evlenmeden önce hangi konular kesin konusulmalı.evlendikden sonra güçlük çekilmemesi?

güçlük çekilmemesi için olcakdi..:KK43: acemiliğime verinn...ben hep şunu düşünmüşümdür..evlendikden sonra erkekler elde ettikleri için değişebiliyorlar..bunun için kesin konusulup hem fikire varılması gereken konular oldugunu düşünüyorum..mesala maas kartının erkekde kalmaması gibi..sizin ekliyecekleriniz varmi..

ne kadar konuşursan konuş olucakların önüne geçemiyorsun çoğu zaman.....

aldatma ve şiddet karşısında ne yapacağını söyle önce onu bilsin....
ailesiyle senin aranda bir denge kurmak zorunda olduğunu söyle....
asla yapmam dediğin şeyleri şimdiden söyle,onunkileri de öğren tabi...

kısacası evlilikten ne bekliyorsan hepsini söyle...sonradan geç olmasın....nasıl bir evlilik yaşamak istiyorsan ve asla affetmem dediğin neler varsa hepsini konuş...biraz olsun önüne geçmiş olursun bazışeylerin....

Evlilikten beklentilerin neler,nasil bir evlilik hayal ettin hep simdiye kadar,senin hayalindeki e$ nasil olmaliysa bunu ona anlat.Hatta ayni $eyleri onada sor.sinirlimi sakinmi,maddi durumu nasil gibi sorulari sor canim.Evlilikten önce mutlaka konusulmali.

haklısınız konusulunca bir nepze fikirleri ortaya cıkıyor..ama aynı evi paylaşmadığımız sürecede yaparım dediklerini yaparmi bilinmez..:KK43:

ne derseniz deyin, evlendikten sonra verilen sözler çabuk unutuluyor, Allah kötüye düşürmesin

ben aslında am istediğim evliliği yaptım. 2,5 yıl oldu 1 yaşıda kızım var. valla ben eşime hep isediğim şeyleri söyledim ve kesin kararlarımı bildirdim. onu çok sevdiğimi ve deger verdiğimi hep belli etim. en önemlisi bu . o zaman o da sana değer veriyo. ve bunun içinde seni anlıyo saygı ve svgi en önemlisi kuşum unutma... o zaman herşey halloluyo. ama huylarını asla değiştirttme ve değişme. birbirinizi oldugunuz gibi kabul edin. biz öle yaptık ve çok muluyuz. bide onu ihmal etme.. erkekler ilgiyi sveer...

evet bende tam öyle yapıyorum huyum neyse onu aynen yansıtıyorum..cok dik başlı olmam onun için zor olan şey..2 farklı kişiligin ortak bir yol bulup anlaşması gibi zor ne var..neyseki cok anlayışlı ..ama evlenınce nasıl olur bilmiyorum..

Valla Cnm Dürüst Olun Ne Kadar Kayinvalideni Sevsende çooook Ii Olsada Sakin Birlikte Oturmayin. Eviniz Ayri Olsun Cnmmm. Gerisi Size Kalmiş.. Ilk Başlarda Insanlar çok Fazla şeylere Kafa Takiyo Ama Sonra Geçiyoooo. Hiç Canini Sikma Hep Olumlu Düşün. Dünyaya 1 Kere Geliyosun Ve Eşinle Bunun Her Güzelliğini Yaşa. Birlikte Yaşayin. Valla Ben Eşime Onu Ne Kadar Sevdiğimi Ve Ona Ne Kadar önem Verdiğimi Göster Dikçe Herşey Daha Güzel Oluyo. Bana Hep Sevdiğini Belli Etme çok Felan Derlerdi Tepene çikar şimarir. Hiç öle Değil Inan Bana. çokda Dik Başli Olma Lüfen

Hicbir yoruma bakmadim,sadece basligina bakip cevap yazmak istedim,sunu soylemek isterimki,evlenmeden once ne kadar konusursan konus evlilik sonrasi bu konusulanlarin cok buyuk bir cogunlugu unutuluyor,vaadler ve sozler tamamen yanlis bence,onemli olan su andaki davranislari yorumlama yetenegi,bir kere evlenmeden once bazi sinirlari mutlaka ciz ki kimse bu sinirlari asamasin,bir insan esin bile olsa arada biraz mesafe birakmalisinki aradaki saygi siniri olusabilsin,ayrica kendi isteklerin konusunda kesin tavirli oldugunuda ustune basa basa belirt ki sonradan aranizda problemler olusmasin,inan bana konusmaktan cok davranis ve tavirlar belirliyor insanin evliligini,mutlu bir evlilik dlegiyle.

evlenmeden önce hep ben konuştum, o TAMAM dedi..
evlendikten sonra hep o konuşuyor ben TAMAM diyorumsenağlama

Teşekkür ederimm..tecrubelerinizi paylaştiğiniz için.evet dünyaya 1 kez geliyoruz..2 günlük dünyada birbirimizin özel yanlarını bulup..hayatı güzel kılma elimizde..

X