Hostes/Uu grevlisi olmak

kızlaar fiziğimdedee yabancı dillerimdede iddialıyım..ama torpil yok nasıl olcek

bu aradaa sınavlar ne zaman we basvuruları nasıl yapılıyor...

kızlar bnde hostes olmak istiorm ve expireuser cım bnde muhasebe okuorm lise 3deim. yeni karar verdim ama çok istediğimi farkettim ne güsel ülkeleri gezcem küçüklüğümden beri başka ülkelere gdebiliceğim bi işim olsun istiodm hosteslk harika olur.yannız dezavantajlarını annayamadm bide sadece 30 yaşına kadarmı çalışıosn sonra emeklimi oluosn

sınava girenler kısaca bilgi werebilirlermi??

Cnm ben mayıs'ta sunexpress'in sınavına girmiştim.İyü düzeyde ingilizcen yoksa hiç sınava bile gitme derim.Çünkü sorular zaten zor toefl düzeyinde neredeyse.
Mesela bi konu veriyolar o konu üzerinden sorular soruyolar.Boşluk doldurma falan var

dezavantajlarından hostes olarak calısan bir arkadas söz etmiş zaten..
saglık açısından yani..
ingilizce çok önemli.. ama 2.etapta lisans mezunu olmak da avantaj
bu arada bir arkadas daha demiş.. acayip torpil dönüyor. 157mt boyundaki arkadasım hostes oldu ..bilginize

boyu 157 si ne kadar torpili olursa olsun olamaz ki hostes cnm.
hiç duymadım şimdiye kadar.onur air'da,sun express'de ve thy'de çalışan arkadaşlarım var.
torpilin ne kadar çok olursa olsun fiziğin uygun değilse ve de ingilizcen yeterli değilse almıyolar dediler şahsen.

kızlaar fiziğimdedee yabancı dillerimdede iddialıyım..ama torpil yok nasıl olcek

Sun express'de ve onur air'da çalışan arkilerimin hiçbirinin torpili yoktu cnm.
ingilizcene güveniyosan vakit kaybetmeden başvurunu yapmalısın yerimseniben

kızlar bnde hostes olmak istiorm ve expireuser cım bnde muhasebe okuorm lise 3deim. yeni karar verdim ama çok istediğimi farkettim ne güsel ülkeleri gezcem küçüklüğümden beri başka ülkelere gdebiliceğim bi işim olsun istiodm hosteslk harika olur.yannız dezavantajlarını annayamadm bide sadece 30 yaşına kadarmı çalışıosn sonra emeklimi oluosn

30 yaşına kadar çalıştığın doğru.Malulen emekli gibi bişi oluyosun.Ama istersen açık pozisyon varsa kabin şefi falan olabiliyomuşsun cnm.
Artı şöyle bi durum varmış.Mesela bugün senin uçuşun yok.Akşam seni arayıp magdelana geceki uçuşa katılıcaksın kendini ayarla.Doğum gününmüş evlilik yıldönümünmüş kimsenin umrunda değil, izinli gününde bile uçuşa çağırabiliyolarmış seni

aaa.tşkrler cnm da bu arada kabin şefi ney yani uçakda nerde duruo en son 3.sınıfa yada 4.sınıfa geçtiimde binmiştm uçağa

hee:KK70: saol şeker. ya bide gttiiniz ülkede ne kadar kalıosnz annem 1 gün dedi :KK43: bnde düşünüorm 1 hafta kalırm heryeri gezerim tozarm :KK70: fazla uçmuşum heralde ama 1 günde az diilmi

hee:KK70: saol şeker. ya bide gttiiniz ülkede ne kadar kalıosnz annem 1 gün dedi :KK43: bnde düşünüorm 1 hafta kalırm heryeri gezerim tozarm :KK70: fazla uçmuşum heralde ama 1 günde az diilmi

Cnm o bağlı bulunduğun hava yolu'na göre değişiyo...
Mesela sunexpress'de kalma yok,THY'de ve saga airline'da kalma var,onurair'de de kalma yok

Cnm bugün arandım tekrar sunexpress'ten ve haftaya sınavları varmış izmir'deki sınava davet ettileropuyorumnanaktan.

sunexprss in şartları hakkında bilgin varmı ing.ne düzeyde isterler:1ninca:

sunexpress'in başlangıç maaşı 800 euro. buna uçtuğun kadar prim ekleniyo.
ve uçakta sattığınız şeylerin parası size kalıyo.
ingilizce tahmin edersin ki advanced seviyede cnm.yani neredeyse mükemmel inglizce isteniyo

peki teşekkürler milda
bazı yerler yabancı dil eğitim imkanları da veriyor diye duymuştum o yüzden sordum.

dil eğitimi deilde ucus eğitimi alıosun 70 gun ben en son seviyeye geldiğimde vazgecmek zorunda kaldım cunku evlenecektim ve anadolu yakasında oturmamız gerekiyordu bunu ispatlamamız gerekiyordu ve öyle aman aman bi ingilizce istemiyorlar mesela yazılı sınav basit geldi bana mülakattada zorlamıolar fazla diksiyonuna aksanına bakıolar

ing altyapım var diksiyon ve aksanım da fena değil ama ing.mükemmel veya advanced derecede değil.bunu merak etmiştim.teşekkürler canım aydınlattığın için.thy nin alımları oluyor yıl içinde onları da takip etmek lazım.

cnm ben thy nin sınavlarınada grdm ve tabii mülakatta elendim acıkcası thy pek tavsiye etmiyorum yüksek yüksek yerlerden torpilin olması gerekio ve gayet ciddi sıkı bir çalışma oluyo biras sıkılabilir ve zorlanabilirsin

anladım canım torpilim yok malesef dolayısıyla şansım da yok.araştırmaya devam bakalım.uçuşla ilgili ilan veya haber çıkarsa burdan paylaşalım.bol şanslar,iyi çalışmalara.s.

ayyy ne güzel valla hostesler benim için hep özel insanlar olmuştur:asigim:
inşallah hepiniz istediğiniz yere ulaşırsınız başarılaropuyorumnanaktan

X