Kocam eltime aşık

kadın doğal olarak fikir danışmak,dertleşmek için yazıyor...boşanamıycak durumda olduğu belli.hem zaten kolaymı 2 çocukla iş güç para olmadan boşanmak...uzaktan kolay görünüyor olabilir ama işin içinde olmak ne kadar zor dur...hem boşanmak için bu ilişkinin net ortada olması lazım bence.sadece şüphe üzerine hangimiz evliliğimizi bir anda bitirebiliyoruz:KK14:haaa yaşanan ilişki varsa patlar çıkar ortaya ozaman gözün döner hiç birşeyi umursamaz basar gidersin:KK14:ama şimdi bu sitede yüzlerce kadın eşinden eşinden şikayet ediyor hepsi boşuyomu yani:KK14:

evet her söylediğinize katılıyorum sadece bir düzeltme 1 çocuğum var.

bence eşinizden tamamen emin olmadan suclamayın.cünkü bu çok ciddi size bunu yaparken kendi kardeşine de ihanet içindedir demek oluyor ve bu ağır bir suçlama

kuzum sen en baştan izin vermişsin bu duruma ne münasebet kacası varken senin kocan ilgilensin yengesiyle ..parçalarım o kocayıda eltiyide..sana bişey anlatayım oğlum küçüktü bn çok kar yağdığı için kayın valdelere bayramda el öpmeye gidememmiştim eşim gitti.neyse eltiyide kapıda arabaları olduğu halde eşim bırakmış annesigile baya bi uzak .mesafe yani.bnde duydum tabi eşime bir güzel fırçamı çektim ..basit gibi görünebilir ama bnim için öyle değil..gözünüze ufakta görünse sesinizi çıkartın herşeye göz yummayın.ki sizi kullanmaya kalkışmasınlar.

bende biliyorum çok suçluyum. sizde böyle söyledikçe iyice gaza geliyorum koca denen keresteyi öküz gibi görüyorum ,az kaldı atlıyacağım üzerine boğazlayıp bende kurtulucağım. napayım kahretsin

bence eşinizden tamamen emin olmadan suclamayın.cünkü bu çok ciddi size bunu yaparken kendi kardeşine de ihanet içindedir demek oluyor ve bu ağır bir suçlama
arkadaşın bu olanlara kızması için illa aşk mı olması lazım aralarında..bnce çok saÇMA DAVRANIŞLAR BUNLAR BAŞINA GELMEYEN ANLAYAMAZ .

arkadaşın eşine kızması için aralarında aşk olmasına gerek yokki..bn olsam bnde kızardım asla kabul edeceğim şeyler değil.

bende biliyorum çok suçluyum. sizde böyle söyledikçe iyice gaza geliyorum koca denen keresteyi öküz gibi görüyorum ,az kaldı atlıyacağım üzerine boğazlayıp bende kurtulucağım. napayım kahretsin

yok canım ne boğazlaması..sen kesin tavrını koy yeter..

yok canım ne boğazlaması..sen kesin tavrını koy yeter..

tavır yapmakdan anlamıyor yada işine geliyor susup b.sayarında araba inceliyor, beni bu kadar incelesydi şimdiye kadar egom tavan yapardı, adam memnun karnı acıkınca yemeği gelsin giyinip kuşanıp işe gitsin bide internette araba... interneti başka amaçla hiç kullandımı onuda bilmiyorum. benim acilen bir hayat planlamasına ihtiyacım var , acilen bir iş ve çocuğuma kreş bulmam lazım, yoksa ciddi söylüyorum ben bu öküzü kurba kalmaz kesicem. bugün çok sinirliyim

tavır yapmakdan anlamıyor yada işine geliyor susup b.sayarında araba inceliyor, beni bu kadar incelesydi şimdiye kadar egom tavan yapardı, adam memnun karnı acıkınca yemeği gelsin giyinip kuşanıp işe gitsin bide internette araba... interneti başka amaçla hiç kullandımı onuda bilmiyorum. benim acilen bir hayat planlamasına ihtiyacım var , acilen bir iş ve çocuğuma kreş bulmam lazım, yoksa ciddi söylüyorum ben bu öküzü kurba kalmaz kesicem. bugün çok sinirliyim

şekerim, aklına öyle şeyler getirme. bir mesleğin varsa hemen iş bulmak için eşe dosta hbr sal. inş şöyle onun ağzını uçuklatacak bir iş bulursun. neyse bu arada kocanı ikna et bence ikinizinde bir aile danışmanına gitmeniz lazım. psikolok eşliğinde bu sorunu ancak çözebilirsiniz. çünkü sizin gerçekten psikolojinizi bu olay yıpratmış. ya merak ettim o eltin olacak kadın nasıl bir kadın, bir kadın bile bile bu yaklaşamaz bir kadına. ama sen acilen iş bul ve kocana ona ihtiyacın olmadığını göster. maaşınla eve masraf falan yapma. çocuğun ve senin için biriktir. ya insan ne diyeceğini şaşırıyo.
ama iyi gözlemle, insan konduramıyo.

şekerim, aklına öyle şeyler getirme. bir mesleğin varsa hemen iş bulmak için eşe dosta hbr sal. inş şöyle onun ağzını uçuklatacak bir iş bulursun. neyse bu arada kocanı ikna et bence ikinizinde bir aile danışmanına gitmeniz lazım. psikolok eşliğinde bu sorunu ancak çözebilirsiniz. çünkü sizin gerçekten psikolojinizi bu olay yıpratmış. ya merak ettim o eltin olacak kadın nasıl bir kadın, bir kadın bile bile bu yaklaşamaz bir kadına. ama sen acilen iş bul ve kocana ona ihtiyacın olmadığını göster. maaşınla eve masraf falan yapma. çocuğun ve senin için biriktir. ya insan ne diyeceğini şaşırıyo.
ama iyi gözlemle, insan konduramıyo.

bende 3üne 5ine bakmadan iş bulmayı istiyorum,kızımı bırakıcağım yerr sorununuda çözmem gerekiyor. ama okadar çok çalışmayı istiyorumki bu bir gerçek, yoksa kafayı üşütmem an meselesi, kocamdan nefret etmeye başladım artık banada değer vericek gözüne giricem beni farkedicek diye bir beklentim kalmadı , uğraşıcak bir şey bulamazsam ben bu adamla çok uğraşırım canını acıtamadıkçada kendini hasta edeim, yemin ederim takmıyor beni kafaya ,bir şey söylüyorum he öyle tatamtamam diyor, konuşmaya tenezzül bile etmiyor,bu insanda daha fazla öfke yaratıyor.

evlenene kadar benim kaynım da benim etrafımda pervaneydi yenge yenge diye.ne desem hemen yerine getirirdi.sözlerime değer verirdi.ama evlenince değişti demekki eltim fesatlanmış,şimdiye kadar hiç aklıma gelmemişti:KK50:

evt canım belki senin eltinde buraya konu açmıştır:KK1::KK1::KK1: benim eşimde yengelerini çok sever ve laf söyletmez ama hiç aklıma böyle bir şey gelmedi acaba odamı aşık:KK53: bu arada 3 tane yengesi var:KK34::KK34::KK34:

allah aşkına nereye gideyim, neyapayım cok ciddi soruyorum , kime ne anlatayımki bir açıklama yapmadan bir çocukla hayatta kalmaya çalışayım 3,5 yıldır çalışmıyorum birikimim yok ailem zengin değil, iş buldum diyelim ailemin yanındada çocukla çok ezilirim gibi görünüyor, çünkü onlar artık kendi hayatlarını yaşıyorlar benim oraya dönmem onları sıkıntıya sokacak, bende bir çıkar yol düşünüyorum, ama ailemin yanına dönmeden ne yapabiliceğimi bulmaya çalışıyorum. onursuzda değilim gurursuzda, öyle dışardan bakıldığı gibi değil ,çocuğun varsa kenarda 5 paran yoksa, alır başımı giderim diyemiyorsun. bende daraldım bunaldım, farkındayım tahammülüm kalmadı ama öfkeyle kalkıp zararla oturan ben olacaksam ne gerek var. iyi bir fizibilite yapıp doğru karar vermem gerek, hımm böyle konuşyorum diyebiranda öfkeme yenilip gitmeyeceğimin garantiside yok. e fikir verin benim koşullarım bunlar işte, gitmekde istiyorum,ama yolbulamıyorum

canım, sanırım kendimi doğru ifade edemedim :) ben ailemizde gelişen olayı anlattım, sana paranoyakmışsın gibi yorum yazan, bu kadar ciddi bir şüpheyle boğuşurken geyiğin dibine vuran arkadaşlara hayatın bu yüzü de var demek için.

ben ya da bir başkası sana boşan diyemez. bu tercih meselesidir. üstelik sadece şüpheyle bu kadar ciddi bir karar verilmez. en azından ben vermem! en başta geldiğin ortama, doğruluğunu yanlışlığını düşünmeden ayak uydurmuşsun. o evin artık bir mahremiyeti olduğu düşüncesinden uzak, eltine, k. validene çanak tutmuşsun. bunlar geçmişte kalmış, sen geç de olsa burası benim evim, kimse kafasına göre, elini kolunu sallayarak giremez mesajını da vermişsin. geç de olsa bu bir adımdır. şimdi daha akıllı olma zamanı. fevri davranıp, bir şüpheyle hiç koca boşanılır mı canım benim? :)

ama bu mesafeyi akıllı olup, daha da fazla açmak senin elinde. aşk meşk konularını, şüphelerini dillendirmeden, rahatsızlığını kocana anlatabilirsin. hatta ben böyle yapsam ne hissedersin deyip, empati yapmasını da sağlayabilirsin. ben demiyorum ki, anlattıklarından kocanla eltin arasında kesin aşk var. belki kaynının eltine ilgisizliği, kocanda acıma duygusu oluşturmuştur, vicdan sahibidir kendini sorumlu hissediyordur. kardeşinin açığını bu şekilde kapatmaya çalışıyordur. hepsi olası şeyler. ama arada birinci derece akraba ilişkisi yoksa, kadın ve erkekler arasında mutlaka bir mesafe olmalı. bu arkadaşlıkta da böyle, kuzen ilişkilerinde, enişte baldız, komşu ilişkilerinde vs. liste böylece uzayıp gider.

o evden uzaklaş derken, kocanı orda bırak da uzaklaş demem. hem ortada kesin bir şey yokken ne diye kocanı bırakacakmışsın? eğer imkanınız varsa, bu evde ben mutsuzum kiraya çıksak sanki bir şeyler yoluna girecek gibi diyebilirsin. haa maddi imkan yeterli değildir, o zaman da o mesafeyi akıllıca yavaş yavaş daha da açabilirsin.

kendi kendini doldurma, yok keserim, yok şöyle yaparım bunları geç. düşün taşın, fevri olmadan bir tavır belirle, kocana bunu hissettir ve bu tavrının arkasında dimdik dur. öyle dik dur ki, kimse bu tavrını sorgulamaya bile kalkamasın.

Son düzenleme:
bende 3üne 5ine bakmadan iş bulmayı istiyorum,kızımı bırakıcağım yerr sorununuda çözmem gerekiyor. ama okadar çok çalışmayı istiyorumki bu bir gerçek, yoksa kafayı üşütmem an meselesi, kocamdan nefret etmeye başladım artık banada değer vericek gözüne giricem beni farkedicek diye bir beklentim kalmadı , uğraşıcak bir şey bulamazsam ben bu adamla çok uğraşırım canını acıtamadıkçada kendini hasta edeim, yemin ederim takmıyor beni kafaya ,bir şey söylüyorum he öyle tatamtamam diyor, konuşmaya tenezzül bile etmiyor,bu insanda daha fazla öfke yaratıyor.

şekerim sen eşine kendini beğendirmeye çalışmayacaksın. erkekler nedense kadın çalışınca kadında oluşan özgüvenden korkarlar. inş iş bulursun.o zaman bu konuyu çok dile getiriyorsun adam artık aynı şeyleri duymaktan bıktı tabiki. sen en iyisi bira sessizliğe bürün. en zor olanı da bu ama... ama psikolog olayını da düşün bu arada.
ya eltin kocana nasıl davranıyo, yani kuyruk sallıyor mu? ama bilirsin dinimizde bile deniyor gözünle görmeden inanma. aslında sen eşini seviyorsun. yoksa bu kadar üzülmezdin... insan sevdiği ihanet edince yıkılır. eltin eşine övgüler de bulunuyo mu?

şekerim sen eşine kendini beğendirmeye çalışmayacaksın. erkekler nedense kadın çalışınca kadında oluşan özgüvenden korkarlar. inş iş bulursun.o zaman bu konuyu çok dile getiriyorsun adam artık aynı şeyleri duymaktan bıktı tabiki. sen en iyisi bira sessizliğe bürün. en zor olanı da bu ama... ama psikolog olayını da düşün bu arada.
ya eltin kocana nasıl davranıyo, yani kuyruk sallıyor mu? ama bilirsin dinimizde bile deniyor gözünle görmeden inanma. aslında sen eşini seviyorsun. yoksa bu kadar üzülmezdin... insan sevdiği ihanet edince yıkılır. eltin eşine övgüler de bulunuyo mu?

aslında en büyük öfkem beklentilerimin ve vaadlerin hiçbiri karşılanmadı, tabiki onu kesmiyeceğim ama öfkemin şiddeti o derece, hayat ayaklarımın altından kayıp gidiyor, yaşım geçti, hayat yordu, hiç birşeyide yanlış anlamıyorum. belki biraz çaresizim, kendimi istemediğim
bir fanusun içine hapsedilmiş gibi hissediyorum ,çıkış yolunu bulamıyorum. psikologa sürekli gidemem, eşim ona bütçe ayırmaz, sessizliğe bürüneyim tamam bunu deneyeceğim, ama hayat öyle bir süppriz hazırlasınki bana o gün onun elindeki imkanlar ve yetkiler bana geçsin ,aynı ezilmişliği çaresizliği o yaşasın. yoluma bakablsem bir silkinebilsem şu kasvetten kurtulsam, ben buraya içimi dökmek için yazmıştım ama şimdi çıkar yol bulabilmek için yazar oldum,

Böyle birşeyi eşinize açık açık sormakla iyi etmemişsiniz diye düşünüyorum...
Belki de aklında olmayan birşeyi aklına sokuyorsunuz böyle üsteleyerek...

Böyle birşeyi eşinize açık açık sormakla iyi etmemişsiniz diye düşünüyorum...
Belki de aklında olmayan birşeyi aklına sokuyorsunuz böyle üsteleyerek...

ben ne yaptığımı biliyormuyum sanıyorsunuz kskançlık iliklerime kadar işlemiş durumda, canım yanıyor, freni patlamış araba gibiyim sonuma gidiyorum, sukunetten soğukkanlılıktan habersizim, yaralı hayvanlar gibiyim, aklında ne varsa hepsinin canı cehenneme ben yokumki

Merhabalar , 3 yıllık evliyim 2.5 yaşında 1 kızım var. Evlendiğim günden hatta daha öncesinden beri hissettiğim şey kocamın eltime aşık olduğu. Onu koruyup kollaması ondan bahsederkenki tavırları her konuda hak vermesi canıma yetti, ona açık açık her sorduğumda yok öyle bişey diyor ama hiç inanmıyorum. Eltim vasat güzellikte eğitimsiz hayatı evde geçmiş bir kadın, ama kocama göre çok güzel çok küçük bir kadın(yaşı bu arada 34) ilk evlendiğimizde onu nereye gitsek götürmek ister bana aldıklarından onada almak ister,eltimle görüştüğümüz dönemde her akşam bize geliyordu ve ben onun eve gelmesini engelleyene kadar kocam bana zorlamadan el sürmedi. Kocam annesine çok düşkün ben annesine bişey söylesem kriz çıkartır ama eltim k.v canına okuyor azarlıyor aşalıyor kocam annem haketmiştir yada annem yanlış anlamıştır diyor. Ben gitikçe akıl sağlığımdan oluyorum ve kocamdan buz gibi soğudum, 2 sinide görmek bile istemiyorum ama aynı apartmanda oturuyorum.

seni anlıyorum burada seni yargılamak istemiyorum. anladığım kadarıyla senin yargılanmaya ayıplanmaya değilde bir çıkış yoluna ihtiyacın var. İnan bana bulunduğun ortamda kendini kanıtlaman ve eşine kendini bağlaman 10 seneyi alıyor. Bence sen akıllı ol ve eşine de ki ben seni çok seviyorum ve seni çok kıskanıyorum. o yüzden böyle düşündüm diye söyle içinden böyle düşünmesen de ona bunu söyle ve bir daha dillendirme zaten yaşadıklarınız ve çocuğunuz sizi birbirinize zamanla daha çok bağlıyacak. için kan ağlasada sabırlı ol ve bekle. Eminim eşin seni tanıdıkça ve yaptıklarını gördükçe seni en tepede görücek . biraz zaman geçsin birbirinize alışın. ama sende eltini önemsediğini fazla gösterme o bahsettiği zaman yavaş yavaş hissettirmeden kocanı işle. Daha birşey yaşamamışsınız ki. Ama son bir tavsiye kimse ile polemiğe giripte insanların eline koz verme.. bak ozaman nasıl bütün herşey önüne geliyor... birde şunu unutma sen kocanın özelisin. Ben hissediyorum 5 veya altı sene sonra birbirinizden kopamayacaksınız. ama sabırlı ol ve bazı şeyleri içinde yaşamayı öğren. inan kazanan sen olacaksın...

arkadaşlar çok kötü şeyler oldu, eşimle çok kötü kavga ettik ,günlerdir süren gerilim patlak verdi ve ağzımıza geleni birbirimize söyledik, en kötüsüde yarın evden gideceğim yada kızımla birlikte kendimi öldürürüm dedim, iyi yaparsın dedi, ve şimdi içerde fenalaştığını beni görmek istemediğini söylüyor, gerçekten kötü görünüyor, drada gitmiyor, kavgada arabanın ışığını açık bırakmışım aşağıdan yukarı el kol hareketleri yaparak sinirli bir şekilde arabanın anahtarını istemesiyle başladı, kızımda o sıra ağlıyordu, bende bir daha sokakta ailenin duyacağı göreceği şekilde aşağılar azarlarsan susmam demiştim, bağırdım kendine gel ne o hareketler diye, yukardada kavga devam etti, sonuç içerde ölüyorum diye yatan bi adam ve yarın gitmesi yada ölmesi gereken bir salak,

arkadaşlar çok kötü şeyler oldu, eşimle çok kötü kavga ettik ,günlerdir süren gerilim patlak verdi ve ağzımıza geleni birbirimize söyledik, en kötüsüde yarın evden gideceğim yada kızımla birlikte kendimi öldürürüm dedim, iyi yaparsın dedi, ve şimdi içerde fenalaştığını beni görmek istemediğini söylüyor, gerçekten kötü görünüyor, drada gitmiyor, kavgada arabanın ışığını açık bırakmışım aşağıdan yukarı el kol hareketleri yaparak sinirli bir şekilde arabanın anahtarını istemesiyle başladı, kızımda o sıra ağlıyordu, bende bir daha sokakta ailenin duyacağı göreceği şekilde aşağılar azarlarsan susmam demiştim, bağırdım kendine gel ne o hareketler diye, yukardada kavga devam etti, sonuç içerde ölüyorum diye yatan bi adam ve yarın gitmesi yada ölmesi gereken bir salak,

Sende al kızını git ailenin yanına, ya burnu sürtülür ya da bu seviyesiz olay biter... Ayrıca kızımla kendimi öldürürüm demeniz çok yanlış, onun da iyi yaparsın demesi daha da yanlış.. :KK19:

mümkün olabildiğince sakin olursan bir şeylere çözüm bulabilirsin... tabi ki elinde değil der demez agresifleşiyorsun ama böyle de bir yere varılmıyor... Al işte daha da sarpa sarıyor :KK43:(

X