Lise Yorum ve Soruları Düz lise mezunlarının telafi eğitimi alarak meslek lisesi diploması alması

ya kokoş nerelerdesin gittinmi okula sen ben dün kayıt yaptırdığımız yere gittim okula gidin dedi ama okula gidemedim ya ???

kılar nerelere kayboldunuz başka başlık altında toplanıyorsunuzda haberimmi yok :)))

esmer melek dersler nasıl gidiyor canım, gülcüm ne yaptın okul işini, kokoş kız ben senden haber bekliyorum dersler başladıda bana haber vermedinmi yoksa :)))

kız cıcek hıc senı bırakıpda baska yere gıdermıyız canım benım:)ben bugun kesın kayıt oldum artık ve pazartesıde baslıyom ders progremınıda aldım 4tane sınıf var hepsının ayrı program sec bırını dedı hoca 10 c vardı 4gun tatıl pzt salı cmrtsı ders var cok ıyı dımı onu sectım dıgerlerı 3gun tatıl cmrtsı 11saat sadece o gun bıraz yorucu olucak ama olsun dıger gunler bana kalsın ossye calısırım ...hocam ust sınıftan ders alamazmıyız dedım bu sene olmaz seneye belkı dedı sanırım 3yıl olucak halbukı yonetmlıkdede yazıo 8kısı olursa ayrı sınıta 2yılda bıter dıyolar kadın yapamaız dedı 1tane ogretn eksıkmıs neyse ya hayırlıs pzt saat 12de baslıyorum... garfıeld ya sen gırmıyomusun hıc sana soru soruyom yardımcı olmuyosun bana:KK43:8tne ders var dımı garfıeld kıtapları falan soramadım kadının ısı basından askın senın o verdıgın sıteden mı ındırcez ...neyse hepınızı optummm bakalım sonumuz nasıl olcak bırazcık olsun ıcım pır pır etmye basladı mutluyum be ıns cıcekcım senınde yoluna gırer hakaten kokos uctu hıc gorunmuyo artı bı dugun dıger dugune gecıp duruyo benım yerımede gobek at kokossss....

ablacım nasılsın ıns hersy yoluna gırıyo gıbı kızlarını op benım ıcın:+

kız cıcek hıc senı bırakıpda baska yere gıdermıyız canım benım:)ben bugun kesın kayıt oldum artık ve pazartesıde baslıyom ders progremınıda aldım 4tane sınıf var hepsının ayrı program sec bırını dedı hoca 10 c vardı 4gun tatıl pzt salı cmrtsı ders var cok ıyı dımı onu sectım dıgerlerı 3gun tatıl cmrtsı 11saat sadece o gun bıraz yorucu olucak ama olsun dıger gunler bana kalsın ossye calısırım ...hocam ust sınıftan ders alamazmıyız dedım bu sene olmaz seneye belkı dedı sanırım 3yıl olucak halbukı yonetmlıkdede yazıo 8kısı olursa ayrı sınıta 2yılda bıter dıyolar kadın yapamaız dedı 1tane ogretn eksıkmıs neyse ya hayırlıs pzt saat 12de baslıyorum... garfıeld ya sen gırmıyomusun hıc sana soru soruyom yardımcı olmuyosun bana:KK43:8tne ders var dımı garfıeld kıtapları falan soramadım kadının ısı basından askın senın o verdıgın sıteden mı ındırcez ...neyse hepınızı optummm bakalım sonumuz nasıl olcak bırazcık olsun ıcım pır pır etmye basladı mutluyum be ıns cıcekcım senınde yoluna gırer hakaten kokos uctu hıc gorunmuyo artı bı dugun dıger dugune gecıp duruyo benım yerımede gobek at kokossss....

ayy canım aman gitmeyin ben sizsiz ne yaparım senağlama canım ya benimde ne okuldan ne derslerden ne de kokoşdan haberim var aradım da az önce pazartesi tekrar arayın dediler aman ya inşallah 1,5 yılda biter ya inşallah sizinde seneye üstten ders alıp bitirme şansınız olur allahım yardım etsin evet kokoş bir düğünden diğer düğüne koşmaktan bitkin düştü kayboldu baksana kaydirigubbakcemile3

:))ayy canım yaa ewt yoğunum şu sıralar pek giremiyorumm 1aralık deddiler o gün işte bi dahada aramadım hbr vermezmiyim değişiklik olsa:) sen değişik bi hbr alırsan hbr ver güzelimm

:))ayy canım yaa ewt yoğunum şu sıralar pek giremiyorumm 1aralık deddiler o gün işte bi dahada aramadım hbr vermezmiyim değişiklik olsa:) sen değişik bi hbr alırsan hbr ver güzelimm

şaka yapıyorum canım :)) biliyorum haber vereceğini, bende dün aradım işte değişiklik varmı diye pazartesi ararsanız iyi olur dediler bakalım pazartesi ararım tekrar bir haber olursa yazarım hemen.
hadi canım sana iyi koşturmacalar çok öpüyorum.a.s.

Bakan Çelik, 2 yıl içerisinde 30 kadar ilde 9 yıllık eğitimin “fiilen” zorunlu yapılabileceğini söyledi.
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Eğitim-Bir-Sen’in geleneksel iftar yemeğine katıldı. Burada gazetecilerin zorunlu eğitimin 9 yıla çıkarılacağına ilişkin soruları yanıtlayan Çelik, 81 ile kısa bir süre önce bir genelge yolladıklarını belirterek, okulların söz konusu sürece daha iyi hazırlanmalarını istediklerini söyledi.

31-32 ilde 6 yaşın zorunlu yapılabileceğini kaydeden Çelik, bu illerde okul öncesi eğitimde okullaşma oranının yüzde 50’yi geçtiğini söyledi. 2 yıl içerisinde söz konusu 31-32 ilde 9 yıllık eğitimin “fiilen” zorunlu yapılabileceğini belirten Çelik, “Resmi anlamda diğer illerde zorunlu yapmazken, bu illerde zorunlu yapmamız fırsat eşitliği açısından mümkün değil. Bu nedenle buralarda fiilen zorunluluk haline getirmeyi planlıyoruz. Örneğin bir ilde 6 yaş grubunda bin öğrenci varsa bunu bu sürece dahil edeceğiz” diye konuştu.

Gazetecilerin altyapı hazırlıklarının yapılıp yapılmadığını sorması üzerine de Bakan Çelik, “Zaten burada zorunlu eğitime uygun olan illeri kastederken, alt yapısının bulunduğunu söylerken sadece fiziki altyapıdan bahsetmiyoruz. Zaten bu alanda çok sayıda usta öğreticimiz bulunuyor. Son dönemde fark ettiyseniz okul öncesi öğretmeni alıyoruz ve çok sayıda yani binlerce usta öğretici istihdam ediyoruz” yanıtını verdi.

Bir gazetecinin maliyetlere ilişkin bir sorusu üzerine Çelik her yıl 1 milyon 100 bin ile 1 milyon 300 bin öğrencini eğitim hayatına başladığına dikkat çekerek, söz konusu maliyetin hesaplanabileceğini ifade etti. Fiilen de olsa zorunlu eğitimin başlatılması planlanan illerde ciddi bir “performansın” bulunduğunu kaydeden Çelik, “Okullaşma oranı yüzde 60-65’in üstüne çıktıysa zor olmayacak” diye konuştu.

ay kızlar bu 9 yıllık eğitimin uşakta gerçekleştiğinde okulumuz bitmiş olur inşallah hemen atamamızı yaparlar o zaman büyük ihtimal.

arkadaşlar ben simdi halk egitim merkezini aradım daha kayıtlar başlamadı ocakta dediler aslı varmıdır 1 ocakta arayın bilgi verelim dediler ama bana burda bazı arkadaşlar kayıtlar bitti eylülde kayıtlar yapılmıştı dedi başka nerden araştırabilirim yardımcı olurmusunuz

Diplomasız ustalara meslek lisesi diploması verilecek

BURSA Millî Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, ilköğretim ya da genel lise mezunu kalfa ve ustalara meslek lisesi diploması verileceğini açıkladı.

Telafi eğitimine katılıp başarılı olan usta ve kalfalar, alanlarına ait meslek lisesi diploması sahibi olacak. Gülsar, 3308 sayılı kanun gereğince diploması olmayan ustaların 20082009 eğitim öğretim yılında açılacak olan telafi eğitimlerine katılarak diploma sahibi olabileceklerini söyledi.............. Gülsar, daha çok düz lise mezunlarına meslek lisesi diploması vermeyi amaçlayan ve 5 ay süren program kapsamında, öğrencilerin kültür derslerinden muaf tutulduğunu ve sadece atölye dersleri verildiğini kaydetti............... Her yıl yaklaşık 100 kişinin eğitimlere katıldığını belirten Gülsar, talebin oldukça düşük olmasının nedeni olarak ise programdan insanların haberin olmamasını gösterdi.

bakın arkadaşlar burda 5 ay demiş ama nasıl 5 ay mı egitim var

Diplomasız ustalara meslek lisesi diploması verilecek

BURSA Millî Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, ilköğretim ya da genel lise mezunu kalfa ve ustalara meslek lisesi diploması verileceğini açıkladı.

Telafi eğitimine katılıp başarılı olan usta ve kalfalar, alanlarına ait meslek lisesi diploması sahibi olacak. Gülsar, 3308 sayılı kanun gereğince diploması olmayan ustaların 20082009 eğitim öğretim yılında açılacak olan telafi eğitimlerine katılarak diploma sahibi olabileceklerini söyledi.............. Gülsar, daha çok düz lise mezunlarına meslek lisesi diploması vermeyi amaçlayan ve 5 ay süren program kapsamında, öğrencilerin kültür derslerinden muaf tutulduğunu ve sadece atölye dersleri verildiğini kaydetti............... Her yıl yaklaşık 100 kişinin eğitimlere katıldığını belirten Gülsar, talebin oldukça düşük olmasının nedeni olarak ise programdan insanların haberin olmamasını gösterdi.

bakın arkadaşlar burda 5 ay demiş ama nasıl 5 ay mı egitim var

Bende cok merak ettim bilgisi olan arkadaşlar varsa bu konuda yardımcı olurlarsa cook sevinirimm...

arkadaşlar ben simdi halk egitim merkezini aradım daha kayıtlar başlamadı ocakta dediler aslı varmıdır 1 ocakta arayın bilgi verelim dediler ama bana burda bazı arkadaşlar kayıtlar bitti eylülde kayıtlar yapılmıştı dedi başka nerden araştırabilirim yardımcı olurmusunuz

Bu arada livaza sana özel mesaj attım ama gelmiyor.Bende cocuk gelişimi meslek lisesi diplomasını almak istiyorum fakat süre bitmiş diyorlar.Sen hangi halk egitim merkezini aradın şu konuyu bir araştır eger ocakta kayıt varsa yaptıralımm.

bizim halk eğitim değil arkadaşlar biz açık liseye kayıt yaptırdık ama halk eğitimde böyle bir şey varsa hemen bizde kayıt olalım vallahi 5 ay ne demek ya keşke olsa

Bu arada livaza sana özel mesaj attım ama gelmiyor.Bende cocuk gelişimi meslek lisesi diplomasını almak istiyorum fakat süre bitmiş diyorlar.Sen hangi halk egitim merkezini aradın şu konuyu bir araştır eger ocakta kayıt varsa yaptıralımm.

kamelya sen gerçekten yüksek lisans mezunumusun, e,e tekrar lisemi okuyacaksın?

kamelya sen gerçekten yüksek lisans mezunumusun, e,e tekrar lisemi okuyacaksın?

Arkadaşım benim durumumu hiç sorma ben iktisat mezunuyum. Yüksek lisansıda kazandım ama içimde hep ögretmenlik kaldı.. Öss sınavına girip örgün okumak isteemiyorum sırf aöf okul öncesi ögretmenliğini okumak için alacagım meslek lisesi diplomasını..Bir yandan çalışıp bir yandada dışardan okul öncesi ögretmenliğini bitirip sonrada kpss girip atanmak istiyorum. Ha bu arada yaşım 24 oldu zaten ögretmen atamaları 40 yaşına kadar. Bir bayan için en güzel meslek..Bu arada hepinize başarılar diliyorum..

Arkadaşım benim durumumu hiç sorma ben iktisat mezunuyum. Yüksek lisansıda kazandım ama içimde hep ögretmenlik kaldı.. Öss sınavına girip örgün okumak isteemiyorum sırf aöf okul öncesi ögretmenliğini okumak için alacagım meslek lisesi diplomasını..Bir yandan çalışıp bir yandada dışardan okul öncesi ögretmenliğini bitirip sonrada kpss girip atanmak istiyorum. Ha bu arada yaşım 24 oldu zaten ögretmen atamaları 40 yaşına kadar. Bir bayan için en güzel meslek..Bu arada hepinize başarılar diliyorum..

evet canım anladım allah yardımcın olsun umarım olur seninde bizimde tüm isteyen herkesin. bu halk eğitimde 5 ay olması çok iyi ya keşke öyle birşey olsa araştırlaımda başvuralım bizde. benimde yaşım26 bende çok istiyorum inşallah olur.

ben ankaradayım bana en yakın halk egitim merkezi keciörende orayı aradım kayıtlar ordan yapılıyomuş ama okul olarakda yine en yakın meslek lisesinden kurs veriyolarmış bakalım müsait bi zamanımda gidip yüz yüze görüşecem ocagı beklemiyecem paylaşırım burdan bi hayal ama biz olursa eger kardeşim de anadolu kız meslekte çocuk gelişiminde üniversite filan daha sonra aileninde yardımıyla güzel bi kreş düşünüyoz inşallah

Bende adanadayım arkadaşlar eger ocak ayında yeni kayıt açılacaksa burdan hepinizi bilgilendiririm. Sizde kendi bulundugunuz ilçenin halk egitim merkezlerine sorabilirsiniz...

Arkadaşlarrrrrrrrr OCAK ayında tekrardan yeni kayıt için başvuru yapılabiliniyormuş şimdi halk eğitim merkezini aradım ayy cok mutlu oldumm:)))))

X