Kızım ile erkek arkadaşı arasında yaş farkı

Arkdasim eşime laf söylendi hatta alakası olmayacak bir şekilde benim çalıştığım la onun benim parami yediği falan oyuzden yazdim yoksa kocamı neden övmek için gezeyim burada
Ya beni bu platformda itin götüne sokup çıkaran üyeler oldu, ilerde başka bi konu olur gene olabilir, onlar bana ben onlara. Çoğu zaman şikayet bile etmem.

Yorum yapılan platform burası, hayır öyle değil dersiniz konu biter.
Bu kadar takmayın.

Oh afiyet olsun ye kocanın parasını. Sen yemicem kim yiyecek hem oku hem ye….

Katipcim bana sorsa mesala firma ismi yazmadan eşimin işini yazarım.

Kocası ne iş yapıyor acaba söylemiyor…. kutuplardaki dünyanın içine dogru olan oyukları Almanlarla birlikte bulup oranın sakinleri ile barış anlaşması imzalayan soydan mı geliyor merak ettim😂
Yazdım okursaniz yukarıda ben çok sorulmasına takıldım ve ayrıca kendi eğitimsiz eşinin parasını yiyor denilmesine ki çalışmıyorum çocuklarımla ilgileniyorum yani bakarsaniz ben kocamın parasını yiyorum kaldiki belki cogunuzdan büyüğüm ama saygı çok az yazık eşim okumamis diye normal insandan ne farkı var anlamadım okumuş cahillerden değil çok şükür,ayrıca bana destek olması okumayı sevdiğim için yanımda olması bayanları neden sinirlendirdi anlamadım🤦belkide yasadiklari eksiklikleri var başkalarını yerden yere vuruyorlar,konu sahibine cevap olarak yazdığım birseydi bu bakın benimde eşim yüksek oluk mezunu değil ama bana destek belki kizinizada destek çıkar onu aşağı çekmez demek içindi,ayrıca yaş konusunda kendsine hak verdigimide belirttim,konu çok yanlış yerlere gitti çok yzik

Ya beni bu platformda itin götüne sokup çıkaran üyeler oldu, ilerde başka bi konu olur gene olabilir, onlar bana ben onlara. Çoğu zaman şikayet bile etmem.

Yorum yapılan platform burası, hayır öyle değil dersiniz konu biter.
Bu kadar takmayın.

Oh afiyet olsun ye kocanın parasını. Sen yemicem kim yiyecek hem oku hem ye….
🤣🤣Teşekkür ederim ama kırıcı bir şekilde yazmadigim için gelen tepkilere kırılmış olabilirim sadece yorum yaptım konuyu ben açmışım gibi herkes bana cevap yazdi

🤣🤣Teşekkür ederim ama kırıcı bir şekilde yazmadigim için gelen tepkilere kırılmış olabilirim sadece yorum yaptım konuyu ben açmışım gibi herkes bana cevap yazdi
Yok be öyle algılama bana burada neler yapıldı neler😂😂😂

Herşeye takılma kk’da bak bu platform da benim icin cok anlam ifade eder.
Neler ögrendim neler geldi saglik konusunda başıma neler geldi neler vs vs.
Aslında hepimiz iyi kadınlarız❤️

Yaşça annemden büyüksünüz. Size değil akıl vermek, öneride bulunma haddini dahi kendimde görmüyorum.

Spor salonunda benden 8 yaş, iş yerinde 6 yaş küçük iki kişiden ısrarcı teklif aldım. İkisini de şiddetle red ettim.

Yapı olarak çok minyonum. İşyerinde ve sosyal çevremde yaşımı söylediğimde kız erkek farketmeksizin " yok artık 10 yaş daha küçük duruyorsun " diyorlar. Bunu 17 kişiden duydum :))

Buna rağmen kendimden küçük erkeklere bakmadım.

İki tane yanlış evlilik yaptım. İkisinden de bilerek korktuğum için çocuk yapmadım

Ve burada bazı konu sahipleriyle didiştim. Kayınvalidemden ötürü erkek evlat sahibi olmak istemiyordum. Bizim toplumumuzda erkek evlat saplantısı olan annelerle karşılaştım daima.

İçimde bir yara var 34 yaşındayım kız annesi olmak istiyorum. Öyle böyle değil ama ne pahasına olursa olsun benim kızım olmalı. Çok heves ediyorum. Çok kıskanıyorum kızı olan kadınları gözlerim doluyor. İçime sokasım geliyor kız çocuklarını. Saçlarını taramak masal okumak koklamak oyunlar oynamak istiyorum ama artık bu yaştan sonra imkansız galiba

Sizin konunuzu okuyunca ben anne olsaydım ne yapardım diyr dondum kaldım

Ben vazgeçtim artık erkek çocuk istiyorum

Uğraşamam kız çocuklarının mızmızlığı ile

ya da yok ya benden bi cacık olmaz evlenmeyeyim en iyisi

böyle kaldım ben kuruyup giderim anne olamadan
Siz tedavi olun

Ay siz yazmışsınız ya kocanızı öven yazıyı. Başkası ne bilecek kocanızı.
Onu övmek için değilde cevaben yani benimki destekliyor sözünde kızınızın sevgilisi aşağı çekmez belki onu destekler diye içini rahatlatmak için yazdım yoksa bu yaştan sonra eşimi niye oveyim çocuk gibi

Uzun süredir sayfayı takip ediyorum. Özellikle “bir derdim var” konu başlığı altındaki; olaylar, yorumlar, eleştiriler beni çok etkiliyor ve değer veriyorum. Ben de üye olup, kızım ile kendisinden 8 yaş küçük erkek arkadaşı hakkında görüşlerinizi almak istedim.

31 yaşında mühendislik eğitimi almış, iyi bir yerde çalışan bir kızım var. 4 sene önce, 3 yıllık erkek arkadaşı ile aileler birbirini tanıdıktan ve isteme yapıldıktan sonra ayrılmak zorunda kaldılar. Bu olay kızımı çok etkiledi “artık ben evlenmek istemiyorum”, “hem kendi kafama göre birini bulacağım hem de ailesini mi seçeceğim” şeklinde serzenişlerde bulundu.

Kızım bu ayrılık sonrası arkadaşları ile yaz tatiline gitti. Orada akşam oturdukları bir cafede, arkadaşlarıyla dertleşirken bu konuların açılması üzerine ağlamaya başlamış. İlerleyen saatlerde, orada çalışan ve şu an 23 yaşında olan bir çalışan kızıma 1 kap dondurma ile jest yapmış sonrasında da hep beraber oturup muhabbet etmişler. Kızım da bu çocuktan çok etkilenmiş ve arkadaşlarıyla yaz tatillerini 2 senedir aynı yerde yapmışlar, tatilleri kızım planlamış. Bu süreç içinde toplamda 20 gün yüz yüze görüşmüşlerdir. Onun dışında uzak mesafe ilişkisi olduğu için telefon ile iletişim kuruyorlar. Kızım bu çocuk ile ciddi olduklarını ve evlenmeyi düşündüğünü söyledi. Oysaki ben, geçici bir durum diye düşünüp pek ilgilenmemiştim. Zaten nasihat vermekten başka ne yapabilirim ki?

Tatile birlikte gittiği arkadaşlarından, çocukluk arkadaşı bana ulaşarak olayı anlatmıştı. Kızımın yanlış seçim yaptığını, kendi değerini hiç bilmediğini çocuğu da gördükleri ve yakıştıramadıklarından, vaz geçirmek için çok uğraştıklarını ancak başaramadıklarını söyledi. Artık onlar da tepkisiz kalmayı seçmişler belki de kızımı kaybetmemek için bilemiyorum.

Çocuk, 23 yaşında lise mezunu, turistik bir şehirde yaşıyor ve bir dondurmacıda çalışıyormuş. 2 yıllık elektronik teknikerliği eğitimi alıyormuş ancak başarısız olduğu için bırakmış. Şimdi de kızım istediği için üniversite diploması olsun diye açık öğretimde kayıtlı ama büyük bir ihtimal orayı da bırakacak.

Kızıma, çocuğu “niye zorladın” diye sorduğumda “sen pürüz çıkarma diye” cevap verdi. Oysaki yaşı gereği, artık kendi hayatından kendinin sorumlu olduğunu, seçimlerinde özgür olduğunu ama mümkünse yanlış seçim yapmaması gerektiğini her zaman kendisine söylemişimdir.

Bu noktada kendimden bahsetmem lazım sanki kızım bazı şeyleri bana inadına yapıyor. Ben 58 yaşında kamuda mühendis olarak çalışıyorum ve emekli olmak üzereyim. Benim eşim lise mezunu bu evliliğin mimarı üvey annemdir. Eşim ile ilk başlarda anlaşıyor gibiydik, ben kızıma hamile kalıp işten ayrıldığımda (o zamanlar özel sektörde çalışıyordum) adamın huyu değişti. “Senin diploman var da ne işe yarıyor, bak benim elime bakıyorsun” gibi sözler ile beni çok kırdı. İnsanı okuduğuna pişman edecek sözler sarf ederdi. Kızıma bakacak kimse olmadığı için 4 sene evde kaldım daha sonra sınavlara girerek bir kamu kurumuna girdim. Kızımın eğitim masrafları, ev kirası, faturalar gibi bütün ihtiyaçları ben karşıladım hala bütün yük benim üstümdedir. Eşim şu anda emekli sadece kendi ihtiyaçlarının bir kısmını karşılar. Kızım da bütün bunları bilir. Ona “ Kızlar annelerinin kaderini yaşarmış” atasözünü anımsatır, “sen benim gibi olma, kendini ezdirme, bundan sonraki hayatın en az bugünkü şartlarına eşit olmalı bugünü nü aratmamalı vs.” şeklinde nasihat veririm. Asla onun kötülüğünü istemem aksine kendi çocukluğumda, gençliğimde sahip olamadığım, yapmak isteyip de yapamadığım çok şeyi yapması için fedakârlığı yaparım.

Çok şükür, kızım güzel bir eğitim aldı, bir meslek sahibi oldu ve ayakları üzerinde durabiliyor, bundan sonra mümkün olduğunca doğru bir seçim yapsın ve mutlu bir yuva kursun istiyorum. Ama seçimine anlam veremiyorum, onun için endişeleniyorum. Şöyle ki;

Kızım çocuktan 8 yaş büyük. Eğitim durumu denk değil. Uzak ilişki olduğu için kızımın onu tam tanıyamadığına inanıyorum çünkü diğer erkek arkadaşları ile haftada 2-3 defa buluştuğunu hatırlıyorum. Dolayısıyla, eksilerini artılarını daha iyi görüyor, anlaşamadıkları noktaları tartışarak birbirlerini daha iyi tanıma imkanı buluyorlardı. Bu çocuk hakkında doğru dürüst bir şey bilmiyor, O ne derse ona inanıyor. Kızımın, çocuk hakkında bilgi alabileceği ortak arkadaşı bile yok.

Kızım ne yapmaya çalışıyor? Bu çocuk kendinden 8 yaş büyük kızdan ne bekliyor, neden kendi yaşıtı bir kız seçmiyor? Sizce sağlıklı bir ilişki olur mu? Boşuna mı endişeleniyorum sizlerin de fikirlerini almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Ben sizi çok haklı buldum,kaygılarınızda çok haklısınız. Yaş ayrı problem eğitim ayrı problem bence.Çok sağlıklı bir ilişki değil,ama kızınız engel olunacak bir yaşta da değil maalesef.Umarım duygusal bir boşluktur ve karşısına daha uygun biri çıkar tez zamanda.

Çünkü erkekler geç olgunlaşıyor, kızım onun büyümesini mi bekleyecek, O na sanki annesi gibi davranmak her tribini çekmek zorunda kalacak. Bir de kadınların erkekler kadar şanslı olduğunu düşünmüyorum. Benim de eşimle aramda 7 yaş farkı var ama ben daha çabuk yoruluyorum. Eskiden çabucak yaptığım şeyleri şimdi dinlenerek yapıyorum.

Belkide kiziniz ona muhtac olan bir erkek istiyor.
Yaşca ondan kücük, egitim seviyesi düşük, geliri az.
Var böyle insanlar...
Erkeklerde cok kez gözlemledim bu durumu.
Genc, elinde mesleği olmayan kizlari alip yuva kuruyorlar.

Belkide ayni isteği kizinizda yaşiyordur. Olamazmi?
Toyboy deniyor galiba bu tip erkeklere.

Yaş konusunda haklısınız ama benim için hala küçük bir kız. Evde kapatmıyoruz sonuçta, etraftan arkadaşlarından görüyor neyin doğru neyin yanlış olduğunu çok çaresiz kaldım. Çok uzak bir yer gidip oraya yerleşecek dondurma satacakmış. homeoficce çalışacakmış. :KK43:
1 yıla kalmaz geri gelir koşarak

Çalışıyorken aynı zamanda yüksek lisansını da tamamladı. Hala kendini geliştirmek çeşitli eğitim programlarına katılıyor. Aynı zamanda sosyaldir de mesela 2-3 senedir dans kurslarına gidiyor, salsa falan ... yani hiç bir kısıtlama yok ailemizde. ama niye böyle yapıyor? çok üzülüyorum. Nasıl bir aile ile karşılaşacağız. biraz araştırdım aslında sosyal medyadan, köyde yaşayan bir annesi var babası vefat etmiş bir de kız kardeşi var. Benim kızım la çok zıtlar. Kızım, mesela bu yıl, 2 defa yurtiçi, 4 defa yurtdışı tatiline gitti. O çocuk bunları saçma buluyormuş. Bence de kızımın bu konuda yaptığı aşırılık ama serbest yani. kısıtlama yok bizim tarafımızdan. Aslında önceleri ben aşırı korumacıydım ama 25 yaşından sonra karışmadım.
Kızınız artık büyük yani yirmilerinin başında olsaydı normal o yaşlarda akıl bir karış havada oluyor derdim ki sizin kızınız büyük ve kültürlü bu ayrıma varmış olması lazım...Ben eğitim denk biri ile evlendim ama ben atanmistim sonradan dışardan üni okudum aynı memleketli olmamıza ben okadar tatiller yurt içi yurt dışı yapmış olmamama rağmen anlaşamadık,komplekse girdi ondan çok kazanıyorum diye kesinlikle olmaz evlendikten sonra dank edecek kızınızız kafasina

Aslında, bu çocuğun ailesi senden 8 yaş büyük kızla ne işin var demiyor mudur? diye de hep düşündüm. Sizin yorumunuz ile açıklık kazandı gibi:KK43: Kızımda minyon tiplidir. Kimse inanmaz 31 yaşında olduğuna, 25 zanneden de var. Yan yana durduklarında yüzden çocuk büyük gibi duruyor. yani görenler anlamaz yaş farkını. Kızım bu yüzden de rahatsız olmuyor. "söylemesek kim bilecek ondan büyük olduğumu" diyor.

Demiyorlar.
Benim KVmin bir arkadaşi (60 yaşinda kadin) türkiyede aşik olup evlendi. Kadina dügün dernek yapildi. Gelinlik bile almiş erkek tarafi, kina gecesi hepsi full yapilmiş. Damat 32 yaşinda olmasaydi büyük aşka belki inanacaktik :)
Adam şimdi almanyada yan gelip yatiyor.

üzüldüm. eğitimli bir kız kendinden 8 yaş küçük bir erkek. yaşları aynı olsa belki eğitime çok takılmaz çoğu insan ama 8 yaş çok büyük bir fark. sizi çok iyi anlıyorum diyemem benim kızlarım daha oldukça küçükler ama istemezdim kızım orta okulunu bitirirken cocuk 1 e başlamış . o zamanlar böyle birsey dense me çok kızardı kimbilir. e değişen ne? kadın çabuk olgunlaşan ve maalesef çabuk çöken ir varlik bir de kendinden 8 yaş küçük biriyle olmak.... dilerim kendisi olayın farkina varır. öyle haklısınız ki endişelenmekte

Belkide kiziniz ona muhtac olan bir erkek istiyor.
Yaşca ondan kücük, egitim seviyesi düşük, geliri az.
Var böyle insanlar...
Erkeklerde cok kez gözlemledim bu durumu.
Genc, elinde mesleği olmayan kizlari alip yuva kuruyorlar.

Belkide ayni isteği kizinizda yaşiyordur. Olamazmi?
Toyboy deniyor galiba bu tip erkeklere.
Ben de zamanında benden 1 yaş küçük, lise mezunu ve köyde yaşayan birinden hoşlanıyordum. Üstelik ben Ankara'da üniversite okuyan biriydim. Bunun sebebi dediğiniz gibi bence. Mesela ben "Benden daha iyi statülü erkekler bana bakmaz. En iyisi benden daha aşağıda bir insani seveyim belki o beni sever." diye düşünüyordum. Çünkü özgüvenim düşük :KK43:

Ben de zamanında benden 1 yaş küçük, lise mezunu ve köyde yaşayan birinden hoşlanıyordum. Üstelik ben Ankara'da üniversite okuyan biriydim. Bunun sebebi dediğiniz gibi bence. Mesela ben "Benden daha iyi statülü erkekler bana bakmaz. En iyisi benden daha aşağıda bir insani seveyim belki o beni sever." diye düşünüyordum. Çünkü özgüvenim düşük :KK43:

Kesinlikle. Kadinlarda fazla olmasada bu durumu gözlemliyorum. Erkeklerde daha cok görülen bir fenomen ama kadinlarda yapiyor bunu.
Yurtdişinda yaşayan kadinlarda cok gördüm. Köyden damat alma diye bir tabir var.
En kötüsü kadinlar bu konu hakkinda şaklaşiyorlar bile. "Amaaaan, koca bulamazsam köyden alirim" diye.
Konusahibinin kizida belki özgüven eksikliği yaşiyordur. Meslek malasef özgüven degil.
Burda aylar önce Doktor olan bir üye vasifsiz kocasi tarafindan Mobbinge maruz kaldiğini anlatiyordu mesela

Bunun gibi bir şey denedim aslında. Siz "ne bekliyorsunuz" dedim. diploma almasını dedi önce, " o diplomanın bir değeri olmayacağını biliyorsun , onu sadece benim için aldığını söylüyorsun zaten" dedim. Kızım " evet, biliyorum, 1 yıl veriyorum iş kuracak" dedi. kuramazsa ne olacak dedim ayrılırım dedi. beni çıldırtcak:KK43:

Ablacığım ben de 35 yasindayim ve sizin gibi çok iyi niyetli, canımdan çok sevdiğim, ama aynı sizin gibi korumacı ve biraz mükemmeliyetçi bir annem var.

Bence kızınız şu an evlenmeyi düşünmüyor. Sizin gördüklerinizi o da görüyor ancak şimdilik güzel giden bir ilişkisi var ve ayrılmak istemiyor yasayip gormek istiyor. Yaşı da genç bence. Hemen evlenmek zorunda değil. Demek ki onu çeken bir şeyler var. Siz de onu yargiladiginizi ve kararlarina guvenmediginizi hissettirirseniz hiçbir şey anlatamaz artık size her şey mukemmelmis imajı çizer derdi olsa da anlatamaz annem zaten bana guvenmiyordu iyice güvenmeyecek diye düşünür. Bu anlamda onun ilişkisini normal karşıladığınızi, hayatın onun hayatı olduğunu ama her kararında yanında olduğunuzu, en önemli şeyin onun mutluluğu olduğunu filan söylemeniz lazim bence.

X