Bipolar hastaları ve Yakınları (Manik Depresifler)

slm arkadaşlar banada yaklaşık 4 yıl önce bibolar bozukluğu teşhisi kondu yani 4 yıldır hastayım tam teşhis 3 yıl önce kondu her neyse tedavi gördüm çok iyiyim hastaneye yatmak istemeyen arkadaşa seslenmek istiyorum bende 20 gün psikiyatri bölümünde yattım ayrıca 40 günde ruh sağlığında yattım bir haftada kapalıda yattım burda anlatmak istediğim çok ağır atlattım seninde yatmanı tavsiye ederim çok iyi gelcektir eminim buna sakın tereddüt etme ama tabiki şunada dikkat etmek gerekir doktor seçimide çok önemli ilk bir yılki doktor seçimimiz yanlış olduğu için tedavim çok zorlaştı teşhis koyamamıştı yinede karar senin burdan herkese çok geçmiş olsun

burda yazılanlardan çok ağır atlatan yok sanırım varsada yazan yok en azından:) arkadaşlar ben iyileştiysem bana göre herkes iyileşir ilk 20 gün hastaneye yattığımda en az bir kaç defa beni sabaha kadar yatağa bağlamışlar kiriz geçiriyormuşum intihar girişimleri defalarca oldu beni ruh sağlığına yatırdıklarında iki bileğim kesikti sağ bileğimde altı dikiş vardı o denli kötü günler geçirdim tabi ailenin ve eşin desteği çok çok önemli şimdi merak ediyorsunuzdur bu bayan durup dururken neden anlatıyor bunları acaba ben bu kadar kötüyken iyi oldum sizde olursunuz çaresi olmayan bir hastalık değil sonuçta sadece tedavisi çok zor bir hastalık çok sabır ister ama geçer karamsar olmayın tek kötü yanı seninle mezara kadar gidermiş eğer stres ve üzüntüden uzaklaşmassan deniyor bende üzülmemeye çalışıyorum elimden geldiğince ama şuanda bomba gibiyim çok şükür darısı hepinizin başına inşlah

gecmiş olsun zilan... senın anlattıklarının aynısını yasadı ve yasıor kayınvaldem... psıkıyatrda 20 gun yattı,ruh saglıgında da yatmıs ozamanları ben bılmıorum ama 12 yıldır bu rahatsızlıkla mucadele ettıgını bılıorum...cok zor... tekrar gecmiş olsun,Allah sabır versın...

ben sanırım hafif atlatıyorum psikiyatrımla bugün görüştük eğer böyle devam edersen 3-4 ay sonra ilaçları keseriz dedi:)
iyiyim şükür
ya hastalık oyun oynuyor ya da düzeliyorumm
önümüzdeki günlerde görücem

Tabıkı daha kolay olur,en azından kafan baska seylerle mesgul olur ama yeter kı cok fazla sevıncten ve üzüntüden uzak durmaya bak canısı...

üzüntüden kaçıyorum zaten.
beni üzecek şeyleride çıkarıyorum hayatımdan.
bu yaz çok fazla üzüldüm ve stres yaşadım o yüzden mahvoldu herşey.
şükür şimdi iyiyim dahada iyi olcaum

teşekkür ederim.
eğer oyalanacak bişiler bulursam yani iş bulursam herşey daha kolay olacak gibi geliyor.
eyvahedigeldismile

rica ederim.
istanbul da oturuyorsan aslında o kadar çok imkan var ki ...
mesela belediyelerin bir sürü kursları var,hemde ücretsiz..onlara katılabilirisn.
kesinlikle faydası olur.tabiki vaktin var mı bilemiyorum ama bu benden naçizane bir tavsiye.
(bir arkadaşım ney ve ebru sanatı kursuna gidiyordu.)

onları bende düşündümde malesef
hem martın 2.haftası sınavım var çok önemli hem de iş bulursam bırakmak zorunda kalıcam
iş bulamazsam gene depresif döneme kayabilir herşey maddi sıkıntılar başlıcak bu aydan sonra eski işyerim yüzünden herşeyim mahvoldu.
hayırlısı herşeyn 2010 güzel geçicek inşallahboshayallersmile

çok geçmiş olsun korelcim evet bencede hafif atlatıyorsun senin adına çok sevindim cnm opuyorumnanaktan

üzüntüden kaçıyorum zaten.
beni üzecek şeyleride çıkarıyorum hayatımdan.
bu yaz çok fazla üzüldüm ve stres yaşadım o yüzden mahvoldu herşey.
şükür şimdi iyiyim dahada iyi olcaum

tekrar gecmiş olsun corelcim,kararlı olman ve herseyın farkında olman cok önemlı ve cok guzel...Senı tebrık ederım canım

tekrar gecmiş olsun corelcim,kararlı olman ve herseyın farkında olman cok önemlı ve cok guzel...Senı tebrık ederım canım

ölümün eşiğinden dönünce ki bunu kendi ellerimle yaptım

herşeyin farkına o gece yoğun bakımda vardım.
madem yaşıyorum elimden gelenin en iyisini yapmalıyımkaydirigubbakcemile5

arkadaşlar bende psikiyatriye gittiğimde depresyon geçirdiğimi söyleyerek bi ton hap verdi.kullanırken mutlluluktan uçuyorum,ama bıraktıktan birkaç gün sonra neredeyse ölmek istiyorum.acaba bipolar bozukluk mu var bende??
aynı zamnda kimi,neyi sevip sevmediğimi,isteyip istemediğimi anlayamıyorum.yani eşimi çok seviyorum,ama öyle bi an gellioo kii tövbe tövbe onu aldatmak istiyorum,sonra sanki bişey oluyor eşimmsiz yaşayamam diorum.
yada annemi çok seviyorum sonra o ölse daha rahat ederim diorum kendi kendime,yada uzaklara gitsem.
ben neyim arkadaşlar,kendimden iğreniyorum:KK43:((

scarface arkadaşım sana eskişehirde psikolog serhat türktan' a gitmeni tavsiye ederim.(alanında uzman bir isim.)
psikoterapi alman lazım.bir sorun olursa cevaplarım.
çok geçmiş olsun.

ya okuyunca kendimden şüphelenmeye başladım acaba ben de hafif de olsa öylemiyimdir diye, belirtilere bakınca bütün özellikler var, bir gün çok iyi hissediyorum herşeyi yapabilirim gibi geliyor, ertesi günü yok bu ülkede hayallerimi gerçekleştirmem bile zor fln demeye kadar gidiyor, korktum şimdi, ama ben çok şükür öyle intihar etmeye fln kalkmadım, onu kesinlikle denemem gibime geliyor, çünkü hayatı seviyorum herşeye rağmen. bir de mesela bir sorunla karşılaşınca eğer çok büyükse direk içime kapanıyorum, kendimi çok güçlü hissediyorum fln :)

benimde 11 yaşındaki kızım bipolar şu an en yüksek dozda olan ilaçları kullanıyor depekin bin mg --gyrek300mg beşinci sınıfa gidiyor ancak bi günümüz şikayetsiz geçmiyor nasıl davranacağımı ne yapacağımızı şaşırdık artık inş. düzelir Allah kimseye vermesin çok zor bi hastalık

Bende manİk depresİfİm ancak Öyle İlerledİkİ dr um hastaneye yatmamı İstİyor ama ben yatmıyorum lÜtfen bana yardım edİn

canım geçmiş olsun en iyi hastane adana ruh sağlık dır oradaki doktorlar çok iyi

arkadaşım yakalandı şimdi iyi dikkat et geç kalma yoksa kalıcı oluyor !!!
:kahve:

X