nasıl davranmalıyım sizce?

K

kSo

Ziyaretçi
arkadaşlar ben hamileyim benim şuan canımı sıkan kayınvalidem ne arar ne sorar beni hadi beni geçtim torununuda merak etmiyor ama oğluyla konuşurken ayyy torunum benim herşeyim oldu şimdiden onu ben büyütcem gibi laflar ediyormuş oğluna bende akşam kızdım eşime biraz dedimki 1 kerede beni arasın nasıl gidiyor desin dedim çok ilgiliyse torunuyla dedim belki hataydı ama kızdım biranda söyledim
eşimin teyzesi arar beni habire bebeğe bişeyler alır kayınvalidem ne arar ne sorar
ama oğlu aradımı hep aklı bebekteymiş öyle konuşuyormuş ne yapacam şaşırdım ama sinir olduğum kesin

bunları kafana takıp üzme bence kendini stresten uzakdur eşininde üstüne gitme ben çok yaptım bu hatayı ilişki yıpranıyo kayın validelere bi şey oldugu yok hayırlısıyla alırsın inşallah bebişini kucana a.s

seninle arası iyi değilken bebeği büyütmesi mümkün mü canım :1closedeyes:
ağzı olan konusuyo sen boşver hamileliğin keyfini çıkar
içi içini yiyordur nasıl görcem bebeği diye..
ama görüşürseniz hiç bişey olmamış gibi davran ama mesafeyi kaybetme
arada tatlı laf sokuşturabilirsin..yapar mısın bilmiyorum ama ben yapıyorum iyi oluyo :dilcikar:

Arkadaşım sen keyfine bakacaksın...
Kimseyi takmayacak, üzülmeyeceksin...
İnsan değer verdiği, önemsediği kişilerin aramamasına üzülmeli bence..
Ben beni aramayan biri için güzel kafamı zerre kadar yormam..
Ne üzülücem ki..
Bunu bi düşün..
Ayrıca sana şimdiden hayırlı doğumlar dilerim..
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin...

Sanırım büyüklerle yapılan telefon görüşmeleri alışkanlıkla alakalı bir durum..
Normal iyi zamanda haftada birkaç defa telefonla konuşuyorsanız zaten hamilelik,hastalık ya da güzel olaylarda hep birbirinizden haberdarsınızdır..kaydirigubbakcemile
Ben hamile değilim,belki anlayamam sizi, ama hasta olurum,günlerce yatarım,doktorlara giderim,kayınvalidemin haberi bile olmaz aramak nerede?
Ama itiraf edeyim ben de kendisini aramadığım için benim de haberim olmaz onun hayatındaki gelişmelerden...:eek:
Bence sizin de kayınvalideniz babaanne olacağı için heyecanlıdır,oğlu ile paylaşıyordur o kadar!Bugün değil daha önceden de paylaşımınız azmış yani kayınvalide ile galiba..fisfisfis

canımm bak ben hamileyim 4 haftalık ama kendi ailem dışında eşimin ailesinin haberi bile yok... eminim çocuğumu kucağıma aldığımdada hiç haberleri olmayacak...ki ben istemezmiyim aramız iyi olsun?? sen üzme boşuna kendini seni iplemeyen çocuğunu hiç iplemez... o oğluna gösteriş yapıyordur.. sen takma.sitresten uzak olman lazım... dünyan bebeğinin etrafında dönsün artık gerisini boşver.... sende bebeğin hayırlısı ile doğduğunda eşinin yanında sevdirir,eşin olmayınca sevdirmezsin onaaa... nasıl ama:)))

arkadaşlar ben hamileyim benim şuan canımı sıkan kayınvalidem ne arar ne sorar beni hadi beni geçtim torununuda merak etmiyor ama oğluyla konuşurken ayyy torunum benim herşeyim oldu şimdiden onu ben büyütcem gibi laflar ediyormuş oğluna bende akşam kızdım eşime biraz dedimki 1 kerede beni arasın nasıl gidiyor desin dedim çok ilgiliyse torunuyla dedim belki hataydı ama kızdım biranda söyledim
eşimin teyzesi arar beni habire bebeğe bişeyler alır kayınvalidem ne arar ne sorar
ama oğlu aradımı hep aklı bebekteymiş öyle konuşuyormuş ne yapacam şaşırdım ama sinir olduğum kesin

Sanırım sana şimdiden torununa ne kadar düşkün olduğunu göstermek istemiyor...
Ya da sadece olacak torununu önemsiyor,sana kanı kaynamamış olabilir mi ?
O aramıyosa sen ara,o da arayacaktır daha sonra yerimseniben

ben kayınvalidem için eşimle asla tartışmam hiçolmadı olmazda ama canımı sıkan ben hep ilk kişiyle konuşurum bana yapmacık geliyor buda sinir ediyor yoksa aramasın daha iyi aslında çok sıkıfıkı olmakta istemiyorum ama dediğim gibi yapmacık geliyor tavırları en sevmediğim şey

Aramaması aramasından daha iyi bence.Çok sıkı fıkı olmak iyi değil.Mesafe olunca zırt pırt gelemez.Ben her ne kadar çocuk büyütmeyi bilmesem de asla ve asla kayınvalidemin çocuğumu büyütmesini,benim işime gücüme karışmasını istemem ve elimden geldiğince de buna izin vermem.:jeyyar:

arkadaşım sana şunu söyleyim, ben de şuan 31 haftalık hamileyim... hamileliğimin bu ayına kadar benim de kayınbabam bir kere bana telefon çevirmiş insan değildir... bak eltimi on kere aradı kızım sıkıntın var mı problemin var mı diye ama nedense beni hiç aramadı... canı sağolsun zaten aramız da soğuk kayınvaldemi çok severim ben ama kayınbabamı hiç sevmem... çok da tınlamıyorum açıkcası umurumda da değil... arada mesafe olması her zaman iyidir...

yani sizin bu davranışınız,bu hassaslığınız sanırım
hamilelikle alakalı...
aramamasını dert etmeyin,aramazsa siz de aramayın...
ama normalde siz arıyormusunuz hiç???
yani hep siz aradınız da,artık onlardan mı bekliyorsunuz...???
sevgiler...

hiç takma kafanı bunlara canım
gönül istiyor arasın sorsun destegini hissedeyim diye
ama yapmıyorlar boşver
senin yerind eolmak isteyen okadar çok bayan varki
hamileliğin tadını çıkar derim sana
aramazsa aramasın arayınca farklı şeylermi olacak
beklentilerimiz azaltalım karşımızdakilerden
en güzeli ozaman herşeyi kabullenmek daha kolay oluyor.

saglıklı rrahat bir doğum yaparsın inş.

hamileliğini atlatınca ''amaaan ben buna mı taktım o güzel kafamı,iyiki aramamış'' dersin naniknanik

canımmm :teselli:hiçç takma üzülme bebişinizde üzülür sonraa:emir_bebek:
o şimdi eminim oğlunun parçası sanıyo (genelde geri insanlar hep öle düşünr ya)gelini tınlayan yok taşıyıcı oo çünküüü
offf offfffffffffff:içelim:

İnsanları çok umursamamak gerekiyor.Eşinizin annesi olsa bile.Yani o size nasıl davranıyorsa sizde ona o şekilde davranın.Bebeğinizle mutlu bir ömür geçirmeniz dileklerimle...

Belki esinle konusuyorya ondan aliyor iyi haberlerini yani ona soruyor gelin nasil hamileligi nasil gidiyor falan o yüzden gerek duymuyordur seninle konusmaya.:kahve:..

Tabiki nezaketden bile olsa aslinda ayda bir defada olsa seni telefona isteyip kizim nasilsin demesi cok daha güzel olurdu fakat zorla güzellik olmaz, madem o bu yasta düsünemiyor bunlari sende bunu kabullen ve takma kafana...:1closedeyes:

Bazi seyleri oldugu gibi kabul etmek en güzeli!!!a.s

Sevgiylea.s.

Oğlunu arayıp sevincini gösteriyor işte demekki çok samimi değilsiniz. zaten sizi de arasa sanırım nezaketten arardı. Gerek yok bana göre. Ama çok üzülüyorsanız siz arayıp kayınvalidenizi ;"aşkolsun anne hiç arayıp sormuyorsun beni ve bebeği"diyin sanırım ondan sonra arar arasıra.

X