gebelikte kasık fıtığı hakkında bilgi sahibi olanlar yardım

benim hamilelikten önce kasık fıtığı vardı önemsemedim. Bebek büyüdükçe ve aşağı indikçe o da büyüdü ve aşağı indi. Şimdi neredeyse genital bölgemde hissediyorum. Beze gibi sert.Keşke daha önce ameliyat olsaymışım. Doktorum normal doğum yapmamalısın bile dedi. Kadın doğum doktoru da son haftalarda bakarız engel teşkil etmezse normal doğurursun dedi.

Merhaba,
Yalaşık 10 sene önce kasık fıtığı ameliyatı oldum. Şimdi hamileyim ve ameliyat olduğum yerde bir sertlik ve ayağa kalktığım zaman ağrı hissediyorum. Acaba hamileliğimde bu sorun teşkil eder mi?

aynı dertten muzdaribiz arkadasım.bende 8 ay önce nisanda ameliyat oldum sol kasığımdan,suan hamileyim.dünden beri sol kasığımda gecmek bilmeyen bir ağrı var bu aksam acile gittik bebiş iyiydi ama ağrı gecmiyor.acaba hamilelik ameliyat yerimize baskı mı yapıyor yoksa fıtık nüksetti de mi ağrıyor bilemedim endişeliyim açıkcası.

Doktoruma bu şikayette bahsettiğimde uzman bir genel cerraha görünmemi tavsiye etti.
14. Haftadayım Ben hala doktora gidemedim. Fakat ağrı dindi diyebilirim sadece ani hareketlerde fıtık ameliyatı olduğum yerde feci bir kasılma oluyor. Sanırım bebek orada baskı oluşmasına neden oluyor.

Merhabalar arkadaslar bende 22 haftalık hamıleyım ve bu sabah farkettım kasıgımdakı Şişli'yi hemen doktorumu aradım onemlı değil büyük ıhtımal fıtıktır dedi kontrolum 14 Mayıs'ta geldıgınde bakarız dedi 14 Mayıs'ta gıdıcem doktora sonra tekrar buraya yazarım ne dedi neymiş ne değilmiş bende de ilk defa çıkıyor böyle bişey :26:
aynı dertten muzdaribiz arkadasım.bende 8 ay önce nisanda ameliyat oldum sol kasığımdan,suan hamileyim.dünden beri sol kasığımda gecmek bilmeyen bir ağrı var bu aksam acile gittik bebiş iyiydi ama ağrı gecmiyor.acaba hamilelik ameliyat yerimize baskı mı yapıyor yoksa fıtık nüksetti de mi ağrıyor bilemedim endişeliyim açıkcası.

merhaba.. bende yaklaşık 7 yıl önce kasık fıtığı ameliyatı oldum. şuan 34 haftalık hamileyim. doğumu nasıl yaptınız? normal doğuma engel mi merak ediyorum. çünkü arada bebek ameliyat yerime baskı uyguluyor.

Merhaba hanımlar benim fıtığım hamilelik esnasında oluştu maalesef şu an 28 haftalık hamileyim ve beni çok zorluyor :KK43: çok fazla ağrım oluyor doktor fazla ayakta kalmayı ve fazla ilişki yi yasakladı. Bı tehlikesi şu an yok dedi ama genel cerrah a da görüneyim diyorum o da baksın bi riski var mı yokmu diye. Ama fıtığı olupta hamile kalmayı düşünenlere tavsiyem ameliyat olup öyle hamile kalmaları çünkü bu şekilde baya ağrılı oluyor işlerimi yapamaz hale geldim😕

X