Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    209
mastit olmamak için ne yapmalıyız, emziremesek bile sağmamız mı gerekir
Başlarda bebiş çok az alıyor sütü ben bebişin emdiği tarafı sagarak bosaltiyordum, diğerini de yarım boşaltıyordum uyandığında yarımı emziriyordum. Şimdi eskisi kadar sismiyor emdigi için. Bir de bir ara epeyi sertleşti sıcak su torbasiyla ılık kompres yapıp elimle masaj yaparak kanalları açtım. Duş da iyi geliyor bu arada eğer göğüsler çok doluysa sıcak su tuttuğun zaman kendiliginden akıyor o zaman pompayla bosaltabilirsin mastit de olmamış olursun süt üretimi de devam eder

kızlar birde hangi bebek bezini aldınız ben sleppy öneriliyor bu ara diye onu aldım ama prima molfix de alsam mı hastane çantası için diye düşünüyorum, birde hastaneye giderken de mama götürmek gerekiyor diyorlar bilgisi olan var mı
Hastane gerekirse mama veriyor canım götürmeye gerek yok o yüzden

Kızlar 7 sene önce doğuma giderkenki fotomu buldum, sabah nişanım gelmişti doktor da hastaneye gelin demişti o gün doğum olmuştu. Karnıma bakın hiç inmemiş baya tepede gibi geldi bana. Demek ki inmesi bir kriter değil 😄

Eklentiler

• IMG_8756.jpeg
    IMG_8756.jpeg
    109,4 KB · Görüntüleme: 78
Kızlar 7 sene önce doğuma giderkenki fotomu buldum, sabah nişanım gelmişti doktor da hastaneye gelin demişti o gün doğum olmuştu. Karnıma bakın hiç inmemiş baya tepede gibi geldi bana. Demek ki inmesi bir kriter değil 😄
Ben tam böyle gittim 😅
Doğumdan 1 gün önce hala kaburgamda😁

Eklentiler

• IMG_20240426_172511.jpg
    IMG_20240426_172511.jpg
    140,3 KB · Görüntüleme: 81
Ama bak sivrilesmis benimde sivrilesiyo bence doğum belirtisi olabilir bu önceden yuvarlagimsiydi

Kızlarr size bir şey danışacağım ben doğuralı 2 hafta oldu 10 gün annemde kaldım 3 4 gündür evimdeyim kv anneme 2 kere geldi gitti ve onun haricinde beni aramadı hiç evimdeyim gelim mi de demedi zaten gelmesin istemiyorum ama kızım hastaneden çıkınca geleyim kalayım lafı edeceğine eminim sizce ne yapmalıyım bana akıl fikir verir misniz gıcık oluyorum kadına eşimi arayıp torununu soruyormuş eşim öyle dedi

Ayyy ben birden verdim kiloyu 64 olmuşum inşallah çatlak olmaz bundan sonra ya doğumdan sonra hiç yağ krem kullanmadım 😭😭😭
Kızzz maşallah güzel kilo vermişsinn😍😍 olmaz inşallah dahaa
Günde 3 kez yağlanıp çatlayan var biraz da genetik bu işler canını sıkma oğluşundan sana hatıra kaldı anayım ben ana dersin 🤭😂
Hehhh işte bende kendimi böyle kandırıyorum😂😂 oğluşumda oğluşumm🤣🤣🤣

Kızlarr size bir şey danışacağım ben doğuralı 2 hafta oldu 10 gün annemde kaldım 3 4 gündür evimdeyim kv anneme 2 kere geldi gitti ve onun haricinde beni aramadı hiç evimdeyim gelim mi de demedi zaten gelmesin istemiyorum ama kızım hastaneden çıkınca geleyim kalayım lafı edeceğine eminim sizce ne yapmalıyım bana akıl fikir verir misniz gıcık oluyorum kadına eşimi arayıp torununu soruyormuş eşim öyle dedi
Canımm bence sen şuan hiiiiçç bunu düşünmee, evet yaptığı ayıp torununu oğlunu arayıp soracağına seni arayıp hem senin halini hatrını sorup hem bebeği sana sorabilir ama sen ne yaparsan yap bebiş eve gelince oda gelicek🥲 o yüzden boşver düşünme inşallah bebeğine kavuşta kim ne yaparsa yapsın🥹 (not: benim kvdemde kesin aynısını yapardı o kadar eminimki😒😅)

X