Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

charlotte bende senin gibi zayıflamaya çalışıyorum temmuz ayına kadar ideal kiloma inmem gerek ve kilo vermeden hamile kalmasam daha iyi olur diye o yüzden yaz sonuna kadar hem kilo vermeyi sürdürmeliyim hemde bu süre içerisinde sogan kürünü tamamlamış olurum.
Bende bir zayıflama ilacı kullanıyorum kilo verebilmek için + diet ve spor

charlotte bende senin gibi zayıflamaya çalışıyorum temmuz ayına kadar ideal kiloma inmem gerek ve kilo vermeden hamile kalmasam daha iyi olur diye o yüzden yaz sonuna kadar hem kilo vermeyi sürdürmeliyim hemde bu süre içerisinde sogan kürünü tamamlamış olurum.
Bende bir zayıflama ilacı kullanıyorum kilo verebilmek için + diet ve spor

Anlaşılan aynı süreçte, aynı şeyleri yaşıyoruz :)) Sana özelden msj attım. Sormak istediğim birkaç şey var. Bakarsan sevinirim.

kizlarrrr,nolur lütfen beni bi motive edinde baslayim su sogan suyuna..bi kere denedim midem agridi dedim biraktim...
amacina ulasan arkadaslarim nolur biseyler diyin..
bendede pcos var maalesef..cok etkiliymis deniliyor,nasil yapiyim,memnunmusunuz siz?

cucu-pete merhaba ,
Pco hem kolay olmayan hemde çok zor olmayan bir hastalık ben uzun yıllardır ugraşıyorum. Bana sogan suyunu ilk annem söylemişti ve ben inatla içmedim adı soganya midem bulanır diye tabi ozaman 26 yaşındaydım ve şimdi 28 yaşındayım 30 yaşıma 2 yılım var ve işleri daha çok zora sokmam gerektigim kafama dank etti. Ben sogan suyunu ilk hazırladıgımda bardak elimde bir süre bekledim cesaret gelene kadar ve burnumu tıkayıf içtim hiçte öyle sandıgım gibi degilmiş meger. Sigara içip kendimi zehirliyen ben hayatta en çok istedigim şeye sahip olmak için belkide basamak olacak bir soganın suyunu içemiycektim :) sonra alıştım ve kasık sancılarım ve akıntım çok oldu. kontrol için doktora gittigimde kistlerimin çogunun azaldıgını gördüm doktorumda bende şaşırdık.
Bence dene miden agrısada bu agrı seni yataklara düşürmez yada ciddi hastalıklara neden olmıycak.
Denemeye deger
ıyi haberlerini bekliyorum :)

cucu-pete merhaba ,
Pco hem kolay olmayan hemde çok zor olmayan bir hastalık ben uzun yıllardır ugraşıyorum. Bana sogan suyunu ilk annem söylemişti ve ben inatla içmedim adı soganya midem bulanır diye tabi ozaman 26 yaşındaydım ve şimdi 28 yaşındayım 30 yaşıma 2 yılım var ve işleri daha çok zora sokmam gerektigim kafama dank etti. Ben sogan suyunu ilk hazırladıgımda bardak elimde bir süre bekledim cesaret gelene kadar ve burnumu tıkayıf içtim hiçte öyle sandıgım gibi degilmiş meger. Sigara içip kendimi zehirliyen ben hayatta en çok istedigim şeye sahip olmak için belkide basamak olacak bir soganın suyunu içemiycektim :) sonra alıştım ve kasık sancılarım ve akıntım çok oldu. kontrol için doktora gittigimde kistlerimin çogunun azaldıgını gördüm doktorumda bende şaşırdık.
Bence dene miden agrısada bu agrı seni yataklara düşürmez yada ciddi hastalıklara neden olmıycak.
Denemeye deger
İyi haberlerini bekliyorum :)

Allah razi olsun canim senden:1hug:
annemde babamda inatla ic sunu diyorlar ama aynen bende cesaret edemedim..
düsün bununla kurtulmak varken kistlerden ameliyat olmayi tercih ettimbenneyaptımki
yine tekrarlamis olacakki adetim 1 hafta gecikti..test yaptim negatif cikti,o zaman bende hemen simdi basliyorum...
artik bende aranizdayim canlar,gelismelerden haberdar ederim sizi mutlaka...
saracoglunun sitesinde öglen ve aksam olmak üzere 2 defa yapilacagini okumustum,bu gecerli degil mi

Evet canım 2 kez yapmalısın kaynayan suyun içerisine soganları atıp 5 dakika kaynatıp bardaga bir bardaga süzüyorsun ılındıgı zamanda içeceksin.
Ne gerek var ameliyatlara felan bak göreceksin çok iyi gelecek sogan kürü :)

kızlaaar baslıga uzun suredır bakıp arada sıze de yazıyorum
sımdı koku yapmıyormus terde de kokmuyormus,
15 gun mu yapıcam kürü bugun reglım bıtttııı damla damlaaa seklınde gelıyor sadece
1,5 bardak suya 1 sogan atıp sonra süzüp ılıkken ıcıp sonra yarım saat sonra aksam yemegı yıyorum degıl mı... bende en son gecen yıl baktırmıstım kistım 4,5 santım capında. bekarım şu an hamıle kalmak ıstemıyorum, dogum kontrol hapı kullanıyorum ötelensın kistlerım durulsun dıye.
sizce bu aksam baslayayım mı ? reglım toplam 5 gun sürüyor hep az az, e bugun son günü sizce ne yapayım bırı bana akıl verebılır mı tsk

PC nin kasasından da mangal yapıldığını görmüştüm..ınsanoğlu pek bi yaratıcı..Daha ne diyim..

merhab kızlar ben de bebek için soğan suyunu içenlerdenim.ama şu n benim 5. günüm benim akıntım çok azaldı..fazlalaşır akıntınız diye yazıyordu halbuki..neden ben de ters tepti..fikri olan hemen söylesin cvp bekliyorum..CADIARZU

merhab kızlar ben de bebek için soğan suyunu içenlerdenim.ama şu n benim 5. günüm benim akıntım çok azaldı..fazlalaşır akıntınız diye yazıyordu halbuki..neden ben de ters tepti..fikri olan hemen söylesin cvp bekliyorum..CADIARZU

bende 5 gündür kullanıyorum canım benimde azaldı herkeste bir değil sanrım Allah şifamızı versin inşallah:Saruboceq:

mc_mel kullanıcısından alıntı
Herkeze günaydın,
Merak ediyorum bir çogumuz pocluyuz bu hastalıgın tüm belirtilerini yaşıyormusunuz ? ve en dikkat edilmesi gereken şey kilo kontrolü ben zaman içerisinde dengesiz kilo alışları yaşadım ve 83 kiloya çıktım doktorum kilo verirsen işimiz çok kolay demişti.Sizlerinde kilo problemi oldumu bu rahatsızlıgı yaşarken?
mrb canım bende pco luyum ben Allaha şükür kiloo problemi çok yaşamadım bir tek üniversiteye hazırlanırken 60 kilo olmuştum kazanınca verdim eski kiloma döndüm.bence bu hapları kullanmak bünyeden bünyeye değişiyorr bazılarına kilo aldırıyor bazılarına verdirtiyor.fakat tüğlenme sorunum olmadı değil hemde aşırı derecede vardı.Doktorumun önerisiyle lazer tedavisine başladım ve çok iyi sonuç vverdi.ınşallah daha da iyiye gider.Hepimizinnn

Son düzenleme:
arkadaşlar bu soğan kürü gerçekten mucize bende pcosluyum ve bu kürü denedim ve çok faydasını gördüm.Bu kürü uyguladiğınız da süre boyunca fazlaca kahverengi bi akıntı oluyor zaten bu akıntıda kistleri patlattığı için kistin içindeki sıvı oluyormuş.

tatlım uyğuladığının kaçıncı günü kahverengi akıntılar oluyorr.birde ben orta boy soğanı yaarıya bölüm 1 bardaklık yapıyorum diğer yarısını da akşama yapıyorum böyle yapmamın bi sakıncası var mı?yoksa direk hemsini yapıp mı günde iki kere içeyim.birde ikinci bardagı içeren soğuk mu içiyorsunuz soğan suyunu?çok soru sordum galiba:mymeka:

kızlar ben bu kürü emzirirken uygulasam bi zararı olrmu?
zayıflamak ve göbek gitsin diye yapmak istiyorum daa..
bu arada allah tüm isteyenlere istediği zaman meleklerini nasip etsin inş.
cevaplarınızı bekliyorumm

Günaydın herkese,

Arkadaşlar ben 3. soğan kürümü uygulamama, gününü 9 gün geçmesine rağmen hala regl olmadım. senağlama Önceki 2 kürde düzenli regl olmuştum. '' Hamile misin ? ''demeyin :)))) ıçimde şüphe kalmasın diye bu haftasonu test yapıcam ama hamile olduğumu sanmıyorum. Soğan kürü uygulayıp, ilkinden sonrakilerde benim gibi regl olmayan var mı içinizde? Tekrar soğan kürüne başlamalı mıyım?

iki gündür bende soğan suyu içiyorum öğlen ve akşam birer bardak. çalışan arkadaşlar öğlen içilecek suyu nasıl ayarlıyorsunuz? akşam gelince bir bardak ve yatmadan önce bir bardak içsem olurmu sizce?

charlotte, bence bu kadar çok uygulamamalısın.uzun süre uygulayınca rahim duvarında incelme yaptığını okumuştum.saraçoğlunun sitesinden kontrol et istersen....

Arkadaşlar mrb.
Bende pazartesi ganalf başladım yumurtalar çok tepki vermiolar soğan kürü yapacağim günde 3 kez yapsam sorun olurmu acaba? Yanıtlarsanız sevinirim..

kizlarrrr,nolur lütfen beni bi motive edinde baslayim su sogan suyuna..bi kere denedim midem agridi dedim biraktim...
amacina ulasan arkadaslarim nolur biseyler diyin..
bendede pcos var maalesef..cok etkiliymis deniliyor,nasil yapiyim,memnunmusunuz siz?

ayy canım benim ya bak bende başladım.tadı hiçç kötü değil.kokusuna bakma burnunu tıka iç.ben üşengeç başladıysam sen hayli hayli başlarsın.Hadi arkadaşım gayret.Rabbim hiç kimsenin çabasını boşa çıkarmasın inşallahhkaydirigubbakcemile5

charlotte, bence bu kadar çok uygulamamalısın.uzun süre uygulayınca rahim duvarında incelme yaptığını okumuştum.saraçoğlunun sitesinden kontrol et istersen....

Uyarın içi sağol :)) O siteye problemi mi soru olarak gönderdim ama cevap gelmedi. Hala regl olmadım,belli ki bu ay gelmeyecek:KK43:( Ne yapsam bilmiyorum. Belki farlutal kullanmam gerekecek ya da bu ayı böyle atlatıp öbür ay doktora gideceğim.

X