Kızımın dikişleri hak.

ozzdennn

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2007
166
13
43
merhaba doktor bey. kızım 9 aylık ve ufak bir kaza geçirdi. hem kaşında hem dudağında yarık olduğu için dikiş atılamak zorunda kalındı. dikişimizi plastik cerrah attı. ama sonra başkaları yapıştırılsa daha iyi olurdu falan dediler. sizce iyi yapmış mıyız, yoksa yapıştırtsak daha mı iyi olurdu? bir de doktorumuz bize çok açıklama yapmadı izi en minimum seviyeye indirmek için ne kullanabiliriz? şu anda silverdin kullanıyorum. faydasını görür müyüm sizce? cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum. iyi günler....

merhaba doktor bey. kızım 9 aylık ve ufak bir kaza geçirdi. hem kaşında hem dudağında yarık olduğu için dikiş atılamak zorunda kalındı. dikişimizi plastik cerrah attı. ama sonra başkaları yapıştırılsa daha iyi olurdu falan dediler. sizce iyi yapmış mıyız, yoksa yapıştırtsak daha mı iyi olurdu? bir de doktorumuz bize çok açıklama yapmadı izi en minimum seviyeye indirmek için ne kullanabiliriz? şu anda silverdin kullanıyorum. faydasını görür müyüm sizce? cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum. iyi günler....

Kazanın nezaman geçirildiğini ve dikişlerin nekadar sonra alındığını ve dikişlerin alınmasının üzerinden geçen süreleri belirtseniz daha fazla yardımcı olabilirdim.
Ancak öncelikle silverdin kulanmayı bırakmalısınız çünkü bu krem içinde gümüş vardır ve gümüşte yaraların koyu renkli iyileşmesine neden olmaktadır.
Hiç bir iz yok olamaz. Ancak daha iyi hale getirilebilir. Size önerim Contractubex pomad kullanmanız olacaktır. Bu kremi eczanelerden temin edebilirsiniz. Günde 5-10 dakikalık masaj yaparak uygulamanız yeterlidir. Ayrıca güneş koruyucu kullanmanızda izlerin ten renginde iyileşmesine yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun.

Saygılarımla,
Op.Dr.Orhan Murat Özdemir
Estetik Cerrah - Ankara

X