Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
canım ya sen bilirsin ama ilaç kullanıtken bişi kullanma derim 4. aydaysan da evet bişiler olabilir bi dr git bence canını da sıkma ya bide kimin yüzü iyileşirse buraya yazsın da moral bulalım olurmu arkadaşlar:KK53::KK1::76::KK75::KK54::KK73::93::92::KK3::93::KK3::KK4::KK5::KK6::nazar::KK8::KK19::KK30::KK50::KK51::KK53::18::18::18::18::18::KK42::KK42::KK43::KK43::KK43::KK43::86::86::86::KK66::KK66:

pazartesi gidicem artık. 5. aya giricem. evet haklısın etkisini görenler varsa yazsın lütfen moral olarak çöktüm zira.

arkadaşlar 4 aydır roaccutane kullanıyorum. yanlış şeylere inanmayın. ilaç kullanırken hamile kalmak yasak ozmn gerçekten sakat doğum veya düşük oluyor; ama ilacı bitirip 4 ay sonra fln hamile kalabiliyorsunuz. acaip yanlış şeyler söyleniyor, öyle bi etkisi olsa kim kullanır:) onun dışında karaciğeri yoran bir ilaç bunun içinde doktorunuz her ay kan tahlili isteyip duruma bakıyor, buna göre ilacı azaltıyo veya kesiyor. korkmayın, düzenli doktor kontrolüne gittikten sonra sorun yok! bu ilaç gerçekten sivilceler için TEK çözüm, özellikle iz bırakanlar ve çok fazla sivilcesi olanlar hiç zaman kaybetmeyin doktora gidin

ben etkilerini gerçekten görüyorum çok haff kızarıklık var ama makyaj yapınca tamamen pürüzsüz

merhaba,

Ben zoretanin kullanmaya yeni başladım. Hatta bugün 3.günüm bahsedildiği gibi öyle kuruluk yada dudaklarda çatlaklık oluşmadı bende.. Ama yüzümdeki yağ tamamen bitmese de azalma oldu özellikle T bölgesinde sabah uyandığımda vıcık vıcık bir yağlanma oluyordu şuanda o minimum bir durumda.. Benim sıkıntım geçen ay 18 inde regli oldum normalde de bu ay 12 sinde olmam gerekirken maalesef olmadım.. Bu ilaç regli düzensizliği yapıyor deniliyor ama daha 3 günde hemen buna etki eder mi sizce ??? Doktor kontrolü gerekir mi yada... Vucudun her noktasında tatlı tatlı kaşınmalar olmaya başladı ama öyle kızarıklıklar falan yok.. Bu kuruluk, çatlamalar, kızarıklıklar hangi dönemlerde oluşuyor ve geçiyor ? Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler...

merhaba,

Ben zoretanin kullanmaya yeni başladım. Hatta bugün 3.günüm bahsedildiği gibi öyle kuruluk yada dudaklarda çatlaklık oluşmadı bende.. Ama yüzümdeki yağ tamamen bitmese de azalma oldu özellikle T bölgesinde sabah uyandığımda vıcık vıcık bir yağlanma oluyordu şuanda o minimum bir durumda.. Benim sıkıntım geçen ay 18 inde regli oldum normalde de bu ay 12 sinde olmam gerekirken maalesef olmadım.. Bu ilaç regli düzensizliği yapıyor deniliyor ama daha 3 günde hemen buna etki eder mi sizce ??? Doktor kontrolü gerekir mi yada... Vucudun her noktasında tatlı tatlı kaşınmalar olmaya başladı ama öyle kızarıklıklar falan yok.. Bu kuruluk, çatlamalar, kızarıklıklar hangi dönemlerde oluşuyor ve geçiyor ? Yardımcı olursanız sevinirim.. Teşekkürler...

maximum 10 gün sonra dudakların kurumaya başlayacaktır. regl konusunda benim hiç aksamadı ama 3 günde böyle bir durum meydana geliceğini sanmıyorum. sadece regl iken başlayınca düzensizlik oluyormuş. vücutta etkisi çok çok geç oluyor dedi doktorum. vücut için tedaviyi uzatmak gerekiyormuş. en fazla ellerde kuruma olur bunun içinde nemlendirici kullanman gerekiyor dedi. kaşınmalar vs tamamen psikolojik sanırım. soyulmaya başladığı zaman sürekli nemlendiirsen kızarıklık olmaz.

benimde 4, ayım bitmek üzere 2 gün kaldı 4, ayımın bitmesine hala iyleşmio inatçı akneler var:KK43:sürekli çıkıo bende delircem yaa.geçmicek mi anlamadım ki.tekrar tekrar çıkmasa şu akneler benimde moralim bozuluyor...

ben tedavıyı bıtıreli yaklaşık 2 yıl oluyor..hıç oyle düşünme arkadaşım..5. ayın sonuna doğru ıyı oluyor cılt..çok takılma..vücudunuz dışarı atıyor,reaksıyon gösterıp tepkı verıyor..bu ıyıye ışaret..sabredın:nazar:

Merhaba. zoretanin kullanmaya 42 gün önce başladım yani 1,5ay oldu neredeyse.kullanmadan önce etkilerini biliyodum her şeyi göze alarak başladım zaten.yüzümdeki sivilcelerden daha kötüsü olamaz diyodum ama oluyomuş yani son 3 haftadır anladım bunu.sivilcelerim kabuk tutuyo koyu koyu ve büyük olanların kabukları çok üzün süre kalıyo.kabuklar kopmasın diye epey uğraşıyorum :KK70: ablam da kullandı bu ilacı ve şuan yüzü pırıl pırıl.zaten onu düşünerek rahatlatıyorum kendimi fakat yine de bi bunalım var tabi.ne kadar süre sonra sivilcelerim geçmeye başlayacak acaba biri yardımcı olursa sevinirim.bi de adet günüm gecikti onun da verdiği stresle iyice arttı sanırım şu sıra sivilcelerim.

Merhaba. zoretanin kullanmaya 42 gün önce başladım yani 1,5ay oldu neredeyse.kullanmadan önce etkilerini biliyodum her şeyi göze alarak başladım zaten.yüzümdeki sivilcelerden daha kötüsü olamaz diyodum ama oluyomuş yani son 3 haftadır anladım bunu.sivilcelerim kabuk tutuyo koyu koyu ve büyük olanların kabukları çok üzün süre kalıyo.kabuklar kopmasın diye epey uğraşıyorum :KK70: ablam da kullandı bu ilacı ve şuan yüzü pırıl pırıl.zaten onu düşünerek rahatlatıyorum kendimi fakat yine de bi bunalım var tabi.ne kadar süre sonra sivilcelerim geçmeye başlayacak acaba biri yardımcı olursa sevinirim.bi de adet günüm gecikti onun da verdiği stresle iyice arttı sanırım şu sıra sivilcelerim.

canım 2.ayın ortalarına doğru iyileşmeyi farkedersin.3.ayın sonlarına doğruda pürüssüzleşir cildin benim öyle olmuştu :) 14gün var bitmesine lekelerden başka bişey kalmadı yüzümde:21:

canım 2.ayın ortalarına doğru iyileşmeyi farkedersin.3.ayın sonlarına doğruda pürüssüzleşir cildin benim öyle olmuştu :) 14gün var bitmesine lekelerden başka bişey kalmadı yüzümde:21:

Ya umarım öyle olur.1 ay sonra doğum günüm var bari birazcık düzelsin :KK61:

Selam arkadaşlar,

ben siteye bu gün katıdım, Bende zoretanin kullanıyorum roaccutane muadili 4 ayımdayım ama suratımda hala sivilceler çıkıyor ve daha önce çıkmış olan sivilcelerin izleri hala duruyor kırmızı kırmızı :KK43: yüzümde pürüzsüzlük ve iyileşmeler ilaç bittikten sonramı gözle görülür vaziyete gelicek acaba.

ilaç içerken ayrıyetten yüzü için krem kullanan var mı aranızda?

konu hakkında yorumlarını bekliyorum..

kızlarrr lütfen acil yardım.ben 3 sene önce roaccutune kullandım 7 ay boyunca 20mglık geçen gün doktora gittim yeniden çıkmaya başladılar kırmızı kırmızı hem de leke bırakıyor artmadan gideyim dedim.bu kez zoretanin verdi 30 mg sabah 10 ve akşam 20mg olmak üzere.yalnız başım çok ağrıyo ya 3 gündür kullanıyorum.böyle nası desem kafatasım sızlıyo sanki bi de migrenim var tetikliyor.geçici mi bu yan etkisi.roucctuneda da yan etkiler vardı ama böyle başağrısı ilk oluyo.sanki kafamda ağırlık var uyuşukluk var gibi bi de gözlerime doğru inen bi ağrı.başta olup sonra geçer mi?lütfen cvp.yoksa rouctunne mı geçsem yeniden.ben bi de bunu deneyim diye doktor verince ses etmedim.

kızlarrr lütfen acil yardım.ben 3 sene önce roaccutune kullandım 7 ay boyunca 20mglık geçen gün doktora gittim yeniden çıkmaya başladılar kırmızı kırmızı hem de leke bırakıyor artmadan gideyim dedim.bu kez zoretanin verdi 30 mg sabah 10 ve akşam 20mg olmak üzere.yalnız başım çok ağrıyo ya 3 gündür kullanıyorum.böyle nası desem kafatasım sızlıyo sanki bi de migrenim var tetikliyor.geçici mi bu yan etkisi.roucctuneda da yan etkiler vardı ama böyle başağrısı ilk oluyo.sanki kafamda ağırlık var uyuşukluk var gibi bi de gözlerime doğru inen bi ağrı.başta olup sonra geçer mi?lütfen cvp.yoksa rouctunne mı geçsem yeniden.ben bi de bunu deneyim diye doktor verince ses etmedim.

Roaccutne ve zoretanin arasında bir fark yok. Ben kullandığım ilk zamanlarda inanılmaz baş ağrısı çekmiştim. Genelde yüksek dozla başlayanlarda oluyormuş. Bünye alışkın olmadığından o doz birden gelince kafa içi basıncını arttırıyormuş, prospektüste de yazar kafa içi basıncı arttırabilir diye. O da zonklama şeklinde ağrı yapıyor. Ancak benim kısa sürede geçmişti. Dediğim gibi bünyenin alışmasıyla ilgili sanırım. Eğer şiddeti devam ederse ve şikayetlerin artarsa belki doktorun mgını düşürür, bu durumda tedavi uzar tabi.

Ama her türlü geçici bu yan etki, o yüzden için rahat olsun.

dlares23 çok saol tatlım duygularıma tercüman olmuşsun aynen kafamda basınç var ya az önce ağrı kesici aldım.misafir vardı foruma giremedim cvp için çok teşekkürler.benim korkum şikayetlerin kalıcı olması değil zaten.şu anki başağrım geçsin yeter.roucctunela aynı olduğunu biliyorum çok çekmiştim ondan da ama bilinçsizdim o zaman.ancak insanın aklına geliyor içi aynı ama her ilaç farklı yan etkisini gösterir diye.çok kısa sürede geçti demişsin 1 hafta dayanabilirim ancak daha uzun değildir umarım.ders çalışıyorum bu kafayla bişi yapıyorum.olmazsa doktora giderim mg düşürsün verirken ben dedim düşük olsun çok sıkıntı çekmek istemiyorum diye:))roucctune kullanırken 48 kiloydum 20 mg verdi şimdi 57 kiloyum 30 mg.hayatım boyunca bi daha sivilce görmek istemiyorum allahım son olsun:))

o prospektüste neler yazmıyor ki:))kafa içi basıncını artırır kısmını kaçırmışım demek:))korkulcak bi tarafı yok bu ilaçların.7 8 ay sürse de hemen bitiveriyor sanki.öneml olan bilinçli kullanmak.baş ağrım geçsin çok rahatım onun dışında.

Sivilce illetinden de roaccutanedan da yeterince nasibini almış biri olarak çoook iyi anlıyorum ama geçicek hepsi inş.

Haklısın prospektüs maşallah çarşaf gibi. : )) Ben ilk 2. ya da 3. hafta çekmiştim sanki. Uzun daha doğrusu devamlılık sağlayan bariz bir baş ağrısı çekmedim. Ara ara oluyordu ama yine. Bir de gözleri de etkiliyor ya, uyku düzenini falan. O da mutlaka etkiliyordur. Sabretmek lazım. Benimki yalnızca ilk başlarda etkiliydi umarım seninki de ilerleyen günlerde azalır/geçer.

pazartesi doktora gitcem kafaya koydum çünkü bu ağrının 2 3 hafta sürmesi demek benim ders çalışmamın sonlanması demek.varsın uzun sürsün tedavi.zaten ben yüzümü kaplamasın diye erkenden gittim rouctunne geçmişim olunca tekrardan ilaç verdi.çok fazla deil sivilceler.şu an sivilceler sönmek üzere.yaza düğünüm var o yüzdendi aslında endişem yoksa tekrar başlamak istemiyordum.geçmesi için sabrederdim ama izler kalırdı bu kez de.yüzümde zaten önceki sivilcelerin çukurları duruyor.o göz ağrısndan ben de çekmiştim hatta en çok göz ağrısından çekmiştim şimdi de baş ağrısı:))ama göz ve cilt kuruluğu için çooook su içmek gerekiyor bi de göz yaşı damlası kullanmak.artık tecrübeliyim.aile boyu kullanıyoruz bu ilaçlardan kardeşim nişanlım ben:))

bende 6 ay boyunca zoretanin kullandım aradaki farkı görmek isteyen arkadaşlar için foto ekliyorum

Eklentiler

• $ZORETANİN ÖNCESİ 1.jpg
    $ZORETANİN ÖNCESİ 1.jpg
    26,5 KB · Görüntüleme: 768
  • $ZORETANİN SONRASI1.jpg
    $ZORETANİN SONRASI1.jpg
    28,2 KB · Görüntüleme: 764
Selam arkadaşlar,

ben siteye bu gün katıdım, Bende zoretanin kullanıyorum roaccutane muadili 4 ayımdayım ama suratımda hala sivilceler çıkıyor ve daha önce çıkmış olan sivilcelerin izleri hala duruyor kırmızı kırmızı :KK43: yüzümde pürüzsüzlük ve iyileşmeler ilaç bittikten sonramı gözle görülür vaziyete gelicek acaba.

ilaç içerken ayrıyetten yüzü için krem kullanan var mı aranızda?

konu hakkında yorumlarını bekliyorum..

Bu ialç iyi güzel sivilcelerden kurtarıyo yalnız sivilcler geçtikten sonra kalan izlerde can sıkıyo olabiliyor.. bendede izler kaldı gün geçtikce kızarıklık hafifliyor gibime geliyo umarım bi kaç sonra tamamen geçer. Ben ilaç kullandığım zamanlarda yüzüme bepanthem krem kullaniyodum(merhem değil) o beni rahatlatıyoıdu yoksa yüzüm geriliyorudu.

Bugün 6.günüm yüzümde bariz bir dökülmeler başladı ve yüzümde inanılmaz bir hassasiyet oluştu... Özelliklee dudak kenarlarında ve burun kıvrımlarında.. Akşamları makyajımı temizlemek için köpük ile yüzümü yıkıyorum arkasından pamuk ile toniği kullanıyorum ama çektiğim sızıyı tarif edemem çok ciddi canımı yakıyor bol bol bepanten sürüyorum peşinden... Yüzümdeki sivilceler makyajsız iken belli fakat makyaj yaptığımda pürüzsüz bir görünüm sağlıyor yüzümdeki dökülen pul pul ölü derileri saymazsak tabi :) Umarım bu ölü derilerde hemen dökülür.. Birde bir arkadaşımız ilaç kullandığımız dönemde yüzünüze ağda yaptırmayın demiş.. Bıyık kısmını sir ağda ile yaptırıyordum şimdi yaptırmamam mı gerekir !

X