Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

arkadaşlar bu soğan kürü hakkında bazı arkadaşların eksik söylediklerini gördüm.o yüzden ibrahim saraçoğlunun sitesinde baktım..
Orta boy beyaz yemeklik soğanın önce dış ince kabuğunu soyunuz (dış kabuklar kullanılmaz), soyduktan sonra ortadan dörde bölünüz. Kaynamakta olan 1,5 bardak klorsuz suya atınız ve beş dakika kaynatınız. Kaynadıktan sonra ılımaya bırakınız. Ilıdıktan sonra öğle ve akşam yemeklerinden 1 saat sonra içiniz. tekrar akşam yemeğinden 1 saat sonra taze hazırlayıp ikinci defa içilir. Bu küre 15 gün devam edilir ve kür sonlandırılır. Bu kür uygulanırkan adet görebilir veya akıntılarınız artabilir.Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz. Sağlığınız daim olsun.bide bu soru eklmek istedim..

»» Sıkça Sorulan Sorular ««
Soru »
hocam benim yumurtalık kisti problemim var 14 yaşındayken patladığı için acil ameliyat oldum şimdi 26 yaşındayım ve 4 sene önce yine kistten ameliyat oldum ve yine tekrarladı şimdi sizin söylediğiniz soğan kürünü uygulamaya başladım ama 15 günden sonra ne kadar ara vermem gerektiğini kaçırdım yardım ederseniz sevinirim

Cevabı » Gizle

15 günü tamamladıktan sonra, 2 veya 3 kez adetinize 10 gün kala 7 gün uygulayıp kürü sonlandırınız.

kızlar ben adetim biter bitmez başladım 15 gün veriyor ama bu süre içinde hamile kalırsam ben yumurtlama günümde bırakmayı düşünüyorum yani 1 hafta kadar içmiş olucam accaba faydası olurmu

arkadaşlar bu soğan kürü hakkında bazı arkadaşların eksik söylediklerini gördüm.o yüzden ibrahim saraçoğlunun sitesinde baktım..
Orta boy beyaz yemeklik soğanın önce dış ince kabuğunu soyunuz (dış kabuklar kullanılmaz), soyduktan sonra ortadan dörde bölünüz. Kaynamakta olan 1,5 bardak klorsuz suya atınız ve beş dakika kaynatınız. Kaynadıktan sonra ılımaya bırakınız. Ilıdıktan sonra öğle ve akşam yemeklerinden 1 saat sonra içiniz. tekrar akşam yemeğinden 1 saat sonra taze hazırlayıp ikinci defa içilir. Bu küre 15 gün devam edilir ve kür sonlandırılır. Bu kür uygulanırkan adet görebilir veya akıntılarınız artabilir.Hekim kontrol ve önerilerini ihmal etmeyiniz. Sağlığınız daim olsun.bide bu soru eklmek istedim..

»» Sıkça Sorulan Sorular ««
Soru »
hocam benim yumurtalık kisti problemim var 14 yaşındayken patladığı için acil ameliyat oldum şimdi 26 yaşındayım ve 4 sene önce yine kistten ameliyat oldum ve yine tekrarladı şimdi sizin söylediğiniz soğan kürünü uygulamaya başladım ama 15 günden sonra ne kadar ara vermem gerektiğini kaçırdım yardım ederseniz sevinirim

Cevabı » Gizle

15 günü tamamladıktan sonra, 2 veya 3 kez adetinize 10 gün kala 7 gün uygulayıp kürü sonlandırınız.

ben öğle ve akşma yemeklerinden 10 dk önce içilir diye biliyorum yanlışmı anlamışım

haftada 2-3 defa soğanını ince ince doğrayın üzerine sumak ekleyerek yiyin kızlar bakın ama sadece soğan kürü hamile kalmamıza yardımcı olmuyor yanında incir küri uygulanması gerek..Soğan kürü kisti yok ediyor yarın listemizi güncellerim..

CEYLAN cım incir kürünü nasıl uygulucaz anlatırmısın ben soğan suyunuda içiyorum ikisini nasıl dengelicez gün içinde a.s

meraba kızlar yine ben geldim ama kimsecikler yokkk bende hla degişen bişey olmadı biraz ara verip sogan suyuna tekrar başlıcam bebekten zaten umudu kestimde ahh bir adet olabilseydim ne zormuş yaa ayrıca pkolular özel msjlarınızı bekliyorumm burada ceylancım bu gün görüşemedik kib yürektesin

ben incir kürünü denemiştim kızlar ama olmadı sadece etkisi akıntı fazlalaştırdı.oda zaten olması gerekiyormuş.herkeste bünyeye göre farklılık olabiliyordur.bu ay boş geçtim kendine haline bıraktım bakalım olumlu sonuç alıcakmıyız

mrb yadel ben yeni üyeyim.fazla giremiyorum ben girdiğimdede kimsecikler olmuyor :)

kızların giriş çıkış saatleri belli olmuyor bende cogu zaman bulamıyorum senin sorunun tam olarak neydi canım kaç yıllık evlisin

ilaç kullanıyordum regl düzenleyici.2 aydır hiç bir ilaç kullanmıyoorum kendiliğimden oluyor.ilk seferde
fsh 85 idi geçen ay 10 a düşmüş.sanırım ondan dolayı düzene girdi.

ben ay kullanmadım ama önümüzdeki aya kesinlikle soğan suyunu deneyecem..pkoyu geçiriyormuş.kurtulalım şu meretten...doğal bişey hiç bi zararıda olmaz...

selam canlar.. ben soğan kürünü 1 haftadır uyguluyorum. seda sayan programını dinleyen bi arkadaştan duydum. ama ben 2,5 su bardağı su ile bir soğan kaynatıp yarısını sabah yarısını akşam içtim. programda ööle demiş.. burdaki alıntıda 1 bardak 1 soğanla taze kaynatılır denmiş. ben şimdi boşamı içtim bi hafta. ya nolcak şimdi

bu benimde kafamı karıştırdı. iki bardak suyla kaynatın, bir bardak öğle, bir bardak akşam için deniliyor. sonrada her seferinde taze hazırlayın denmiş. iki bardak suyla kaynatıp bir bardağını dökücekmiyiz? akşamda onu içsek nolur ki?:uhm:

bu benimde kafamı karıştırdı. iki bardak suyla kaynatın, bir bardak öğle, bir bardak akşam için deniliyor. sonrada her seferinde taze hazırlayın denmiş. iki bardak suyla kaynatıp bir bardağını dökücekmiyiz? akşamda onu içsek nolur ki?:uhm:

canım prof 2 yada 1,5 subardağı su demişti bende 1,5 koyuyorum ve kaynayınca zaten 1 bardak kalıyo ben böyle yapıyorum sende yap istersen
rabbim sifanı bol bol versin inş canım:Saruboceq:

[ı]arkadaşlar 15 günü dolduranınız varmı
ende aynı sorundan muzdaribim
denediyseniz ve sorununuz düzeldiyse yarında itibaren bende denicem
[/ı]

X