Medical Park Göztepe Hakkında

Melek gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün.Bu arada bende kontrole gittim bugün.Çok şükür herşey iyi.Bebişim 850gr olmuş.Bu arada maaşallah seninkini de.
Arkadaşlar Medical de sezeryan ücretlerine zam gelmiş2200-2250 gibi birşey olmuş.Normal aynı kalmış.Çünkü devlet sezeryan için ödediği paraya düşürmüş.Eskiden 750 verirken artık 400 veriyormuş hastanelere.

saol tatlım kontrolun ıyı gecmesıne sevındım.. artık bu bı sonrakı kontrolunde cok daha fazla buyumus olacak. Canım 1750 olan zorunlu sezeryan parasına mı zam gelmıs benneyaptımki

gercı benım normal olacak gıbı gorunuyor ama bakalım kısmett..

Evet zorunlu olna gelmiş maalesef.İsteğe bağlı olan 2500 ytl di sanırım galiba .Şimdi oda artmıştır zaten.

Ben Martın basında sen sonunda dogum yapacaksın. Tabııkı benımkı erken gelmezse.. Her ne kadar Gokmen bey kesın erken gelır ne kadar tutarsak kardır desede. Ben 1 Subattan once dogum yapmayacagım :) 36. haftayı gormek ıstıyorumkaydirigubbakcemile5

kızlar günaydın...biz bugün 33. haftamıza girdik oğluşumla....cumartesi can beydeydik..benim oğlan 2900 gr ve 49 cm olmuş..ben bu çocuğu nasıl doğurucam hiç bilemiyorum valla arkadaşlar:)) tosun mübarek...suyu filan iyi dedi...nst ye bağladı...şu an için herşey yolundaymış...melekcim benim sezaryan işi zorunlu...2 sebepten..1. si plasenta bebeğin önünde...yani çıkış tıkalı...ikincisi daha önce 2 kere myom ameliyatı geçirdiğim için normal doğum şansı vermiyor doktor...önceki ameliyat yerlerinde ıkınmaya bağlı açılma olabilir diye....bu sezaryan işini de konuştuk biraz...epidural i tavsiye etti...ben tabi pimpirik bir hatun olarak anestezist işinin ehli mi? iyi tanıyor musunuz dedim?? evet dedi...25 senedir aynı evde yaşıyoruz hatta:))) meğer karısıymış....epidurali 15 dk. da bitiriyormuş...bebeği de ilk sen görüyorsun dedi...ama epiduralde sonda zorunluymuş...epidural sonrası bel ağrısı olayına da kesinlikle alakası yok dedi...o bel ağrıları doğum yapan herkeste olur...çünkü denge merkezi değişiyor...karın bölgesinden bir anda 7-8 kg yük kalkıyor vs. dedi...ama spinalde 2-3 gün süren çok ciddi baş ağrıları oluyormuş...doğumdan 5 gün sonra ortaya çıkıyormuş...bu da spinal in yan etkisi dedi...bir de anladığım kadarıyla epidural sezaryan da daha az ağrı hissediliyor...fakat beneim bir handikapım var...doğum sonrası myomlarım temizlenecek benim..o esnada seni uyku ilacı ile uyuturuz dedi..ama doğum esnasında ameliyathanede konuşulanları duymak ne kadar doğru bilmiyorum..o anda birşey aksi gitse...sen herşeye şahit olacaksın..tansiyonum çıkar valla benim...yani daha karar veremedim epidural mi, genel anestezi mi? şu anda planlı olarak 9 şubat da alınacak olarak gözüküyor..tabi benim yumurcak süpriz yapmazsa...

kızlar günaydın...biz bugün 33. haftamıza girdik oğluşumla....cumartesi can beydeydik..benim oğlan 2900 gr ve 49 cm olmuş..ben bu çocuğu nasıl doğurucam hiç bilemiyorum valla arkadaşlar:)) tosun mübarek...suyu filan iyi dedi...nst ye bağladı...şu an için herşey yolundaymış...melekcim benim sezaryan işi zorunlu...2 sebepten..1. si plasenta bebeğin önünde...yani çıkış tıkalı...ikincisi daha önce 2 kere myom ameliyatı geçirdiğim için normal doğum şansı vermiyor doktor...önceki ameliyat yerlerinde ıkınmaya bağlı açılma olabilir diye....bu sezaryan işini de konuştuk biraz...epidural i tavsiye etti...ben tabi pimpirik bir hatun olarak anestezist işinin ehli mi? iyi tanıyor musunuz dedim?? evet dedi...25 senedir aynı evde yaşıyoruz hatta:))) meğer karısıymış....epidurali 15 dk. da bitiriyormuş...bebeği de ilk sen görüyorsun dedi...ama epiduralde sonda zorunluymuş...epidural sonrası bel ağrısı olayına da kesinlikle alakası yok dedi...o bel ağrıları doğum yapan herkeste olur...çünkü denge merkezi değişiyor...karın bölgesinden bir anda 7-8 kg yük kalkıyor vs. dedi...ama spinalde 2-3 gün süren çok ciddi baş ağrıları oluyormuş...doğumdan 5 gün sonra ortaya çıkıyormuş...bu da spinal in yan etkisi dedi...bir de anladığım kadarıyla epidural sezaryan da daha az ağrı hissediliyor...fakat beneim bir handikapım var...doğum sonrası myomlarım temizlenecek benim..o esnada seni uyku ilacı ile uyuturuz dedi..ama doğum esnasında ameliyathanede konuşulanları duymak ne kadar doğru bilmiyorum..o anda birşey aksi gitse...sen herşeye şahit olacaksın..tansiyonum çıkar valla benim...yani daha karar veremedim epidural mi, genel anestezi mi? şu anda planlı olarak 9 şubat da alınacak olarak gözüküyor..tabi benim yumurcak süpriz yapmazsa...

Senem tesekkur tatlım ıyı olmaya calısıyoruz. Sen nasılsın?

Nestle sevındım kontrol cok ıyı gecmıs.Gercekten anestezı olayı zor bır karaar. Esı de hastanede mı calısıyormus acaba. Yanı bıze de o mu uygulayacak anestezııyı acaba? Hastane doktorlarından bır bakayım barı.. Bu arada senın normal dogum yapamaman ıcın 3 bır madde daha var. Guzelım bebegının masallahı var bu bebek boyle gıderse 40 haftaya 4 kılo olur en az o da . Istesende yapamazsın yanı . Valla nasıl baktın bu bebege bıze de soleee :CüvCüv:

Seminere geldin mi bilmiyorum doğumla ilgili olana.Sezeryanda epiduralin hiçbir anlamı yok demişti doktor.Çünkü elini kolunu bağlıyorlar kıpırdayamıyorsun bebek çıkıncada sana vermiyorlar.O nedenle gereksiz zaten ameliyat olduğu için acıda hissetmiyorsunuz.O nedenle sezeryanda gereği yok sadece ekstra masraf demişlerdi.Gerçi karar senin.Ama ben normal yaparsam herhalde epidural yapacağım çünkü o zamana bebek çıkar çıkmaz anneye veriyorlarmış.:CüvCüv::nazar:

Seminere geldin mi bilmiyorum doğumla ilgili olana.Sezeryanda epiduralin hiçbir anlamı yok demişti doktor.Çünkü elini kolunu bağlıyorlar kıpırdayamıyorsun bebek çıkıncada sana vermiyorlar.O nedenle gereksiz zaten ameliyat olduğu için acıda hissetmiyorsunuz.O nedenle sezeryanda gereği yok sadece ekstra masraf demişlerdi.Gerçi karar senin.Ama ben normal yaparsam herhalde epidural yapacağım çünkü o zamana bebek çıkar çıkmaz anneye veriyorlarmış.:CüvCüv::nazar:

Şule valla kızkardeşim epidural normal yaptı .. epıdural oldugu ıcın ıkınmada cok zorluk cektı.. Tabıkı kardesım sancıya cok dayanamadı.Kısıye gore degısır durum.

Benim kuzenmide de aynı sorun oldu.Ama nırmalde adet sancılarım bile çok fazla olurdu benim ve tansiyorum fırlardı.Normalde 9-5 olan tansiyon bir bakmışsın 14 olmuş.O duruma gelirsem de Gökmen Bey sezeryan yapalım der herhalde.Ben de ne yapacağımı bilmiyorum.

Benim kuzenmide de aynı sorun oldu.Ama nırmalde adet sancılarım bile çok fazla olurdu benim ve tansiyorum fırlardı.Normalde 9-5 olan tansiyon bir bakmışsın 14 olmuş.O duruma gelirsem de Gökmen Bey sezeryan yapalım der herhalde.Ben de ne yapacağımı bilmiyorum.

Valla tatlım kardeşimin de adet donemlerı cok sancılı gecıyordu. Doktorlar senın normal dogumun da zor olur demelerıne ragmen, kardesımın sancısı gelmemesıne ragmen yanı sunnı sancıya ragmen ve gunu gelıp gecmesıne ragmen kardesım normalde ısrar ettı ve yaptı valla. Son ana kadar hıc bısey bellı olmuyor bılıyormusun. Doktorla son haftalarda konusup yapımıza bebege en uygun olanı konusmak lazım ama son anda degısen o kadar cok kısı duydum kı..

Doğru söylüyorsun tabii.Son kontrolumde Gökmen Beyde aynı şeyi söyledi.Bu arada ne yaptın başka hastaneleri de araştıracaktın baktın mı ?

Baska hastaneler derken bırde Devlet hastanesı arasıtırayım dedım erken dogma ıhtımalıne karsı.. Cunku kuvez parasına gucum dayanmaz... Ivır zıvır harıc sadece kuveze gunde 350 ytl 50 gunden 17.500 yapar. O yuzden bısey olursa bız yıne Medıcale gıderız ama yedekde bı devlet hastanesı olarak Zeynep Kamılı dusunuyoruz..

valla kızlar ben epidural sezaryanı sadece 2 şeyden tercih edeceğim: 1) bebeği hemen görebileceğim....2) genel anesteziye göre ağrı/sızı/sancı çok çok daha azmış doğum sonrasında...bu çok önemli bir konu...çünkü doğum sonrası kendimde ve normal olmak istiyorum..malum tanışılacak ve tanışır tanışmazda emzirilmesi gerecek yeni bir birey olacak odada...ayrıca herkesin mutluluğunu görmek ve tanık olmak istiyorum...tabi fotoğraf çekimi de olacak....anne güzel görünmeli di mi ama.....ama tek derdim işte ameliyat esnasında yolunda gitmeyen birşeyler olursa ve bunu ben duyarsam...kısmet artık...doğuma kadar bir sonuca bağlarım sanırım...

valla kızlar ben epidural sezaryanı sadece 2 şeyden tercih edeceğim: 1) bebeği hemen görebileceğim....2) genel anesteziye göre ağrı/sızı/sancı çok çok daha azmış doğum sonrasında...bu çok önemli bir konu...çünkü doğum sonrası kendimde ve normal olmak istiyorum..malum tanışılacak ve tanışır tanışmazda emzirilmesi gerecek yeni bir birey olacak odada...ayrıca herkesin mutluluğunu görmek ve tanık olmak istiyorum...tabi fotoğraf çekimi de olacak....anne güzel görünmeli di mi ama.....ama tek derdim işte ameliyat esnasında yolunda gitmeyen birşeyler olursa ve bunu ben duyarsam...kısmet artık...doğuma kadar bir sonuca bağlarım sanırım...

tatlım sezeryan ameliyatı 15 dk lık bı ıs korkma zaten yolunda gıtmeyen bısı olursa anında bayıltırlar senı merak etme.. Benım mudurum 3 ay once epıdural sezeryan yaptırdı cok memnun kaldı.

Melekcim ben iyiyim Fuar koşuşturmacası var.13 de yurdışına çıkıcam 10 günlüğüne.Onun teleşındayım çok fazla giremiyorum nete.Moralim vs iyi.Eşimin işleri bu ara kötü ona canım sıkkın ama düzelir heralde.Fuar dönüşü bebek çalışmalarına devam:)Senin iyi olmana sevindim ha gayret bak haftalar geçiyor...Bu arada zeynep kamil için her ihtimale karşı doğum öncesinde orda çalışan bir dr un özel muayenesine git.Önceden bir konuş ve muayene ol.Her ihtimale karşı birşey olduğunda arayacağın bir cep telefonu bildik bir dr falan olsun elinin altında.Bende senin için dr araştıracağım dr arkadaşlarımdan haber alırsam sana bildiririm.

Nestle cim maşallah allah kuvvet versin.Sezeryan çok kısa süreceği için korkulacak bişi yok.Bişeyde ters gitmez allahın izniyle.Ekstra bir masraftan kaçınmıyosan epidural olamanda bir sakınca yok bence.Ayık olmayı bende tercih ederim.Bu arada benim anestezimi erkek bir dr yaptı ama epidural daha önemli bir konu olduğundan sanırım eşinden başkasına yaptırmıyor:)Bence gayet iyi.

Şimdiden geçmiş olsun.Harbiden tosun maşallah:)

melek bir problem mi var neden küvezi düşünüyorsun. ben çok eski konuları bilmiyorum. bir hastalık durumu mu varda onu aklına getiriyorsun? ben 1 ay kadar önce medicali aradım ve küvez olayını sormuştum.bende 27 haftalık hamileyim insanın aklına herşey geliyor çünkü. doğduğunda ki probleme göre küvezin parasını alıyorlarmış şimdi hangileri hatırlamıyorum.Biri anlatmıştı tanıdığının bebeğinden hiç para almamışlar. onunda bebeği küvezde yatmış. epiduralde eşlerimiz doğuma girebiliyor mu?

melek bir problem mi var neden küvezi düşünüyorsun. ben çok eski konuları bilmiyorum. bir hastalık durumu mu varda onu aklına getiriyorsun? ben 1 ay kadar önce medicali aradım ve küvez olayını sormuştum.bende 27 haftalık hamileyim insanın aklına herşey geliyor çünkü. doğduğunda ki probleme göre küvezin parasını alıyorlarmış şimdi hangileri hatırlamıyorum.Biri anlatmıştı tanıdığının bebeğinden hiç para almamışlar. onunda bebeği küvezde yatmış. epiduralde eşlerimiz doğuma girebiliyor mu?

ipekhan ben yaklaşık 1 aydır yatıorum. Benim bebek rahim ağzı boyundaki incelme kısalma(hatta kalmamıs gıbı bıseymıs doktor oyle soylemıstı) yuzunden erkenden dogum pozısyonunu almısç Kafasını legen kemıklerımın ıcıne sokmus. Her an gelebılırmıs. Hatta kullandıgım ıgneler ılaclar olmasa sımdıye cokdan gelmıstı dıyor doktorum. Bakalım zaten dogumu her sekılde Medıcal de dusunuyorum sımdılık bı sorun yok.

İpekhan senın doktorun kımdı? Epıduralle alakası yok esın gırmesının. Sezeryanda almıyorlar ama normal dogumda ıster epıduralle olsun ıster epıduralsız esın gırebılıyor. Benımkı gırmek ıstemıyor sositososito

X