Hamilelikte kan pıhtılaşması

teşekkürler begonya ben bide doktor konrolunde kullanıyorum ama korkuyorum ya keşke hiç kullanmamış olsaydım ben doktora hamile kalmadan önce ne gibi testler yaptırmam gerek diye sordum zaten o da bana işaretledi verdi inşallah bi sorun çıkmaz ya sen ne kadar kullandın ben 2 sene kullandım yaklaşık ama buay bırakıcam karar verdim bu kadar yan etkisi olan bi ilacı doktorlar nasıl bu kadar rahat verebiliyolar ya

sevgili bal kavanozu bende doğum kontrol hapını 2 sene kullanmıştım ama arada bırakırdım zatende öyle olması gerekiyormuş ama doktorum bana hiç bilgi vermemişti ne bileyim bende gönül rahatlığı ile içiyordum gerçi kan pıhtılaşması genetik diyorlar ama ilk çocuğum cok sağlıklı ve ondan öncede hiç düşüğüm yok genetik olan şey sonradan ortaya çıkarmı onu anlayamıyorum bu tahlili nerede yaptırabilirim demişsin doktorun sana işaretlemiş zaten herhangi biyer yapar ama dediğim gibi sonuç farklı çıkarsa doktorun seni hemen genetiğe sevk eder orada herşey anlaşılıyor ama içini ferah tut bence bişey olmaz çok ender görülen bişey çıksada çözümü var ama ben böyle bişeyi aklımdan bile geçirmezdim ve kan pıhtılaşması çıkınca çok şaşırdım hemde sevindim en azından sebebini bulmuştum şimdi ise prf. gidiyorum günde bir tane folik asid ve coraspin verdi hamile kaldığın zaman gel hemotoloji doktorunla görüşüp beraber takip altında tutacağız dedi bilmiyorum artık rabbim hayırlısını nasip etsin allah kimseyede evlat acısı göstermesin.

sevgili bal kavanozu bende doğum kontrol hapını 2 sene kullanmıştım ama arada bırakırdım zatende öyle olması gerekiyormuş ama doktorum bana hiç bilgi vermemişti ne bileyim bende gönül rahatlığı ile içiyordum gerçi kan pıhtılaşması genetik diyorlar ama ilk çocuğum cok sağlıklı ve ondan öncede hiç düşüğüm yok genetik olan şey sonradan ortaya çıkarmı onu anlayamıyorum bu tahlili nerede yaptırabilirim demişsin doktorun sana işaretlemiş zaten herhangi biyer yapar ama dediğim gibi sonuç farklı çıkarsa doktorun seni hemen genetiğe sevk eder orada herşey anlaşılıyor ama içini ferah tut bence bişey olmaz çok ender görülen bişey çıksada çözümü var ama ben böyle bişeyi aklımdan bile geçirmezdim ve kan pıhtılaşması çıkınca çok şaşırdım hemde sevindim en azından sebebini bulmuştum şimdi ise prf. gidiyorum günde bir tane folik asid ve coraspin verdi hamile kaldığın zaman gel hemotoloji doktorunla görüşüp beraber takip altında tutacağız dedi bilmiyorum artık rabbim hayırlısını nasip etsin allah kimseyede evlat acısı göstermesin.

begonya merhaba yazılarını okudum bu hastalık bendede var yazılarımı okudunmu bilmiyorumcanım ya ne güzel birtane evladın var allah sana bağışlasın bende tan üçtane bebeiğmi kaybettim son bebeğim yedi aylıktı karnımda bendede faktör v kan pıhtılaşması var gerçi ben dr,kurbanı oldum bakalım ben şuan hamileliği pilanlıyorum ve hergün iğne olacam ama korkuyorum yine aynı şeyleri yaşıcam diye

begonya merhaba yazılarını okudum bu hastalık bendede var yazılarımı okudunmu bilmiyorumcanım ya ne güzel birtane evladın var allah sana bağışlasın bende tan üçtane bebeiğmi kaybettim son bebeğim yedi aylıktı karnımda bendede faktör v kan pıhtılaşması var gerçi ben dr,kurbanı oldum bakalım ben şuan hamileliği pilanlıyorum ve hergün iğne olacam ama korkuyorum yine aynı şeyleri yaşıcam diye
Merhaba ırmak sen hamileyken rahatsızlığını biliyodun değilmi? hangi ilaçları kullanıyosun banada faktör V laiden mutasyonu dediler.yani pıhtılaşma var bendede anne olup olamıycağım konusunda endişeliyim.hemotoloji dalında çok sevdiğim doçent bi hocam var sürekli onun kontrolu altında senede 2 kez Ankaraya gidip geliyorum. hocama göre yakın takip ile yada gerekirse hastanede yatarak anne olabilirmişim.inşallah Allah bütün anne olmak isteyen arkadaşlara nasip eder hamiş olup anne olmayı.ben aradığım sorulara cevabı bu sitede buldum hep benim gibi rahatsız olupta anne olmak isteyen bayanlara ulaşmak istemiştim buradan site yönecilerine çok teşekkür ederim.ayrıca sizlerlede tanıştığım ve sorularıma yanıt bulduğum için sizlere de çok teşekkür ederim bayanlar.:1hug:

kızlar bana sadece adet düzenleyici ve folik asit verdi 3 ay bunları kullan hamile kalır kalmaz hemen gel iğnelere başlayacağız dedi,testlerim normalmiş hiç bir şey yokmuş...homozigot olmak çok korkulacak bi durum değil dedi bana.....aspirin falan önermedi acaba içsem mi???

kızlar bana sadece adet düzenleyici ve folik asit verdi 3 ay bunları kullan hamile kalır kalmaz hemen gel iğnelere başlayacağız dedi,testlerim normalmiş hiç bir şey yokmuş...homozigot olmak çok korkulacak bi durum değil dedi bana.....aspirin falan önermedi acaba içsem mi???

sevgili baytar bende folik acid kullanıyorum ama doktorum günde bir tane coraspin verdi yinede doktorunun dediğini uygula belki senin için şimdiden gereği yoktur geçmiş olsun rabbim anneliği herkese tattırsın

ırmakcım merhaba sanda cok geçmiş olsun tabi zor bi durum benim anneminde karnında 8 aylık bebeği ölmüş genetik diyorlar bu kan pıhtılaşmasını acaba senin ailende böyle bir durum varmı hamileliğine gelince bence hiç korkmana gerek yok sebebini öğrenmişsin bence herşey yolunda gider inan bana ben bile cesaretimi topladım ve hamile kalmaya karar verdim çünkü oğlum çok istiyor kardeşi olmasını ama yine doğupta yanımda görene kadar içimde bir kuşku olacaktır çünkü benim bebeğim hemen küveze girmişti işte benim de korkum bu ama rabbim hayırlısını versin hep öyle dua ediyorum

Son düzenleme:
Arkadaşlarım size bir sorum olacak hamile kaldığınızda karnınızın içinde bir ağrı gibi bişey oldumu ya benim iki hamileliğimdede karnımın içi acıyomuş gibiydi acaba bebeğin sağlıksız olduğunun bir işaretimidir diyorum aranızda böyle sorun yaşayan varmı

Merhaba ırmak sen hamileyken rahatsızlığını biliyodun değilmi? hangi ilaçları kullanıyosun banada faktör V laiden mutasyonu dediler.yani pıhtılaşma var bendede anne olup olamıycağım konusunda endişeliyim.hemotoloji dalında çok sevdiğim doçent bi hocam var sürekli onun kontrolu altında senede 2 kez Ankaraya gidip geliyorum. hocama göre yakın takip ile yada gerekirse hastanede yatarak anne olabilirmişim.inşallah Allah bütün anne olmak isteyen arkadaşlara nasip eder hamiş olup anne olmayı.ben aradığım sorulara cevabı bu sitede buldum hep benim gibi rahatsız olupta anne olmak isteyen bayanlara ulaşmak istemiştim buradan site yönecilerine çok teşekkür ederim.ayrıca sizlerlede tanıştığım ve sorularıma yanıt bulduğum için sizlere de çok teşekkür ederim bayanlar.:1hug:

canım ya geçmis olsunbende bu siteyi bulduğuma öok sevindim hatta ben baya eskiyim burda ozaman burda fazla yoktu bu rahatsıslıktan ama hep çoğaldı ve bir yandan seviniyorumki bu arkadaşlar sağolsunlar heğ paylaşıyoruz allah hepsinden razğzı olsun ama gerçekten pıhtılaşma çok yaşayan arkadaşlarmız varmış,canım bana sormuşsun bu hastalığını biliyormuydun diye evet canım biliyordum ama ben dr.kurbanı oldum dr.dediği bana bundan bişiy olmaz korma dedi bende bilmiyordum bu hastalığın cidii olduğunu beni az kalsın öldürüyordu dr.bir hafta yoğun bakımda yattım çok şeyler yaşadım o yüzden dr.allaha havale ediyorum ama şimdiki dr,porf,ve çok iyi gerekirse seni yatıracam dedi 9 ay boyuncada iğne olacam ama çok korkuyorum ne yapacam ben yine hamile kaldığığımda ya bebeğimi kaybedersem diye,canım ya bendeki heterizigothemde homozigot,seinikini öğrenebilirmiyim ve dr,un sana ne dedi canım ya ben şimdi bekliyorum hamişliği bakalım ne olacak hayırlısı diyelim allahım bize inş,nasip eder

ırmakcım merhaba sanda cok geçmiş olsun tabi zor bi durum benim anneminde karnında 8 aylık bebeği ölmüş genetik diyorlar bu kan pıhtılaşmasını acaba senin ailende böyle bir durum varmı hamileliğine gelince bence hiç korkmana gerek yok sebebini öğrenmişsin bence herşey yolunda gider inan bana ben bile cesaretimi topladım ve hamile kalmaya karar verdim çünkü oğlum çok istiyor kardeşi olmasını ama yine doğupta yanımda görene kadar içimde bir kuşku olacaktır çünkü benim bebeğim hemen küveze girmişti işte benim de korkum bu ama rabbim hayırlısını versin hep öyle dua ediyorum

begonya sağol canım ya yazın için,benim bu pıhtılaşma homozigot ve heterizigot dr,umun dediği bu iki bozuk genei anneden ve babadan almışsın dedi yani bebek oluşurken babadaki spermler mesela 1000tane annedende dokular felan diyelim ama içlerinde mutlaka herkezde ikitane bozuk gen varmış bu iki bozuk geni ben almışım onlardan yani bebek oluşurken meydana gelirmiş dr,umun dediği bu ama canım ben öyle korkuyorumki şuan hamilelik düşünüyorum korunmayı bıraktım bakalım ne olacak

canım ablacığım umudunu hiçbirzaman yitirme.ben umuyorum ki kucağına sağlıklı sıhhatli bebeğiini alacaksın.hayat mucizelerle doludur,senin o yüreğin saflığın temizliğin inş.sana bebek nasip edecek.
burda isteyen herkese rabbim bebek nasip etsin.sizleri çok iyi anlıyorum ne olur umudunuzu yitirmeyina.s.

begonya sağol canım ya yazın için,benim bu pıhtılaşma homozigot ve heterizigot dr,umun dediği bu iki bozuk genei anneden ve babadan almışsın dedi yani bebek oluşurken babadaki spermler mesela 1000tane annedende dokular felan diyelim ama içlerinde mutlaka herkezde ikitane bozuk gen varmış bu iki bozuk geni ben almışım onlardan yani bebek oluşurken meydana gelirmiş dr,umun dediği bu ama canım ben öyle korkuyorumki şuan hamilelik düşünüyorum korunmayı bıraktım bakalım ne olacak

ırmakcım ben doktoruma genetikten aldığım sonucu gösterince factor v leiden mutasyonu dedi ve beni perinatolojiye sevk etti senin takibini ancak burası yapar çünkü durumun riskli gebeliklere giriyor dedi belki perinatoloji mikroenjeksiyonla sağlıklı emriyoyu bulup transfer eder dedi bende hemen marmara üni. perinatoloğuna gittim prf. baktı genmer diye genetik tanı merkezi var ona faks çekti gelen sonuçta mikroenjeksiyona gerek yok ama gebe kalaınca amniyonsentez gerekir buda fransaya gidecek demişler ama 1500 ytl istiyorlarmış bebeğin genetik taraması yapılacakmış bilmiyorum valla kafam karma karışık

kızlar bende bir kere kürtaj olmak zorunda kaldım 1 kere olduğu için kan pıhtılaşması varmı diye bir test yapılmadı ama dr bebek düşündüğün günden itibaren hergün bir adet bebek aspirini yani aspirin 100 iç dedi .kan pıhtılaşması için milyarlık test yaptırmana gerek yok zaten çok basit bi tedavisi var o da aspirin dedi kanı sulandırıyor dedi .size sorum eğer bu doğruysa sizler neden hergün iğne vurunuyorsunuz ikinci sorum da bu sizce iyi bi tedavi mi acaba...çok teşekkürler...

kızlar bende bir kere kürtaj olmak zorunda kaldım 1 kere olduğu için kan pıhtılaşması varmı diye bir test yapılmadı ama dr bebek düşündüğün günden itibaren hergün bir adet bebek aspirini yani aspirin 100 iç dedi .kan pıhtılaşması için milyarlık test yaptırmana gerek yok zaten çok basit bi tedavisi var o da aspirin dedi kanı sulandırıyor dedi .size sorum eğer bu doğruysa sizler neden hergün iğne vurunuyorsunuz ikinci sorum da bu sizce iyi bi tedavi mi acaba...çok teşekkürler...

betülcüm merhaba doktorlar aspirini hamile kalınca pek önermiyorlar gebelikten önce tamam ama hamilelikde iğneyi tavsiye ediyorlar dediğin gibi bu tahliller milyarlık falan değil ben hiç ücret ödemedim

betülcüm merhaba doktorlar aspirini hamile kalınca pek önermiyorlar gebelikten önce tamam ama hamilelikde iğneyi tavsiye ediyorlar dediğin gibi bu tahliller milyarlık falan değil ben hiç ücret ödemedim

nerede yaptırdın testleri.bi de kaç düşükten sonra yaptılar çok teşekkürlerlaelaelaelaelae

kızlar yaaa ne yapacaz bizzz off yaaa bazen umudumu kaybediyorum ben anne olamıcam gibi geliyor yaa ben çok kötüyüm

kızlar yaaa ne yapacaz bizzz off yaaa bazen umudumu kaybediyorum ben anne olamıcam gibi geliyor yaa ben çok kötüyüm

problemin ne? inşallah anne olursun moralini düzeltecek uğraşlar bul kendine asla vazgeeçme herşeyi oluruna bırak durumunu beyninde hikayeleştirip sürekli gelecekle ilgili kehanetlerde bulunup kendini üzme yasakkelime

merhaba ırmak.umudunu yitirme hiç.bende iki düşükten sonra umudumu yitirmiştim hayat küsmüştüm nerdeyse.sonra dedimki ne oluyor bana.kendimi toparladım.şu anda 2 aylık hamileyim.iğne vurunuyorum hergün.bana diyorlarki nasıl dayanıyorsun iğnelere diye ama hiç acıtmıyor bile.bebeğinin kalp atımını görünce o kadar güzel şeyler hissediyorsunki.inşallah bebeğimide kucağıma almak kısmet olur.hiç kafana takma umutlu ol herzaman.

Merhaba Arkadaslar
Düşükler Için Yapilan Testleri 2 Düşükten Sonra Yapiyorlarmiş .yani 1 Düşüğümüz Varsa Ne Yapacağiz .ben Yarin Devlet Hastanesinin Genetik Bölümü Için Randevu Aldim Inş Pihtilaşma Ile Ilgili Olan Testlerimi Yaparlar..

ırmak slm zonguldakta hangi doktora gidiyorsun bendede aynı sorun var ve daha yeni öğrendim,özelden msj göndermeye çalıştım ama olmadı umarım bu yazıyı okursun ...:uhm:

nerede yaptırdın testleri.bi de kaç düşükten sonra yaptılar çok teşekkürlerlaelaelaelaelae

betülcüm yazılarımı okundunmu bilmiyorum benim 8 yaşında oğlum var çok sağlıklı bana ne olduysa sonradan oldu ikinci gebeliğim de kürtaj oldum 3 aylıkken düşmüştü üçüncüde ise doğum yaptım erken doğum oldu bebeğimin adıda bartuydu ama 1 yaşında kaybettik bartu yu sonra araştırmaya karar verdim ve doktora gittim hemen kan pıhtılaşması dedi ve test istedi devlet hastanesinin doktoruydu dışardan özeline gittim tahlilimi devlet hastanesinde yaptırdım sonucum yüksekmi cıktı artık ne bilemiyorum beni kocaeli üniversitesi hastanesine sevk etti genetik bölümüne gittim ama bana sevk gibi bişi yazdı onunla gittim genetiğe sonra genetikten gelen sonuç factor v leiden heterizigot çıktı o günden beri hep araştırıyorum bu konuyu ama kimse hafife almasın gerçekten ciddi sorunlara yol açıyor mutlaka herkes istesin bu tahlili çünkü dr. yapmıyor benim arkadaşlarım var burda üçüde hamile ben onlara ders oldum şimdi hepsi bu tahlili yaptırdı

X