Kızım ile erkek arkadaşı arasında yaş farkı

Kesinlikle. Kadinlarda fazla olmasada bu durumu gözlemliyorum. Erkeklerde daha cok görülen bir fenomen ama kadinlarda yapiyor bunu.
Yurtdişinda yaşayan kadinlarda cok gördüm. Köyden damat alma diye bir tabir var.
En kötüsü kadinlar bu konu hakkinda şaklaşiyorlar bile. "Amaaaan, koca bulamazsam köyden alirim" diye.
Konusahibinin kizida belki özgüven eksikliği yaşiyordur. Meslek malasef özgüven degil.
Burda aylar önce Doktor olan bir üye vasifsiz kocasi tarafindan Mobbinge maruz kaldiğini anlatiyordu mesela
E sonra o köylü adamın gözü açılıyor biti kanlanıyor, vatandaşlık işini halledince basıyor tekmeyi, basmayan da güleryüzün vergisini alıyor, kadınlar ellerinde bikaç çocuk kalıyorlar öyle.

31 yaşındaki kocaman kadın 23 yaşındaki birinin kendisine sırılsıklam aşık aşkından öldüğünü fln düşünmeyecek kadar bir akıla sahiptir diye düşünüyorum...Bence kızının kendiside biliyordur zaten bu kişinin niye kendisini tercih ettiğini

En azindan "bana aşik sandim" diyip saf saf para yedirmiyor gayet olaylarin bilincinde olarak parasini verip aldim diyo keyfine bakiyor. 😀 Bu iyi. 😬
Yok aşık sandım demiyor ama parasını verdim derken maksadı adamı eziklemek, kadının her lafı para.
Adam onun yanındayken kafasını bile kaldıramaz panter gibi atlar üzerine ama adam yolunu bulmuş seni spaya götüreyim, seni termale götüreyim deyip kadını spaya masaja götürüyor, hatun spadayken adam hoppaaa😬

Annem hep der evladın tahtını yaparsında bahtını yapamazsin diye öyle hakli bir cümleki siz anne olarak gereken uyarıları yaparsınız elbet umarım kızınız hatasından tez vakitte döner hayatin gerçekleri var bir yağmur Atacan değilse yürümez o evlilik anladığım kadarıyla oğlan çokta sorumluluk sahibi değil okuduğu bölümü bitirmemiş pes etmiş 2 yıl okumaya dayanamayan zor gelen adam bir ömür evlilik gibi zor bir kurumu zannetmiyorum idare etsin bence kızınız bazı şeyleri gözden çıkarmış diğer biten ilişkisiyle o zamanki aklınida silmiş sanırım farklı kararlar alma ve farklı bir yol çizme çabasında 31 yaşında ve sanırım geç kaldım modunda olabilir size tavsiyem kızınızla direk konuşun yani siz arıza çıkarmayın diye okul bitirsin diye çocuk okutmanin anlamı yok siz böyle bir sözden sonra arıza çıkaracağım daha önemli şeyler var deyip bence açık açık söylemeliydiniz sizin bu konuda net tavrınizi en azından bilsin istemediğinizi ve evlilik için biraz daha tanımasını söyleyin bu süreçte belki bir yanlışını görüp fark edip cayabilir.

E sonra o köylü adamın gözü açılıyor biti kanlanıyor, vatandaşlık işini halledince basıyor tekmeyi, basmayan da güleryüzün vergisini alıyor, kadınlar ellerinde bikaç çocuk kalıyorlar öyle.

Kesinlikle öyle oluyor. Oturumu alan kaciyor (haklida bence).
Gecen bir tanidiğin kizi ikinciyi getirdi köyden.
Rezillik ama yapiyorlar.

Sizce kim kime kancayı takmış? Daha öncede yazmıştım ben üvey anne elinde büyüdüğüm için kızımı yetiştirirken çok korumacı oldum bu konuda kendimi eleştiriyorum. Kızım 31 yaşında olmasına rağmen herkesi kendi gibi zannediyor. Çünkü kendisi asla kimseyi kırmaz, diğere ilişkilerinden birinde erkek sürekli tirip atardı, kızımda hep çocuğun ağına düşerdi o kadar akıl vermeye çalıştım " yok O öyle değil, yanlış anlamıştır. Benim mutlaka düzeltmem lazım" diyerek kendini harap ederdi. 31 yaş evet haklısın koca kadın, ben o yaşta hem çalışıp hem evime hem de kızıma bakıyordum. 31 yaşındaki kızım olunca aynı şekilde olaylara bakamıyorum :KK43:
Aynen, alıp onu kendi istediği gibi büyütecekmiş. O zaman git çocuk esirgemeden al bari sevaba girersin dedim :KK43: Ama bu hafta hiç konuşmadık bu konuda, biraz zaman geçsin kendi haline bıraktım.
Kızınız şemaları dan dolayı böyle bir erkeğe kapıldı kızlar babalarına benzeyen erkeklere evlenmek isterler miş.... Duygusal yoksunluk şeması ve değersizlik şeması yüzünden bu çocuğa vuruldu.... Eşim mesela babama çok benzer. Her konuda değil tabiki babam çok sessizdir o da öyle babam hemen sinirlenmez o da öyle.... Şema terapi alsa iş çözülür ben aldım şu anda rahatım.....

Rahat olun diyorum bir sene iş kurmasını bekleyecekmis ya beklesin bakalım araya girsin zaman siz susun diyorum benimde kızım var hiç üstüne gitmeyin ve ilişkisi hakkında soru sormayın sadece ufak olumsuz imalarda bulunun kaş göz dudak bükme ..kızınız sanırım yaş ve boşluk duygusu ile hareket ediyor birde heyecan ile şu an canım cicim biter bu iş bizede yazarsiniz

Bir anne olarak kendinizi o kadar guzel ifade etmissiniz ki sizi takdir ettim
Acikcasi okurken aslında kizinizin sizi modelledigini gördüm yani guclu kadin ve lise mezunu erkek iliskisi zaten gördüğü şey dolayisiyla bunu tercih etmesi aslinda ailede gördüğü seyi eyleme gecirmesi oluyor. Ayrıldığında evlilik istemiyorum diye isyan etmiş kendini kapatmis ve bu cocukla tanisinca da aslinda yanlış olduğunu bilse bile içten içe, ailesinde gördüğü ona "güvenli alan" görünen iliski modelini seçmiş.
Doğru yanlış aramayin. Mantikla bakildiginda uyumsuz evet ama kiziniz şu an mantikla hareket etmiyor.
Bu konuda siz yine kizinizin yaninda olun ama birakin kendi yasayarak görsün. Evlense bile ileride ayrilmak istediginde arkasinda ve yaninda ailesi oldugunu bilsin. Kimse bosanmak icin evlenmiyor ama bazen insan kötü de olsa bazi seyleri yasamasi ve gormesi gerekiyor. Bu da onun hayat yolu. Kendi tekamulune bu sekilde erisecek.
Benim ailem de cok korumaci davrandilar zamaninda. Ama gercek dünya o kadar masum ve cicili bicili değil. Insan yasayarak tecrube ediniyor. Birakin yaşasın ne istiyorsa. Siz varlığınızı hissettirin bu ona yetecektir. Çünkü ileride üzüldüğünde de ilk size koşacak. Ya da mutlu olduğunda bunu sizinle paylaşacak. Siz elinizi ustunden cekmeyin yeter ki.
Aynen bu yoruma katılıyorum kızı tamamen annesini modelliyor güçlü bir kadınla lise mezunu erkek.... Şemaları dan dolayı bu cocuğa doğru çekiliyor..... Yanlış gibi bile olsa babasına benzetiyor olabilir sevgilisini ve genelde evleniyorlar..... Bende babama benzediği için evlenmiştim eşimle...... Eşime babam birbirine hiç benzemez ama sessiz sakin olmaları diğer yönleri hiç benzemez babam sorun getirme der ama eşim çok mücadeleci ve çalışkandır babamdan bir tık daha iyidir şanslıyım bu yüzden....

Şimdiden merak ettim sonunu ben kesinlikle evlilik olmayacak diyorum iş biraz tavsasin karşı çıkmayın ama kabul de etmeyin muallakda bırakın kızınız zamanla sizden tarafa egilecek öyle olur bu işler siz müsterih olun gözüne batacak daha neler neler olacak o iş evlilige gelmez zamani açın acabildiginiz kadar kızınız durun daha hele bı kavgaları başlasın sadece çok karşı çıkmayın ve kabulde etmeyin ince bir ayar lazım bunu tutturursaniz iyi olur.

Şimdiden merak ettim sonunu ben kesinlikle evlilik olmayacak diyorum iş biraz tavsasin karşı çıkmayın ama kabul de etmeyin muallakda bırakın kızınız zamanla sizden tarafa egilecek öyle olur bu işler siz müsterih olun gözüne batacak daha neler neler olacak o iş evlilige gelmez zamani açın acabildiginiz kadar kızınız durun daha hele bı kavgaları başlasın sadece çok karşı çıkmayın ve kabulde etmeyin ince bir ayar lazım bunu tutturursaniz iyi olur.
Yazık kıza ya resmen kızın duygusal boşluğunu kullanıyor adam parası var pulu var oh ne ala vallahi....

Uzun süredir sayfayı takip ediyorum. Özellikle “bir derdim var” konu başlığı altındaki; olaylar, yorumlar, eleştiriler beni çok etkiliyor ve değer veriyorum. Ben de üye olup, kızım ile kendisinden 8 yaş küçük erkek arkadaşı hakkında görüşlerinizi almak istedim.

31 yaşında mühendislik eğitimi almış, iyi bir yerde çalışan bir kızım var. 4 sene önce, 3 yıllık erkek arkadaşı ile aileler birbirini tanıdıktan ve isteme yapıldıktan sonra ayrılmak zorunda kaldılar. Bu olay kızımı çok etkiledi “artık ben evlenmek istemiyorum”, “hem kendi kafama göre birini bulacağım hem de ailesini mi seçeceğim” şeklinde serzenişlerde bulundu.

Kızım bu ayrılık sonrası arkadaşları ile yaz tatiline gitti. Orada akşam oturdukları bir cafede, arkadaşlarıyla dertleşirken bu konuların açılması üzerine ağlamaya başlamış. İlerleyen saatlerde, orada çalışan ve şu an 23 yaşında olan bir çalışan kızıma 1 kap dondurma ile jest yapmış sonrasında da hep beraber oturup muhabbet etmişler. Kızım da bu çocuktan çok etkilenmiş ve arkadaşlarıyla yaz tatillerini 2 senedir aynı yerde yapmışlar, tatilleri kızım planlamış. Bu süreç içinde toplamda 20 gün yüz yüze görüşmüşlerdir. Onun dışında uzak mesafe ilişkisi olduğu için telefon ile iletişim kuruyorlar. Kızım bu çocuk ile ciddi olduklarını ve evlenmeyi düşündüğünü söyledi. Oysaki ben, geçici bir durum diye düşünüp pek ilgilenmemiştim. Zaten nasihat vermekten başka ne yapabilirim ki?

Tatile birlikte gittiği arkadaşlarından, çocukluk arkadaşı bana ulaşarak olayı anlatmıştı. Kızımın yanlış seçim yaptığını, kendi değerini hiç bilmediğini çocuğu da gördükleri ve yakıştıramadıklarından, vaz geçirmek için çok uğraştıklarını ancak başaramadıklarını söyledi. Artık onlar da tepkisiz kalmayı seçmişler belki de kızımı kaybetmemek için bilemiyorum.

Çocuk, 23 yaşında lise mezunu, turistik bir şehirde yaşıyor ve bir dondurmacıda çalışıyormuş. 2 yıllık elektronik teknikerliği eğitimi alıyormuş ancak başarısız olduğu için bırakmış. Şimdi de kızım istediği için üniversite diploması olsun diye açık öğretimde kayıtlı ama büyük bir ihtimal orayı da bırakacak.

Kızıma, çocuğu “niye zorladın” diye sorduğumda “sen pürüz çıkarma diye” cevap verdi. Oysaki yaşı gereği, artık kendi hayatından kendinin sorumlu olduğunu, seçimlerinde özgür olduğunu ama mümkünse yanlış seçim yapmaması gerektiğini her zaman kendisine söylemişimdir.

Bu noktada kendimden bahsetmem lazım sanki kızım bazı şeyleri bana inadına yapıyor. Ben 58 yaşında kamuda mühendis olarak çalışıyorum ve emekli olmak üzereyim. Benim eşim lise mezunu bu evliliğin mimarı üvey annemdir. Eşim ile ilk başlarda anlaşıyor gibiydik, ben kızıma hamile kalıp işten ayrıldığımda (o zamanlar özel sektörde çalışıyordum) adamın huyu değişti. “Senin diploman var da ne işe yarıyor, bak benim elime bakıyorsun” gibi sözler ile beni çok kırdı. İnsanı okuduğuna pişman edecek sözler sarf ederdi. Kızıma bakacak kimse olmadığı için 4 sene evde kaldım daha sonra sınavlara girerek bir kamu kurumuna girdim. Kızımın eğitim masrafları, ev kirası, faturalar gibi bütün ihtiyaçları ben karşıladım hala bütün yük benim üstümdedir. Eşim şu anda emekli sadece kendi ihtiyaçlarının bir kısmını karşılar. Kızım da bütün bunları bilir. Ona “ Kızlar annelerinin kaderini yaşarmış” atasözünü anımsatır, “sen benim gibi olma, kendini ezdirme, bundan sonraki hayatın en az bugünkü şartlarına eşit olmalı bugünü nü aratmamalı vs.” şeklinde nasihat veririm. Asla onun kötülüğünü istemem aksine kendi çocukluğumda, gençliğimde sahip olamadığım, yapmak isteyip de yapamadığım çok şeyi yapması için fedakârlığı yaparım.

Çok şükür, kızım güzel bir eğitim aldı, bir meslek sahibi oldu ve ayakları üzerinde durabiliyor, bundan sonra mümkün olduğunca doğru bir seçim yapsın ve mutlu bir yuva kursun istiyorum. Ama seçimine anlam veremiyorum, onun için endişeleniyorum. Şöyle ki;

Kızım çocuktan 8 yaş büyük. Eğitim durumu denk değil. Uzak ilişki olduğu için kızımın onu tam tanıyamadığına inanıyorum çünkü diğer erkek arkadaşları ile haftada 2-3 defa buluştuğunu hatırlıyorum. Dolayısıyla, eksilerini artılarını daha iyi görüyor, anlaşamadıkları noktaları tartışarak birbirlerini daha iyi tanıma imkanı buluyorlardı. Bu çocuk hakkında doğru dürüst bir şey bilmiyor, O ne derse ona inanıyor. Kızımın, çocuk hakkında bilgi alabileceği ortak arkadaşı bile yok.

Kızım ne yapmaya çalışıyor? Bu çocuk kendinden 8 yaş büyük kızdan ne bekliyor, neden kendi yaşıtı bir kız seçmiyor? Sizce sağlıklı bir ilişki olur mu? Boşuna mı endişeleniyorum sizlerin de fikirlerini almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Ne kadar güzel ifade etmişsiniz kendinizi. Üslubunuz çok hoş umarım her şey gönlünüzce olur ⭐

Kızınız konusunda da bol şans ve sabır diliyorum size. Yetişkin biri, yapılacak çok bir şey yok.

Aynen bu yoruma katılıyorum kızı tamamen annesini modelliyor güçlü bir kadınla lise mezunu erkek.... Şemaları dan dolayı bu cocuğa doğru çekiliyor..... Yanlış gibi bile olsa babasına benzetiyor olabilir sevgilisini ve genelde evleniyorlar..... Bende babama benzediği için evlenmiştim eşimle...... Eşime babam birbirine hiç benzemez ama sessiz sakin olmaları diğer yönleri hiç benzemez babam sorun getirme der ama eşim çok mücadeleci ve çalışkandır babamdan bir tık daha iyidir şanslıyım bu yüzden....
Kiyaslamak dogru degil insan esiyle babasini kiyaslamamali her insan farklidir evet semalariyla alakali olabilir ama ben sadece yorumlara bakarak konustum konu sahibi ablamiz daha iyi analiz eder diye düşünüyorum sizinle daha once konustuk o yuzden kendinizi cok kiyaslamanizi tavsiye etmiyorum biraz bu konulara takintili oldugunuzu gozlemliyorum

Kiyaslamak dogru degil insan esiyle babasini kiyaslamamali her insan farklidir evet semalariyla alakali olabilir ama ben sadece yorumlara bakarak konustum konu sahibi ablamiz daha iyi analiz eder diye düşünüyorum sizinle daha once konustuk o yuzden kendinizi cok kiyaslamanizi tavsiye etmiyorum biraz bu konulara takintili oldugunuzu gozlemliyorum
Yok kıyaslamak değil de bu konular ilgimi çekiyor ilerleyen zamanlarda aile danışmanlığı üzerine yüksek lisans yapmayı düşünüyorum bu yüzden bunun üzerine sürekli kitap okuyorum bu yüzden.... Büyük ihtimal kız duygusal yoksunluk şeması yaşıyor ve babasının bir kaç özelliğine benziyor şu anda görüştüğü kişi.... Bu yüzden ona çekilmiş durumda o oğlana ama şemaları mız bazen bize yanlışa itebişiyor kendim den cok iyi biliyorum..... O yüzden kızın bu konuda destek alması şart yada evlenip pişman olup o şemalar günü gelince tetiklenecek.....

Çok güzel bilinçli bir anne olarak açıklama yapmışsınız. Yaş farklarına takılmayan biri olarak söylüyorum burada sorun yaş farkı değil eğitim seviyelerinin dengesizliği maalesef kızınız geçmişteki ilişkisinde sorun yaşadığı için bu sefer pek de önemsemiyor nasıl olursa olsun modunda gibi geldi bana bir konuya daha değineyim çocuklar ebeveynleri arasındaki ilişkiyi kendi hayatlarında partnerleri üzerinde aynısını yaşıyorlar bunu ben değil uzmanlar söylüyor

Uzun süredir sayfayı takip ediyorum. Özellikle “bir derdim var” konu başlığı altındaki; olaylar, yorumlar, eleştiriler beni çok etkiliyor ve değer veriyorum. Ben de üye olup, kızım ile kendisinden 8 yaş küçük erkek arkadaşı hakkında görüşlerinizi almak istedim.

31 yaşında mühendislik eğitimi almış, iyi bir yerde çalışan bir kızım var. 4 sene önce, 3 yıllık erkek arkadaşı ile aileler birbirini tanıdıktan ve isteme yapıldıktan sonra ayrılmak zorunda kaldılar. Bu olay kızımı çok etkiledi “artık ben evlenmek istemiyorum”, “hem kendi kafama göre birini bulacağım hem de ailesini mi seçeceğim” şeklinde serzenişlerde bulundu.

Kızım bu ayrılık sonrası arkadaşları ile yaz tatiline gitti. Orada akşam oturdukları bir cafede, arkadaşlarıyla dertleşirken bu konuların açılması üzerine ağlamaya başlamış. İlerleyen saatlerde, orada çalışan ve şu an 23 yaşında olan bir çalışan kızıma 1 kap dondurma ile jest yapmış sonrasında da hep beraber oturup muhabbet etmişler. Kızım da bu çocuktan çok etkilenmiş ve arkadaşlarıyla yaz tatillerini 2 senedir aynı yerde yapmışlar, tatilleri kızım planlamış. Bu süreç içinde toplamda 20 gün yüz yüze görüşmüşlerdir. Onun dışında uzak mesafe ilişkisi olduğu için telefon ile iletişim kuruyorlar. Kızım bu çocuk ile ciddi olduklarını ve evlenmeyi düşündüğünü söyledi. Oysaki ben, geçici bir durum diye düşünüp pek ilgilenmemiştim. Zaten nasihat vermekten başka ne yapabilirim ki?

Tatile birlikte gittiği arkadaşlarından, çocukluk arkadaşı bana ulaşarak olayı anlatmıştı. Kızımın yanlış seçim yaptığını, kendi değerini hiç bilmediğini çocuğu da gördükleri ve yakıştıramadıklarından, vaz geçirmek için çok uğraştıklarını ancak başaramadıklarını söyledi. Artık onlar da tepkisiz kalmayı seçmişler belki de kızımı kaybetmemek için bilemiyorum.

Çocuk, 23 yaşında lise mezunu, turistik bir şehirde yaşıyor ve bir dondurmacıda çalışıyormuş. 2 yıllık elektronik teknikerliği eğitimi alıyormuş ancak başarısız olduğu için bırakmış. Şimdi de kızım istediği için üniversite diploması olsun diye açık öğretimde kayıtlı ama büyük bir ihtimal orayı da bırakacak.

Kızıma, çocuğu “niye zorladın” diye sorduğumda “sen pürüz çıkarma diye” cevap verdi. Oysaki yaşı gereği, artık kendi hayatından kendinin sorumlu olduğunu, seçimlerinde özgür olduğunu ama mümkünse yanlış seçim yapmaması gerektiğini her zaman kendisine söylemişimdir.

Bu noktada kendimden bahsetmem lazım sanki kızım bazı şeyleri bana inadına yapıyor. Ben 58 yaşında kamuda mühendis olarak çalışıyorum ve emekli olmak üzereyim. Benim eşim lise mezunu bu evliliğin mimarı üvey annemdir. Eşim ile ilk başlarda anlaşıyor gibiydik, ben kızıma hamile kalıp işten ayrıldığımda (o zamanlar özel sektörde çalışıyordum) adamın huyu değişti. “Senin diploman var da ne işe yarıyor, bak benim elime bakıyorsun” gibi sözler ile beni çok kırdı. İnsanı okuduğuna pişman edecek sözler sarf ederdi. Kızıma bakacak kimse olmadığı için 4 sene evde kaldım daha sonra sınavlara girerek bir kamu kurumuna girdim. Kızımın eğitim masrafları, ev kirası, faturalar gibi bütün ihtiyaçları ben karşıladım hala bütün yük benim üstümdedir. Eşim şu anda emekli sadece kendi ihtiyaçlarının bir kısmını karşılar. Kızım da bütün bunları bilir. Ona “ Kızlar annelerinin kaderini yaşarmış” atasözünü anımsatır, “sen benim gibi olma, kendini ezdirme, bundan sonraki hayatın en az bugünkü şartlarına eşit olmalı bugünü nü aratmamalı vs.” şeklinde nasihat veririm. Asla onun kötülüğünü istemem aksine kendi çocukluğumda, gençliğimde sahip olamadığım, yapmak isteyip de yapamadığım çok şeyi yapması için fedakârlığı yaparım.

Çok şükür, kızım güzel bir eğitim aldı, bir meslek sahibi oldu ve ayakları üzerinde durabiliyor, bundan sonra mümkün olduğunca doğru bir seçim yapsın ve mutlu bir yuva kursun istiyorum. Ama seçimine anlam veremiyorum, onun için endişeleniyorum. Şöyle ki;

Kızım çocuktan 8 yaş büyük. Eğitim durumu denk değil. Uzak ilişki olduğu için kızımın onu tam tanıyamadığına inanıyorum çünkü diğer erkek arkadaşları ile haftada 2-3 defa buluştuğunu hatırlıyorum. Dolayısıyla, eksilerini artılarını daha iyi görüyor, anlaşamadıkları noktaları tartışarak birbirlerini daha iyi tanıma imkanı buluyorlardı. Bu çocuk hakkında doğru dürüst bir şey bilmiyor, O ne derse ona inanıyor. Kızımın, çocuk hakkında bilgi alabileceği ortak arkadaşı bile yok.

Kızım ne yapmaya çalışıyor? Bu çocuk kendinden 8 yaş büyük kızdan ne bekliyor, neden kendi yaşıtı bir kız seçmiyor? Sizce sağlıklı bir ilişki olur mu? Boşuna mı endişeleniyorum sizlerin de fikirlerini almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Evlilik bunalımına girmiş
Örneklerini gördüm
Nefes alsın yeter modunda yeterki evleneyim diyor
Evlenince bin pişman olur
Hayırlısı

Siz bu kaygılarla şuan evlilik yoluna girmemiş kızınızı bu tarz sorular sorarak ite ite evlendirirsiniz :) yapmayın. Sormayın, ilgilenmeyin. Çok özür dileyerek söylüyorum ki kızınız zaten aldatılacağı için bu gencodan ayrılacak. 23 yaşında bir delikanlıyla 31 yaşındaki genç bir kadının ne hayata bakışı, ne hayat kaygısı ne de hormonal dengesi uygundur. Şimdilik lay lay geçer gider, kızınız da ilgiden hoşlanıyordur, olur. Zamanla bu iş biter. Siz böyle diken üstünde sorular sormaya devam ettikçe ona doğru itersiniz, eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmenin manası yok. Benim erkek kardeşim de 23 yaşında 30 yaşında koca kadınla olmayacak kadar onun bile aklı başında merak etmeyin, kızınız da bunların farkındadır. Eğitim kısmını da bu kadar konu ederseniz kızınızda antipati yaratır ve onu ‘lise mezunu ama baaaaak ne kadar da başarılı ve sevgili’ diyeceği biriyle olmaya itersiniz ki bu ilişkinin altında bile bu olabilir :) nacizane tavsiyem ❤️

Yok kıyaslamak değil de bu konular ilgimi çekiyor ilerleyen zamanlarda aile danışmanlığı üzerine yüksek lisans yapmayı düşünüyorum bu yüzden bunun üzerine sürekli kitap okuyorum bu yüzden.... Büyük ihtimal kız duygusal yoksunluk şeması yaşıyor ve babasının bir kaç özelliğine benziyor şu anda görüştüğü kişi.... Bu yüzden ona çekilmiş durumda o oğlana ama şemaları mız bazen bize yanlışa itebişiyor kendim den cok iyi biliyorum..... O yüzden kızın bu konuda destek alması şart yada evlenip pişman olup o şemalar günü gelince tetiklenecek.....
Okuduklarimiz bizi etkiliyor evet
Ben de yazdığınız gibi düşünerek kendimi ifade etmeye calismistim orada hemfikiriz
Bu konudaki kızda babanın duygusal eksikligi var yani kızın once babayla iliskiyi duzeltmesi gerek ki dogru ve saglikli bir iliski kurabilsin

X