Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
yahu bu tür ilaçları kullanmış ve aradan 6 ay veya 1-2 sene yada 5 yıl:44: geçmiş biri yok mu hiç.onda durum nedir ?

ben varım canım :KK16: 2 yıl önce kullandım yüzüm hala bebek gibi tütütütü maşallah. Sabredin ilaç bitince bebek gibi bir yüzünüz olcak inşallah.

slm kızlar.gecen gun doktor bna da aynı ilacı verdi.ben yıllardır sıvılce sorunu yasıyorum yanı tek tuk cıkıo ama ılla kı cıkıo işte.her trlu krem jel kullandm doktor da son care bu ılacı onerdı.ama yan etkılerı ve ılk basta sıvılcede artış olması canımı sıkıyo.çalışıyorum işe giderken çok sıvılcem olsun istemıyorum ama bir taraftnada hepsını goze alıp bebek gıbı bı cıldım olsun istiyorum.kararsızım.yeni başlayan arkadaşlar deneyımlerını paylaşırlarsa sevinirim

Kızlar benim 7 aylık tedavim bitti. Tedavimin 3. ayında kocaman bir sivilce çıktı. Aylardır geçmedi doktor tedavin bitti dedi ama o hala geçmedi. Zamanla geçicek dedi ama ne kadar doğru bilmiyorum. Eskisinden daha iyi tabiki cildim ama hayal ettiğim gibi olmadı çünkü sivilce izleri kırmızı kırmızı duruyor :KK43: Yani yine fondotensiz dışarı çıkamıyorum. Bi krem verdi izler için kullan dedi. Sizin önereceğiniz başka birşeyler var mı :KK43:

arkadaşlar bende 2010 yılında kullandım. Yüzüm gerçekten çok kötüydü cildiyeye gidipte yüzü düzelebilen kimseyi görmediğim için umutsuzdum. O kadar vahimdiki yüzüm artık annemin ve arkadaşlarımın ısrarıyla giittim ve doktor bu ilacı verdi. sivex de verdi. iki hafta kullandım ve bir akşam yüzümü yıkadım yüzümden kabuk soymaya başladım. Yüzümü görmediğim için korkunçlugun farkında değildim. arkadaşlarım aynayı vermek istemediler. Zorla baktım ve haliyle korktum ne yaptı bu doktor diye. sabah solugu hastanede aldık. doktor böyle olacagını söyledi. okula bu suratla gidemeyecegimi söyledim. sivex si ara ara sürmemi söyledi. Burnum durduk yere kanamalara başladı. bunun sebebi ise vücudu kuruttugu için kılcal damarlrım kanıyormuş. bebanten dudaklarım için kullanıyordum bu merhemi burun içinede sürmemi söyledi ama beceremedim. daha sonra tabi bu burun kanamaları durdu. bol su tüketilmeli. ama ben bu ilacı dört ay sonra bıraktım çünkü doktor bana hiç bir şekilde kan tahlili yaptırmadı arkadaşlarımın ki mecbur tutuyordu çünkü kolesterolü yükselen arkadaşım vardı yaklaşık iki ay ara verip tekrar kullanmasını önerdi doktoru. benim ki üstün körü tutan biriydi korkudan bıraktım. şu an yüzümü merak ediyorsanız. gerçekten eski halimle değil 7 fark 1000 far bile bulabilirsiniz. ama ilk 2ay ümitsizdim sivilce çıkmaya devam ediyordu. şu an arada nadiren çıkıyor ama iz kalmıyor. diğer arkadaşlarım ise tedaviyi sonuna kadar sürdürdüler ve onlarda kesinlikle çıkmıyor. bu ilacı kullanacaksanız doktorunuzu iyi seçin. Reçetedeki korkunç yan etkiler pekte gözünüzü korkutmasın. ama hormanel olarak bir bozulma olabilir çünkü agır bir ilaç. tüylerim sanki karardı ama ondan mı bilmiyorum . hormon testi yaptırdım daha sonra ama normal çıktı. tekrar 2010 dönsem pişman olmadan kullanırım.

ben 8 aydır zoretana kullanıcıyım 1 ay 15 gün kullanmadım yanı tam yedi kutu hap bitircen bu hafta son krem tedavisine baslıcam kremini kullanan oldumu hafif izlerim var gidermi izler

arkadaşlar bende 2010 yılında kullandım. Yüzüm gerçekten çok kötüydü cildiyeye gidipte yüzü düzelebilen kimseyi görmediğim için umutsuzdum. O kadar vahimdiki yüzüm artık annemin ve arkadaşlarımın ısrarıyla giittim ve doktor bu ilacı verdi. sivex de verdi. iki hafta kullandım ve bir akşam yüzümü yıkadım yüzümden kabuk soymaya başladım. Yüzümü görmediğim için korkunçlugun farkında değildim. arkadaşlarım aynayı vermek istemediler. Zorla baktım ve haliyle korktum ne yaptı bu doktor diye. sabah solugu hastanede aldık. doktor böyle olacagını söyledi. okula bu suratla gidemeyecegimi söyledim. sivex si ara ara sürmemi söyledi. Burnum durduk yere kanamalara başladı. bunun sebebi ise vücudu kuruttugu için kılcal damarlrım kanıyormuş. bebanten dudaklarım için kullanıyordum bu merhemi burun içinede sürmemi söyledi ama beceremedim. daha sonra tabi bu burun kanamaları durdu. bol su tüketilmeli. ama ben bu ilacı dört ay sonra bıraktım çünkü doktor bana hiç bir şekilde kan tahlili yaptırmadı arkadaşlarımın ki mecbur tutuyordu çünkü kolesterolü yükselen arkadaşım vardı yaklaşık iki ay ara verip tekrar kullanmasını önerdi doktoru. benim ki üstün körü tutan biriydi korkudan bıraktım. şu an yüzümü merak ediyorsanız. gerçekten eski halimle değil 7 fark 1000 far bile bulabilirsiniz. ama ilk 2ay ümitsizdim sivilce çıkmaya devam ediyordu. şu an arada nadiren çıkıyor ama iz kalmıyor. diğer arkadaşlarım ise tedaviyi sonuna kadar sürdürdüler ve onlarda kesinlikle çıkmıyor. bu ilacı kullanacaksanız doktorunuzu iyi seçin. Reçetedeki korkunç yan etkiler pekte gözünüzü korkutmasın. ama hormanel olarak bir bozulma olabilir çünkü agır bir ilaç. tüylerim sanki karardı ama ondan mı bilmiyorum . hormon testi yaptırdım daha sonra ama normal çıktı. tekrar 2010 dönsem pişman olmadan kullanırım.

sivex kremmi hap mı ?

merhabalar.birkaç aklıma takılan sorularım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yağlı bir cildim var çok ilaç kullandım ama geçmedi öyle çok sivilcelerimde yok ama yüzüm hiçbir zaman pürüzsüz olmadı 22 yaşındayım doktorum zoretanin başlamamı önerdi yaz sonunda düşünmek için fırsatım var çok sivilcem olmadığından daha rahat mı atlatırım sizce bu süreci cildin kusması olayı beni çok tedirgin ediyor elmacık ve gıdık sayılabilecek yerlerde yogunluk olarak sivilcelerim çıkıyor çok tedirginim sizin fikriniz nedir?

herkese selam. geçen yıl zoretanin kullanmaya başladım. 4 ay kullandım. fakat bu dönemde tuhaf bir alerjim gelişti ve doktor ilacı kesmek zorunda kaldı. tarih 1 aralıktı. bir kaç gün içinde feci dudak kuruması geçti. tıpkı tüp patlamış gibi duran suratım da bembeyaz olmuştu.ilaç kullanırken suratım kırmızı olduğundan sivilcelerin iyileştiğini bile anlayamamıştım :) ama haziran ayının ilk haftası sivilceler çıkmaya başladı yine. yüzümde başladı .. göğüs bölgesinde de devam etti. anlayacağınız ee nerde kalmıştık dercesine sivilceler yine başladı. :KK43:
bende bugün 2 ay erken bırakmak zorunda kaldığımız için tedavime tekrar başlamak için dr. a gitim. anlattım herşeyi. zoretanin yazdı 30 mg. sabah 20 akşam 10 şeklinde. (evvelden 40 kullanmıştım). toplam 6000mg doz kullanılacak.yanında da hametan krem :) ancak dr.um kadın doğum doktoruyla bi görüş belki bi sıkıntı vardır dedi.tedbirli olalım dedi. bende ilaçlarımı yazdırınca doğruca hemen yan tarafındaki hastanenin kadın doğumcusuna gidip cildiyecinin söylediklerini anlattım.hemen ultrasona girdim. dr birsürü küçük kistim olduğunu söyledi. yaklaşık 20 tane :KK43: hemen doğum kontrol hapı önerdi yazz isminde. başka kullanma şimdilik dedi. adetimin 2. günü tekrar gelmemi söyledi. hormonlara bakılacakmış. sakın ihmal etme dedi. bu arada gittiğim hastaneler özel değil. zoretanin konusunda tecrübeliyim ya o yüzden birkaç gün sonra başlarım herhalde. adetimin ilk günü de yazz a başlıyorum. herkese bol sağlıklı günler....

merhabalar.birkaç aklıma takılan sorularım var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yağlı bir cildim var çok ilaç kullandım ama geçmedi öyle çok sivilcelerimde yok ama yüzüm hiçbir zaman pürüzsüz olmadı 22 yaşındayım doktorum zoretanin başlamamı önerdi yaz sonunda düşünmek için fırsatım var çok sivilcem olmadığından daha rahat mı atlatırım sizce bu süreci cildin kusması olayı beni çok tedirgin ediyor elmacık ve gıdık sayılabilecek yerlerde yogunluk olarak sivilcelerim çıkıyor çok tedirginim sizin fikriniz nedir?

canım ergenlik döneminide atlatmışsn bence kullan ben yazın başladm günek kremiini ihmal etmezsen bi sorun olmaz güneşe fazla çıkmamaya dikkat etmelisin ilacı kullanırken. zoretanin içten yağ bezelerini kurutuyor fakat ilacı kullanmayı bbıraktıktan sonra yağlanma çok azda olsa geri döner ama hiç bi zaman eskisi gibi olmaz merak etme normal insanlardaki gibi olur yani ayrıca çevremde birsürü kullanan arkadaşlarm var çokta araştrdm yan etkiler oldukça fazla ama ilacı bıraktıktan sonra hepsi geçiyo zaten doktor her ay kan tathlili yapıyor ona göre veriyor ilacın dozunu falan kullanan çoğu kişinin yüzü bebek poposu gibi oluyor :) ayrıca cildin kusması olayıda herkeste olmuyor kişiden kişiye değişir çok fazla sivilcesi olanlarlarda fazla kusma oluyor evet çünkü ilaç yağları dışarı atıyt oda 1 ay gibi sürüyormuş ama alacağın sonuç için bence kesinlikle değer :)

merhabalar,
ben de yeni başladım 2inci ayımdayım. herkes yazın başlama diyor ama doktor başla dedi diye başladım bakalım. çok dışarıda olmuyorsun ve güneş kremi kullanırsan sorun olmaz dedi. ben cildimin bu kuru halini çok sevmedim ama canım çok yanıyor bir yerlere sürttüğümde. ayrıca kolayca yaralarım iyileşmiyor. tedavinin geri kalanında bu durum devam eder mi sizce? yağ gerçekten de cildi koruyormuş :KK43:

Arkadaşlar moralim çok bozuk. zoretanin 2. ayındayım. Kullanan bir arkadaşım 'Merak etme bende sivilcelerimle oynardım kabuk tutardı onları bile yolardım ama hepsi geçti' diyor ama burda o kadar çok insan ısrarla İZLERİ GEÇİRMİYOR yazmış ki, depresyona giricem valla. benim cildim böyle lütfen biri yorum yapsın bunlar yüzelsel iz mi geçer mi lazere gerek kalır mı
Eki Görüntüle 780061

arkadaşlar benimde 2. ayım zoretaninle. Dün çıktım sahile, yüzümü 50+faktor güneş kremiyle kremlemiştim tabi. Yüzümün gölgede olmasına da dikkat ettim fakat mutlaka geldi yani ama leke falan hiçbir sorun yok vucudumda da yüzümde de. Neyse şöyle ki güneşe karşı cok hassas bir cildiniz yoksa cildinizi koruyarak güneşte kalmanız çok sorun olmayacaktır (yaz aylarında zoretanin kullanmak istemeyenler için)

bnde kullandım bu ilaçtan çok fazla yararı oldu 3 ay kullandım nerdeyse tüm sivilcelerden kurtuldum tek kötü tarafı dudaklarda ve deride kuruluk yapıyor onun içinde nemlendirici ve kremler kullandım

Bugün ben de zoretanin e başladım sabah 10 mg akşam 20 mg alıyorm..inşllh herşy yolunda gider..su içmeye başladm dudak kremimi de sürüyorum:)

Kizlar bende 58 kiloyum ve 40mg olarak baslamistim ama 8 gun sonra tansiyon dusuklugu bas donmesi yaşadım haliyle korktum doktora gittim ve 20mga dusurduk.benim sorunum alnimdaki gecmeyen minik sivilceler yani puturler ve siyah noktalar açık gozenekler,akne kadar şiddetli degil.merak ettigim su,bu ilac belki kiloya ve doza gore veriliyo ya her cilt icin ayni mi:/ oyleyse20mgdan 1 yil kullanmam gerekir:KK43:

Ben kullanıp süreyi tamamlayanlardanım. 6 ay kullandım. Tamamen geçti. Ama kullanmak cesaret ister. Ağzın burnun her yerin patlıyor. Bırakmayı bile düşündüm yarısında ama sonra başladım madem bitirim dedim Elimde bepantenle gezerdim.. Çok zorlu bir süreç. Zaten yasal bir ilaç değil. Eczanelerde bile yok özel siparişle getirtiyordum ben. 18 yaş altına aile imzasıyla veriliyor. Kullanırken ne çektiğimi bir ben bir de allah bilir. Allaha şükür geçti o dönem. Bünyem de zayıf daha da etkilemişti beni. Bir daha kullan deseler kullanmam ama :KK50::KK50:

Kullananlara acil şifa dilerim :KK31:

X