sezeryan ile doğum yapan anneler???

mysever

Nirvana
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2008
541
7
37
doğum yapan arkadaşlar sizin tecrübelerinize ihtiyacım var.ben çarsamba günü allah nasip ederse sezeryanla doğum yapıcam ama hala genel anestezimi epiduralmi die karar veremedim.genel anesteziyle sezeryan olan arkadaslar uyandığınızda çok agrınız oldumu? epidural istiyorum ama cesaretimi toplayamıyorum tecrübüleriniz bana cesaret verir die düşüündüm

kesinlikle eidurel.. hiç tereddüt etme pişman olmazsın..bebeğin ve senin için en iyisi.. ben ameliyattan 10 dk sonra kızımı emzirdim:) bu bile yeter epidural olmaya :))))))

ben de epidural oldum ve inanılmaz memnun kaldım zaten sezeryan olduğunun farkında bile olmuyorsun acı hissetmiyorsun görmüyorsun da sana sadece mutluluğunu yaşamak kalıyor

a.sa.sbende genel aneztezi oldum cesaretin yoksa genel anezteziyi öneriyorum allah kucagına vermeyi nasip etsin çünkü ben bebegimi kucagıma almadan kaybettim allah kimseye yaşatmasın yüzü nasıldı acaba hic görmedim tekrar hamile kalmamda 6 ayı bulurmuş daha önce olmam tehlikeliymiş bu konuda bilgisi olandan yardım istiyorum

a.sa.sbende genel aneztezi oldum cesaretin yoksa genel anezteziyi öneriyorum allah kucagına vermeyi nasip etsin çünkü ben bebegimi kucagıma almadan kaybettim allah kimseye yaşatmasın yüzü nasıldı acaba hic görmedim tekrar hamile kalmamda 6 ayı bulurmuş daha önce olmam tehlikeliymiş bu konuda bilgisi olandan yardım istiyorum

canım işallah allah gönlüne göre versin işallah tez zamanda bebeğini kucağına versin sanada hayırlı evlat nasip etsin. evet tehlikeli olduğunu duydum acele etme zamana bırak elbette olur seninde buna inan yeter

epiduralden neden korkuyorsun??? bunu anlamadım
bana spinal uyguladılar hiçbişey hissetmedim sonrası da çok rahattı o bebeğin ilk çığlıklarını duymak ve o yumuk suratı görmek tarifi imkansız bişey lütfen bundan mahrum etmeyin kendiniz
şahsen bende genel anesteziden korkarım, ayılma problemi var saatlerce kendine gelememe var

internette bir kaç yazı okudum hatta doktorların görüntülü konuşmaları da var epidural de çok az da olsa felç olma durumundan bahsediyorlardı ama bu işin türkiyede ehil anestezistler tarafından yapıldığı böyle bir vakaya rastlanılmadından sözdiyordu.benim bir arkadaşım almanyada epidural olmuş 6 yıl falan oluyor kadın o gün bugündür bel fıtığından daha beter bir ağrısının olduğunu ve ev işi falan yapamadığından bahsetti bana açıkçası o bu ağrının doğumla alakalı olduğunu düşünüyor ben de bunları duyunca korktum ama bilemiyorum

bende sezeryan oldum genel anestezi ile epidurele cesaret edemedim hatta beni odada yaıltmalarını rica ettim ama o olmazmış ben çok korkmuştum ameliyat haneden korkarım zaten 17:05 de doğurdurdum 18:30 da emzirdim

slm..bende 2 yıl once sezeryan genel anesteziyle dogum yaptım.o narkozu alıp uyumak bile beni korkutuyor,dürüst olup soylemek gerekirse ben sezeryandan sonra 2.kez anne olmak istemedim ben cok kotu olmuştum..o kadar ameliyat gecirdim ama sezeryandan sonra artık ameliyat olmak istemiyorum..
eger tekrardan olursa epidureli tercih ederim...rabbim herseyin hayırlısını versin herkese..

kesinlikle epidural ! inan ki ben cok korkarım boyle ameliyattan, hatta kucucuk igne olmaktan bile, bakamam o derece yani. Ama hep normal dogum istemistim son ana kadar. Bebisim biraz buyuk olunca doktorum cok riskli gordu normal dogumu, epidural sezeryan onerdi. O an cok uzulmustum ama...napalım bebisim icin en iyisi olsun dedim. Ben de cok dusunmustum, epidural mı, genel mi olsa diye, cok endiseleniyordum, hic ama hic korkma, hic korktugum gibi olmadı, iyi ki de epidural anestezi ile sezeryan olmusum. Hele hele benim gibi acıya cok zor dayanan biri icin belki de en hayırlısı oldu:)

bende genel anestezitle sezaryen oldum.çok memnun kaldım.hiç ağrım falan olmadı.hatta ebe ağrın olursa bizi çağır ağrı kesici yaparız dedi hiç çağırmadım çünkü ağrı olmadı.hastanede 1 gün kaldım ancak ne o sürede ne de çıktıktan sonra hiç yatmadım çocuğumun bütün bakımıyla sadece ben ilgilendim.doğumdan 30 dakika sonra emzirdim.15 gün sonra çalışmaya bile başladım

arkadaşım çok ilginçsin parmağın kesilince bile acıyor nasıl olurda acımaz.bende genel sezeryan oldum ve öyle biracı olamaz beni diri diri kesiyorlardı sanki .abartmıyorum zor dayandım ağlaya ağlaya canım çıktı .yokya sende bir anormallik var bence

ikinci bebek istiyorum ama beni o masaya hangi doktor yatırabilir bilmiyorum yani ..bende epidural sezeryanı merak ediyorum acaba ağrılar dahamı az oluyor?

iki sezeryanıda deniyen varmı?ağrı aynımı oluyor fark varmı?lütfen bir cevap acillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

slm..bende 2 yıl once sezeryan genel anesteziyle dogum yaptım.o narkozu alıp uyumak bile beni korkutuyor,dürüst olup soylemek gerekirse ben sezeryandan sonra 2.kez anne olmak istemedim ben cok kotu olmuştum..o kadar ameliyat gecirdim ama sezeryandan sonra artık ameliyat olmak istemiyorum..
eger tekrardan olursa epidureli tercih ederim...rabbim herseyin hayırlısını versin herkese..
aynen katılıyorum,sezeryan olmadan bunun bir yöntemi var mı.ben de ameliyathanenin önünden bile geçmek istemiyorum artık.

iki sezeryanıda deniyen varmı?ağrı aynımı oluyor fark varmı?lütfen bir cevap acillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

evet canım ben varım ilk oğlumda sezeryan olmuştu 2. de ve ilkinden daha çok acı çektim aman allahım aklıma gelince bile içim yanıyor ve sana katılıyorum efrencim sen nasıl öle 1 saat sonra ayakjlandın bana biraz abartı geldi bu olay 2 kere başımdan geçti tıbbebn mümkün değil be yaa

aynen katılıyorum,sezeryan olmadan bunun bir yöntemi var mı.ben de ameliyathanenin önünden bile geçmek istemiyorum artık.

arkadaşım çooook araştırdım son umudu 2.bebeğimde epidural ama çokta panikim masada beni keserlerken duramam ağzım durmaz dedim doktoruma çıldırırım dedim uyuturuz dedi iyi o olur dedim.sen benim sezeryandan sonra neler yaptım bilsen???

soruyorum arkadaşlar bir genel birde epidural olan varmı?epiduralde acı azmı?oluyor

lütfen yardımcı olunda 2.kez anna olma cesaretini bulayım genel ve epidural ikisinide yaşayan varmıııııııııı?ona göre yapıcamda bebiş

X