Çocuğunuz kendi aılenize mi, yoksa eşinizin ailesine mi daha düşkün?

ASYAA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2007
181
1
40
benım 1 bucuk yasında bı oglum war acıkcası benım aıleme daha duskuun:jeyyar: yanı unda benım aılemı daha sık gormesınınde az da olsa payı var dıye dusunuyorum.hele dedesıne bayılır oğlum ona ayrı bı hayranlıgı war dedsınınde ona.amadedesı cook sımartır ılgılenır.sızde durum nee we nedenıı nee

benim kızım benim tarafıma daha düşkün gibi geliyor çünkü ablamın ve kardeşimin kızlarıyla yaşıtlar oynayacak arkadaşı olduğu için
eşimin ailesininde ilk torunları olduğu için onlar tarafındanda çok sevilip şimartılıyor orayıda çok seviyor
iki tarafada düşkün yani

Son düzenleme:
Benim evladım yok..
Ablamın kızı var..:nazar:
Allahım herkesin evladını bağışlasın öncelikle..:Saruboceq:
Yeğenime annem baktığı için anneanneyi çok seviyor.. Ancak dünürler çok samimi oldukları için çok sık biraraya geliyorlar.. Herkes el üstünde tutuyor.. Bizim kız her iki tarafa da çok düşkün..:lepi:

Çocuklar sevildikleri yeri cok iyi biliyorlar. Bizim cocuklar annemlerin ilk torunları karsılıklı bi düşkünlükleri var birbirlerine. Ama bunun yanında hala ve amcalarınıda cok severler. ben hangi tarafa düşkün olduklarını bilemiyorum o yüzden galiba aynı

Eşimin ailesiyle aynı şehirdeyiz.
Benim ailem farklı şehirde yaşıyor.
Benim aileme düşkünler.
Neden mi?
Babaanne,hala ,dede hiç ilgi,sevgi göstermezler.Hep baştan beri diğer torunlarını üstün tutarlar.
Çocuklarım onlarla biraraya geldikten sonra çoook boyunları eğik,üzgün dönmüşlerdir.
Bu yüzden artık sık götürmeme kararı aldım,onlar için ha gitmişler ha gitmemişler.
Haa ben mi birşey yaptım ,evet hata bende onlara gerkenden fazla değer verdim,saygı,hürmet gösterdim,büyük diye saydım,evet hata bende.
Aylarca görmesinler çocukları getirinde göreyim demez,götürsekte hiç önemli değildir.
Ama çocuklarım çok üzülüyorlar,dede,nene,hala sevgisi görmeden büyüyorlar .Buda beni kahrediyor.
Bu zaman kadar söylediğim , babaanneniz,dedeniz sizi çok seviyor sevmez olur mu,yalanlarına artık inanmıyorlar.
Çünkü çocuklar değer verilip verilmediğini hissediyorlar.

Benim ailem mi?Onlara neden düşkünler?
Annanne,teyze ,dayılar ayrı ayrı ilgi gösterirler.
Özel günlerinde,karrnelerinde,hastalıklarında ,özlediklerinde hep ararlar,sorarlar.
Sevgilerini çocuklarıma karşı dile getirirler,neyi seviyorlarsa onları hazırlarlar.
Geldiklerinde,gittiklerinde ufakta olsa hediye veririler.
Ben mi diyorum aileme,içlerinden geliyor,asla yönlendirmem çocuklarımıda.

En çokta içime koyan nedir biliyor musunuz(şu an ağlayarak yazıyorum bunları)?
Ben babamı üniversitede iken kaybettim.Kayınpederim hayatta ,güya bedeni var ama.........ama..
Çocuklarımın hiç dede sevgisi görmemeleri ,''dede''diye sevecekler veya onlarla ilgilenecek bir dedelerinin olmayışı beni çok üzüyor.
Çok isterdim,babam yaşasaydı,çocuklarım dede sevgisi,ilgisi görselerdi.

Bazan kendime kızarım ,ne vardı gelip elin memleketinden evlenecek,çocuklarım herşeyden mahrum bırakacak....Nerden bilebilirdim....
Ama mukadderat deriz ya.....Birazda şans ggaliba.....

benimde beş yaşında kızım var benim aileme çok düşkün eşimin ailesi başka şehirde torununu ne arar ne sorar doğal olarakta kızım onlara karşı çok soğuk ama anneannesi ve dedesine acayip düşkün

benim en cok korktugum konu bu aslinda 3 aylik hamileyim ve ailem turkiyede bizse hollandada kaliyoruz korkum ise bu esimin ailesi daha cok ilgi gosterebilecek bizimkilerse yilda 1 ay filan gorebilcek o zaman nasil sevecek tabiki benim elimde olan bisey bi cocuk annesinden alir herseyi...korkma nedenim ise gorumcemin kizlari ikiside babaanneyi sevmiyolar anneanne burda babaannede turkiyede...kadinin yaninda anneanneye telefonda neler diyolar bu yuzdende cok korkuyorum.tabi bunda payi gorumcemin ve kaynanamin cok buyuk.en cok kizdigim konuda bu cocuklarin yaninda babaanne seni sevmiyomus yanindaki torununun ismini soyleyerek onu seviyomus diyolar ve cok sinir oluyorum umarim benimkine boyle bisey demez yoksa cok kizarim kaynana buyuk demek saygimi bozarim...

hamiye canını sıkma .benim kızlarımında dedesi yok eşimin anne babası yaşamıyo benim babamda yurt dışında olduğu için sık görüşemiyoruz.hem eşimin hem benim kardeşlerimde uzaktalar.yani kızlarım hiçbirini sık göremiyolar.bir tek amca yakınımızda.
şimdilik her iki tarafıda eşit seviyolar gibi.babam torunlarının hastası sürekli arar konuşur.annem kardeşlerimde öyle çok seviyolar kızlarımı.halalarıda sever ilgi gösterirler.ama ne yazıkki hep uzağız .en çok da babama uzağız diye canım sıkılıyo.babam yaşlılığında doğru düzgün torun sevemedi.bazen bende neden uzağa geldim diyorum ama belkide böylesi hayırlıdır.

benım 1 bucuk yasında bı oglum war acıkcası benım aıleme daha duskuun:jeyyar: yanı unda benım aılemı daha sık gormesınınde az da olsa payı var dıye dusunuyorum.hele dedesıne bayılır oğlum ona ayrı bı hayranlıgı war dedsınınde ona.amadedesı cook sımartır ılgılenır.sızde durum nee we nedenıı nee

benim çocugum yok..ama kendim için söylersem anne tarafına daha düşkün olunuyo...bu herkeste böyledir...sositososito

benim aileme daha düşkün benim kızım sanırım ben ailemle daha çok ğörüştüğümden olsa gerek

benimkiler iki aileye düşkün amcaları dayısı teyzesi hepsi ço daha çok seviyorlar dedeleri ikiside kayın babam alır parka götürür amcalrı desen öyle bir dediklerini iki yapmaslar saolsunlar.

Her iki tarafıda severler. Ama annem büyüttüğü için anneme karşı biraz daha meyillidirler.

benim de cocuklarim benim tarafa daha cok düskün
esimin ailesi fazla sevgi göstermezler bunu bircok kisi yasiyodur bence

vallahi benim çocuklar baba tarafını çok seviyorlar.ama onlarda torunlarını çok severler.bir dediklerini iki etmezler.benim tarafı da severler ama babanneleri kadar degil.allaha şükürler olsun daha hiç o yönden korkum ve şikayetim olmadı.ya çocuk sevildigi yeri bilir yani....

Henüz 11 aylık belki ayırt edemiyorum şu an...

Ama bırakın aileleri kızım kimi görse hemen gülüyor yolda, otobüste, markette vs...

İsterim ki ayırdırm yapmadan her iki tarafıda sevsin, saysın....

kızıma şimdi soruyorum oda hepsini çok seviyorum diyor...
yani kızımda ayrımcılık yok...:)

Son düzenleme:
biri sizin anneniz diğeri eşinizin
tabiki cocuk iki tarafıda sevecek
tabi bu anneden kaynaklanır
ama bazı annelerin cocuklarını babanneye karsı doldurmalarına cok kızıyorum :kızgın:

burada en cok görev anneye düsüyor.siz cocugunuzu nasil yönlendirirseniz o öyle gider.sizin kayinvalidenizle yada diger fertlerle bir probleminiz olabilir bunu cocuga yansitmamak gerekir o cocugun heriki tarafin sevgisinede ihtiyaci var aksi taktirde cocuklarimiza cok büyük kötülük yapmis oluruz.benim cocuklarim her iki tarafida cok severler ne benim kayinvalidem benim ailemi kötüler nede benim annem kayinvalidemleri cocuklara kötüler bunun aksi olursa cocukta cok problem yaratir bence.allahima cok sükür öyle bir derdim hic olmadi

benim oğlum benim aileme daha düşkün sanırım gördüğü ilgiden kaynaklanıyor!eşimin ailesi fazla ilgilenmez.çocuk nerden daha çok ilgi görürse orayı sever.

Son düzenleme:
ben hem anne hem baba tarafıma çok düşkünümdür
ayrımcılığı sevmiyorum
inşallah benim çocuğumda öyle olur hem benim hem babasının tarafını aynı şekilde sevmesini isterim

X