yumurtlama için ada çayı günde kaç bardak içilmeli?ne zaman içilmeli?

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2008
6.511
59
kızlar çok soru soruyorum ama özür dilerim.ada çayını adet başladıktan sonra mı içmeye başlıcaz?peki günde kaç bardak?ne zaman?:kahve:

Bir bitkiyi hangi amaçla aldığınız bilin. Bir bitkinin etki özellikler vücudunuzun fizyolojik durumuna, hangi etkiyi beklediğinize göre değişebilir. Adaçayını ele alalım. Adaçayı dişilik hormonu estrojen gibi etki eder. Adaçıyının estrojen etkisine olan ihtiyacınıza göre olumlu ya da olumsuz olarak etkilenebilirsiniz. Estrojen, kadında gebe kalma ihtimalini arttırır. Doğum kontrölü yapıyorsanız adaçayı sizi olumsuz etkiler. Tam tersine değişik faktörlerin de eşlik ettiği bir kısırlık sorununuz varsa, ek olarak adaçayı içmenizde fayda vardır. Estrojen etkisi menepoz dönemindeki aşırı terleme ateş basması etkilerini de hafifletir. Menepoza geçmekte olan bir hanım için faydalıdır. Ancak emziren bir anne iseniz, adaçayı sizin için sakıncalıdır. Çünkü aynı
estrojen etkisi nedeniyle süt üretimini azaltır.

"Bitkiler yan etkisizdir" sözü tam olarak doğru değildir. Adaçayı örneğinde olduğu gibi fizyolojik ihtiyacınıza göre istenmiyen yan etkiye maruz kalabilirsiniz. Doğum kontrol yöntemi uyguluyorsanız adaçayı oldukça masum bir bitki olduğu halde yan etkilidir doğum kontrolünü kaybedebilirsiniz. Gebelik ya da emzirme dönemindeyseniz adaçayı yan etkilidir. Çünkü gebelikte ve doğumda fizyolojik etkisi frenlenir. Adaçayı gebelik güvenliğini olumsuz etkileyebilir. Anne sütü miktarını azaltabilir. Bunun dışında kanı sulandırarak pıhtılaşma eğilimini arttıran bir bitki kanın pıhtılaşmasının arzu edildiği bir ameliyat öncesi alınmamalıdır. Tersine kanı pıhtılaştırma eğilimi olan bir bitki düzensiz ve gereksiz alınırsa pıhtılaşma ihtimalini arttırarak damar tıkanıklarına neden olabilir. Gebelik, emzirme, ameliyat öncesi ya da sonrası gibi kritik dönemlerde profesyonel bir uzmana danışmadan kendi başınıza bitkisel ürün kullanmayın.

Canım bende sen gibi hamile kalmaya çalışıyorum Doktoruma sormuştum bunu çok yüklenme hormonlarınla oynama tehlikeli olabilir yumurtayı geliştireyim derken büyütüp kiste dönüştürebilirsin demişti.Forumda çok kullanan duydum ama ben cesaret edemedim.Dilerim Allah tan hiç bunlara gerek kalmaz sevgiler....

arkadaşlar merhaba, gerçekten adaçayı hamile olmaya faydalı mı? ve de yumurtlama dönemini nasıl anlıyorsunuz?

yumurtlamayı kolaylaştırdığı için hamnile kalmak isteyen bayanlar kullanıyor... ancak hamilelikte düşüğe sebep olduğu doğru, bu yüzden yumurtlama gününden sonra kullanılmaması gerekiyor...
ben de başladım içmeye. günde en fazla 2 bardak diyorlar... ben 14.gün yumurtluyorum, o gün bırakacağım içmeyi

kızlar çok soru soruyorum ama özür dilerim.ada çayını adet başladıktan sonra mı içmeye başlıcaz?peki günde kaç bardak?ne zaman?:kahve:

canım konuyu açalı baya olmuş ama adaçayının faydasını gördün mü merak ettim..bende düzensizlik için içiyorum bir aydır ama daha tık yok normal midir ki :KK43:

yok canım beni maziye götürdün neleeeeeeeeeeer yaşadım neler...bi kızım var ok şükür ama tedaviyle..

yok canım beni maziye götürdün neleeeeeeeeeeer yaşadım neler...bi kızım var ok şükür ama tedaviyle..

yaa bende umutlanmıştım düzene girer diye..pcos var bende 4 aydır adet olmuyorum ,,içiyorum adaçayını olamadım hala :KK14: :KK5:
ama faydasını gören çok olmuş napsam ki devam mı etsem ?
evli değilim ben bu arada bebek kaygım yok sadece düzene girsin istıyorum adetlerim..

X