Soğan Kürü - İbrahim Saraçoğlu

canım benim ben bu sabah başladım içmeye.ama 10-15 dk sonra hafifi bir kahvaltı yaptım ve işe gitmek üzere evden çıktım.neden 1 saat bşe yeme dedin canım.saraçoğlunun sitesinde ben öle bşe okumadımda şaşırdım şimdi.yoksa gözümden mi kaçtı.bide sana bşe sorcam ya daha ilk günden kasıklarında ağrı oldu mu.benim şuan hafif hafif ağrı giriyor.yanmada oluyor azcık.ya işe yarayacak herhalde inşallah Allahım,Sen büyüksün....

canım ben arkadaşalarımın ısrarıyla başladım demiştim ya onların bana tarif ettiği şekil buydu bende öyle yaptım..sanki mantığıma da böylesi yatıyor canım....benim ilk birkaç gün şiddetli ağrılarım oldu şimdi kür bitmek üzere ve ağrım yok gibi bişey...inşallah işe yaradığının göstergesi canım bunlar...

canım saraçoğlunun sitesine baktım şimdi on dk önce yazıyor demek 1 saat boşa bekledim ama sanki bana çok beklemek daha iyi geldi ben şunu kendime yarım saate indireyim en iyisi...:hulya:

evet canım ben de duymuştum bu soğan sumak olayını. ve aynen senin dediğin gibi benim de midemi etkiledi. yani sumak sonuçta ekşi bir baharat midende de benim gibi hassasiyet varsa o yapmıştır. ben normalde daha öncede anlatmıştım yemeğe bile soğan kavurmazdım salataya koymazdım koymuşlarsa ayırırdımkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 yani seni bilmem ben hayatımda 26 yıl sonra soğanla bu kadar haşır neşir olmak beni baya etkiledi.lülülülülülü ama yinede haftada 3-4 olmasa da 1-2 kez yapıyorum bende.
bu arada etkisi yok filan diye düşünme lütfen. sen de pkolu musun benim gibi. emin ol ilkinde olmasa bile 2. sinde güzel sonuçlar alacaksın inanmak da çok önemli ben çok inanarak yaptım canım :Saruboceq:

Zaten etkilememes, bi mucize olurdu canım soğanı öyle üzerine sumak serpip sade sade yemek çok zor geldi bana belki yanında bişiyler yesem ya da bazı arkadaşların yaptığı gibi salataya falan katsam daha rahat yiyebilirim. Ben soğanı direk dörde bölüp sumak serpip dilimleri elma dilimleri misali yemeğe çalıştım senağlama ama mahvoldum o şekilde yeyince. Bu akşam salataya karıştırmayı düşünüyorum daha kolay olucaktır eminim.alkisalkisalkis

Ahh sorma canım aynen bende ne soğan ne sarımsak hiç sevmezdim yemeklere koymak zorunda değilsem koymazdım hele salataya hiç katmazdım ama artık katmayı düşünüyorum.

evet bende de pko varmış hem ultrason görüntüsü hem hormon oranları (hormonlarımda anormal bı deger yok yanlız fsh/ lh oranında sorun varmış normalde 0,5 olması gerekirken bu oranın bende 2,5muş) ve kilo alıp bunun karın çevremde toplanması belirtilerine dayanarak teşhisim bu. E tabii pko nun olmazsa olmazı adet gecikmeleri de yaşıyorum 28 günde bir olduğumu hiç bilmem genelde 40 - 45 gün dür sürem. E tabii durum böyle olunca hamile kalmak da zor. Yazın kalmıştım ama daha gebelik kesesi oluşmadan düşük olmuştu. Çok yeni bi gebelikti anlıyacağın. Etkisi olacağına gerçekten inanıyorum aslında sadece biraz sabırsızlık ediyorum herhalde.kaydirigubbakcemile

Bide bişiy keşfettim ben önceleri ogle ve aksamları yapıyodum bunu sımdı de ıkı gundur sabahları ve yapmak zorunda kaldım öğle yerine. Sanki sabah ve akşam yapmak daha iyi geldi bana. Bugün iki kez çamaşır değiştirmek zorunda kaldım.
Sabah- akşam mı içiyosun, öğle - akşam mı canım sen?

bugün 11. günüm soğan suyunda.
Önceleri öğle vaktinde ve akşam vaktinde içiyordum suyu lakin son bi kaç gündür öğle vaktinde işlerim olduğundan ve yetiştiremeyeceğimi bildiğimden dolayı sabahları yaptım. Sanki sabahları yapmak daha iyi geldi bana. Biraz akıntı arttı. Bundan sonra 4 günüm daha var ve ben öğle vaktine sıkıştırmaya çalışmak yerine sabah- akşam içmeye karar verdim...

benil benimde adet döngüm 42 gündü..simdi düstü 31-33 güne.....ama kendiliginden oldu...11 günden beride sogan suyu iciyordum düne kadar..birden cok agrim oldu ..sandim yumos catliyor..bende denedim ayiptir söylemesi...ama bugün agrilarim devam ediyo..her agridan sonrada cok kati akintilar oluyo..düsündüm dün galiba yumurtlama olmadi sogan suyunun etkisinden agrim ve akintilar oldu diye.. yine sogan kaynattim.....ne yapacagimi sasirdim...1 seneden beride deniyoruz aynen bende 4 ay önce senin gibi düsük yaptim 2.5 haftalik hamileydim..yani daha yeniydi sevincim kursagimda kalmisti.....sen kac haftalikken düsük yaptin..

bugün 11. günüm soğan suyunda.
Önceleri öğle vaktinde ve akşam vaktinde içiyordum suyu lakin son bi kaç gündür öğle vaktinde işlerim olduğundan ve yetiştiremeyeceğimi bildiğimden dolayı sabahları yaptım. Sanki sabahları yapmak daha iyi geldi bana. Biraz akıntı arttı. Bundan sonra 4 günüm daha var ve ben öğle vaktine sıkıştırmaya çalışmak yerine sabah- akşam içmeye karar verdim...

benilcim şimdi üzücü bir olay bu üzerinde konuşmak istemiyorsan anlarım. ocakta korunmayı bırakıcaz biz de. doktor önce doğal yollardan hamile kalmanı beklicez sonraki aşama tedavi dedi.bu süreç nasıl işleyecek hiç bilmiyorum.. sen nasıl hamile kalmıştın canım tedaviyle mi. bide düşük yaşamanın sebebi pko ile ilgilimiydi canım? inşallah tez zamanda sağlıkla kavuşursun meleğine.. hepimiz inşallah
canım bak sabret demiştim sana. ben öğle akşam içmiştim. ama her bünyede farklı tepkiler verir tabi. eğer sen kendinde sabah akşam daha iyi olduğunu fark etmişsen öyle yap tabi.

Bu arada arkadaşlar benim soğan suyunda 10. günüm de bitti ama bende hala belirgin bi değişiklik yok. Sadece alt karın bölgemde ara sıra bi hassasiyet hepsi bu onunda adet yaklaştığı için olduğunu sanıyorum ama tabii bırakmayacağım her ne kadar içim dışım soğan olsada bu kürü tamamlayıp 2 ve 3. kürleri de yapıcam inşllah faydasını görürüm.

benim de bugun 11. gunum sogan suyunda, cok bariz bir farklılık hissetmiyorum, agrı , fazla akıntı vs. olmadı.
salı gunu regl olmam lazım ,suan onun belırtılerını hıssedıyorum o kadar. reglden sonra da doktora gıdıp 5cm lık cıkolata kıstıme baktırıcam, ınsallah erıtmıstır.

benim de bugun 11. gunum sogan suyunda, cok bariz bir farklılık hissetmiyorum, agrı , fazla akıntı vs. olmadı.
salı gunu regl olmam lazım ,suan onun belırtılerını hıssedıyorum o kadar. reglden sonra da doktora gıdıp 5cm lık cıkolata kıstıme baktırıcam, ınsallah erıtmıstır.

lena canım doktora gittikten sonra banada haber verir misin sonucunu çünkü bende de 2.5 cmlik çikolata kisti çıktı hemde tam bebek düşündüğümüz bir sırada.benimde bugün 2.günüm soğan küründe ama bende arasıra ağrı oluyor kasıklarımda demekki iyi gelecek diyorum kendi kendime.canım benim doktora gitmeme daha 2 hafta var o yüzden senin güzel haberlerini bekliyorum inşallah...

benil benimde adet döngüm 42 gündü..simdi düstü 31-33 güne.....ama kendiliginden oldu...11 günden beride sogan suyu iciyordum düne kadar..birden cok agrim oldu ..sandim yumos catliyor..bende denedim ayiptir söylemesi...ama bugün agrilarim devam ediyo..her agridan sonrada cok kati akintilar oluyo..düsündüm dün galiba yumurtlama olmadi sogan suyunun etkisinden agrim ve akintilar oldu diye.. yine sogan kaynattim.....ne yapacagimi sasirdim...1 seneden beride deniyoruz aynen bende 4 ay önce senin gibi düsük yaptim 2.5 haftalik hamileydim..yani daha yeniydi sevincim kursagimda kalmisti.....sen kac haftalikken düsük yaptin..

çok güzel bi gelişme kendiliğinden 31 güne düşmesi. zaten drlarda normal adet döngüsünü 27- 35 gün arası olarak kabul ediyor. Ayrıca bu ağrı ve ağrı sonrası akıntı da soğan kürünün işe yaradığına işaret bence içini temizliyo bence. Seni anlıyabiliyorum ağrı çekmek kolay değil ama eğer işe yarayacaksa birazcık sabır edicez işte. Bence kesinlikle 15 güne tamamlamalısın. İnanıyorum ben sende işe yarayacağına ki anlattıklarında onu gösteriyo zatena.s.

Bende daha çok yeni idim tam sevincini yaşayamadan doyasıya öğrendikten 10 gün kadar sonra düşük oldu. Benimkinde henüz ultrasonda gebelik kesesi görünmüyodu daha kanda BHGC de çıkmıştı. Dr. um Pko lu olduğumdan kesin yumurtlama gününü bilmenin zor olduğunu ancak BHGC seviyeme göre tahmini dört haftalık yani 1 ayı biraz geçmiş olabilir dedi. 15 gün sonra yani 2 hafta sonraya randevu vermişti o zaman ultrasonda görünür demişti ama randevuma 5 gün kala kanama olunca dr um düşük yapmışsın dedi.
Öyle işte canım ama olur inş yine bu sefer sağlıkla alırsın kucağına inşallah:Saruboceq::Saruboceq:

Allah hepimizin yardımcısı olsun bende pkoluyum bekarım.Hepinize dua ediyorum Allah bebişlerinize kavuştursun...

arkadaşlar ben soğan küründe 9. günümdeyim 15 güne tamalandıktan sonra hemen incir kürüne başlamam gerekiyomu lütfen beni bilgilendirin başlayan arkadaşlar nezaman başlamışlar acaba

çok güzel bi gelişme kendiliğinden 31 güne düşmesi. zaten drlarda normal adet döngüsünü 27- 35 gün arası olarak kabul ediyor. Ayrıca bu ağrı ve ağrı sonrası akıntı da soğan kürünün işe yaradığına işaret bence içini temizliyo bence. Seni anlıyabiliyorum ağrı çekmek kolay değil ama eğer işe yarayacaksa birazcık sabır edicez işte. Bence kesinlikle 15 güne tamamlamalısın. ınanıyorum ben sende işe yarayacağına ki anlattıklarında onu gösteriyo zatena.s.

Bende daha çok yeni idim tam sevincini yaşayamadan doyasıya öğrendikten 10 gün kadar sonra düşük oldu. Benimkinde henüz ultrasonda gebelik kesesi görünmüyodu daha kanda BHGC de çıkmıştı. Dr. um Pko lu olduğumdan kesin yumurtlama gününü bilmenin zor olduğunu ancak BHGC seviyeme göre tahmini dört haftalık yani 1 ayı biraz geçmiş olabilir dedi. 15 gün sonra yani 2 hafta sonraya randevu vermişti o zaman ultrasonda görünür demişti ama randevuma 5 gün kala kanama olunca dr um düşük yapmışsın dedi.
Öyle işte canım ama olur inş yine bu sefer sağlıkla alırsın kucağına inşallah:Saruboceq::Saruboceq:
sagol canim...insallah bütün bebek isteyenlere verir Rabbimiz kisa zamanda
ben sogan kürünü iliskiden sonra biraktim...11 gün devam etmistim..hamilelik ihtimali olabilecegini düsündüm..her ayi deyerlendirmek istiyorum...iliski günüde yum.günüydü...2 hafta sonra haber veririm yazarim buraya gelismeleri.....:1hug:

sagol canim...insallah bütün bebek isteyenlere verir Rabbimiz kisa zamanda
ben sogan kürünü iliskiden sonra biraktim...11 gün devam etmistim..hamilelik ihtimali olabilecegini düsündüm..her ayi deyerlendirmek istiyorum...iliski günüde yum.günüydü...2 hafta sonra haber veririm yazarim buraya gelismeleri.....:1hug:

inşallah alıırz hayırlı haberlerini :Saruboceq::Saruboceq:

benilcim şimdi üzücü bir olay bu üzerinde konuşmak istemiyorsan anlarım. ocakta korunmayı bırakıcaz biz de. doktor önce doğal yollardan hamile kalmanı beklicez sonraki aşama tedavi dedi.bu süreç nasıl işleyecek hiç bilmiyorum.. sen nasıl hamile kalmıştın canım tedaviyle mi. bide düşük yaşamanın sebebi pko ile ilgilimiydi canım? inşallah tez zamanda sağlıkla kavuşursun meleğine.. hepimiz inşallah
canım bak sabret demiştim sana. ben öğle akşam içmiştim. ama her bünyede farklı tepkiler verir tabi. eğer sen kendinde sabah akşam daha iyi olduğunu fark etmişsen öyle yap tabi.

canım üzücü bi olay çok doğru ama nede olsa aynı dertten muzdaribiz pko ile yaşıyoruz belki birbirimize bi faydamız olur anlatayım hikayemi. bekarkende adet düzensizliği yaşıyordum ama o zamanlar birkaç yıl sürebilir düzene girmesi diye üzerine düşmedim pek. Daha sonralrı da işte arada duzenlı arada duzensızdı stresten falandır dıye pek sorun etmedım. Evlenince de korunma amaclı dogum kontrool hapı kullanmaya baslayınca bıldıgın gıbı PKo nun belırtılerını gızledıgı ıcın suphelenmedım hıc herhangı bı sorundan. Derken bebek ısteyınce bıraktım tabıı dogum kontrolu tabıı bı sure olamayınca gıttıgım dr da pko teshısı aldım. Hamıle kalamamaya neden oldugunu ogrenınce tabıı hıc bısey ıcmedım ne yumurtlama ılacını ne de dogum kontrolu. Bıraz psıkolojım bozulmustu cunku neyse ıste 4- 5 ay hıc bısıy ıcmedım derken tatıle cıkacagız dıye bı dr a gıdeyım hanı denızden havuzdan mantar vs kapmamak ıcın onlem olsun dıye bı muayene falan olayım bı kac tahlıl yaptırmak ıcın gıttım dra. Kan tahlıllerınde kanda BHGC cıkınca dr un tebrıkler dedıgını hatırlıyorum o an baskada bısıy hatırlamıyorum epey bı sevınmıstık ultrasona aldı ama henuz cok yenı bı gebelık oldugu ıcın ultrasonda gorunmedı drum pko lu oldugum ıcın kendılıgınden hamıle kaldıgıma sasırdı tabıı bı kac ılac verdı vıtamın benzerı kandakı BHGC sevıyesıne gore tahmınen 4 haftalık cıvarında oldugunu ve 6 haftlalık olunca yanı 2 hfta sonra ultrasonda gorunebılecegı ıcın 2 hafta sonraya gun verdı bol bol ıstırahat falan dedı tabıı bızde bı sevınc sevınc. Pko larda dusuk rıskı dıger gebelıklere gore daha fazla ımıs dr oyle soyledı dıkkat etmem gerektıgınden falan bahsettı neyse ıste ama 2 haftanın dolmasına 5 gun kala kanama gecırınce apar topar hastaneyı gıttık ve dusuk oldugunu ogrendık.
Sebebı nın ne oldugu kesın bılınmıyor yanı dr kesın pko dan dıyemem dedı cunku bı cok hastam var pko lu olmasına ragmen bebek sahıbı olan dıye anlattı bısıyler.

Boyle ıste. Soğan kürünü deneyecegım bı kac ay daha ondan sonrada ıncır kurunu yine olmazsa artık bende tedavıye baslamayı dusunuyorum. Tedavının ılk asamasında yumurtlamayı arttıcı ılaclar verılıyo ( klomen glukopanhge vb.) yumurta takibi yapılıyo vs. bi kaç ay deniniyo böyle daha sonra yine olmazsa aşılama vs gibi şeyler yapılıyo. inşallah bu kadar ilaca bu kadar tedvıyle ugrasmak zorunda kalmdan bu kürler yardımıyla allahın ıznıyle kalırız hamile :Saruboceq::Saruboceq:

Benimde 13. günüm oldu bügun

son bi kaç gündür akıntı ve hassasiyet arttı bende de ama sanırım regl yaklaştı diye bu belirtiler. normal olursa yani yine gecikmezse 3- 4 gün sonra olmam lazım gerçi bu biile beni sevindirir çünkü eğer böyle olursa reglim düzene girmiş olucak.:lepi::lepi:

canım üzücü bi olay çok doğru ama nede olsa aynı dertten muzdaribiz pko ile yaşıyoruz belki birbirimize bi faydamız olur anlatayım hikayemi. bekarkende adet düzensizliği yaşıyordum ama o zamanlar birkaç yıl sürebilir düzene girmesi diye üzerine düşmedim pek. Daha sonralrı da işte arada duzenlı arada duzensızdı stresten falandır dıye pek sorun etmedım. Evlenince de korunma amaclı dogum kontrool hapı kullanmaya baslayınca bıldıgın gıbı PKo nun belırtılerını gızledıgı ıcın suphelenmedım hıc herhangı bı sorundan. Derken bebek ısteyınce bıraktım tabıı dogum kontrolu tabıı bı sure olamayınca gıttıgım dr da pko teshısı aldım. Hamıle kalamamaya neden oldugunu ogrenınce tabıı hıc bısey ıcmedım ne yumurtlama ılacını ne de dogum kontrolu. Bıraz psıkolojım bozulmustu cunku neyse ıste 4- 5 ay hıc bısıy ıcmedım derken tatıle cıkacagız dıye bı dr a gıdeyım hanı denızden havuzdan mantar vs kapmamak ıcın onlem olsun dıye bı muayene falan olayım bı kac tahlıl yaptırmak ıcın gıttım dra. Kan tahlıllerınde kanda BHGC cıkınca dr un tebrıkler dedıgını hatırlıyorum o an baskada bısıy hatırlamıyorum epey bı sevınmıstık ultrasona aldı ama henuz cok yenı bı gebelık oldugu ıcın ultrasonda gorunmedı drum pko lu oldugum ıcın kendılıgınden hamıle kaldıgıma sasırdı tabıı bı kac ılac verdı vıtamın benzerı kandakı BHGC sevıyesıne gore tahmınen 4 haftalık cıvarında oldugunu ve 6 haftlalık olunca yanı 2 hfta sonra ultrasonda gorunebılecegı ıcın 2 hafta sonraya gun verdı bol bol ıstırahat falan dedı tabıı bızde bı sevınc sevınc. Pko larda dusuk rıskı dıger gebelıklere gore daha fazla ımıs dr oyle soyledı dıkkat etmem gerektıgınden falan bahsettı neyse ıste ama 2 haftanın dolmasına 5 gun kala kanama gecırınce apar topar hastaneyı gıttık ve dusuk oldugunu ogrendık.
Sebebı nın ne oldugu kesın bılınmıyor yanı dr kesın pko dan dıyemem dedı cunku bı cok hastam var pko lu olmasına ragmen bebek sahıbı olan dıye anlattı bısıyler.

Boyle ıste. Soğan kürünü deneyecegım bı kac ay daha ondan sonrada ıncır kurunu yine olmazsa artık bende tedavıye baslamayı dusunuyorum. Tedavının ılk asamasında yumurtlamayı arttıcı ılaclar verılıyo ( klomen glukopanhge vb.) yumurta takibi yapılıyo vs. bi kaç ay deniniyo böyle daha sonra yine olmazsa aşılama vs gibi şeyler yapılıyo. inşallah bu kadar ilaca bu kadar tedvıyle ugrasmak zorunda kalmdan bu kürler yardımıyla allahın ıznıyle kalırız hamile :Saruboceq::Saruboceq:

canım aslında hamile kalabiliyor olman bile çok güzel bi gelişme inşallah hepimiz sağlıkla yavrularımıza kavuşuruz...

canım aslında hamile kalabiliyor olman bile çok güzel bi gelişme inşallah hepimiz sağlıkla yavrularımıza kavuşuruz...

öyle tabii. amin :Saruboceq::Saruboceq:

bugün soğan kürümde 14 günüm

regl öncesi belirtiler başladı ayaklarım belim ağrıyo bide karnımda hassasiyet var tabii
bekliyorum bakalım 2- 3 gün sonra olmam lazım eğer soğan suyu işe yaradıysa. :sm_confused: merakla bekliyorum akannehir

öyle tabii. amin :Saruboceq::Saruboceq:

bugün soğan kürümde 14 günüm

regl öncesi belirtiler başladı ayaklarım belim ağrıyo bide karnımda hassasiyet var tabii
bekliyorum bakalım 2- 3 gün sonra olmam lazım eğer soğan suyu işe yaradıysa. :sm_confused: merakla bekliyorum akannehir

canım soruma bu kadar detaylı cevap verdiğin için tşk ederim önce. ama sana bir şey söyleyeyim mi samimiyetle.. ben bu hikayede bir başarı kocaman bir umut gördüm canım ya.. baksana tedavi bile görmeden tek bir tane hap kullanmadan şu süper soğan suyunu bile içmedenkaydirigubbakcemile3 hamile kalabilmişsin. gönül isterdiki meleğin o zaman gelseymiş kucağına ama demekki nazlı olacak bizim bebişler. soğan suyu içmeden gelmem anne diyorlar belki kimbiliropuyorumnanaktankaydirigubbakcemile3
inş adet olursun zamanında. ben bu kürden çok fayda alacağını düşünüyorum belirtilerinde öyle bence. inş hepimiz en iyi sonuçları alırız. habersiz bırakma bizi gelişmelerden

X