Boşanmış erkek öcü mü?

Gulpare

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
791
9
Başından bir evlilik geçen erkek, kadınlar için 'korkunç'tur. Oysa, boşanmış bir erkeğe şans vermek için birçok neden var. En önemlisi de; acı tecrübeleri....

Çoğu kadına göre boşanmış bir erkek, cilası pırıl pırıl parlayan ama aslında uçurumdan yuvarlanıp, iki takla atmış bir arabaya benziyor. "Ben arabayı sürekli tamire götürmekle uğraşamam" diyen kadınlar boşanmış erkeklerden bucak bucak kaçıyor. Hatta gönlünü kaptırdığı erkeğin boşanmış olduğunu öğrenenlerin aşkı bile, bir anda bitiveriyor! Tam bir çelişki yaratan bu durumda erkeklerin günahı ne? Oysa ki, daha önce başından evlilik geçmiş bir erkeğe şans vermek için birçok neden var.

Sorumluluk sahibi
Evlilik hayatının ister istemez dayattığı çeşitli gereklilikler vardır ve evli bir insan kafasına her estiğini, istediği anda yapamayacağını bilir. Boşanmış erkek bu gereklilikleri daha önce yerine getirememiş bile olsa, nasıl davranması gerektiğinin bilincindedir. Tekrar evlenmeyi kafaya koyduğuna göre de; bu zevkli tutsaklığı (bunu daha önce yaşadığı için) boşanmamış bir erkeğe göre daha ayakları yere basarak kabul ediyor demektir. Yani, ikinci kez evlendiğinde sorumluluklarının bilincindedir ve eşini mutlu etmek için elinden geleni yapar.

Ne istediğini bilir
Daha önce evlilik tecrübesi geçirmiş bir erkek, evliliğinin yürümemesinin nedenlerini, niçinlerini öğrenmiş; aynı zamanda hatalarından ve eşinin hatalarından da ders almıştır. Karşınızda sizin evlilik tecrübesizliğinizin de üstesinden gelebilecek deneyimli bir erkek var. Bu deneyimden kaçmak yerine, bunu ilişkinizi daha iyiye götürmek için kullanmanızda ne gibi bir zarar olabilir ki? Üstelik yaşadığı tecrübelerle sizi ve kendi hayatını mükemmel yönlendirecektir.

Korkusunu aşmıştır
Erkeklerin hayat boyu yenmeye çalışıp, çoğu zaman da yenemedikleri korkuları vardır: Bağlanmak. Bu korku en aşık çiftleri bile ayırmaya kadir, çok etkili bir bombadır ve etkisiz hale getirilmesi ise çok zordur. Eğer bir erkek bir kere evlenip boşanmışsa ve buna rağmen tekrar evlenmek istiyorsa, bağlanma korkusunu tedavi edebilmiş, yakaladığı gerçek aşkı uzun süre sürdürmek istiyor demektir.

Mantığı öncelikli gelir
İkinci evliliğini gerçekleştirmeye karar vermiş bir erkek, mantığının sesini dinlemek zorunda olduğunu bilir. Önceki evliliğinde yaşadığı tecrübelerden yola çıkarak; aynı hatalara tekrar düşmemek için mantığını nasıl kullanması gerektiğini de artık öğrenmiştir. Bir ilişkide artıları ve eksileri çok daha iyi değerlendirebilmesini öğrenebilmiş bir erkek, aslında, sanılanın aksine mükemmel bir damat adayıdır.

Daha olgundur
Hepimiz biliriz ki; erkekler ilk gençlik yıllarında tamamen içgüdülerine ve gelgeç isteklerine göre hareket ederler. Yaşları kemale ermeye başlayınca zekalarını kullanmayı öğrenirler ve aşkta daha doğru seçimler yapmaya başlarlar. Evlilik ve boşanma gibi olaylar da, tıpkı askerlik gibi bir erkeği olgunlaştırma yöntemlerinden biridir.

Stajını bitirmiştir
Erkekler; tıpkı, asıl çalışmak istedikleri firmaya girebilmek için staj yapmak durumunda kalan yeni mezunlar gibidir ilk evliliklerinde. İkinci evliliğini sizinle yapmak istiyorsa, bu staj değil; hayat adlı meslekten sizinle emekli olmak istediği anlamına gelir.

İnsan insandır.. Boşansın boşanmasın.. Eğer zaten yürek gerçekten seviyorsa senin ak gördüğüne kara dese kara ol, göl gördüğünü çöl dese çöldür... Bu böyledir.. Benim için hiç farketmez, yeter ki seveyim..

Valla ne diyim. Her zaman için insanların 2. bir şansı olduğunu düşünürüm ki böyle bir konu şans verme değildir erkek olsun bayan olsun hiç fark etmez kimse sonuçta ayrılmak için evlenmez ama evlenip geçinemediyse boşanmak en güzel yoldur. Bu da onları kötü insan niteliğine sokmaz bence ama hala dar düşünenler var Allah öyle ya da böyle herşeyin hayırlısını nasip etsin inş

nednese toplum içinde öyle görünürler ama bence her insanın ikinci bir şansı vardır evlenip ayrılmak suc değildir hergün sorunlu yaşamaktansa en güzeli böyle

bence çocuk yoksa durum gayet normaldir ama şahsen ben yani yaşım küçük ama ne bilim boşanmış bir adamdan çekinirim.yani adamda bi arıza varki sepetlemişler deriim.derimde iyi halt mı ederim bilemem takdir size kkalmış bunlar büyük meseleleri olduğu için fazla yorum yapamıyorum benimle benim forumlarıma gelin orda konuşalım hahahaaaah ne bu ya meydan mı okuyorum,ne yapıyorum hepimiz kardeşiz bu kavga ne die allahım aklıma mukayet ol!!!amin

X