Zumba dansı.... kilo vermek isteyenler ... eğlenerek kilo verin

kızlar zumba yapmaya başlayacağım
ama basen ve bacak kısımlarımdan çok şikayetçiyim
kalın bacaklarım ve basenlerim var
zumba çok eğlenceli gözüküyor ama bacaklarımı kalınlaştırıp daha da kötü gözükmekten korkuyorum
daha önce deneyenler biraz yardımcı olabilir mi:2:

kızlar zumba yapmaya başlayacağım
ama basen ve bacak kısımlarımdan çok şikayetçiyim
kalın bacaklarım ve basenlerim var
zumba çok eğlenceli gözüküyor ama bacaklarımı kalınlaştırıp daha da kötü gözükmekten korkuyorum
daha önce deneyenler biraz yardımcı olabilir mi:2:

o zaman doğru dersi seçmişsin zumba da çalışmayan bir bölgen yok diye bilirim ve ınan bana sıkı fıt bır vücuda sahip olacaksın çünkü inanılmaz terliyor ve enerjı atıyorsun 1 ay git derm dene kendını :)

ya ben anlamadım biri beni aydınlatsın lütfen :KK15: ene bizim sitede başka zumba sayfasında ''zumba basen kalça yapıyor'' demiş bi arkadaş ama burdaklere bakılırsa bu durumun tam tersi söz konusu kaş yapıyım derken göz çıkarmıyım ben

bu kdr deli gibi hoplayıp zıplatan dans neden basen ve kalçaları büyütsün ki :S

daha önce latin dansa gitmiştim (salsa ve bachata) ne yersem yiyeyim hiç kilo almamıştım. Zumba'da latin dans hareketlerinin daha sportif olarak yapılışı. Amaç kalori yaktırmak, kan dolaşımını hızlandırmak.. Yapın bence, hem eğlenin hem ter atın

bu kdr deli gibi hoplayıp zıplatan dans neden basen ve kalçaları büyütsün ki :S

daha önce latin dansa gitmiştim (salsa ve bachata) ne yersem yiyeyim hiç kilo almamıştım. Zumba'da latin dans hareketlerinin daha sportif olarak yapılışı. Amaç kalori yaktırmak, kan dolaşımını hızlandırmak.. Yapın bence, hem eğlenin hem ter atın

oradaki kas grupları çok çalıştığı için genişleme söz konusu oluyormuş sende böyle bişey oldu mu??

Zumba Dance Class - Hull College - YouTube ay bende buna baslasam süper olur devam eden yokmu aranızda?

bana kimse tavsiye etmedi ama youtube'da gezinirken tesadüfen buldum bu videoyu, bugün yaptım, çok eğlendim. devam edicem. hem de zumba diye bi dans öğrenmiş oluyorum, formda kalmanın yanında. evde müzik açıp dans etmeyi çok seviodum, şimdi çok değişik figürler de öğrenmiş oluyorum, çok harika bence.

[video=youtube;uDgbBdS9W54]http://www.youtube.com/watch?v=uDgbBdS9W54[/video]

Linki öldü demişsiniz çoğunlukla ve uzun süreli video istemişsiniz ben bunu buldum egzersiz içeriyo ama hepsine bakma fırsatım olmadı daha videonun.

En güzel video bu bence. Ben 2 aydır falan bunu yapıyorum.

Neredeyse 3 ay zumba kursuna gittim. Ağır olmamak kaydıyla yediklerime içtiklerime de dikkat ettim. Yine de zumbayla kilo veremedim arkadaş ! :KK20: Allahtan Zumbaya gittiğimde amacım kilo vermek değil formumu korumaktı. Benden size tavsiye çatır çatır kilo vermek istiyorsanız o spor zumba değil ! Zumba sıkılaşmak ve formda kalmak için sadece .. Üstelik belden yukarısı öyle aman aman amanda çalışmıyor.. En çok bacak , bacak, bacak çalışıyor :KK51:

Neredeyse 3 ay zumba kursuna gittim. Ağır olmamak kaydıyla yediklerime içtiklerime de dikkat ettim. Yine de zumbayla kilo veremedim arkadaş ! :KK20: Allahtan Zumbaya gittiğimde amacım kilo vermek değil formumu korumaktı. Benden size tavsiye çatır çatır kilo vermek istiyorsanız o spor zumba değil ! Zumba sıkılaşmak ve formda kalmak için sadece .. Üstelik belden yukarısı öyle aman aman amanda çalışmıyor.. En çok bacak , bacak, bacak çalışıyor :KK51:

bende yediklerime dikkat ederek 5 günde bir kilo verdim ama hergün zumbamı da yaptım

Zumba dansi kurstan kursa fark ediliyor. baziler o yüzden verebiliyor, bazileri ise veremiyor.. Bende haftanin 2 günü zumba'ya katiliyorum 3 günü ise kardiyo ve agirlik calisiyorum. Zumba dansi bir kardiyo calismasi gibi görüceksiniz, kosmak, hizli tempoda yürümek, bisiklet sürmek, ip atlama veya yüzmek gibi. O yüzden sikilastirmaz, yag yakimini hizlandiriyor.

Vücudumuzdaki istenmeyen yagları yakmak ve forma girmek için kardiyo yapmak lazim. Zumba dansi'da bunu kolaylastiriyor, cünkü hem eglenceli hem hizli tempoda oldugu icin daha fazla yag yakimi oluyor. Eglendiginiz icin moralinizde yerine geliyor. Zumba dansini herkese tavsiye ediyorum, eglenerek yag yakiyorsun :))

Kilo veriyorsaniz hem kardiyo hem egzersiz yapmak sart diye düsünüyorum, yoksa etkili bir sonuc alinamaz (Ebru Salli bile kilo vermek istiyorsaniz pilates yapmadan önce yarim saat yürüyün diyor):
Kardiyo (yürüyüs, kosu, yüzme vs.) = yag yakar, inceltir
Egzersiz, agirlik (pilates, agirlik calisma vs.) = sikilastirir

Zumba dansi kurstan kursa fark ediliyor. baziler o yüzden verebiliyor, bazileri ise veremiyor.. Bende haftanin 2 günü zumba'ya katiliyorum 3 günü ise kardiyo ve agirlik calisiyorum. Zumba dansi bir kardiyo calismasi gibi görüceksiniz, kosmak, hizli tempoda yürümek, bisiklet sürmek, ip atlama veya yüzmek gibi. O yüzden sikilastirmaz, yag yakimini hizlandiriyor.

Vücudumuzdaki istenmeyen yagları yakmak ve forma girmek için kardiyo yapmak lazim. Zumba dansi'da bunu kolaylastiriyor, cünkü hem eglenceli hem hizli tempoda oldugu icin daha fazla yag yakimi oluyor. Eglendiginiz icin moralinizde yerine geliyor. Zumba dansini herkese tavsiye ediyorum, eglenerek yag yakiyorsun :))

Kilo veriyorsaniz hem kardiyo hem egzersiz yapmak sart diye düsünüyorum, yoksa etkili bir sonuc alinamaz (Ebru Salli bile kilo vermek istiyorsaniz pilates yapmadan önce yarim saat yürüyün diyor):
Kardiyo (yürüyüs, kosu, yüzme vs.) = yag yakar, inceltir
Egzersiz, agirlik (pilates, agirlik calisma vs.) = sikilastirir

Çok doğru yazmışsınız. Zumba dansı eğlenmek ilk önce .ben spor salonlarına gittim ama bu kadar hızlı kilo veremedim. hem sıkıldım hemde hareketler zor geldi.şimdi metabolizbamı hızlandırmak için dans ediyorum çok güzel ödem atıyorum. Plates sıkıcı ... herkesin spor yapma şekli farklı benim metabolizmam çok yavaş çalışıyor o yüzden dans hızlandırıyor ...

kilo verme serüveninde başarılar dilerim herkese :))

Merhaba arkadaslar,ben cuma zayiflama yarismasi 4. takim kaptan yardımcısı,4.takimdan Ausencia arkadasimiz yemek yarismasina katilmistir,diger yarismacilar,es dosttan oy topluyorlar,bizde sizlerin desteğinizi ve oylarınızı bekliyoruz arkadaşlar.
umarim mesajimi dkkate alir ve bize yardimci olursunuz,1 oy1 oydur
:13:

Yemegin adi "ZEYTINYAGLI KURU DOLMA VE BUGDAY SALATASI"

desteginiz icin simdiden tesekkürler:KK16::KK16:

http://www.kadinlarkulubu.com/yemekt...l#post29913445 (Zeytinyağlılar ve Salatalar) (Zeytinyağlılar ve Salatalar) (Zeytinyağlılar ve Salatalar)

X