hamilelikte sigara içen varmı

ya kızlar bende içiyorun 8 haftalık hamileyim. günde 7-8 tane içiyorum. onuda içmesen kendimi çok kasıyorum ve kasıklarım ağrıo. öyle daha çok zarar veriyorum galiba bebişe. napıyım ya içiyom işte da-ya-na-mı-yo-rum :KK43:

hamile kaldığımı öğrendiğimde günde 1.5 paket içiyordum. doktorum bir hastasının sigarayı bırakmadığını ve DOĞUMA 3 GÜN KALA BEBEĞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ. ANINDA BIRAKTIM. bazen canım çok istiyor ama asla içmem okadar savunmasız birine nasıl zarar veriirsiniz?
ya sakat olursa?

ya ilerde öğrenme güçlüğü çekerse?

ya erken doğar ve aylarca küvezde kalırsa?

ya karnınızda birden ölürse?

bunları göze aldınızmı???????

Ben cocuk dusunmeden yaklasik bir sene once sigarayi biraktim.
Sigara icmis biri olarak sigara icenleri yargilamak istemem.
Yalnizca anne adaylarinin hem de kendi cocuklarinin sagligi ile oynamaya haklari olmadigini dusunuyorum.
Bebegin tek besin kaynaginin "anne" oldugunu lutfen unutmayalim.

Bende Hamiş Olmadan önce çok Içiyodum Ama Artik Günde 1 Taneye Düşürdüm 1 Tane Içiyom

Canim, Hamileyken Günde 5 Tane Içiyordum..bebeğimin Kalp Atişlari Durdiuktan Ve Kürtaj Olduktan Sonra Sigaraya Lanet Ettim, Biraktim...şimdiyine Hamileyim,asla Ağzima Sürmem Bir Daha...hiç Belliolmuyor, Düşüğe Sebep Olabiliyor Işte!

öncelikle geçmiş olsun canım.inşallah bu bebeğin sağlıklı sıhhatli dünyaya gelir.Allah tamamına erdirsin.

şunu Düşünün Ya Sakat Doğarsa Biliyorsunuzkiii Sakat Doğma Riskide Var Azda Olsa O Zaman Vicdanen Nasil Yaşayacaksiniz Hem Bebişinizin Günahi Ne Birakinnnnn çildirsanizda Birakin Ağlasanizda Birakin Hem Kendiniz Hem Bebeğiniz Için Her Sigara Içerken Içerdekini Düşünün O Zaman Birakacaksiniz Eminimmm....bende sigara içiyordum bugun hamıle olduğumu öğrendım ve beynım çıkacak gibi ama ben beynımı kullanacağım yeneyeceğim bebeğime değil kımsenın zarra vermesını ıstemem bırde kendımmı vereceğim olamaz mumkun değil sigara senı bu sefer yendımmmmmmmmmmmmm!!!

ben günde 1 paket içiyordum 2 aylık hamileyim hiç içmedim tiksindim. inşallah sizde tiksinirsiniz

Sevgili arkadaşlar,

Sigara içmenize bişey demiyorum ama geçenlerde okudum 12 yaşında bir çocuk akciğer kanserinden hayatını kaybetmiş yani bebeğiniz sakat doğar yada sizin içtiğiniz sigara yüzünden ileri de hastalanırsa bunun bir numaralı sorumlusu sizsiniz..Eğer sigaranız bebeğinizden daha kıymetliyse içmeye devam edin..Ama annelik fedakarlıktır bir sigaradan bile fedakarlık yapamıyorsanız o zaman başınıza gelecek herşeye razı olmak durumundasınız..Bu tamamen sizin vicdanınız ve anneliğe bakışınızla ilgili..Kendi sağlığınız söz konusu olsa hemen bugün bırakabileceğiniz bişeyi neden bebekleriniz söz konusu olduğunda bırakamadığınızı da anlayabilmiş değilim..

ne güzell bir tesbit avebru.ben de hamileydim temmuz ayında.düştü bebeğimsenağlamasenağlama.sigaradanmı acaba diye hep düşündüm.çünkü bırakamamıştım.şimdi ise kendi sağlık sorunlarımdan dolayı daha doğrusu drumun' baban akciğer kanserinden ölmüş canına mı susadın.bu hastalık ırsi 'demesiyle bıraktım.:eek:klava::eek:klava::eek:klava:kendimi affedemiyorum...

arkadaşlar bu konu başlığını ben açmıştım , ben artık sigarayı bıraktım, tiksindim, allah hepinize nasip etsin

hahahahaha helal sana bıraktın he harıka bır annesın sen bebeğinle sdağlıklı ömürlerrrrrrrrrrrr tatlımmmmm

merhaba bayanlar,10 gun once test yaptim test negatifti,dun yaptim yeniden test bu sefer pozitif hala inanamiyorum,soktayim yani,bide sigara iciyorum iki gunde bir paket,tiksinmem felanda yok ya nasil birakicam,benim hakkim yokki onun ilerideki sagligiyla oynamaya,allahim sen yardim et,yarin doktora gidicem bakalim gercekten varmi,hala bir suphe var icimde yanlis cikti diye acaba olabilirmi,

Off Rabbim çok zor bir durum bu. Benimde adetim 1 haftadır gecikti. Hamile olabileceğimden şüpheleniyorum. Ama şu zıkkımdan tiksinemiyorum. İş, ev hepsi çok stresli. Sinirlerimi sigaradan çıkartıyorum. Sigarada bebeğe zararlı, streste ben ne yapacağımı şaşırdım. Günde yarım paket içiyorum ama yine de bırakamadım.
Sizler kaçıncı haftanızda tiksindiniz sigaradan. ?

hep yazmışsınız arkadaşlar bende içiyorum azalttım falan..ama hiç şöle bırakın diyen yok.bu illet bırakılmıyor hiç başlamamak gerekmiş bunu öğrendim.bide gerek yok yaa.tamamen boşluktan kaynaklanıyor sigara olayı.bakınn önce pencereyi açıp deriiiiin bi nefes alınn.sonra hayatı düşünün yaşadıklarımızı.çevremizi.nefes almanın ne muhteşem bişy olduğunu.sonra ben sağlıklı bir anneyim ve hep öyle olacağım deyinnn.bebeğimde sağlıklı olacak ve beraber yaşlanacağız diye düşünün.bize bişey olsa bebeişimize kim bakacak onu düşünün.cazgır bir kaynanamı acımasız bir üvey annemii.???onun için zararın neresinden dönersek kardırr.doğumda sigaradan çektiğimiz her nefes bizim aleyhimize lazım olacak.ozaman napacağız.????peki ya doğuramazsak allahım esirgesin tam kucağımıza lacakken bişey olursa bebiişimize.allahımesirgesin yarabbim.düşünmesi bile ürkütüyO BENİ.
HAYDİ KIZLAR BOŞVERİN BEDENİMİZE BEBĞİMİZE VE RUHUMUZA ZARAR VEREN ŞEYLERİ.BU CAN BİZE EMANET.BEBİŞLERİMİZ BİZİ SAĞLIKLI GÖRSÜN İLK BAKIŞLARINDA O MİNİCİKGÖZLERİNDE.BİRDAHA ASLAAA OĞLUŞUMA ZARAR VERECEK HERŞEYİN KARŞISINDAYIMM.SIRA SİZDEEEEEEEEEEEEE.............BEKLİYORUMM

hamilelikten once gunden 7 8 tane iciyordum. hamile oldugumu ogrendigim gun son bir keyif sigarasi yaktim ve bidaha 7 ay tiksindim son iki ayda haftada 3 4 tane iciyordum. simdi icmiyorum daha dogrusu icemiyorum esim icetigini gorursem hakkimi helal etmem dedi. cok hakki var walla. krize giriyorum arada. bilmiyom gorursem dedi o gormeden icsem mi? hic mi baslamasam ?arada kaldim. ama cok ozledim turk kahvesiyle sigarayi beh.

ilk hamileliğimde çok gençtim...ve sigaradan çok kötü tiksinmiştim...öyleki bir nefes çeksem kendimi lavaboda buluyordum...yolda yürürken önümde giden biri sigara içiyorda o koku burnuma geldiyse anında öğürmeye başlıyordum:çok üzgünüm:ama ben ne yaptım bırakacağım diye korkudan inatla sigara içmeye zorladım kendimi:mymeka:ve 5 -6 aylıkken çabalarımın neticesini aldım tiksinmem geçti ve ben doğuruncaya kadar içtim:çok üzgünüm:sezaryan oldum ve ayılırken salak bir erkek hastabakıcının içtiği sigaranın kokusunu alarak ayıldım(hemde yoğun bakımda şimdi olsa sürülürdü heralde) ve korkunç bir bulantı hissi ile istifra ettim ....ve 8 ay ağzıma süremedim ....bu hamilelikteki tiksinmemden bile beter bir tiksinme idi ama......hiç tahammül edemiyordum:1no2:bebeğime gelince 25 kilo alarak hamileliğimi tamamlamıştım ama bebeğim sadece 3 kilo doğdu...ilk 3-4 ay da çok gazlı bir bebekti....bundan başka bir problem olmadı...neyseki çok şükür Allah'ıma:1rolleyes: ama bir grip dahi olsa hep vicdan azabı çektim herşeyde kendimi suçluyordum sigara içtim onun için zayıf doğdu,veya sigara içtim onun için çok gazlı,sigara içtim onun için grip oluyor vs gibi....:1no2:annelik duygusunu henüz bilmediğim için o hataya düştüğümü çok iyi biliyorum çünkü onu kucağıma aldığımdan itibaren sigaar içtiğime pişman olmadığım gün olmadı....

sonra, 9 yıla yakın bir zaman sonra 2. bebeğime hamile kaldım...öğrendiğim gün söndürdüm ağzıma sürmedim...içmeyi bırakın sigara içilen ortamlara bile girmedim...gerekirse arkadaşlarımla toplantılara katılmadım kimse benim yüzümden rahatsız olmasın diye....gittiğimde ise kah arkadaşlar balkonda içti,kah onlar içipte oda havalanana kadar ben balkonlarda oyalandım....herşeyim saatli idi beslenmem bile günlük programa bağlı idi,hergün sektirmeden tükettiğim yiyeceklerim vardı...dr um erken doğum olabilir onun için programlı besleneceksin ki bebek erken doğuma tedbir olarak güzel gelişsin ve beslensin dedi....gerçekten 8 aylık doğum yaptım ve bebeğim 3,5 kilo doğdu(ki bu aylarda bebekler 1800 gr la 2 kilo en fazla 2kilo 300gr felan olurmuş)...herşeyi çok iyi gelişmişti....ama ilkokula başladığı sene alerjik astım bronşit olduğunu öğrendik maalesef....(gerçi Allah başka dert vermesin)ama işte kaderin cilvesi....:sm_confused:büyük oğlumda sigarayı yedim onda birşey olmadı,küçük oğlumda kendime bebek gibi özendim sonuç çocuk astım...:çok üzgünüm:

sizlere diyeceğim tek şey hamile olan arkadaşlarım sakın ha sakın içmeyin şu sigarayı....ben küçük oğlumda hiç içmedim ana öncesinde sigara içiyordum...hep acaba ondanmı diye yinede kendime vicdan azabı yapıyorum....şimdi bırakmaya zorlanıyorsunuz ya sonrasında en ufacık şeyde bile çekeceğiniz vicdan azabı onlarca kat daha zorbenneyaptımkihiç bir problemi olmasada onun o melek yüzüne bakarken ...bu savunmasız meleğe bunu nasıl yaptım diye kendinizden nefret ediyorsunuz...açık konuşayım ben hamile bir kadını sigara içerken görünce onu dövesim geliyor şeytan diyorki al şu sigarayı elinden dudağına bas....kızmayın bana lütfen bu cahilliği ilk oğlumda yaptığım için kendimi hiç affetmedim...tepkim bu yüzden....hepinize sigarasız ve sağlıklı hamilelik geçirmeniz temennisi ile sevgilera.s.

X