Hamilelikte kan pıhtılaşması

Daha önce düşük yapan ve yeniden hamile kalan kadınlarda, FVL taraması yapılması, gerektiğinde kan inceltici tedavi uygulanarak hastaların gözlemlenmesi salık verildi.

Imperial Koleji bilim adamlarından Dr. Raj Rai, mutasyona uğrayan gen taşıyan birçok hamile kadının normal doğum yapabildiğini, aynı zamanda kan pıhtılaşmasıyla ilgili başka riskler taşıyan kadınların daha çok risk altında olduklarını kaydetti.

FVL geninin taranması için “Thromboelastogdaphy” adında yeni bir teknik geliştirilmeye çalışılıyor. Bu teknikle doğal kan pıhtılaşmasının daha sağlıklı gözlemlenmesi planlanıyor.

baytar merhaba canım artık geldim evime bol bol yazarım artık canım bu düşündüklerini bende yaşıyorum hamilelik bekliyorum nezaman olacak bilmiyorum ama çok korkuyorum ama umudumu yitirmiyorum sende umudunu yitirme istanbuldada dr.lara sordum bu hastalığımızı basit diyorlar herkezin dediği iğneler canım üzülme msn katıt edecem seni görüşelim ozaman öptüm bayyy

ırmak mesajını aldım,bende sitede dolanıyordum msn i tekrar gönderdim bekliyorum görüşürüz...

cingenem mutlaka haberleşelim bende hazırlıklara başladım ama tık yok bakalım ne olacak hamile kaldığımızda haberleşelim kendine iyi bak

canım vallag seni bilmem ama ben coktan umudumu kestim buayda olmadı gibiya neyse mevlam hakkımızda hayırlısını versin heriki cihanda hepimize bütün isteyenlere hayırlıca evlat nasip etsin birgün gelecek birgün olacak...:teselli:

canım vallag seni bilmem ama ben coktan umudumu kestim buayda olmadı gibiya neyse mevlam hakkımızda hayırlısını versin heriki cihanda hepimize bütün isteyenlere hayırlıca evlat nasip etsin birgün gelecek birgün olacak...:teselli:

ah canım neden ya umundunu kaybediyorsun anlıyorum seni ama zamanı varmış belkide onu bekliyor ama insan kötü oluyor bugün arkadaşımın hamile olduğunu duydum sevindim ama bilmiyorum ama bir tuaf oldum çünkü insan öyle oluyor bak güzelim ben kayın valdemle altlı üstlü oturuyorum ve arada kafama vuruyor bebeğim olmuyor diye bu kolay değil güzelim benimde bunun gibi sorunlarım var ama dua ediyorum bebeğim olacak ozaman bendekonuşacam diyorum sen umudunu kaybetme birdahaki sefere inş.öptüm:1hug:

kızlar herkese slm burdan daha önce yazmıştım doktor adet düzenleyici verdi diye adet aralıklarım çok kısaldı bu normal mi??25.gün adet oldum,böyle bir ilaç kullanan varmıydı aranızda....

Herkese merhabalar!
Benim ikinci düşüğüm ve genetik araştırma yapıldı.Bişey çıkmadı.Ama kan pıhtılaşması var.Bebeğim 9. haftaya kadar geldi.Gelişti, kalp atımı duyuldu yavrumun.Sonra öldü.Beslenemediği için ölmüş kuzum.Kürtajla onu benden aldılar.Nisanın 17'sindeydi.Bugün hala adet olamadım.En çok üzüldüğüm canım kadar sevgdiğim eşime bebek verememek.Onun parçasını dünyaya getirerememek.Gebe kalana kadar hergün bir bebe aspirini kaldıktan sonra HEPARİN kullanacakmışım.Heparinle ilgili araştırma yapan var mı?Ben biraz baktım da dünya üzerinde 100'ün üzerinde kadın ölümüne yol açmış.Kafamı karıştırıyor.

Herkese merhabalar!
Benim ikinci düşüğüm ve genetik araştırma yapıldı.Bişey çıkmadı.Ama kan pıhtılaşması var.Bebeğim 9. haftaya kadar geldi.Gelişti, kalp atımı duyuldu yavrumun.Sonra öldü.Beslenemediği için ölmüş kuzum.Kürtajla onu benden aldılar.Nisanın 17'sindeydi.Bugün hala adet olamadım.En çok üzüldüğüm canım kadar sevgdiğim eşime bebek verememek.Onun parçasını dünyaya getirerememek.Gebe kalana kadar hergün bir bebe aspirini kaldıktan sonra HEPARİN kullanacakmışım.Heparinle ilgili araştırma yapan var mı?Ben biraz baktım da dünya üzerinde 100'ün üzerinde kadın ölümüne yol açmış.Kafamı karıştırıyor.

merhaba bende 2 .bebegımı nısan 14 te kalbı durdugu ıcın aldılar 9. haftaydı benımde
Canım uzme kendını sonucta senın elınde olan bır sey degılkı O Ol demeden hıc bırsey olmuyor mlesef zamamnımız var demekkı
heparınle ılgılı bılgım yok ama gebelıkten sonra hepımız ıgne kullanacagız adları degısebılıyor
Allh sıfalar versın

Herkese merhabalar!

merhaba yakaryos.bende de aynı sorun var.şu anda 10 haftalık hamileyim.benim doktorum clexane 0.2 ml verdi bana.bebe aspirinide içiyorum.

mrb arkadaslarım bnde de kan pıhtılasması var ıkı sefer dusuk yaptım 3.ye hamıleyım 5 haftalık hergun ıgne oluyorum ınnohep ıgnemın adı bebısıme bu sefer bırsey olmaz ıns Allah herkese hayırlı evlat versın

slm heterozigot kan pıhtılaşmam var. Bir kızım var tedaviyle dünyaya geldi cok zor günler yaşadım çok şükür darısı olmayanlara .Ayrıca gelişmeyen bebeğimi aldırmak durumunda kaldım yeniden düşünüyorum tabi endişelerim çok var paylaşmak istedim

Son düzenleme:
üzülme Canim Benimde 5 Tane Düşüğüm Var Hemde En Küçüğü 5 Aylik Umutsuz Olma Benim Kanimda Pihtilaşma Değil Ama Ona Benzer Kan Problemi Varmiş Allahin Yardimiyla Bebişlerimize Kavuşacağiz önce Buna Inan Sonra Benim Bebeğim Olucak Diye Umutlan çünkü Ben Halen Umutluyum O Cennet Kokusunu Bebeklerimizi Bizde Kokliyacağiz Anlaştikmi Tatlim. Umutsuzluk Yok.

öncelikle Kan Pihtilaşmasi Iğnesini Doktorun Tavsiye Ettiyse Korkma Birde Doktoruna Sor Benim Doktorum Ankarada Sadece Düşüklere Bakiyor Ve Bana Asprini Tavsiye Etti çinde 20 Bin Kadin Bu Asprinle Hamile Kalmiş Ve Kan Pihtilaşmasi Sorunu Giderilmiş Ihmal Etme Doktoruna Söyle Tamammi Tatlim.

canım evet iğne kulandım bebek ispirini ve ayrıca b12 iğneleri kulandım günde 4 tane 2 tanesi fraxparin kan pıhtılaşması ile ilgili.Tabi zor bi süreçti doktorum çok iyiydi önce allah sonra onun sayesinde sağlık lı doğdu kızım

ırmak1979 sormak istediğin birşey varsa elimden geleni yapmak isterim tşk

Son düzenleme:
günaydın arkadaşlar ben geldim...tatil bitti!!!!!! aramıza yeni gelenler olmuş sevcan, yakaryos, ceyda ,zerdali hoşgeldiniz...seda nerelerdesin nasılsın sonuç seni çok merak ediyorum ....

zerdali senin bebeğin varmı? bende bu ay tekrar çalışmalara başlıyorum bebe aspirini ne folic pluc kullanmaya başladım.bu 80 veya 100 mg aspirin değil mi? günde kaç tane kullandın?

canım evet iğne kulandım bebek ispirini ve ayrıca b12 iğneleri kulandım günde 4 tane 2 tanesi fraxparin kan pıhtılaşması ile ilgili.Tabi zor bi süreçti doktorum çok iyiydi önce allah sonra onun sayesinde sağlık lı doğdu kızım

ırmak1979 sormak istediğin birşey varsa elimden geleni yapmak isterim tşk

merhba sevcan.bende 11 haftalık hamileyim.kan pıhtılaşması sorunum var.bende clexane 0.2ml ve bebe aspirini kullanıyorum.sen neden 4 tane iğne kullandın.başka bir problemindemi vardı.

X