Lise Yorum ve Soruları Dershane hakknda ne dnyorsunuz?

meltosh

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2007
1.059
52
31
Dershane hakkında ne düşünüyorsunuz?
yararlı mı ? yoksa sadece para yemek mi ?

düşünceleriniz alabilir miyim ?11. sınıf yabancı dil öğrencisiyim yds ve öss ye giricem..
Yoksa dershane yerine özel ders mi almalıyım ??
düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim
a.s.

eğer onların verdiği ders programını takip ederim, testleri çözerim, günü gününe işlenen dersleri tekrar ederim, etütlere giderim diorsan elbette faydasını fazlasıyla göreceksındır. ancak ben bunlara dayanamam diorsan dediğin gibi senin için sadece para vermek olur. onun için ii düşünüp doğru karar ver canım. ben öss için iki sene üst üste dersaneye gittim. acıkcası birinci yıl salladım ne etutlere katıldım ne programlara uydum ne de verilen testlerı çözdüm: halbukı hocalar cok yol gösteriodu dersanede. ama ikinci sene kazanamayınca aklım basıma geldı ve bu dedıklerımı uyguladım. Allah'a çok şükür guzel ii bi bölümde okuorum.. başarılar dilerim:1hug:

Son düzenleyen: Moderatör:
ben bi dershanede çalışıyorum canım burası butik dershane
5 kişilik sınıflar birebir desler vs tefarruta çok ders işleyişi yoğun
başarısı zaten tartışılmaz ama bu başarı tabiki öğretmenlere bağlı.
dershane sahipleri sizleri herzaman para olarak görür ama önemli olan
öğretmenlerinizdir.dershaneye giderken dikkat etmen gereken en önemli husus
öğretmenler olmalı hiç üşenmeden öğretmenlerin mezun olduğu ünv leri tecrübe yılını
millieğitimle çalışıp çalışmaması ki biz çalışmayan öğretmenlerle çalışıyoruz.
sadece para verip dershaneye kayıt olma burdaki velileri ve öğrencileri görseniz
diploma soruyorlar inanamazsınız.son olarak bu tarz dershaneler yani butikler
çokda pahalı değil sıkı bir pazarlıkla makul değerlere düşürebilirsiniz sevgiler başarılar.

yds için mutlaka yabancı dil dershanesine git..eğer normal dershaneye gitmek istemiyorsan zayıf olduğun derslerden özel ders al...mesela matematikten zorlandığın konularda ders alabilirsin yada türkçeden vs vs..inş başarırsın..a.s.

Dershane hakkında ne düşünüyorsunuz?

a.s.
Merhaba güzelim. Ben de Matematik öğretmeniyim ve 6 yıldır özel ders veriyorum. Anlayacağın elimden fazlaca öğrenci geçiyor. Devlette çalıştığım sürelerde öğrencilerimden dershaneye giden de vardı. Fakat çoğunluk özel ders takviyesi alıyordu. Benim çalıştığım öğrencilerimde özle okullarda okuyorlar ayrıca dershaneye gidiyorlar ve benden ders alıyorlardı. Dersleri ilerlettikçe dershanede matematiği dinlemediklerini , sadece benden dinlemek istediklerini söylediler. Çünkü dershane direk sınav soruları mantığında çalışıyor öğrencinin anlaması geç ise sınıf yöntemiyle ayrılıyor düşük sınıflara bilirsin bunları. Ve bu sınıflara da farklı öğretmenler giriyor. Açıkça yazıyorum bunları sana benim tavsiyem maddi durumun var ise alanında başarılı öğretmenleri bul ve ana derslerden özel ders al derim yada arkadaşımızın dediği gibi butik dershanelere git. Paran boş yere gitmesin içinde istek te var ise başaracağından emin ol.Rahatla....:sm_cool:

ben de 13 yıllık eğitimciyim kızım için dersaneye vereceğim parayı özel öğretmen ve kaynak kitapları için ayırdım özel öğretmen hem eksiklerini tamamlıyor hemde ders takibi daha iyi yapıyor dersaneleri fazlasıyla ticarethane havasında buluyorum ayrıca mekandan ziyade dersi anlatacak öğretmen çok öenmli 3ü bir arada da zor bulunuyor..

ben de 13 yıllık eğitimciyim kızım için dersaneye vereceğim parayı özel öğretmen ve kaynak kitapları için ayırdım özel öğretmen hem eksiklerini tamamlıyor hemde ders takibi daha iyi yapıyor dersaneleri fazlasıyla ticarethane havasında buluyorum ayrıca mekandan ziyade dersi anlatacak öğretmen çok öenmli 3ü bir arada da zor bulunuyor..

Kesinlikle katılıyorum size okulda çalıştığım süre zarfında Öğretmen arkadaşlarım sadece Türkiye şartlarından dolayı bir meslek seçmek zorunda olduklarını ve böylece istemeyerekte öğretmen olduklarını söylüyorlar. Özel ders sektöründe de çoğu öğretmen sıfatında bireyler sadece "dersimi anlatayım paramı alayım ve gideyim" mantığında. Çok dikkat edilmesi gereken bir durum. Ben de bu sektördeyim ama Allahıma şükürler olsun kazanç hep ikinci planda olmuştur. Ben çok kazanıyorum mevzu bu değil, benim öğrencim benden ders dışında sosyal, psikolojik rollerin iyi olanını kapıyorsa ne mutlu bana ve hep böyle oldu şükür. Ben böyle devam edeceğim ve çalıştığım öğrencilerimde fraktallar(matematiksel bir terim) gibi bana benzeyerek dallanacaklar ve kendi çapımda iyi bireyler büyüteceğim.

Dersane gerekli gibi görüyorum..
Ama Lise1 den başlayarak değil tabi .. =)

dersane ne yazık ki eğitim sistemimizin utanç duyacağı bir durumdur.okullarda verilen eğitim bu kadar berbat olmasaydı dersanelere ihtiyaç olamayacaktı.

Ben de 11. sınıfa geçtim tm'yim.Ama dershaneye gitmiycem.Çünkü oks zamanında da iki sene gittim fakat benim için zaman kaybı oldu.Benim için dershane gitmek zorunda olduğum bir yer halini aldı 2 sene gittiğim için.Teyzemler de sadece son sene dershaneye giderek İstanbul üniversitesini, Boğaziçi'ni kazanabilmişler,kuzenim de aynı şekilde Galatasaray'ı kazandı.Onlarda bana gereksiz olduğunu söylediler ve ben de iyiden iyiye düşündüm sadece 12. sınıfta gitmeye karar verdim.Çünkü ailem de kararı bana bıraktı.Kendi kendime de başarılı olabilirim bu sene olduğu gibi.Hem en azından dershane sınavları için stres yapmam, sabahın köründe kalkıp yollara koyularak vakit harcamam.Ha, baktım düşürdüğüm dersler var özel ders alırım.En azından istediğim saatte istediğim kadar çalışma şansım olur...

dilciler için dersane faydalı bence ama alt sınıflardaki öğrenci arkadaşlarım için para tuzağı ğı özellikle de beklentisi olmayan bir öğrenci için ailesine sadece yük...

bu dershane olayı bir türkiye de bir de japonya da varmış..okullar gerekli eğitimi veremeyince iş dershaneye kalıyor..çok yanlşş

X