FSH,LH,E2,PRL,TSH Nasıl?

Bende hormon tahlilinyaptirdim benimkinide yorumlarmisiniz

Eklentiler

• IMG-20151221-WA0000.jpg
    IMG-20151221-WA0000.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 314
Merhaba arkadaşlar 24 yaşındayım ve adet düzensiliğim var. hamilelik öncesi muayene için gittiğim doktorum hormon testi istedi ve sonuçlar aşağıdaki gibidir.. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
E2: 75 FSH: 3,75 LH: 20,61 PRL:15,4

Durumunuz Polisistik Over oldugunu gosteriyor. Adet duzensizligi de ondandir. LH degeri FSH degerinden kucuk olmasi lazim. Gecmis olsun

Teşekkür ederim. Doktorumda öyle dedi. Hamile olmaya engel oluşturur mu peki bu değerler. Bilginiz var mi

Olusturur soyle ki , PCO yumurta kalitesini dusurur , cunku ayni donemde birkac tane yumurta mantar gibi gereksiz yere belirir. Yumurtalik her ay 1 veya 2 yumurta disari atmasi gerekirken PCO durumunda 5 ve uzeri yumurta belirir dolayisiyla hormonlar tum bu yumurtalara faydali olmaya calisirken dominant yumurta kalite acisindan beslenmede yetersiz kaliyor. PCO ile hamile kalabilirsin ama yumurta kalitesini her ay olcup takip edebilme imkanin varsa . FSH, LH, E2 bunlara her ay adetin 2ci gunu baktirma imkanin varsa . Veya, unlu tum mamulleri ve sekeri hayatindan cikarip veda edeceksin. Ben 57 kilo iken bende PCO vardi suan 64 kiloyum PCO yok. Tedavi seklim, Glucophage 1000mg , Agnucaston , ekmek yok , seker yok . Gecti gitti

Hormon testi yaptırdım adetin 3. Günü sonuç tsh:11.23 lh12.29 fsh 7. 5 e2:82 prolactin 15.88

tsh yüksek...guatr varmı sende??? ayrıca e2 50 nin altında olmasını normal kabul ediyorlar...ama yinede doktoruna görün...ama tsh kesinlikle çok yüksek bebek için o değerin 2,5 gibi bir değer olması gerekli...

Dahiliyeye gittim ultrasonda çekildim şişlikler var dedi nodül yok dedi 25mg da kirip iccekmisim 20gun sonra gel dedi.kadindogumcu da hiçbişey demedi dahiliyeye görün bida ki adetin de tekrar hormon ver dedi

Olusturur soyle ki , PCO yumurta kalitesini dusurur , cunku ayni donemde birkac tane yumurta mantar gibi gereksiz yere belirir. Yumurtalik her ay 1 veya 2 yumurta disari atmasi gerekirken PCO durumunda 5 ve uzeri yumurta belirir dolayisiyla hormonlar tum bu yumurtalara faydali olmaya calisirken dominant yumurta kalite acisindan beslenmede yetersiz kaliyor. PCO ile hamile kalabilirsin ama yumurta kalitesini her ay olcup takip edebilme imkanin varsa . FSH, LH, E2 bunlara her ay adetin 2ci gunu baktirma imkanin varsa . Veya, unlu tum mamulleri ve sekeri hayatindan cikarip veda edeceksin. Ben 57 kilo iken bende PCO vardi suan 64 kiloyum PCO yok. Tedavi seklim, Glucophage 1000mg , Agnucaston , ekmek yok , seker yok . Gecti gitti

Teşekkür ederim. Kilom normal doktora gidene kadar böyle bi rahatsizligimin olduğunu da bilmiyordum. Daha 2 ay oldu doğum kontrol hapını bırakalı birde adetin 21. Günü büyüyen iki yumurta vardı. bakalım deneyelim olmazsa doktor yollarını tutucaz. İnşallah gerek kalmaz tabi

Arkadaşlar konu çok önceden yazılmış ama bana yardımcı olursanız çok duacınız olurum. 24yaşındayım beş aydır bebek istiyoruz kontrol amaçlı doktora gittim yaşadığım yer küçük o yüzden devlet hastanesine gittim adetimin 3.günü alttan muayene yapıp yumurtaların gelişmemiş dedi (adetin üçüncü günü yumurta gelişmesi belli olur mu?) sonra kan tahlili istedi ve pko teşhisi koydu haliyle şaşırdım çümkü bende hiç bir belirti yok pkoya dair her ay adetim düzenli olur tüylenme problemim yok kilo problemim yok adet ağrım bile çok az olur ilk gün. Birde üç aydır ovülasyon testi yapıyorum hepsindede pik oldu yani yumurtlama olmasa pik olur mu. Değerlerimde söyle
Prolaktin 18.03
Fsh:7.85
Lh:8.80
Estradiol:42.64
Tsh:1.39
Sonuçlarımı yorumlarsanız çok sevinirim sadece bu sonuçlara bakılıp pko teşhisi koyulabilirmi?

Arkadaşlar konu çok önceden yazılmış ama bana yardımcı olursanız çok duacınız olurum. 24yaşındayım beş aydır bebek istiyoruz kontrol amaçlı doktora gittim yaşadığım yer küçük o yüzden devlet hastanesine gittim adetimin 3.günü alttan muayene yapıp yumurtaların gelişmemiş dedi (adetin üçüncü günü yumurta gelişmesi belli olur mu?) sonra kan tahlili istedi ve pko teşhisi koydu haliyle şaşırdım çümkü bende hiç bir belirti yok pkoya dair her ay adetim düzenli olur tüylenme problemim yok kilo problemim yok adet ağrım bile çok az olur ilk gün. Birde üç aydır ovülasyon testi yapıyorum hepsindede pik oldu yani yumurtlama olmasa pik olur mu. Değerlerimde söyle
Prolaktin 18.03
Fsh:7.85
Lh:8.80
Estradiol:42.64
Tsh:1.39
Sonuçlarımı yorumlarsanız çok sevinirim sadece bu sonuçlara bakılıp pko teşhisi koyulabilirmi?
Bende ayni sebebten gittim cok bi bilgim yok canım ama değerlerimiz baya yakın bana sıkıntı yok demişti doktorum ayrıca yirmi yaşındayım yazıyim bak
TSH 1,69
Fsh 6,01
Lh 5,60
Prolaktin 13,11
Estradiol (e2) 53

Kızlar benim değerlerimi de yorumlar mısınız?

TSH 0,9137
Prolaktin 14,41
LH 5,37
FSH 4,07
E2 38

Bende ayni sebebten gittim cok bi bilgim yok canım ama değerlerimiz baya yakın bana sıkıntı yok demişti doktorum ayrıca yirmi yaşındayım yazıyim bak
TSH 1,69
Fsh 6,01
Lh 5,60
Prolaktin 13,11
Estradiol (e2) 53
değerleriniz çok güzel, pko da yok bence

TSH 1,69
Fsh 6,01
Lh 5,60
Prolaktin 13,11
Estradiol (e2) 53
Aynen canım baya yakın değerler zaten internetten araştırdığım kadarıyla olması gereken düzeyde ama lh değeri fsh dan yüksek oldugu için direk polikistik over dedi anlam veremedim fark çok az aslında

Bu doktorlar hiçbirşey yoksada adamı hasta edip çıkarıyorlar doktora gittiğimden beri aşırı moralim boxuk hamile kalacağım varsada bu stresle kalamıcam çok üzülüyorum
Ya ben oyuzden tavsiye üzerine giderim doktora yine garanti degil ama dediğin gibi kafa karıştırıyorlar ben maneviyata yönelme taraftariyim Rabbimin hazinesi sonsuz . Kuran hatmi yap yasin oku tabi bazı şeyler vesile kilinmistir o kadar şifalı nimetler var bitkisel karışımdır şifalı yiyeceklerdir öyle yapalım bence

X