Sivilceli Ciltler Sivilceler için Benzamycin krem

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
  • Konu Sahibi EbRuM_DeRyAM
dr sabunu kullanabılırsın dedı kız ımex sabun cildi temızlemessi için normal sabun gıbıymıs yanı canım bi torba krem werdı onların zamanını karıştırdım=))) benzamycin gece kullanılıyormus....cleocin T gündüz galibaa...daha bıde baska bı krem daha war aklım allak bullak oldu olmazsa eczaneye gıdıp tekrar soracam.....

bu kremi dr yazmasa da alınabilnir mi:uhm:

canım benim bildiği kadarıyla alınamıyorr drun yazması gerekiyorr......

yaklaşık 2 - 3 yıl önce doktor tavsiyesi ile aldım. ilk başlarda yüzüm silvilce doldu sorduğumda normal olduğu deri altındakilerin çıktığını söylenmişti. belli bi zaman sonra sivilceler azaldı bende bıraktım daha sonra tekrardan sivilce çıktı ve ben sivilce olan yerlere sürüp yattım gece sabah kalkışımı hatırlamak bile istemiyorum sürdüğüm yerler kıpkırmızı benek olmuştu :eek:klava:

bu ilacı birinden duyduysan kullanma doktor verdiyse dene şansını

şunuda eklim 2004-2006 yıllarında sivilcelerle savaştım denemediğim yöntem kalmadı bi ara bimex kullanmıştım o iyi gelmişti ama belli bi zaman sonra cildim ona alıştı sivilcelerin umrunda bile olmadı kremi sürmem
ağustostan beri "moos yosun iyotlu sabun" kullanıyorum ve cildim güzel özel dönemde ve stres yaptığımda çıkıyor sivilcecikler Kötü Kazen

bnde aknefug die bi ilaç kullanmıştım ve önceleri iyi gelmesine rağmen senn de dediğin gibi bi kırmızı leke kalmaya başladı iyi geliyordu ama kırmızı lekeli oluyordum ve hafif bi yanma hissi. Ondan beri ilaç kullanmıyorum. Bu yosun özlü sabun sabun gerçekten etki gösteriyor mu uzun süreli kullanımda ? Yanına başka bişey kullandın mı? Yardımcı olursan sevnirim:)kaydirigubbakcemile5

kızlar ben tüm sivilcelerimi bu kremle geçirdim o günleri hiç hatırlamak iistemem çok kötü günlerdi bu krem kurtarıcım kızlar

bu kremi bende kullandım ilk 1 ay gözle görülür fazla etkisi görmedim kontorole gittiğimde doktor 1 ay daha devam edeceğiz demişti bende sözünü dinledim tekrar aldım ve sürdüğüm akşamın sabahı yüzümü komple kıpkırmızı buldum bir sürü alerji ilacı kullandım 2-3 günde geçti kızarıklıklar. kremin yan etkisi bu ve çoğu kişide gösteryior. bunun nedenide krem karışım sen hazırlıyorsun evde alkol ve içinde başka kimyasal olan sıvılarla karıştırıyorsun tozu o yüzdn böyle bir yan etkisi var ben kullanma derim.

benim problemim hala var ve 20 gün önce dermatologa yine gittim nadixa krem ve azitro antibiyotik hap verdi ve %75'i kurudu cildimde mutlaka dermatologa git sana önerdiği tedavi yöntemini uygula.

Bu krem değilde aynı etken maddeye sahip jel kullandım. Kullanımı çok daha rahat, belli olmuyor. Fiyatı da oldukça makul idi. Ama ben eczanelerde bulamadım, gittigidiyor.com almıştım. Şimdi daha ucuza satan siteler var(örneğin alcamsatcam.com). Oldukça etkili, ismi "zapzyt" . Hepinize sivilcesiz bir yasam diliyorum..

bende kullandım ve 2. gün suratımı yaktı. 3gün kıpkırmızı suratla evden dışarı çıkamamıştım. doktor vermişti bana da. cildi hassas olanlara tavsiye etmem.

Ben 4-5 yıl önce kullandım.O zaman başka bi şey için doktora gittim yüzümde çok sivilce yoktu biraz siyah nokta vardı o yüzden doktor bana iki günde bir sürmemi önerdi ama ben her gün sürdüm kaydirigubbakcemile3 cildim bebek gibi olmuştu.:ecrin_bebek: 7-8 ay öncede cilidimde özellikle alnımda hayatımda görmediğim koca koca sivilceler çıkmıştı. senağlama sağlık ocağında aile hekimime bu ilacı daha önce kullandığımı ve iyi geldiğini söyledim o da yeniden yazdı ve iki kutu kullandıktan sonra cildim düzeldi hihoyyyt tamam ilk kullanımdaki gibi bebek gibi olmamıştı ama o koca sivilceler çıkmadan önceki haline döndü şimdi sadece adet dönemimden önce 1-2 tane çıkıyor.Kısacası bu krem bende epey işe yaradı.

bende bugün eczacıma sordum sivilce için ilaç, bunu ve bactroban verdi. akşamları benzamycin sabahları da bactroban kullanacağım umarım işe yarar

kızlar daha önceki tulişin açtığı konuda bir su önermiştim. o su ile yüzümde hiç sivilce kalmamıştı fakat hamilelik sonrası suratımı içi kist gibi olan ve bir çıktı mı 2-3 ay izi gitmeyen sivilceler sardı özellikle yanak bölgemi. benzamycin i dün eczaneden aldım yanında da bioderma sebium önerdi. gece sürüp yattım kremi sabah yıkayınca gerçekten çok şaşırdım o kocaman sivilceler küçücük küçücük kalmış. aslında cildim de hassastır herşeyden alerji olurum ama bana çoook iyi geldi bu krem. ayrıca akne problemi olanlara da sebiumu mutlaka öneririm. krem reçetesiz de satılıyor. ben 32'ye aldım kremi bu arada.

yaklaşık 1 ay önce cilt doktoruna gittim.bana pantenol,benzamycin ve aknetrent adında hap verdi.pantenol bildiğim kadarıyla yara kremi.günde 3 defa sürülecek.benzamycini 1 defa sürüyorum gece yatmadan önce.sabah kalktığımda yüzüm beton gibi oluyor ve cildimin üzerinde beyaz beyaz şeyler oluyor.aknetrentin sivilce tedavisinde etkili bir ilaç olduğunu duymuştum.evli bayanların kullanabilmesi için tahlillerin yapıldığını duymuştum.aknetrent kullananların hamile kalınmaması gerekir.kalındığı takdirde bebeğin sakat doğma riski var.aynı zamanda kan vermemesi lazım.tedavi 5 ay sürecek.tedavi bittikten 1 ay sonra kan verebilirsiniz.bana doktor 10 mg ve 20 mg lik aknetrent verdi 10 mg günde 1 defa 20 mg ise 2 defa yutulacak.aknetrentin aynı zamanda yan etkileri de var.kaşıntı,bulantı,dudaklarda kuruma çatlama kanama(şuan kullanıyorum ve dudaklarım çok kötü oldu.doktorun verdiği pantenolden sürüyorum dudaklarıma biraz ii geldi.aynı zamanda dudak balmı kullanıyorum)sırt bel ağrıları,sinirlilik,saç anomalileri,intihar düşüncesi.yan etkileri reçetede yazıyor ztn aldığınız zmn iice okuyun derim.mutlaka doktora başvurun.doktor tavsiye mutlaka gerekli.şiddetli sivilce sorunu yaşayanlar için aknetrentin dozunun arttırıldığını duymuştum.neyse herkese ii günler.(sivilceler için ilaç kullanmanın yanında moral çok önemli moralinizi yüksek tutmanızı tavsiye ederim)

Bnde bu ilacı kullanıyorum..bunu srdükten sonra hemen yıkıyomuyuz yoksa yuzumuzde mi kalcak yardım edin yuzum kasıldı resmen hareket ettiremiyorum :KK43:

evet yüzünüzde kalacak, gerilme normal etkisi, ama dozunu iyi ayarlayın tahriş edebilir aşırı sürerseniz. çok çok fazla gerilmeyecek miktarda sürün

ya arkadaşlar banada doktor benzamycin ve cleocin t verdi ama hakkında hiçbirşey bilmiyorum nasıl sürüldüğünü yan etkilerini bazı yerlerde ağır bi ilaç olduğunu duydum aslında benim pek fazla sivilcem yok ama yüzüm kızarık çok kızarığa karşıda iyi gelir mi nasıl kullanmam lazım bazıları üstüste sürüyor sanırım doktorda hiçbirşey söylemedi :1no2:lütfen yardım edin

bence doktora telefon edin ya da en yakın eczaneye sorun. benzamiycn fazla sürülürse tahriş yapabiliyor, ben sadece sivilcelerimin üzerine sürmüştüm, cleocin sanırım tonik gibi değil mi? onu da tüm yüzümde sabah akşam az miktarda gezdirmiştim ama düzenli kullanmadım. siz en iyi eczacıya sorun kullanmadan

çok sağol roxelanne ilacı eczaneden kendim almadığımdan hiç birşey sorma fırsatım olmadı o da sağolsun hiçbirşey söylememiş bende kullandıkça ilacın etkileri hakkında yorumlar yapacağım inşallah herşey istediğimiz gibi olur:dance:cleocin t pek bilmiyorum açıkçası sıvı birşey prospektüsü bile pek açıklayıcı değil ama dediğiniz gibi tonik gibi birşey olmalı

Son düzenleme:
ya arkadaşlar benzamycin ve cleocin t yi nasıl sürüyorsunuz normal elinizle mi sürüyorsunuz yoksa başka birşey yardımyla mı???

yaklaşık 1 ay önce cilt doktoruna gittim.bana pantenol,benzamycin ve aknetrent adında hap verdi.pantenol bildiğim kadarıyla yara kremi.günde 3 defa sürülecek.benzamycini 1 defa sürüyorum gece yatmadan önce.sabah kalktığımda yüzüm beton gibi oluyor ve cildimin üzerinde beyaz beyaz şeyler oluyor.aknetrentin sivilce tedavisinde etkili bir ilaç olduğunu duymuştum.evli bayanların kullanabilmesi için tahlillerin yapıldığını duymuştum.aknetrent kullananların hamile kalınmaması gerekir.kalındığı takdirde bebeğin sakat doğma riski var.aynı zamanda kan vermemesi lazım.tedavi 5 ay sürecek.tedavi bittikten 1 ay sonra kan verebilirsiniz.bana doktor 10 mg ve 20 mg lik aknetrent verdi 10 mg günde 1 defa 20 mg ise 2 defa yutulacak.aknetrentin aynı zamanda yan etkileri de var.kaşıntı,bulantı,dudaklarda kuruma çatlama kanama(şuan kullanıyorum ve dudaklarım çok kötü oldu.doktorun verdiği pantenolden sürüyorum dudaklarıma biraz ii geldi.aynı zamanda dudak balmı kullanıyorum)sırt bel ağrıları,sinirlilik,saç anomalileri,intihar düşüncesi.yan etkileri reçetede yazıyor ztn aldığınız zmn iice okuyun derim.mutlaka doktora başvurun.doktor tavsiye mutlaka gerekli.şiddetli sivilce sorunu yaşayanlar için aknetrentin dozunun arttırıldığını duymuştum.neyse herkese ii günler.(sivilceler için ilaç kullanmanın yanında moral çok önemli moralinizi yüksek tutmanızı tavsiye ederim)

bana da verdi doktor bu ilacı ama yan etkileri beni biraz korkuttu..
kullanmadım bu sebeple zaten annemde tepki gösterdi bu nasıl ilaç cilde iyi geliyor bir ton yan etki var diye..

X