Doğumdan çok Korkuyorum!....

2.bebişine kaç aylıkm hamılesın canım...
bende doguma gıtmeden ılık duş almıstım..etkısı var...kolay olmadı dogumum..ama çok zorda degıldı..allah hayırlısını nasıp etsın..sempatiksalakcinni
beş aylık hamileyim şu an.
ağustosta kısmetse doğum ama ben sezeryan da düşünüyorum bazen ilk doğumum aklıma geldikçe!!!eyvahedigeldismile

beş aylık hamileyim şu an.
ağustosta kısmetse doğum ama ben sezeryan da düşünüyorum bazen ilk doğumum aklıma geldikçe!!!eyvahedigeldismile

nasıl rahat hıssedıyorsan oyle yap kuşum..hayırlı olsun..hayırlı evlat olsun...ılk bebekin kaç yasında ...:icecream:

kızlar bu dus olayını cok duydum ben ya sancılar duzenlı gelmeye basladıgında ben de dusa gırmeyı dusunuyorum zaten bızım dusundugumuz gıbı sancı saatler boyu aralıksız degılmıs yanı ılk basladıgında nerdeyse 10 dk aralıklarla gelıyormus yanı full sancı cekmıyomusuz 10 dk da bır 50 sanıye kadar bence dusa gırmeye vaktımız olur en azındann bı yarım saat ılık banyo hatta ılıktan bıraz daha sıcak olabılır ıyı gelıcektır dıye dusunuyorum panık yapmadan dua ede ede sabırla cıkıp elımızden geldıgınce derın nefes alıp vererek cantamızı da alıp 1-2 saat ıcınde hastanede olsak tam olur dıye dusunuyorum cunku ılk dogum yaklasık 8-10 saat suruyormus rahım acıklıgı 4 cm ye ulastıgında doktorlar dogumun basladıgını kabul edıyorlar bu yuzden sancı baslar baslamaz panık yapıp kendımızı hastaneye atmamıza hıc gerek yok bence... Boylece hem kendımız strese gırerız hem de dogumhanenın onunde bızı bekleyen esımız dostumuz saatlerce beklemek ve sıkıntıya gırmek durumunda kalır endıselenırler....

Bu benım ılk dogumum olucak ılk baslarda dınledıgım dogum hıkayelerınden cok etkılenerek sezeryan olsun ısteklı dıye dusunmustum ama artık boyle dusunmuyorum bebegın durumu musaıtse doktorum normal dogum yapmaya musaıt oldugumu da soylerse aksı durum olmadıkca sezeryan ıstemıyorum.... Yani benım en buyuk endısem sancılar baslar ve hastaneye yetısemezsem? Malum ıstanbul trafıgı... Ama uzman bı doktordan aldıgım bılgılere gore yolda dogum yapma veya hastaneye yetısememe olasılıgım sıfır... Bu arada rahım her 1 saatte ortama 1 cm kadar acılıyormus bebegın dogması ıcın de 8ila 10 cm acıklıga ıhtıyac oldugundan bu da kafadan dogumun 8-10 saat surecegını gösterıyor... Ama dedıgım gıbı bu 8-10 saatın her dk sı acı ıcınde gecmıycekmıs...Bızım full sancı cekecegımız ve zorlanacagımız bır veya bırkac saatmıs o tam acıklıgın oldugu ve bebegı ıtmeye basladıgımız vakıtler... Buna da heralde katlanırız dıye dusunuyorum... Bi yandan bebeği de düşünüp onun da dogum sırasında içerde sıkıntıda oldugunu unutmamalıyız bu yuzden bagırıp cagırıp kendımızı bırakmak yerıne bıraz metanetli olup tum gücümüzle bebegımızı de kendımızı de bıran once kurtarmaya bakmalıyız dıye dusunup dogumu korkuyla degıl heyecanla beklemeye basladım...

bılmıyorum en azından kendımı telkın edıp doguma hazırlamaya calısıyorum... Zaten bi doğuma hazırlık kursuna katılmayı bilinçlenmeyi de düşünüyorum...

bu arada ilk dogum bu kadar suruyormus ikinci dogumda bu sure 2 saat kadar kısalıyor ucuncu dogumda daha da kısalıyormus ...

merhaba arkadaslar bence en iyisi normal dogum korkmaniza gerek yok hersey normalse bence normal dogum yapin sezeryani sadece bir problem olursa doktorunuz sezeryan derse o zaman olursunuz ama normal dogumu tercih edin o duyguyu yasamakta cok guzel ben ikikere yasadim o duyguyu insallah sizlerde yasarsiniz o duyguyu yasdiktan sonra bana hak vericeksiniz hepinizi allah kurtarsin

kızlar bu dus olayını cok duydum ben ya sancılar duzenlı gelmeye basladıgında ben de dusa gırmeyı dusunuyorum zaten bızım dusundugumuz gıbı sancı saatler boyu aralıksız degılmıs yanı ılk basladıgında nerdeyse 10 dk aralıklarla gelıyormus yanı full sancı cekmıyomusuz 10 dk da bır 50 sanıye kadar bence dusa gırmeye vaktımız olur en azındann bı yarım saat ılık banyo hatta ılıktan bıraz daha sıcak olabılır ıyı gelıcektır dıye dusunuyorum panık yapmadan dua ede ede sabırla cıkıp elımızden geldıgınce derın nefes alıp vererek cantamızı da alıp 1-2 saat ıcınde hastanede olsak tam olur dıye dusunuyorum cunku ılk dogum yaklasık 8-10 saat suruyormus rahım acıklıgı 4 cm ye ulastıgında doktorlar dogumun basladıgını kabul edıyorlar bu yuzden sancı baslar baslamaz panık yapıp kendımızı hastaneye atmamıza hıc gerek yok bence... Boylece hem kendımız strese gırerız hem de dogumhanenın onunde bızı bekleyen esımız dostumuz saatlerce beklemek ve sıkıntıya gırmek durumunda kalır endıselenırler....

Bu benım ılk dogumum olucak ılk baslarda dınledıgım dogum hıkayelerınden cok etkılenerek sezeryan olsun ısteklı dıye dusunmustum ama artık boyle dusunmuyorum bebegın durumu musaıtse doktorum normal dogum yapmaya musaıt oldugumu da soylerse aksı durum olmadıkca sezeryan ıstemıyorum.... Yani benım en buyuk endısem sancılar baslar ve hastaneye yetısemezsem? Malum ıstanbul trafıgı... Ama uzman bı doktordan aldıgım bılgılere gore yolda dogum yapma veya hastaneye yetısememe olasılıgım sıfır... Bu arada rahım her 1 saatte ortama 1 cm kadar acılıyormus bebegın dogması ıcın de 8ila 10 cm acıklıga ıhtıyac oldugundan bu da kafadan dogumun 8-10 saat surecegını gösterıyor... Ama dedıgım gıbı bu 8-10 saatın her dk sı acı ıcınde gecmıycekmıs...Bızım full sancı cekecegımız ve zorlanacagımız bır veya bırkac saatmıs o tam acıklıgın oldugu ve bebegı ıtmeye basladıgımız vakıtler... Buna da heralde katlanırız dıye dusunuyorum... Bi yandan bebeği de düşünüp onun da dogum sırasında içerde sıkıntıda oldugunu unutmamalıyız bu yuzden bagırıp cagırıp kendımızı bırakmak yerıne bıraz metanetli olup tum gücümüzle bebegımızı de kendımızı de bıran once kurtarmaya bakmalıyız dıye dusunup dogumu korkuyla degıl heyecanla beklemeye basladım...

bılmıyorum en azından kendımı telkın edıp doguma hazırlamaya calısıyorum... Zaten bi doğuma hazırlık kursuna katılmayı bilinçlenmeyi de düşünüyorum...

bu arada ilk dogum bu kadar suruyormus ikinci dogumda bu sure 2 saat kadar kısalıyor ucuncu dogumda daha da kısalıyormus ...

Canım tebrik ediyorum seni Kendini daha iyi normal doğuma hazırlayamazsın zaten Bilinçli olmak lazım Bende ilk hamileliğimde tıpkı senin gibi düşündüm ve normal doğum yaptım... Hiiiiiç pişman olmadım ve şimdi ikinci kez hamileyim bi aksilik çıkmazsa yine normal doğum yapıcam O kadar abartılı bi durum değil doğum yapmak Yok ağrılar dayanılmaz falan Bilmiyorum korkutmak hoşlarına mı gidiyor ne anlamadım ben :sm_confused: Ben bazı arkadaşlarıma da aynı şeyi söylüyorum İnan bu düşünceni korursan çok kolay bi doğum yaparsın Ve şuna da katılıyorum her ay dememizde hastaneye koşmamak gerekiyor Hastanede boşu boşuna stres yapıyor insanlar Hastane yerine ılık bi duş daha rahatlamanızı sağlar emin olun... Zaten doğum sancısını dakikalarla anlıyabiliyorsun Doğumun evresini de Kızlar ya bişey olmuyor inanın Tadın şu duyguyu mutlaka..... Çook kötü bişey olsa tekrar doğurmazdım dimi ... sengözlerimebaksanab

kızlar ben 1 hafta önce doğum yaptım bu ikinci doğumum hastaneye kontrole diye gitmiştim çok az ağrım vardı ama birkaç gündür kasılmalarım çok fazlaydı 9cm açılmam olmuş yarım saat sonra doğurdum
bence ıkınmasını çok iyi bilmek gerekiyor ben hep büyük tuvaletimi yapmaktan korktuğum için tüm kuvvetimle ıkınamıyordum 10 cm olduğunda doktora neyi bekliyoruz dedim bebeğin inmesini dedi
nolursa olsun altıma yaparsam yapıyım biran önce kurtulayım diye ağzımı ellerimle kapatıp tüm kuvvetimle ıkındım bebeğin indiğini hissettim hemen doğuma aldılar ha bu arada tuvaletimi falan yapmadım ıkınmak doğumda öyle bi his uyandırıyomuş
yani demek istediğim sancı geldikçe nefesi iyice tutup tüm kuvvetinle ıkınmak
herkese kolay doğumlar diliyorum allah yardımcınız olsun

Son düzenleme:
kızlar ben 1 hafta önce doğum yaptım bu ikinci doğumum hastaneye kontrole diye gitmiştim çok az ağrım vardı ama birkaç gündür kasılmalarım çok fazlaydı 9cm açılmam olmuş yarım saat sonra doğurdum
bence ıkınmasını çok iyi bilmek gerekiyor ben hep büyük tuvaletimi yapmaktan korktuğum için tüm kuvvetimle ıkınamıyordum 10 cm olduğunda doktora neyi bekliyoruz dedim bebeğin inmesini dedi
nolursa olsun altıma yaparsam yapıyım biran önce kurtulayım diye ağzımı ellerimle kapatıp tüm kuvvetimle ıkındım bebeğin indiğini hissettim hemen doğuma aldılar ha bu arada tuvaletimi falan yapmadım ıkınmak doğumda öyle bi his uyandırıyomuş
yani demek istediğim sancı geldikçe nefesi iyice tutup tüm kuvvetinle ıkınmak
herkese kolay doğumlar diliyorum allah yardımcınız olsun

Allah bana da senin ki gibi yada ilk doğumum gibi bi doğum nasib etsin inşallah Ne güzel ya 9cm e kadar evde mi geçirdin yani İlk doğumumda benim öyle bi şansım olmadı suni sancıyla olduğu için 1.5 cm den itibaren hastanedeydim Evde olmayı çoook isterdim Okasılmalar sırasında şöyle ılık bi duş mükemmel olurdu Tam hayalimde ki doğum İnşallah benimde böyle olur Saçma sapan bağıranların arasında olmak sinir bozucu oluyor gerçekten ... Mutlaka her doğum yapanın hafızasında böyle bi kişi kalmıştır... Bendeki örneğin daha 4.5 cm açıklık varken rahim kasılması geldiğinde "giriyoooooo yine giriyooooo vallaaaahi giriyoooo sancı giriyoooooo sezeryana alın beniiiiii uyutun beniiiii Diye bağırıp koskoca hastaneyi inim inim inletmesi olmuştu Düzenli nefes almak yerine kedini rahatlatmak yerine bağırarak daha çok sıkıntı yapıyordu hem kendisine hemde bebeğe Evde olmak daha güzel olumunekankayizsmile

bende doğumdan çok korkuyorum..normal doğum gözüküyo benimkide umarım hepimiz kurtuluruz bebişlerimiz sağlıklı olsunda bizler o acıları mecbur çekicez allah yardımcımız olur elbet bol bol dua ediyorum tüm hamilelelere ilk doğumu daha nasıl bilmiorum videoları izledikçe ölüyorum korkudan:Saruboceq:

slm arkadaslar korkmaniza gerek yok ben iki cocuk annesiyim ikiside normal dogum yaptim o ani yasamakta cok guzel herseyiyle hissediyorsun o anda sadece elimden geldigi kadar ikiniymda cocugumu bir an once kucagima aliym diye dusunuyorsun korkmayin sanciniz geldinde derin nefes alip verin vu cok ise yariyor sanci aninda sonrada dogum anindada elinizden geldigi kadar ikinin cunku ikindiginizda daha cabuk bitiyor dogumunuz simdiden hepinizi allah kurtarsin diyorum

ozlemcim videolari izleme bence herkesin dogumu farkli olur kimi az sanci ceker bir satte dogurur kimide sanciyi cok ceker gec dogurur bence artik bakma elinizden geldigi kadar SIK SIK YURUYUN yuruyus kolay dogum yapamak icin ideal ben 8 ayima kadar hep yuruyus yapmistim dogumlarimda kolay oldu

bende doğumdan çok korkuyorum..normal doğum gözüküyo benimkide umarım hepimiz kurtuluruz bebişlerimiz sağlıklı olsunda bizler o acıları mecbur çekicez allah yardımcımız olur elbet bol bol dua ediyorum tüm hamilelelere ilk doğumu daha nasıl bilmiorum videoları izledikçe ölüyorum korkudan:Saruboceq:

medanura aynen katılıyorum İzleme video falan Her çocuğun doğumu bile farklı oluyor Bol bol yürü en mükemmel böyle hazırlanırsın Birde videolar yerine biraz araştır doğum evrelerini Ne zaman ne olucak Sancılar nasıl neyi gösterir Sen oraya bebeğini kucağına almaya gidiyorsun ve birazda bilinçli olunca korku falan kalmıyor Allah kurtarsın hepimizi.....a.s.

bende gittim ama bana alet falan koymadılar eliyle muayene etti o nasıl bır alet yaa neden onu koydular kı benı de acıklık varmı dıye muayene ettı ama aletle deıl

diğer topiklere yazdığım bir yazıyı paylaşmak istiyorum. eğer sezaryen düşünen varsa lütfen okusun, kimse üstüne alınmasın. anlayışınız için teşekkürler:

doktorlar olur olmaz gerekli gereksiz sebeplerle sezaryene yönlendirme meraklısıyken siz anneler niye istersiniz onu anlamış değilim. Sezaryenle ilgili yorumlarda genelde anne hep kendi sağlık durumunu değerlendirmiş. İşte yok ilk gün zor sonra acısı geçiyor falan gibi yorumlar var. Bebeği niye merak eden yok?

Bebek sezaryene tabi olunca durum ne niçin merak eden yok? Bebeği sudan çıkmış balık gibi oksijenli yaşama bir anda çıkarmanın sakıncalarının farkında olan var mı?

Her çektiğiniz doğum sancısı bebeğin oksijenli yaşama geçişinde sağlık sorunu yaşamaması için o kadar kıymetli ki. Ayrıca vajinadan çıkmadan bebek gelişimini tam olarak tamamlamış olmuyor. Gelişimi tamamlamanın son aşaması annenin vajinasından çıkışıdır.

Arkadaşlar sezaryen gerçekten de çok zararlı sadece son anda ve çok ama çok ciddi bir sorun varsa uygulanacak bir ameliyattır. Bebeğinizin sizin karnınızda Allah'ın çık diyeceği zamana kadar kalma hakkı vardır ve bu bebeğiniz için en iyi olanıdır. Lütfen dikkat edin, bilmeden ya da umursamazca attığınız adımlar yarın çbür gün size acı olarak geri dönebilir. Çünkü sezaryenle doğan bebekler astım şeker ve kanser hastalıklarına daha açık bir hale gelir. Araştırın lütfen! hatta normal doğumu değil doğal doğum kavramını araştırın lütfen.

ne güzel bir paylaşım böyle,teşekkürler.
:lepi:

ben yaptım normal doğum ve sevdiğim hiç bi insana önermiyorum! o sancılar aklıma geldikçe tekrar korkuyorum! üstelik benim bebeğim 25 haftalıktı erken doğum! buna rağmen çok zordu.. yanımdaki kadınları gördükçe aman allahım 9 aylık düşünemiyorum korkunçtu.. 2. %100 sezaryen tabi nasip olursa.. buda benim görüşüm..hihoyyyt

bende sezaryanla doğum yaptım çok rahattı...ağrı derdi yok,stresi daha az,gününü bile kendim seçtim...sütümde 2.gün geldi.korkanlara tavsiye ediyorum sezaryanı hep.allah kolaylık versin hepinize

kesinlikle ve kesinlikle normal dogum ve en zor dogumlardan birini yasamis biri olarak gercekten de dayanilmiycak bi sey degil sanci..oyle olsaydi insanin dogasinda olmazdi..herneyse ben kendimi anlatayim daha ikna edici olur...oglumun dogumu tam 32 saat surdu yani sanci donemi ve ben hicbir anestezi almadim..ve suni sanci almak zorunda kaldim basta...ve inanin bi kere bile ah demedim ve aglamadim...sadece doktor beni deli etti epidural al diye (bende migren var ve epidural bas agrisi yapar diye duydum ilerde daha fazla artmasin diye almak istemedim) ve niye benimle bu haldeyken ugrasiyor diye bikac sn aglayabildim...onun disinda duzgun nefes alip verdikten sonra gercekten katlanmiycak bi durum degil...ha ikinma konusunu bilemiycem cunku 32 saatin sonunda bebegin boynuna kordon dolanmis sezeryana gittim :gitme:

X