Eşimle kavga

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hayır ama şaşkınlık içerisindeyim. Ondan buraya yazdım. Kaniksamadim kesinlikle
Konuda bunu çok olağan bir şey gibi yazmışsınız ondan şaşırdım. Ben yargılamayacağım madem. Küçük bir bebeğiniz var. Ayakları yere basan bir kadınsınız ve bebeğiniz için en başta kendinizi eşinize ezdirmemeniz gerekiyor. Lakayitlik eşinizin paçalarından akıyor yazdıklarınıza göre. Sizi el üstünde tutması gerekirken kucağınızda bebek varken hele şiddet uyguluyor. Bunun hiçbir affı yok. Adam da hiç pişman değil bir de pişkin pişkin beni neden çizdin diye hesap soruyor. Size vurmasına rağmen tekrar diyorum hiçbir pişmanlık alameti yok. Bu ciddi bir sorun. Bir kere sınırı aşmış. Bana kalirsa bunun dönüşü yok affı yok. Şiddetin dozu da günden güne artacak. Ertesi gün ne yaşandı? Bu konu hakkında konuştunuz mu? Ne tepki gösterdiniz?

Bu kadar eğitimli, iş güç meslek sahibi, kendi ayaklarının üzerinde durabilen, tek başına yurtdışına taşınma cesaretine ve özgüvenine sahip bir kadının; ayının tekinden dayak yemeyi nasıl içine sindirebildiğini anlamaya çalışıyorum.

Kendinize saygınız sıfır.
Kendinize verdiğiniz değer sıfır.
Yazık...
Yorumunuz için teşekkürler.

Şikayet etseniz ülkeye bir daha giremez, vize bile alamaz. Polise gidip ihbar etmeyi düşündünüz mü, hayır düşünmediniz. Bebeği emzirirken kaydı yazdınız, kucağınızdayken ağzınızı sıkmış, üstelik operasyon geçirdiğiniz yeri acıtmış. Çocuğunuza hiç üzülmediniz mi, yere düşseydi ciddi bir şey olsaydı hapsi boylardı ayı, siz de ömür boyu vicdan azabı çekerdiniz. Değer mi? Ailenize bile mahçup olmuşsunuz. Adamın çekilecek hiç bir tarafı yok. Çocuğu sen istedin ne demek?

Burada niye konu açtınız merak ettim, yazılanları tavsiyeleri dikkate alacak mısınız?

Ee adam siz yokmuşsunuz gibi baya bekar hayatı yaşıyor, sizi dövüyor. Size faydası yok. Bir daha yurtdışındaki evinize bu adamı çağırmayın.

Kucağınızda bebek varken sizi dövmeyi göze alan adam, çocuğuna da şiddet göstermiş oluyor. Ya ters bir hareket olsa bebeğe zarar gelse?
Takıldığın mesele kolye mi?! Sen doğuma giderken, adam turistik gezideymiş😮 şu an takılacağın son şey kolye olmalı bence.

Dayak yemissin hala kolye de kolye diyorsun, sorumsuz adamdan zorla çocuk yaparsan olacağı bu , boşan demekten başka ne denilebilir ki , yanlız sizin için tek önemli şey kolye , adam sizi dövüyor darp raporu almak şikayet etmek aklınızdan bile geçmiyor, çocuğuna yazık etmişsin...

Konuyu silince gidecek mi sandın :) geri gelecek konuuuu 😅😅

Bu nasıl bir üslup ya üst akilmissiniz gibi. Merak ettim sordum sormayalım o zaman
Sizin ilişkinizde ben nasıl üst akıl olabilirim hanımefendi? Ayrıca nasılmış üslubum hangi kelimem incitti sizi sorabilir miyim?
Ne kolyeymis onu sona yazdım diye oldu ne var sordum arada. Burada sorulanlari eleştirmek daha kolay tabi siz de haklısınız. Sildim kolye kismini oh be
Bence de ne kolyeymiş eşinizden gördüğünüz fiziksel psikolojik şiddetleri değil de kolyeyi takıp takmamayı dert edinmişsiniz ben de şaşırdım ne kolyeymiş demek takın tabi ne sakıncası var desek tamam deyip yolunuza devam edeceksiniz yani. Silip silmemeniz mesele değil ki mesele sizin asıl kafanızı yormaniz gereken şeyleri görmemeniz. Kucağınızda bebeğiniz varken sizi tartaklayabilen kocanızla nasıl bu hale geldiğinizi, neden gerekli tepkiyi koymadığınızı, hiç önemsenmediğiniz bu evliliği daha ne kadar böyle götürebileceğinizi falan konuşsak daha iyi diye düşünüyorum.
Ben sorulanları eleştirmedim sorulmayanlari elestirdim aslında ama anlaşılmamış belli ki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X