Doğum kontrol haplarını devlet karşılıyormu?

xsxehrazat35

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
515
7
54
Arkadaşlar kist için gittiğim özel doktor devamlı kullanmam için Doğum kontrol hapı verdi. Devlet karşılıyormu,her ay gidip sadece bu hapı yazdırmam gerekiyormu,yoksa rapor mu gerekiyor, birde Aile hekimleri bu ilacı yazabiliyormu?

korunmak amacıyla kullanıyorsan hayır ödemiyor

eğer herhangi bir hastalıktan dolayı tedavi amacıyla kullanıyorsan ve raporun varsa ödüyor
böylece üç kutu birden alabiliyorsun

canım mrb ben gittiğim kadın doğum uzmanından rapor istedim d kontrol için kullanacam dr um bana rapor yazdı 6 aylık bir rapor 6 kutu alabilecem daha sonra yenileyecem raporumu. seninki rahatsızlık olduğu için kesin yazar çünkü bana raporu kist için kullanması gerekiyor diye çıkarttı. dr unla konuş kesinlikle rapor çıkarttırır sana geçmiş olsun

bende sağlık ocağından mıcrogynon alıyorum canım...
bi kart verdiler her ay oraya gidip alıyorum ücretsiz kartıma her ay not düşüyorlar...
üstelik hap prezervatif tüm korunma yöntemlerini anlatıp ücretsiz veriyorlar...

bende sağlık ocağından mıcrogynon alıyorum canım...
bi kart verdiler her ay oraya gidip alıyorum ücretsiz kartıma her ay not düşüyorlar...
üstelik hap prezervatif tüm korunma yöntemlerini anlatıp ücretsiz veriyorlar...

Sadece microgynon mu veriyorlar.Başka isimde (mesela GİNERA) sağlık ocaklarında ücretsiz verirlermi?

korunmak amacıyla kullanıyorsan hayır ödemiyor

eğer herhangi bir hastalıktan dolayı tedavi amacıyla kullanıyorsan ve raporun varsa ödüyor
böylece üç kutu birden alabiliyorsun

yanlız her ilaç için rapor vermiyorlar,raporlu ilaçlar 3 aylılktır.sağlık güvenceniz varsa sğlık ocaklarından yazdırabilirsiniz.çalışan kesim %20 emekli kesim %10 ücret öder.biz emekliyiz %10 ücret ödüyoruz.

yanlız her ilaç için rapor vermiyorlar,raporlu ilaçlar 3 aylılktır.sağlık güvenceniz varsa sğlık ocaklarından yazdırabilirsiniz.çalışan kesim %20 emekli kesim %10 ücret öder.biz emekliyiz %10 ücret ödüyoruz.
onu ben de biliyorum
zaten ben üç kutu birden alabilirsiniz dedim
her ay için bir kutu ise 3aylık üç kutu

şehrazat hanım aile hekimi rapor yazamaz kadın doğum uzmanına başvurun

canım inan bilmiyorum sormak lazım aslında
ben mıcrogynon alıyorum yani gidince kiloma tansiyonuma falan baktılar ve onu verdiler...
sormak lazım aslında sadece mıcrogynonmu veriyorlar?

X