Doğuma Giderken çantanızda olması gerekenler.

19KasimBhr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2007
574
6
Aklınıza başka birşey geliyorsa paylaşın kızlar..

Sizin İçin:
• 2 adet gecelik
• 1 adet sabahlık
• 1 adet terlik
• 1 adet pijama
• 5 adet kilot
• 2 adet sütyen
• 3 çift çorap
• 3 adet el-yüz havlusu
• 2 adet lif
• taç / toka
• saç fırçası / tarak
• deodorant
• ruj
• yüz kremi
• bepanthol
• diş fırçası / diş macunu
• sabun / sıvı sabun
• kulak pamuğu
• pamuk
• hijyenik ped / doğum sonrası pedi
• göğüs pedi
• kutu mendil
• ıslak mendil
• kitap
• fotoğraf makinesi / film
• kamera / kaset
• bloknot / kalem
• telefon / şarj cihazı / telefon rehberi
• sigorta dosyası
• kolonya

Eşiniz İçin:
• eşortman
• terlik
• diş fırçası
• traş takımı
• deodorant
• çorap
• çamaşır
• kitap / dergi

Bebeğiniz İçin:
• çıkış takımı
• iç donu
• çorap
• body
• battaniye
• ana kucağı
• kusmuk bezleri
• saç fırçası / tarak
• yün patik
• eldiven

Rica ederim elvincimm aklımıza gelenleri yazalım ki ben şimdien hazırlamak istiyorumm mesela orada eksik olan birşeyler var akLıma geldi şimdii;

---Bebek bezi
---göğüs uçları için lansinoh çatlak kremi (bu her hastanede verilmiyor sonradan acısını çekmemek için emzirdikten sonra acınız olmasada mutlaka kullanın..

akLıma gelenler şuanda bunlar:)

merhaba listen baya detaylı baharcım teşekkürler. geçen bi arkadaşım çantama tek kişil nevresim takımı koymamı söylemişti eger benim gibi hastane yataklarında içi rahat edemeyen varsa onlarada tavsiyem olsunnn

gözüm iyice korkmaya başladı benim :çok üzgünüm: ne kadar kalacaz ki hastanede eşimin traşta mı olacak yaaaa

hastanede uzun klma ihtimalini düşünerek bunların hepsi lazım oluyor kızlar tecrübeli biri olarak söylüyorum göğüs kremi lansinoh çok önemli birde bebiş için fazladan takım bulundurun ayakları çok üşüyor ben ekimde doğum yaptım hastanede sıcaklık olarak iyiydi ama yine ayakları üşüyordu fazladan yanınızda bulunsun gerekirmi demeyin özellikle bez ilk aylarda günde 7-8 kez değiştiriliyor çünkü şimdiden kolay gelsin
1 ay önceden hazır bulundurun çantanızı benim 3 hafta önce oldu doğumum hazırdı herşeyimiz kolaylık oluyor

arkadaşlar ben sadece bana ve bebeklerime gereken herşeyi alıcaam çantama. foto makinesi ,kamera, eşimin traş takımları gibi şeyleri almam yanıma onlarıda yanımda olanlar düşünür artıkyerimseniben. veya eksik bir şey olursa evden alır eşim diye düşünüyorum a.s

liste için çok teşekkürler.ya ben eşimin traş takımını niye alıyoz onu anlayamadım?walla?

kızlar ben 15 gün önce dogum yaptım
kesinlikle pijama almayın, gecelik çok rahat oluyor,yani pijama tam bir işkence olur(bu arada sezeryan oldum) giderken ne isterseniz giyin neticede orada ameliyat öncesi hastane veriyor giyeceğin şeyi
dogumdan sonra gecelik giyiniyorsunuz...
ve kesinlikle önden düğmeli olsun,mümkünse taaa gögüs altına kadar düğmeleri olsun...
Bu arada daha önce hastane çantamıza koydugum şeylerin listesini paylaşmıştım diğer ay anneleriyle
Ben de nette gördüğüm abartı listeleri gibi bir liste olusturup kocaman bavulla gittim hastaneye ama sadece şunlar lazım oldu:
kendim için:
1 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
2 tane külot
1 çift çorap
1 adet yüz havlusu
tarak-toka kırmızı kurdela
sabun
hasta bezi(kesin 1 paket koyun)
kutu mendil-ıslak mendil
yüz kremi

bebek için:
2 adet eldiven
2 battaniye
2 body
2 tulum
2 tek üst (yelek gibi oluyor ya)
2 çift çorap
2 şapka
5 ağız bezi
pişik kremi
ıslak mendili
bebek bezi(10-15 tane)
emzik
Başka sormak istediğikleriniz varsa cevaplayabilirim kızlar

vaaaaaaaaaaaaaar. sezeryanla olmuşsun öncelikle geçmiş olsun ve bebeğini hayırlarla büyütmen dileğiyle.
doğumundan bahsedersen çok sevinirim ben. mesela sonda takıldı mı nası bişiy?gazının çıkması ne kadar sürdü?bebeği ilk emzirmen zor oldu mu? kaç gün hastanede kaldın? kaç gün sonra ağrıların bitti? göbeğin ne durumda?
çok saol. ben doğumla kafayı bozdum da anlatırsan sevinirim canım ya

tatlım ben dogumumu ziyapaşa kadın dogumda dr bayram bukana yaptırdım
süperr memnun kaldım
Dogum hikayemize gelince: Çok korkak olan ben nedense o gün o kadar sakindim ki,
saat 14:00 de hastanedeydik,hemen serum takıldı ve saat 15:00 de ameliyata gectik
Bu arada ne lağman ne sonda,hiç biri yapılmadı:)
epidural için belden iğne yapıldı (gercekten hiç ama hiç acımadı) ve 5dk içinde uyustum
derken önüme perde gerildi, bu arada benim tansiyonum çok düştü midem bulandı ama gecti hemen ve ben hiçbirşey hissetmeden sadece 10 dk sonra İpek bebeğimizin ağlama sesini duydum,,,3230 gr 49 cm dogdu, çok şahane bir duygu.ama o aglarken benim içimden de ağlamak geldi hep...neyse onu götürdükten 15 dk sonra falan benim de işim bitmişti,eşim kapının önünde beni bekliyordu:)derken o gece orada kaldık... saat 7 gibi falan anestezi etkisini kaybetmeye başlayınca agrılarım oldu biraz.gece saat 10 da ilk kez ayaga kalktım o kadar zor olmadı ama 2. ayaklanışım ve 3.sü çok zor oldu,sonda olmadıgı için tuvalete kalkmak zorundaydım,bayaa zor oldu ama hareket etmek zorunda oldugumdan iyi de oldu kalkmak zorunda olmak. derken sabah 9 da cıktık evimize geldik,bugün de dikişim alındı(çok korkuyordum ama hiçbirsey hissetmedim)
Bugün 1 hafta oldu ve anca bebeği 2 gündür kucagıma alabiliyorum
İlk günlerde kucagıma alamadıgım için emmede bayaa zorlandık ama suan oturur vaziyette
rahat emiyor ama benim gögüs uclarım çok acıyor...şimdilik bu kadar, dogum yapacak olan herkese hayırlı dogumlar diliyorum,Allah herkesin evladını esirgesin...

bu arada başka bir yerde paylaşmıştım dogum hikayemi oradan kopyaladım
bugün yazanların hepsi dogumun 1 hafta sonrası demek:))
yoksa ben dogum yapalı 18 gün oldu
bu arada gazı sormuşsun: akşam 9 gibi falan gaz çıkardım

allah sağlıkla büyütmek nasip etsin cnmm bebişin hayırlı uğurlu olsun allah bir ömür mutluluk versin.. :nazar: allahim bizlerede o günler nasip etsin inşallah...

megilara hayırlı olsun bebeğin ve sana da geçmiş olsun cnm,iyi günlerde sağlıkla büyüsün bebişin..

megilara allah bebeğine ve size uzun sağlıklı ömürler nasip etsin.
dğum hikayeni okurken tereddütle başladım netten izledim doğumları ve biraz korkmuştum. ama çok cesaretlendirici yazmışsın teşekkürle arkadaşım. ben epidural olmaktan korkuyorum sen acımadığını yazmışsın bu da biraz rahatlattı beni.inşallah hepimiz senin gibi rahat kolay doğumlar yaşarız minik yaramazı da öp bizim içinŞeniz

anaaaaaaa ciddimisin kıs kendimi tatile gido hissettim bir an ama saoll canım yazdığn için

kızlar ben 15 gün önce dogum yaptım
kesinlikle pijama almayın, gecelik çok rahat oluyor,yani pijama tam bir işkence olur(bu arada sezeryan oldum) giderken ne isterseniz giyin neticede orada ameliyat öncesi hastane veriyor giyeceğin şeyi
dogumdan sonra gecelik giyiniyorsunuz...
ve kesinlikle önden düğmeli olsun,mümkünse taaa gögüs altına kadar düğmeleri olsun...
Bu arada daha önce hastane çantamıza koydugum şeylerin listesini paylaşmıştım diğer ay anneleriyle
Ben de nette gördüğüm abartı listeleri gibi bir liste olusturup kocaman bavulla gittim hastaneye ama sadece şunlar lazım oldu:
kendim için:
1 adet gecelik
1 adet sabahlık
terlik
2 tane külot
1 çift çorap
1 adet yüz havlusu
tarak-toka kırmızı kurdela
sabun
hasta bezi(kesin 1 paket koyun)
kutu mendil-ıslak mendil
yüz kremi