Temizlik Hastaları Fan Club

kıslar tam benliksiniz..her gun her tarafı kaldırıp dip köşe temizlemekten evi duzenlemeye fırsatım olmuyor.ah o

pazartesi..dip doruk temizler siler süpürür toz alırım viledayla çok temiz olduğunu düşünmediğim için elle silinir yerler camlar filan 15 günde bir silinir yine pazartesi tabi salı....bir haftalık ütü o gün başka iş yapmam yemek dışında bulaşık wc lavabolar. çarşamba.. sıradan günlük işler ogün viledayla öyle bi geçerim misafir davet edebilirim yada gidebilirim perşembe..bugün tamamen iş yapmam benim iç dünyamla alakalı cuma..yine büyük temizlik günü her yer güzel temizlenir elle yerler silinir balkonlar tuvalet banyo bütün kirliler makinaya dolar oh işte evim tertemiz içime sindi bugünkü temizlik cumartesi..eşim evde bu gün iş yok günlük işler dışında oda 2 saat sürer en fazla rahatım pazar..bu gün tatil pek fazla iş yapmam ama içimde hiç rahat değildir işte hanımlar benim temizlik anlayışım bu sizcede normeli bu değilmidir şu ölümlü dünyada kendimizi işlere gömmeyelim bence..

bi kere ben hep derim bir kadının mutfagı temizse evinin her yeri temizdir.her yemekten sonra fırın aspirator yagın degebilecegi fayans mermer her yeri kloraklı sularla bir gusel silerim.buzdolabi ki bir cok kadının en cok ihmal ettigi sey her gun silinir usanmadan bıkmadan:)cocugum olmadan önce bende yerleri elimle silerdim ama cocuk olduk tan sonra bana pek fırsat vermiyor.koltuklardan halılardan hic bahsetmiyorum silmekten temizlemekten eskidiler.camasır makinesi hergun calısır deterjandan kloraktan camasırlar eskir begenilmeyen camasırlar bi daha bi daha yıkanır.10 kg deterjan bir ay ya yeter ya yetmes.kocam batacak...valla ne yalan söyliyeyim meyveleri sebzeleri bile bol deterjanlı sularla yıkarım.pelincan isimli arkadasımıza katılıyorum.temizlik hersey icin gecerlidir.butun gun temizlik yaptıgını zannedip yemek yapıp aynı kıyafetlerle yataga giren ler var ben sahsen tanık oldum.temiz olan insanın eli ayagı sacı tırnagı hep temiz olmalı gunde en az bir kere banyo yapmalı.evine misafirlige gittiklerim de tuvalet kullanmam kullanmadan önce temizlerim:)bi gun yakalancam ya halilarda gezerken coraplarıma hep dikkat ederim. geceleri kalkıp temizlik yaparım.klorak izi olmayan kıyafetim yok desem yeridir.:)

ewet ya apartmanda bana temizlik hastasımısın sen ne bu ya hep temizlik hep temizlik ne bu ya diye söylenıyorlar ne yaparım rahat edemiyorum her yeri derli toplu olmasını tertemiz olmasını istiyorum amaaa kım ne derse desinnn hastayım ewet hemde cok hastayım temiizlik hastasıyıııımmmmm

temizlik hastaları öncelikle size geçmiş olsun diyorum.çok fazla deterjanlarla uğraşmayın herkes kendine göre temizdir zaten benim gıcığım pis olupta temizimdiye nara atanlara hepimiz sabah kalkınca mutlaka işimizi yapıyoruz

temizlikte göreceli ben her temizim diyene inanmam.bazı lafta temizler var ellerini yıkamadan yemek yapmaya başlar buna şahit oldum .temizse insan her şeyiyle temiz olmalı dişleride temiz olmalı tırnak içleride her temizim diyene temiz gözüyle bakamıyorum.gerçek temizlik dip köşe yapılan mutfak dolaplarındada yağ bırakmadan yapılan temizliktir.bide banyo wc çok önemli.bazı temizlerin(sözümona)wc ye giremezsin çünkü acı acı kokar.herzaman demişimdir çok temizim diye geçinenler temizliğ-in t sinden bile anlamazlar.temizlik imandandır tabiki temiz olucaz

bende temizlere değilde temizlikten haberi olmayıpta ortalıkta temizim titizim diyenlere kızıyorum.temizlik imandandır bizler müslümanız tabiki temiz olmalıyız.birde aslan yattığı yerden belli olur demişya atalar ne güzel söylemişler:nazar:

Evet maalesef ben de temizlik hastasıyım.Hatta daha da ötesi klinik vakayım.Gelenlere bişey söleyemediğim için.Kendi kendimi yiyorum.Evime gelip de terlik giymeyenlere sinir oluyorum.Her hafta halı ve cam silmek vazgeçilmezim.Ama bunları yapmak bana mutsuzluk yerine bilakis mutluluk vriyor.İşim bitip de çayımı demleyip içtiğim zaman, bu dünyada benden daha mutlu bir insanın daha var olabileceğine inanmıyorum...

allah sizlere şifa versin bu davranışlar obsesif insanlara özgüdür tabi bunlardan biride benim kocişim beni deli ediyo işte tuvaletten biri çıkıp ıslak elleiyle yanından geçse gelip banyo yapıyo üstünü içten dışa değişiyo eve gelen olsa mutlaka heryeri gittikten sonra silmek zorunda kalıyorum halı koltuk silmekten bıktım çocuklar küçük olduğu için komşulara pek izin vermiyo mikrop alırlar diye ben titiz olsam daha kolay olurdu istediğim için yapardım en azından zaten yapacağım işleri şunu şunu yap diyince deli oluyom ha bu arada bende öyle işle arası olmayan biri değilim gerektiğince herşeyi yerinde yaparım ama fazlası hastalık

yazdıklarınızı okuyunca rahmetli anneannemi hatırladım ,memlekete gidince kiraz bahçelerine giderdik dönüşte bizi kapıda soyardı nerdeyse, çocuktuk ozaman tabii,her dışarı çıkıp gelişimizde banyo yaptırırdı, karınca getiriyoruz eve diye çok kızardı sürekli heryeri siler süpürürdü ki tüm bunları yaptığında 70 yaşını geçiyordu.gençliğinde annemlerde çok çekmişler tabi hergün heryeri annem ve 3 teyzeme fırçalatıyormuş heryer ahşap tabi merdivenler filan.şimdi ablamda giderek ona benzemeye başladı :))

ne zor bir durum canım temiz olalım ama işi abartmayalım bende çok titizimdir ama sabahlara kadar temizlik yapıyım yok sinek kondu ota sonra bana sonra kocama sonra çocuğa herkesi bi yıkıyım mikrop bulaşmıştır yok marketten aldıklarımın üzeri görünmeyen milyonlarca mikrop doludur evime girecekler aman tanrııım hemen çamaşır suyuyla yıkayım tarzında değilsırnaşık şey

temizlik hastalığı bende de var çok rahatsızım ama bu durumdan her türlü kokuyu çeker burnum pis gelir misafir gittikten sonra her yeri silerim gece 24:00 da olsa illa süpürgeyi açarım komşularım alıştığı için rahatsız olmuyorlar misafir gelecek diye endişelenirim helede çocukluysa eşimin akrabaları geliyorsa daha çok rahatsız olurum çünkü onlara fazla tepkimi belli etmek istemiyorum mimiklerimide çok kullandığınm için kendimi çok ele veriyorum hoşlanmadığım bir evde rahat oturamıyorum ikram edilen şeyleri yiyemiyorum elime dokunan birisi olursa mutlaka yıkamam lazım kadın erkek hiç farketmez tırnakları uzamış insanların yaptığını yemem örtü takmadan mutfakta yemek yapanların yaptığını da yemem misafır gidince kapı kolu elektirik prizleri de dahıl her yeri silerim kullandığım tabak bardak ne varsa elde bol camaşır suyunla yıkadıktan sonra makinaya yerleştiririm ama hiç memnun değilim

PHP:
temizlik hastalığı bende de var çok rahatsızım ama bu durumdan her türlü kokuyu çeker burnum pis gelir misafir gittikten sonra her yeri silerim gece 24:00 da olsa illa süpürgeyi açarım komşularım alıştığı için rahatsız olmuyorlar misafir gelecek diye endişelenirim helede çocukluysa eşimin akrabaları geliyorsa daha çok rahatsız olurum çünkü onlara fazla tepkimi belli etmek istemiyorum mimiklerimide çok kullandığınm için kendimi çok ele veriyorum hoşlanmadığım bir evde rahat oturamıyorum ikram edilen şeyleri yiyemiyorum elime dokunan birisi olursa mutlaka yıkamam lazım kadın erkek hiç farketmez tırnakları uzamış insanların yaptığını yemem örtü takmadan mutfakta yemek yapanların yaptığını da yemem misafır gidince kapı kolu elektirik prizleri de dahıl her yeri silerim kullandığım tabak bardak ne varsa elde bol camaşır suyunla yıkadıktan sonra makinaya yerleştiririm ama hiç memnun değilim

Arkadaşım naptın sen ya...Tamam temizlik hastaları dedik de seninki de çok fazla be canım...Bak kendinde diyorsun bu durumdan rahatsızım...

geçmiş olsun sen bayabi hastasın bu konuda .kafamçokkarıştı en iyisi bir psikoloğa danış.opsesif olma durumun var.internetten opsesyonlara bak anlarsın nedemek istediğimi.bendede temizlik konusunda değilde başka konularda opsesyonlarım vara.s.

bende temizlere değilde temizlikten haberi olmayıpta ortalıkta temizim titizim diyenlere kızıyorum.temizlik imandandır bizler müslümanız tabiki temiz olmalıyız.birde aslan yattığı yerden belli olur demişya atalar ne güzel söylemişler:nazar:

bencede sana katılmamak mümkünmüa.s.

ben hasta olduğumu söyledim size hamile kaldığımda ikizlerim olacaktı biri düştü diğerinide enfeksiyon kaptığım için kaybettim bana herkez kızdı o zaman azcık mikroplarla yaşa da vucudun alışsın diye

ben hasta olduğumu söyledim size hamile kaldığımda ikizlerim olacaktı biri düştü diğerinide enfeksiyon kaptığım için kaybettim bana herkez kızdı o zaman azcık mikroplarla yaşa da vucudun alışsın diye

Aa başın sağolsun canım..Ne denir ki bu durumda..Ama bence bunda senin bi suçun yok...Bebişlerine yüce Allahın verdiği ömür bu kadarmış..Sen kendini suçlama olur mu arkadaşım...

oleeyyy:teytey: yanlız değilimişim yaaa bırda benden doluymuş arkadaşlar bende sizdenim okurken beni anlatmışsınız gibi geldi valla ama ben hlimden çok mutluyum yaşasın temizlik :dance:

işte geldim burdayım ben bu işte ustayım :eek:klava:kendimi cif balerin gibi hissediyorum artık yalnız olmadığıma sevindim valla, temizlik güzelde fazlası insanı yıpratıyor yorulmuyorum zevk alıyorum ama zamanım onunla geçiyor buna üzülüyorum

bayılıyorum temizlik yapmaya sonrasında kahvemi alıp sanki ilk defa geldiğim bir evmiş gibi köşe bucak gezmeye süprizzzzz:sm_cool::emir_bebek:

evet kızlar bende temizlik yapmaktan çok aşırı zevk alıyorum işlerim bitince yarın ne yaparım nerden baslarım nasıl temizlerim diye düşünür plan yaparım eğer bi planım varsa iş konusunda o işimi yapmadan hiçbiryere gitmem bide sürekli eşyaların yerlerini değişirim altlarını silerken bazende çok bunalırım halim yoksa hastaysam evde iş yapamıyosam evden çıkar anneme gider orda yatarım yoksa evde dursam iş yapmadan duramam eğer bi yere gitmem lazımsada işleri yemekleri akşamdan yaparım sabah siler süpürür giderim arkadaslar çok kızıyolar ama ben buyum işte napimmmm

X