlar, başlayacak olanlar için harika bi yer :) online akne sitesi yani :KK70: kurulum itibariyle facebook'a benziyor, sadece üye olmanız yeterli :)

not: aknetrent kullanıyorum ve 5. ayın son günlerini yaşıyorum ve herkese geçmiş olsun diyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kizlar,
oncelikle bu sayfayi okuyorsak ya bizim ya da sevdigimiz birinin sivilce problemi icin paylasimlara ihtiyac duyuyoruz demektir.Herkese gecmis olsun! Ben de zoretanin isimli ilaca henuz basladim bugun 6.gunum ama yeni olmasina ragmen yan etkileri yasiyorum..
Bu surecte beni takip etmek isteyenler zoretanintedavim.blogspot isimli adresten gun gun fotograflarimi ve iyilesme surecimi takip edebilir, yorum yapabilirler..Eger sizin de blog sayfaniz ya da bir arkadasa bu zorlu surecte bir destege ihtiyaciniz olursa her zaman konusmaya hazirim, mail adresim zoretaningunlugu@gmail ...
Umarim izlerden de her seyden de kurtuluruz ve yan etkiler ilacla beraber geride kalir, saglikla yasariz..

Sivilcelere kesin çözüm bunu dene canm, iltihaplı sivilce

merhaba kızlar.. :)

öncelikle belirtmeliyim ki ben de akne mağduruyum :) malumunuz üzerine sivilcelere karşı 4 tane ilaç var; acnegen, aknetrent, zoratenin ve roaccutane...

her neyse konuyu dağıtmadan toparlayayım :) bizim gibi akne mağduru arkadaşlar öyle bi site açmış ki sormayın gitsin :) Acnegen, roaccutane,aknetrent,zoretanin yardım işte muhteşem site :))

sitenin ismine bakmayın, yukarıda bahsettiğim 4 ilacı kullanan arkadaşlar da var, kimse size dışarıda olduğu gibi 'aaa yüzüne noldu?' gibi bi tepki vermiyor, aksine motive bile oluyorsunuz, tedavisi bitenler, yeni başlayanlar, başlayacak olanlar için harika bi yer :) online akne sitesi yani :KK70: kurulum itibariyle facebook'a benziyor, sadece üye olmanız yeterli :)

not: aknetrent kullanıyorum ve 5. ayın son günlerini yaşıyorum ve herkese geçmiş olsun diyorum :)

kızlar aman diyim bu siteye üye fln olmayın ben bi kere girdim nasıl çıkacağımı bilemedim bazı seviyesiz insanlar var özellikle bayan oldugunuzu farkederseler sizinle iletişim kurmaya çalışıyorlar bildiğiniz face gibi ztn herkese acık yazdıklarınız ve bilgileriniz. arkadaşlık talebi atanlar msj gönderenlermi dersiniz. ki profil fotomda yoktu. yazdıgınız iletinin altından laf atıolar fln ben baya bi rahatsız oldum. hesabımı kapatmaya çalıştım sorular soruyorum sacma sapan cvplar yazıyorlar defol git o zmn bizde seni görmek istemiyoruz fln die. hesabım hala acık ama o gunden sonra töbe bi daha girmedim hesabımıda kapatamadım kimsede yardımcı olmadı. anlayacağınız ergen tipli coluk cocuk sivilce tedavisi bahanesiyle bu siteye dadanmışlar yinede tercih sizin :)

Bana da bugun doktorum Zoretanin ilacını yazdı ancak haftada sadece 2 kere kullanmamı önerdi; salı ve cuma günleri birer tane alıcam.. ne faydası olucak bu sekilde bilmiyorum. Kan tahlili yapılmasına da gerek duymadı..

kızlar aman diyim bu siteye üye fln olmayın ben bi kere girdim nasıl çıkacağımı bilemedim bazı seviyesiz insanlar var özellikle bayan oldugunuzu farkederseler sizinle iletişim kurmaya çalışıyorlar bildiğiniz face gibi ztn herkese acık yazdıklarınız ve bilgileriniz. arkadaşlık talebi atanlar msj gönderenlermi dersiniz. ki profil fotomda yoktu. yazdıgınız iletinin altından laf atıolar fln ben baya bi rahatsız oldum. hesabımı kapatmaya çalıştım sorular soruyorum sacma sapan cvplar yazıyorlar defol git o zmn bizde seni görmek istemiyoruz fln die. hesabım hala acık ama o gunden sonra töbe bi daha girmedim hesabımıda kapatamadım kimsede yardımcı olmadı. anlayacağınız ergen tipli coluk cocuk sivilce tedavisi bahanesiyle bu siteye dadanmışlar yinede tercih sizin :)

sana yuzde yuz katiliyorum, ben de acaba deyip uye olup ve uyeligini sonlandirma islemi bile yok, seviyesiz ve kimseye faydasi olmayacak bi yer, chat sayfasi falan var ama konuyla alakasiz muhabbet donuyor..
uye olmayin ben de tavsiye etmem!!!!

yahu bu tür ilaçları kullanmış ve aradan 6 ay veya 1-2 sene yada 5 yıl:44: geçmiş biri yok mu hiç.onda durum nedir ?

X