Doğumdan çok Korkuyorum!....

bende ilkini normal yaptım dr 2. daha kolay diyo ama bende cesaret yok epidurral yapıcam haftaya inşallah sorunsuz geçer sonuçta bıcak yarası ama evlat sahibi olmak için değer

Dün dr.da normal doğum yapmış birini gördüm sanki doğum yapan o kadın değildi.Eğer bi sorun olmazsa kesinlikle normal istiyorum.Hakkımızda hayırlısı

Benim dahaa çook war ama çook korkuyorum ilk doğumum olucak kimi normal yap diyor (özellikle annem)kimi çekme o sıkıntıyı sezeryan diyor..dr.daha bişi demedi çünkü daha çook war kısmet bakalım hangisi hayırlıysa o olsun..ama çok tırsıyorummmm :KK43::kedi:

valla türkiyede sezeryeni normal görüyoler burda kisinin bunyesine göre yani cok zor dogumlarda yalniz sezeryen yapiyorlar ama normalide deniyorlar olmuyorsa sezeryen yapiyorlar sonucta burdaki doktorlara göre bir amaliyet normal dogum mumkunse neden amaliyet.
benim dogumum kolaydi insallah dogumun kolay olur bol yürüyüs yap kesinlikle iyi geliyo benim icin öyleydi ne dogum öncesi nede sonrasi hic problemim olmadi süper bir hamilelik donemim gecti ve simdi kizim 14 aylik

artık kısmetimize ne çıkarsa onu yaşıcaz,fakat sezeryandan beni korkutan şu,bayılmaktan korkuyorum,sonra tekrar ayılamamaktan,bayılmanın nasıl birşey olduğunu bilmediğim için korkuyorum,dikişmiş kesikmiş bunlardan tırsmıyorum.çünkü memede kitleden dolayı ufak bir ameliyat geçirmiştim,lokal anesteziydi,ufak ufak acılar oluyodu ama umrumda değildi,tepemdeki aynalı ışıktan ilgiyle olanı biteni izledim,gerçi bu durum doğumla kıyaslanamaz bile ama normal doğumun güzelliği olup biteni başıma gelenleri görmek olsa gerek,benim korkularım tamamen görsellikle alakalı:) gerçi daha çok var doğumuma:p Allah yardımcımız olsun.

arkadaslar bende 31.haftalik hamileyim aklim o kadar karistiki normalmi sezeryanmi ben igneden hastanaden o kadar korkarimki kulaktan ates olcme makinesinde bile yerimden zipliyorum igne gorsem agliyorum simdi ise kara kara dusnuyorum nasil diorcam birde 10 kilo aldim hangisinde erken gider kilolar gobek falan biode o sorun var ne yapsam sa bu akbus bitse deneyimli arkadaslar yardim lutfen :)

Ben 10haftalık hamileyim kafayı yicem şimdiden düşünmekten:KK43:Hayatımda serum yemedim iğne olunca bayılıyorum iki kez kan verdim ikisindede yatarak:KK43:Bu arada biz seninle konuş muyduk arkadaşım?Bu başlıktaki çok kişiyede msj attım ayrıca doğumlarını sordum

erkekleree kılll oluyorummmmm...
onlar için herşey çokkkk kolayy!
çocuk sahibi olduklarını doğumdan çokkk zaman sonra fark edilerrr..:mymeka:

şöyle bir okudum da, genelde herkes kendi yaptığı doğumdan yana gibi..

hamileliğimin daha ilk aylarındayım, normal düşünüyorum.. ilk gebeliğim ve pek bir korkum da yok. canım tatlı değil. Hep şunu yaşayarak anladım. Allah zor zamanlarımızda O'ndan yardım istediğimizde yanımızda. o yüzden pek bi endişem yok.

hele o zaman bi gelsin, sabrınızı şimdiden tüketmeyin.

Merhaba Kızlar,

29. haftadayım ve Sezeryanla doğurmam söz konusu. Bana istanbulda pozitiv deneyimlerinizin olduğu özel hastahanede yapılmak üzere sezeryan yapan doktor ismi verebilirmisiniz. Anadolu yakasından olursa daha iyi olur.
Destekleriniz için teşekkür ederim.

Rumy

Son düzenleme:
Kizimda yani ilk hamileligimde sisli etfal de maeyene olurken bir doktorun elleri kan icindr ciktigini ve kadinin aciyla bagardigini duydugumda 18 yasinda ve 8 aylik hamileydim. Dilim damagim kurudu benim günüme daha var demistim doktor da gülmüstü.. Daha donra normal dogum.vaktim geldiginde idrarda protrin kacagi vardi. Tansiyonum 19'du ve vajinismustum. Yine de normal olsun istedim tum bu sorunlara ve korkulara özellikle o kanli elleri görmeme ragmen!
Vajinismusu bilirsiniz. Esimle bile zar zor yakinlasabilmis ben; o alt muayenelerinde resmen öldümm
doktor da bana kiziyordu bacaklarimi kapatiyordum hatta istemsiz olarak
bacaklarima abaniyorlardi muayene edebilmek icin.
Benim icin kabus dolu anlardi. Daha sinra acilmam ilerlemedi tansiyonum düsmedi ve bebek strese girdi diye sezaryene girdim.aglayarak.
Küt diye bayildim. Ayildigimda o aci tarifsizdi karnimdaki.. Bir gün sinra yataktan kaldirdi ebeler beni ve inanin dik yürümekte zorlandim bir ay boyunca.. Dikeldimmi dikislerim aciyordu.coook zordu. Simdi ikinci kez anne olucam. Yine sezeryan olacak ilki sezeryandi diye mecbur. Ve ben yine ayni acilari cekmekten kirkuyorum. Keske diyorum acilmam olsaydi suyum gelseydi bebegim firt diye bi avazda kolayca ciksaydi da normal dogurabilseydim. Sezeryan da zor arkadaslar. Kolay zannetmesin kimse.

kızlar yapmayın ya cok az günüm kaldı benim cooook korkuyorum ben ya sezeryan mı olsa diye düşünüyorum hep

Ben de cok korkuyordum ve bu yuzden hic normal dogum dusunmedim. Epidural sezeryan oldum. Hos ameliyathaneye giderken yine cok korktum ama cok rahat gecti. Uyusturma, dogum, dikis hepsi 40 dakika surdu. Hem de bebegimin dogum anina tanik oldum. Normal dogumu bilemiyorum tabi, onu da yasayanlar yazsin. Bebeginizi gordugunuz anda tum agrilar, acilar hepsi bir anda gecivericek. Korku onlenebilecek birsey degil belki ama gercekten bosunaymis. Korkulacak birsey olsaydi su an ikinciye hamile olmazdim:)

X