sizce nasıl davranmalıyım ?

Siz bu kayinvalideyi takıntı haline getirmişsiniz.Her insanın bir mizacı vardır ve değiştiremezsiniz.Eşinize de sürekli bu konuyu açıp durmayın,bir süre sonra ona da bıkkınlık gelir.
Belki de kendi annem öyle olmayınca garipsedim . Eşim de bu akşam söyledi yıllarca hiç benim arkamda durmadı hep kız kafdeşimle ilgilendi ona sevgisini gösterdi üvey evlat muamelesi yaptı zoruma gidiyor dedi ona da üzüldüm

Muhtemelen görüntülü konuşma sürecide onu sıkıyordu emrivakiydi yani. Oyüzden böyle bir reaksiyonla başından savmış sizi. Kişisel algılamayın karekteri böyle bence aramaya gerek yok kafayads takmayın

Muhtemelen görüntülü konuşma sürecide onu sıkıyordu emrivakiydi yani. Oyüzden böyle bir reaksiyonla başından savmış sizi. Kişisel algılamayın karekteri böyle bence aramaya gerek yok kafayads takmayın
Sanmam .. eski telefonu varken sürekli bizimle konuşmak için kızına giderdi bozulunca yeni telefon aldılar .. çünkü kayınpeder sürekli bizimle konuşmak ister şimdi de söylüyordur ama aramıyorlar

Belki de kendi annem öyle olmayınca garipsedim . Eşim de bu akşam söyledi yıllarca hiç benim arkamda durmadı hep kız kafdeşimle ilgilendi ona sevgisini gösterdi üvey evlat muamelesi yaptı zoruma gidiyor dedi ona da üzüldüm

Cidden yani benimkiler de vermedi , eşim sürekli bu konuyu gündeme getirse bi süre sonra kıl olup beğenmediğim ailemi savunmaya geçerim heralde. Ne yapayım gırtlaklayayım mı yani versinler diye. Siz de bence lütfen kimseden bişe beklemeyin. Zamanı gelince siz, sizden ve eşinizden esirgenenleri çocuğunuza verin. Eşinizin de ruhu şefkat bulsun.

Sanmam .. eski telefonu varken sürekli bizimle konuşmak için kızına giderdi bozulunca yeni telefon aldılar .. çünkü kayınpeder sürekli bizimle konuşmak ister şimdi de söylüyordur ama aramıyorlar
Kayınpeder öyle işte kayınvalideniz hoşlanmıyor

Erkekler her ne kadar böyle şeyleri umursamıyor gibi görünse de içten içe size karşı bilenir.Sonucta onun anne ve babası bu insanlar,bu yüzden çok fazla dile getirip bunaltmayin adamı.Eşinizle evlisiniz,ailesi ile değil.Bu insanlar değişmeyecek,böyle kabul etmelisiniz.

Erkekler her ne kadar böyle şeyleri umursamıyor gibi görünse de içten içe size karşı bilenir.Sonucta onun anne ve babası bu insanlar,bu yüzden çok fazla dile getirip bunaltmayin adamı.Eşinizle evlisiniz,ailesi ile değil.Bu insanlar değişmeyecek,böyle kabul etmelisiniz.
Aslında eşime tepkim şu görüyorsun merak etmiyorlar beni aramıyorlar ve sen bana yapılana tepkisiz kalıyorsun sizce düşüncem yanlış mı ?

Aslında eşime tepkim şu görüyorsun merak etmiyorlar beni aramıyorlar ve sen bana yapılana tepkisiz kalıyorsun sizce düşüncem yanlış mı ?
Bence yanlış,belki adam arada kalıyordur.Erkekler üzülse bile hislerini çok fazla dile getiremez.Sizin sürekli bundan yakinmaniz da bir süre sonra ters tepki yaratabilir.Şu anda hamilesiniz,eşiniz yanınızda.Bırakin anasını danasını,kendi çekirdek ailenize odaklanın.

Ne yapsın mesela adamcağız kütükten sildirse içiniz rahatlar mı??

Yahu adam üvey evlat muamelesi görmüş kendi kişisel hesabını soramamış, size yapılan/yapılmayan tırt şeyler için mi cengaver kesilecek. Yine saçma sapan bir beklenti daha. Sizin bu kafa yapısıyla mutlu olmanız ve mutlu etmeniz çok zor. Bi silkelenip kendinize gelin.

Cinsiyeti merak etmediler demişsiniz ama her gün arayıp sorsalar mıydı? Öğrenince siz söylersiniz diye düşünmüşlerdir ki öyle de olmuş. Mizaçları buymuş zaten başından beri insanları olduğu gibi kabullenmek gerek. Eşiniz de siz de şu ilk torun bir şey yapılmalı beklentisini bırakın bence. Eşinizin açtığı telefondan sonra eş ailesinde heves kalmamıştır ki haklılar

Beklentilerinizle, insanların heveslenmesine izin vermediniz ki.

Eşinizin iş arkadaşlarıyla kahvaltıya gittiğinizde: eşinizin iş arkadaşının "Ben annemden de , kayınvalidemden de 5 er bin aldım torun filan..." dediğini; sizin de "annem de kenara para koyuyor vb" dediğinizi anlatmıştınız. Eşinizin de, ertesi sabah annesini arayıp: "ee anne kayınvalide kenara para koymuş sen koydun mu ?" dediğini yazmıştınız. Bknz.

İlk torun vurgunuzu da yersiz buluyorum. Her çocuğuna ve her torununa yürekten sevinmesini dilerim.
Ay o üye miydi, öf.

Böyle devam et sen, onca şey söylendi eski konunda da, gram anlamamışsın. Bırak şu kayın ailenin yakasını, eşin sana bilenip aranız buz olduğunda gelip başka konular açmak zorunda kalma.

Dertsiz başınıza dert mi arıyosunuz ☺️

Selam kızlar direk konuya gireceğim. Nasıl davranacağımı bilmediğimden sorayım dedim . Yanlış düşünmüşsemde söyleyin. Eşimin annesi kardeşi falan pek ilgili değillerdir yani sadece bana değil eşime de öyle genel olarak pek sevgilerini gösteren bi tip değildir kaynanam . Neyse dedim almıştım bu hallerine genel olarak atadığımızda konuşuruz 3 gün önce telefonda da konuştuk aradığımız için normal konuşma geçti . Kendisi torununu sormaz ne yaptın demez cinsiyetini bile merak etmedi düşünün neyse hadi dedm kırıldım üzüldüm biraz alışkın olmadığım için neyse dedim eşim üzülmesin . Bu akşam yine eşim görüntülü aradı kaynanamları benimde o an arkadaşım aradı görüntülü . Neyse arkadaşımla konuşmam bitti kaynanamgile döndüm ee anne nasılsınız fln iyiym der gibi soğuk bi tavırla sonra kayınpederi sordum bi kaç defa ay dedi götürde görsün şu dedi ben şok oldum 😳 uzatmadım kayınpeder öbür odada maç izliyor sohbet ettik cinsiyetini söyledim hayırlısı fln kapattık . Eşime dayanamadım sordum farkındayım dedi annem bir garip 🤔 neden dedim sana demedi bende üst üste sorunca babamı bana dedi annem dedi hayır dedm bana dedi Hayatım ne diyim ki annem bu saatten sonra değişmez dedi dedim bir şey deme zaten ne diyeceksin .. ben diyorum ki yarın kayınvalidemi arasam yani anne anlayamadım hayırdır bir sorun mu var dün böyle böyle dedin anlamadım diye sorsam acaba ben mi hormonlardan abartıyorum 🤣 boşvermek mi en iyisi merak etmiyorlarsa bende ona göre mi davranmalıyım.. çünkü genel olarak konuşurdu böyle davranmazdı . Eşim de farkındayım hiç heyecan yok merak yok beni de aramıyorlar dedi ilk torun halbuki dedi neyse dedim boşver .. sizce nasıl davranmalıyım ?
Kendi hallerine bırak, istedikleri gibi davransınlar. Dibine girip sürekli sizi takip etmeye çalışsa daha kötüydü. Mesafe candır boş vermek en doğrusu

Adam ne yapsın şimdi, anasının alnına silah dayayıp 'karımı pışpışla bak yoksa benim başımın etini yiyor' mu desin. Anne baba evlat kimseyi yönetemediğiniz gibi kimsenin davranışlarından da sorumlu değilsiniz. Darlamayın adamı. Her gün 3 5 defa arasalar bu defa da neden arıyorlar derdini. Kabullenin, bazı insanlar soğuk ve mesafelidir, zorla istediğini kıvama getiremezsiniz. Salın insanları

Selam kızlar direk konuya gireceğim. Nasıl davranacağımı bilmediğimden sorayım dedim . Yanlış düşünmüşsemde söyleyin. Eşimin annesi kardeşi falan pek ilgili değillerdir yani sadece bana değil eşime de öyle genel olarak pek sevgilerini gösteren bi tip değildir kaynanam . Neyse dedim almıştım bu hallerine genel olarak atadığımızda konuşuruz 3 gün önce telefonda da konuştuk aradığımız için normal konuşma geçti . Kendisi torununu sormaz ne yaptın demez cinsiyetini bile merak etmedi düşünün neyse hadi dedm kırıldım üzüldüm biraz alışkın olmadığım için neyse dedim eşim üzülmesin . Bu akşam yine eşim görüntülü aradı kaynanamları benimde o an arkadaşım aradı görüntülü . Neyse arkadaşımla konuşmam bitti kaynanamgile döndüm ee anne nasılsınız fln iyiym der gibi soğuk bi tavırla sonra kayınpederi sordum bi kaç defa ay dedi götürde görsün şu dedi ben şok oldum 😳 uzatmadım kayınpeder öbür odada maç izliyor sohbet ettik cinsiyetini söyledim hayırlısı fln kapattık . Eşime dayanamadım sordum farkındayım dedi annem bir garip 🤔 neden dedim sana demedi bende üst üste sorunca babamı bana dedi annem dedi hayır dedm bana dedi Hayatım ne diyim ki annem bu saatten sonra değişmez dedi dedim bir şey deme zaten ne diyeceksin .. ben diyorum ki yarın kayınvalidemi arasam yani anne anlayamadım hayırdır bir sorun mu var dün böyle böyle dedin anlamadım diye sorsam acaba ben mi hormonlardan abartıyorum 🤣 boşvermek mi en iyisi merak etmiyorlarsa bende ona göre mi davranmalıyım.. çünkü genel olarak konuşurdu böyle davranmazdı . Eşim de farkındayım hiç heyecan yok merak yok beni de aramıyorlar dedi ilk torun halbuki dedi neyse dedim boşver .. sizce nasıl davranmalıyım ?
Bos verin bence. Takmaniza değmez bu kadarcik seyi. Her seyi gorursek insanlari sevecek zaman bulamayiz. Ne guzel iste yuvanizda mutlusunuz. Karışan eden yok. Birak kayinvalideniz istedigi gibi davransin. Bos yere kendinizin de esinizin de huzurunu kscirmayin. Belki farkinda bile degildir hem

X