Karbonatla Yapilan Gebelik Testi

karbonat
Uygulanışı [değiştir]Soda, CO2 basıncı altında iken eriyen bir sudur. Sodanın hoş tadı, 18'inci asır kimyager'i Joseph Priestley tarafından keşfedildi. Bir tuzdaki karbonat miktarını ölçmek için; sulandırılmış Mineral asit etkisi verecek kadar karbon dioksit gazı vermek gerekir.

Çoğu yerde kullanılan tuz; Sanayi'dede kullanılmaktadır. En yaygın Kalsit veya diğer adıyla kalsiyum karbonat, kireçtaşının bileşiminde çokça bulunmaktadır. Isıtma yöntemi sayesinde yapısında bulunan karbondioksit alınarak kireçlenmesi önlenir.

biraz araştırdımda asit karbonatın içindeki karbonat miktarını ölçmek için kullanılıyormuş gördüğünüz gibi. eee idrarda asitli yani bir nevi idrarla karbondioksit miktarını ölçmüş oluyorsunuz herkeste farklı tepki vermesi karbondioksitin cinsi yada idrarınızdaki asit miktarı. başka sitelerdeki forumlara baktım ordada test geçersiz ve gebelik için yanlış çıkmış.ama iyi muhabbet çevirmişler bunun üzerine :)
tabi en iyi cevabı kimyager açıklar.
selamlar.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

ayy ne kadar saçma ya.hangi devirde yaşıyoruz.ben hamileyim yapsam köpürecekmi yani..ayy gerçekten güleceğim yoktu.makarasına yazılmıs olması güzel ama kimi insanıda umutlandırabilirde...o kötü iste

O Kadar da saçma değil bikerem...:dilcikar:
öylesine denenmiş bir metod işte...:roflol::icecream::roflol:

kızlar ben regleme 1 gün kala yaptım idrarıma karbonat attım 1 çay kaşığı ve sonuç köpürdü ama akabinde ertesi gün regl oldum.regl olacağınız zamanda hamileyken aynı belirtiler olduğu için buradan anlaşılabilecek birşey değil bence 2 defa yaptım ve ikisinde de köpürdü ve regl oldum.onun için güvenilir bir sonuç değil bence.kan testi en güvenilir sonuçlardan biri.

idrar asitli ve karbonatı muhakkak köpürtür. bu şeylere inanmayın eğlence amaçlı kullanın ama gerçek olarak asla aldanmayın canlarım sevgiler

arkadaşlar bende öyle düşündüm ama yine de denedim ve köpürmedi...doğruluk payı olabilir diye düşünüyorum...hamile kalıncada deniyeceğim...neden olmasın ben bu tarz şeylere inanıyorum...eskinin şartlarıyla olabilecek bir durum bence...sevgiyle kalın

o testı bızde yaptık ablamla ablam hamıle ben degıldım ama ıkımızınde kopurdu
boyle testlerı yapıp umıtlenmeyın arkadaslar

ilk defa duyuyordum allah allah çok şaşardım arkadaşlar bu arada karbonatı wc dökmek günah deilmidir ?

arkadaşım böyle şeylere inanmayın.Bende inanıp denedim dibe çöktü hamile değilim dedim ve ondan sonrada hasta oldum zaten .Sonraki ay tekrar denedim bu sefer köpürdü hemde bayağı çok köpürdü bende hamileyim diye çok sevinmiştim ama yine hasta oldum artık inanmıyorum sende umut bağlama sadece gecikmeyi bekle..

ya arkadaşlar bi kaç hafta önce sayfayı görünce merak edip denemiştim bende..direk dibe batıyodu karbonat...cumartesi günü hamile olduğumu öğrendim..biraz evvel aklıma geldi karbonat olayı bi deneyim dedim..noldu dersiniz puff diye köpürdü...iki hafta önce dibe batıyodu direk..acaba dedim gerçekten doğrumu..üstelik bhcg değerimde düşük şu anda 13 civarı kimyasal gebelik geçiriyorum..ilgilenen olursa diye paylaşmak istedim...

kızlar ben denedim hemde iki sene önce gerçekten doğru para verip gebelik testi almayın evde yapın evet gerçekten normal zamanda kabarmıyo ama hamileyken kabarıyo

bende denemiştim kabarmadı hamile değilmişim ozama zati illa sabah ilk idrarmı olması lazım

yok arkadaşlar öle bişey denemek isteyenler denesin fakat hamile olan arkadaşlar yapmışda köpürmemiş bende merak ettim yaptım köpürmedi.doktorumda hamile olma şansın yükses 2haftaya belli olacak dedi

X