Üstüne görmek" nedir? Hamile kadın adet görür mü?

Mrb kizlar bnimde kafam karisti simd bana da yardici olrmusunuzbu ay 2 gun gecikmeli adet oldum sn 1 haftadir migde bulmtisi yasiyrum gun icnde rgl oldugmda da migde bulntilrm olduve karnimda hafif hafif agrilar vrhic byle olmzdi sadece il gun sidttli agrm olrduagri kesici icerdim gecerdi Bugunde 4 gunu ve ck az oldu test ypsam belli olrmu

merhaba bende yeni üye oldum ve merak içinde olduğum bi konu var.adet günüme 5 gün kala kahverengi renkte kanamam oldu ilerleyen saatlerde hafif kırmızılaştı ve 2 gün bile sürmeden bitti.bugün normal adet günüm ama hiçbişey yok.belirtide yok.dün idrar testi yaptım meraktan negatif çıktı.çok merak ediyorum sizce üstüne görme dedikleri bu mu?

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bu site cok hosuma gidiyor aklıma takılan yer seyi burdan bakıyorum.
şimdi ise aklıma takılan hamilemiyim duygusu 7 aylık evliyim korunuyoduk ama gecen eşim tamemen içine gitti sonrasın ertesi gün hapı vardı nasıl kullanıcamı unutmusum ikisi birlikte içiliyormus ben bir tane içtim sanırım o bi etki göstermez diye düşündüm, halime olabilirim diye düşünüyodum ama adet gördüm normalde ayın basında 1.de falan oluyordum ve 5.inde oldum normal adet gibi bugün 2.günüm simdi üstüne görme olayını duyunca yine süpelenmeye basladım acaba olabilirmiyim diye birde benim göbek kısmımın altında bi şişlik var o ne onuda bilmiyorum yardımcı olursanız cok sevinirim :)[/QUOTE]

canım merak etme onun ikincisi garanti olsun diye alınıyor ben bazen iki gün sonra içiyordum ama hamile kalmadım hem de kaç kere :) bu arada ilaç adet gününü değiştirebiliyor hatta ay içinde az ve 1-2 günlük lekenlenmeler olabiliyor buna da hazırlıklı ol.Tabi hep %1 lik gebe kalma ihtimali de atlama çünkü ihtimal ihtimaldir.Umarım ne istiyorsan o olur.Ben şimdi hamile kalmaya çalışıyorum 1,5 yıl oldu ama maalesef hala bebişim yok.Eğer olur da hamile kalırsan sakın kıyma ona annesi pişman olursun benim gibi :KK50: ben zamanında yaptım ama şimdi çoookkk pişmanım olsa 3,2 yaşında olacaktı :KK43:

kızlar bende yeni üye oldum ama kafam kocaman bugünlerdeçünkü;
benim adetlerim hiç şaşmaz yani 1 gün bile oynamaz geçen ay 5 gün gecikti tabi test falan yaptım negatif çıktı ama bu ay yine aynısı oldu ve son 10-15 gündür acayip derecede baş dönmesi yaşıyorum ve herşey bana kokuyo gibi geliyo uffffff 1,5 yıllık evliyim korunuyoruz ama geçen yıl bi arkadaşım prezervatifle hamile kaldı bende öle oldum die korkuyorum.çalışıyorum ve hiç vaktim olmuyo hastaneye gitmeye sizce üstünemi gördüm bi akıl verin nolur kimseyede diyemiyorum herkes panik yapar yaaaaa.....

ya ben bişi sormak istiyorum her ayın on beşinde hasta oluyordum fakat bu ay 13 ünde hasta oldum. ayrıca 7 gün sürerdi 4 gün sürdü sonra kahverengi lekenmeler geldi midem bulanıyor başım dönüyo göğüslerimde büyüdü hamilemiyim acaba ? bide kusura bakmayın ilişkiden sonra yanma oluyor idrarımda bide az bi kan geldi.. neden olabilir acil cevap bekliyorum teşekkürler saygılarımlaa

merhaba arkadaşlar. benim durumum da çok garip.. bu ay oldukça ümitliydim nedenlerini yazayım size. inanılmaz acıkıyordum ki hala öyleyim. göğüs ucu çevrem çok genişledi ve rengi değişti ki hala öyle.ayrıca hala şiş inmedi .son bir haftadır belimin ağrısından ayakta duramıyordum. oturunca ancak rahatlıyordum. cumartesi adet oldum ama o gece sabaha kadar uyuyamadım 10 dakikada bir tuvalete gittim resmen sinir krizleri geçirdim.sonra sabah adet oldum ama bu sefer ki adetim normalden uzak inanılmaz parçalı.. ve özellikle bugün acayip başım dönüyor oturduğum yerde bile kötüyüm. şuan adetim çok azaldı. ayrıca arkadaşlar adet olduğumdan beri kasığım ve bacağım çok şiddetli ağrıyor resmen topallıyorum. üstüne adet olup da bunları yaşayan var mı?? lütfen yardımcı olun bana..

arkadaşlar kimse yokmu??

gevezeznt merhaba

merhaba bende yeni üyeyim
bende nerdeyse 2 yıldır bebek istiyorum. 1 yıl önce doktora gittim eşimde geldi kontrollerimizi yaptık hiçbir sorun olmadığını söyledi. Sonra ben bebek isitiyorum diyince bana klomen verdi 2 ay kullandım yine hamile kalamadım. Yumurtlama takibi yapıldı ona göre çatlama iğnesi vuruldum. yine olmadı. Aradan 5 ay falan geçti sonra adetim 2 gün gecikince test yaptım ikinci çizgi silik çıktı çok sevşinmiştim doktora gittim kan tahlilşi yapıldı hamilelik varda ama değer çok düşüktü bekleyelim 2 gün yine test yapalım dedi ama ikinci gün kanamam başladı doktoru aradım hemen düşük engelleyici bir hap dedi aldım içtim ama faydası olmadı resmen et parçaları geldi. acillik olucak kadar sancım oldu. Bu olay ekim ayında oldu. sonrada zaten 3 ay hamilelik yasaklandı rahmin kendini toparlaması gerekiyordu. bende şubat mart korunmadım yine
şubtta adetim 2 gün gecikmeli geldi normal oldum. Bu ayda normalde 31 marrt 1 nisan gibi olmam gerekirken 27 mart oldum. 27 sinde çok az damla damla geldi 28 inde tam oldum 29 unda yine damla damla devam ediyor. ben normalde 5 6 gün normal adet görürüm bu kez bende şüpelenmeye başladım acaba hamilemiyim diye sizce ne yapmalıyım

Merhabalar ben de 11 senelik adet sürecimde hiç ama hiç düzensizlik yaşamamış biri olarak
son 3 aydır saçma sapan adetler gördüm. Ocak ayında normal gününden 3 gün erken oldum,
Şubat ayında tam bir hafta gecikti, doktora gittim yarın kan tahlili yapalım dedi, o gece hastalandım (ama lekelenme şeklinde)
ben de bi daha tahlil yaptırmadım.. sonraki günlerde de çok aşırı şiddetli sancım oldu ve büyük büyük parçalı geldi.
Gerçi her ay çok sancılı geçer benim reglim ama bel ağrılarım da çok arttı
bu mart ayında da önceki aydan yine 2 gün gecikmeli olarak regl oldum.
hormonlarda mı bi sapıklık var yoksa bana ne oluyor anlayamadım. TSH'a bakıldı önceki gün diyetisyene vermek üzere yaptırdığım tahlilde(gerçi diyetisyen de bulamadım), hormonlarda da bi anormallik yok..
anlayamadım gitti..içinde bulunduğum depresyondan mı kaynaklanıyor nedir...
Bu arada korunmuyoruz, bizimki köylü işi geri çekme yöntemi...

Merhabalar ben de 11 senelik adet sürecimde hiç ama hiç düzensizlik yaşamamış biri olarak
son 3 aydır saçma sapan adetler gördüm. Ocak ayında normal gününden 3 gün erken oldum,
Şubat ayında tam bir hafta gecikti, doktora gittim yarın kan tahlili yapalım dedi, o gece hastalandım (ama lekelenme şeklinde)
ben de bi daha tahlil yaptırmadım.. sonraki günlerde de çok aşırı şiddetli sancım oldu ve büyük büyük parçalı geldi.
Gerçi her ay çok sancılı geçer benim reglim ama bel ağrılarım da çok arttı
bu mart ayında da önceki aydan yine 2 gün gecikmeli olarak regl oldum.
hormonlarda mı bi sapıklık var yoksa bana ne oluyor anlayamadım. TSH'a bakıldı önceki gün diyetisyene vermek üzere yaptırdığım tahlilde(gerçi diyetisyen de bulamadım), hormonlarda da bi anormallik yok..
anlayamadım gitti..içinde bulunduğum depresyondan mı kaynaklanıyor nedir...
Bu arada korunmuyoruz, bizimki köylü işi geri çekme yöntemi...

merhaba
bende senin gibi oldum sayılır hiç düzensizliğim yoktu birkere gecikti 4 gün falan ozamanda test yaptım pozitif çıktı ama 3 gün sonra kanama başladı şiddetli ağrım oldu parçalar halinde geldi zaten bebeğimi ozaman kaybetmiştim hastaneyede gittim kan tahlilinde hala hamilelik var görünüyordu. dış gebelikten şüpelendiler ama kanama bitince tekrar kan tahlili yapıldı 0 çıktı yani hamilelik tamamen bitti.
napıcam bende bilmiyorum neden sorun yok diyorlarda hamile kalamıyorum anlamıyorum tabiki allahın işi bildiği bişey vardır mutlaka zamanı vardır belkide ama her ay aynı şeyleri yaşamak beni yoruyor.
bu ayda 5 gün önce oldum ve normale göre çok daha az oldum şimdi test yaptım acaba üzerinemi gördüm diye negatif çıktı.

Kzlar yardm edin....dun adetim bitmeliydi ama az az kanamam var....normal adet oldugumu sanyordum....hemde zamaninda oldum ama bitmek yerine sanclarm oluyor kasigimda....dun ve bu gun 5 tane test yaptm pozitiv ckti....shoke oldum. Acaba hamismiyim? :KK43:

üstüne görme geç döllenmeden dolayı olan gebeliğe denir (erken gebelikte denir) ama benim bildiğim kanamanın az olması gerekir

ama içinin rahat etmesi için kan testi yapan polikiniklerde test yaptırabilirsin

Bende oyle biliyorum ama bu ilk defadr oluyor,ilk bebegimi dogumda kaybettim.. Simdi yine bebek sahibi olmak istiyorum. 1 yldr olmuyor bu ay sansm ola bileceyini soylemisdi doktor ama adet oldum normalde 6 gun oluyo ama simdi 8ci gunumdeyim hala az kanamam var,kendimi rahatsz hamileymiw gibi hissetdiyimden test yaptm tek cizgi cikacagni sanyordum ama 2side kzardi. Inanmadm bi daha yaptm oda oyle. Bugun yine yaptm yine 2 cizgi ckti,hic bir ilac falanda kullanmyorum. Adetken gebelik olurmu?

canım hemen bir acile git o zamn
bu kanama düşük kanamasıda olabilir
durumu anlat rabbim hakkın da hayırlısını versin
eltiminde aynı olay olmuştu doğal düşük dediler

Canm bende umutlanmak istemiyorum ama burdaki yazilarda asiri kanamaylada gebe olanlarn oldugunu soyluyor. Hatta benim bir akrabam adet olmuw sonraki ay 2 aylik hamis oldugunu oyrenmis. Insallah bendede oyledir

arkadslar benım merak ettıgım konu ustune gebelikte eve yapılan testlerde sonuc negatıf olsada aslında hamıle olunup olunmadıgı bu konuda bılgısı olan cevaplaya bılırse sevınırım

arkadslar benım merak ettıgım konu ustune gebelikte eve yapılan testlerde sonuc negatıf olsada aslında hamıle olunup olunmadıgı bu konuda bılgısı olan cevaplaya bılırse sevınırım

eğer leke geldikten bir gün sonra yada hemen test yaptıysan çıkmaz çünkü o kanama yerleşme kanaması dolayısıyla bebek yerleşmeden betahcg kanda yükselmez.lekeden 4 5 gün sonra yapınca çıkar ancak.

X