Söz kesilince takı takılır mı kıza?

Marmelat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
201
0
Merhaba Arkadaşlar;

Kız istemeye ikinci kez gelişte söz kesilirse yüzükten başka birşey takılır mı bilezik falan gibi?
normal midir?

Bize söz kesilmesi demek kız verildi demektir...

Takı ya nışanda yakılır ya da düğünde...:eek:

Ki bunlar zaten konuşulur...

Ama herkesin farklıdır gelenekleri , adetleri o da ayrı tabi.. a.s

Söz kesildiğinde bir tane bileklik takmıştı eşim bana sanırım isteğe bağlı bişey bu

Bize söz kesilmesi demek kız verildi demektir...

Takı ya nışanda yakılır ya da düğünde...:eek:

Ki bunlar zaten konuşulur...

Ama herkesin farklıdır gelenekleri , adetleri o da ayrı tabi.. a.s

Aynen bizim de böyledir..
Eşim istemişti yüzük takalım diye ama ben pek beğenmiyorum söz yüzüklerini o yüzden istememiştim..sengözlerimebaksanab

valla sözde sadece söz yüzüğü takılır tabi bazı kişiler yanında bileklik yada bilezikte takıyolar
yani sonuç olarak sözde takmak zorunlu değildir ama takılırsada olur..
gtenelde dediğim gibi kimse takmaz takanda az takar ufak bi hediye..

herkesin farklı oluyor. bence siz sözlünüzle bi konuşun ya da ortak karar verin takılıp takılmayacağına.

çünkü bu sefer bir taraf takıp, diğer taraf da sözde takılmaz diye hazırlıksız gelirse garip olur.

evet herkesin adeti farklıdır...
takı takan da olur,takmayan da...
sevgiler...

Son düzenleme:
biz bitek söz yüzükleri takmıştık
takı felan olmadı
zaten sözden bikaç gün sonra salonda büyük nişanımız oldu takılar ozaman takılmıştı

bizim isteme harici söz yapılmadı.isteme gecesi de takı(yüzük-bilezik vs) takılmadı.
bildiğim kadarıyla en azından yüzük takıyorlar.

bizim adetlerde takılır.
eşimin memleketinde nişan gibi oluyor söz kesilmesi. herkes birşeyler takar.

SÖZ YÜZÜGÜ denilen tektaş hani alyans altına takılan bunun için icad edilmiştir yörelere göre degişmektedir(kimi yerde kaynana yüzügü denir önceden oglu için önceden alıp koymuştur) adı konsun diye bir şeyler takılır genelde

bizde damadın annesi ya bilezik ya da set takar, annanem garibim,dayımın sözünde nişananında düğünde set taktı, sonrada tabi düğünde arti bilezikler. bu arada dayım 35 yasında evlenince hahahahahaha biraz abartılar

Son düzenleme:
Söz kesilince sadece yüzük takılır bizde..
Diğer takılar nişan ve düğünde takılır.

Takı takma olayı duruma göre değişir.. Eğerki kesilen sözden sonra bir nişan yapılacaksa takıya gerek yoktur(yada erkek tarfının isteğine bağlı isteyen takar) ama eğerki nişan olmayacaksa takılması gerekir..

zarif bir kolye yada bileklik takılabilir ...tabi söz yüzüğünün yanında ...isteyen takar isteyen takmaz maddiyata bağlı birazda:kahve:

söz ile nisan in ne farki var? sonucta soz de olsa aileler tanismis oluyor hem soz hem nisan neden var?

söz ile nisan in ne farki var? sonucta soz de olsa aileler tanismis oluyor hem soz hem nisan neden var?

Arkadaşım söz,nişan gibi evreler gençlerin birbirini daha iyi tanıyabilmesi,eğer bir anlaşmazlık olursa onları tartabilmesi için yapılan işler..
Aileler elbette tanışıyor ama hep deriz ya önemli olan gençlerin anlaşması diye..yerimseniben
Evliyken dönmek çok zordur,ama nişanlı ya da sözlü olunca vazgeçmek daha kolaydır..

maddi durum elwerişli ise tektaş,bilezik,set ws olabilir.
böyledir yani benim bildiğim.
ama öyle uzun uzun teyzeler,halalar,amcalar ws düğünde takar esas diye bilirim.
sözde sadece erkek tarafı kıza bikaç bişi takar,tamamdır :)

Merhaba Arkadaşlar;

Kız istemeye ikinci kez gelişte söz kesilirse yüzükten başka birşey takılır mı bilezik falan gibi?
normal midir?

20 gün önce erkek kardeşime söz nişan gibi bişey yaptık..
aldıklarımız nişan yüzükleri geline tek taş yüzük ve iki tanede 24 gr lık burma bilezik taktık...ayrıyetten bi sürüde eşya götürdük...kaydirigubbakcemile3

X