Eşimle kavga

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok da mutluyuz dışardan mı?
Nasıl mutluluk bu, ben anlamadım?
Sadece psikolojik değil, fiziksel şiddet de var yalnız.
Bu adam hamile kalınca böyle vurdumduymaz, ilgisiz, pişkin biri olmamıştır. Hamileyken yaptıkları başlı başına iğrenç. Kendin istedin, kendin ilgilen ne demek?
İyi ki eve gelmedim, ben de hastalanırdım mazallah, ben geziyorum diye beni kıskanıyorsun ne demek?
Tokat atıp, hırpalayıp horul horul uyumak ne demek?
Senin derdin hâlâ kolye.

Hala daha g.vat herifi savunuyorsun. Adam sana Tokat atmış! Suratını sıkmış! Kucağında 3 aylık bebek varken. Bebeğim kaydı diyorsun hala burda o herifi savunuyorsun. Dayak arsızı olmuşsun kolye derdindesin . Çüş ya. Çüüş!
Olanı anlattim savunmak diye birşey yok. Arsız değilim ona da eminim. Analiziniz yanlış malesef

Bu adam hamile kalınca böyle vurdumduymaz, ilgisiz, pişkin biri olmamıştır. Hamileyken yaptıkları başlı başına iğrenç. Kendin istedin, kendin ilgilen ne demek?
İyi ki eve gelmedim, ben de hastalanırdım mazallah, ben geziyorum diye beni kıskanıyorsun ne demek?
Senin derdin hâlâ kolye.
Ay kolye değil off. Onu sona yazdım diye öyle anlaşıldı. Onu da sordum arada. Te Allah'im. Önceki yazdıklarınızı düşüneceğim sagolun

Olanı anlattim savunmak diye birşey yok. Arsız değilim ona da eminim. Analiziniz yanlış malesef
Adamı savunuyorsunuz. Siz farkında değilsiniz. Yok şöyle karar verildi yok bu şekilde destekledi. Siz hala da adamdan nasıl boşanırım demek yerine ne yaparım diyorsunuz. Canınızın kıymeti yok çocuğunuzun da mı canının kıymeti yok? Uyku sersemi size vurucam diye el kadar çocuğa vursa o vicdanı kaldırabilir misiniz ya. Rica ediyorum biraz şöyle bi silkelenip ben ne anlatıyorum ne yaşıyorum deyip adamı postalayın.

Senin derdin hâlâ kolye.
Ay kolye değil off. Onu sona yazdım diye öyle anlaşıldı. Onu da sordum arada. Te Allah'im. Önceki yazdıklarınızı düşünecegim tesekkurler

Eşiniz sizi dövmüş farkında mısınız???

Kolyeyi satıp beğendiğiniz bir şey alın. Kayınvalidenize de sinsi bir gülümsemeyle "bak annecim senin kolyeni bozdurup bunu aldım, nasıl olmuş? sana yakıştığı kadar yakışmadı çünkü bana" dersiniz tatlı tatlı.
Kucağında bebekle dayak yiyip hala kolye soran birine verilebilecek başka bir tavsiye yok. Belli ki boşanmayacaksınız.
Kocanıza euroları göndermeye devam edin. Sizin paranızla burada gününü gün etsin. Belki bir sonraki gelişinde kolye getirir.
Tavsiyeniz beğendim. Kocama EUR gondermiyorum.

Lütfen sessiz kalmayın, tepkinizi verin, hatta darp raporu alın. Bu bir kez yapan yine yapacaktır. Siz çok değerlisiniz. Bebeğiniz de öyle. Bunu size üstelik Bebeğiniz kucaginizdayken yapabilen bir adamla daha fazla beraber olmayın.

Kendi ayaklarınızın üstünde duran güçlü bir kadinsiniz. Eşinizin zaten size bir faydası yok. Küçücük çizdiği için dertlenen bir adam daha size neler yapmaz.

Selamlar,
Eşimle 5 yıldır evliyiz, 10 yıllık ilişkimiz var. Çok da mutluyuz dışardan ancak yaşadıklarına anlam veremiyorum. Ben başka ülkede iş bulup taşındım. Nerdeyse 1.5 sene oldu. O da buraya gelmek istiyor ama henüz bulamadı. Geçen sene hamile kaldım. Çok tatlı bir bebeğimiz oldu. Ancak bu süreçte yaşadıklarım beni çok yıprattı.

- Eşim de çok çocuk istemesine rağmen doktor kontrollerinin sadece 1 tanesine geldi. Normalde TR ye gidip geliyor bazen burda olmuyor. Ama burda oldugunda da benimle kontrole gitmedi. Çocuğu ben istemisim ondan benim gorevimmis.

- Doğuma sayılı günler kala doğum hediyesi bir kolye istediğimi söyledim. Boyutu miktarı benim için önemli değildi. Ama sallamadı. Hatta beğendiğim modelleri ona atmıştım. Ama sallamadı. Doğumdan 2 hafta önce Türkiye'ye gitmişti bana hediyemi alıp gelebilirdi. Ama kendine güneş gözlüğü bakmaktan hediye aklına gelmedi. Bu arada güneş gözlüğü de benim hediyem. Özetle bana istediğim ucuz da olsa kolyeyi almadı. Halbuki yabanci ülkede tek başıma çoğu kez hiç evden çıkmadan hamilelik süreci geçirdim.

- Doğuma 5 gün kala kardeşi ile ( ilk kez yurtdışına çıkıyor diye )dünyada turistik olan ve capkinlarin takilidigi yere gittiler. Ben ağır trip attım. Sancılarım geliyordu yabancı ülkede korkuyordum. Ailem erkenden yardıma geldiler sağolsun ama onlar da hastalandilar. Ben de hastalığı kapmayayim diye odaya kapandım. Kendi yemeğimi kendim yaptım. Ailem çok mahcup oldu bir yandan da kocan nerede neden geziyor diye haklı olarak sordular. Bana dedi ki iyi ki ben yokum ben de hastalığı kapardim. Bir de ben trip attıkça sen beni ağır kıskanıyorsun ben gezebiliyorum sen gezemiyorsun diye dedi. İnanın gezmek gözümde yoktu ben dogursam yeterdi bana.

- Dün gece de emzirme sırasında bana vurdu. Annem normalde geceleri bana yardım ederdi. Bebeğimiz çok iri olduğu için gerçekten bakımı zor. Ama annem vizesi bittiği için geri döndü. Eşim de yıllık izinde. Geceleri kaldırıyorum bana yardım etmesi için. Çünkü sürekli emzir vs. Başım dönüyor. O da 2 saate 1 emzirdigim bildiği için bebeğin gazını filan çıkarmadan bekler acıkınca "hadi kalk açıktı der." Bebeği teslim edince anında uyur. Dün gece de o kadar horladı ki bebek (3 aylık) uyuyamadi. Ben de kızdım. Artık bir çözüm bul yoksa başka odaya gideceğim dedim. Bunun annesi babası geldiği için bağırarak konuştuğunu iddia etti bana sus dedi. Ben de beni dinlesen susarım yeter dedim çok horluyorsun bir çözüm bul. Tedavi ol dedim. O sırada emziriyordum. Önce sag koluma sertçe vurdu sonra tokat attı. Sus koridordalar duyacak dedi ailesi için. Ben de sinirlendim şortunu hızlıca çektim. Amacım vurmak vs değildi. Çekerken tırnağım onu çizmiş. Ufak bir çizik. Sonrasında hala ben emzirirken ağzımı kenarlardan tutup çekti. Bebek kucagimdan kaydı. Geçen hafta da azı dişimi çektirdim. Dikişlerim vardı inanılmaz ağrıyordu. Ağzımı tutunca o da acıdı baya. Beni bırakınca ben çocuğu emzirmeye devam ettim. O da anında horlaya horlaya uyumaya geçti. Sabah gelmiş beni neden geçen çizdin diye bacağını gösteriyor.

Özetle eşimin bu psikolojik baskısına dayanamıyorum. Bebeğim için güçlü olmam gerekir onu beslemem ve sağlıklı tutmam için.
Konuyu değiştirmen yaşadıklarını değiştiriyor mu? Psikolojik şiddetin yanında bir de dayak yiyosun. Hala kolyeye takmışsın. Ye dayağını al kullanılmış kolyeni besle kocanı ne diyelim? Boşanacak olan bu adamdan doğurmazdı zaten ortada koca yok ki

Kesin kafama göredir kesin. Hatta haberi bile yoktu taşınırken. Saçmalamayın tabi ki ortak karar. O sadece işsiz iş aramak istemiyor. Hem yurtdışından evden çalışabiliyordu biz bu kararı aldığımızda. Ancak yönetmelikleri değiştirdiler. İşten çıkması an meselesi

Ben sizi savundum zaten?

Ablacım sen kucaginda bebekle o tokadı yediğinde ağzını sıktığında kıyameti koparmaliydin.
Bak çalışıyorsun,zaten çocuğa sadece sen bakiyorsun ne iş yapıyor o kocan olacak herif.
Ye iç gez ohh ne güzel.
Savunmuyorum demişsin ama sen bu şiddete ya alıştın ya koçanı savunuyorsun.
Bebeğimden ayırır diye korksan senin elin daha güçlü,bebek küçük sana hiç birşey yapamaz.
Çocuk baba diye ağlıyor bahanen zaten yok.
Neden senin çıkmıyor yahu biraz dişini göster bari de adam seni iyice bogazlamasin.

Selamlar,
Eşimle 5 yıldır evliyiz, 10 yıllık ilişkimiz var. Çok da mutluyuz dışardan ancak yaşadıklarına anlam veremiyorum. Ben başka ülkede iş bulup taşındım. Nerdeyse 1.5 sene oldu. O da buraya gelmek istiyor ama henüz bulamadı. Geçen sene hamile kaldım. Çok tatlı bir bebeğimiz oldu. Ancak bu süreçte yaşadıklarım beni çok yıprattı.

- Eşim de çok çocuk istemesine rağmen doktor kontrollerinin sadece 1 tanesine geldi. Normalde TR ye gidip geliyor bazen burda olmuyor. Ama burda oldugunda da benimle kontrole gitmedi. Çocuğu ben istemisim ondan benim gorevimmis.

- Doğuma sayılı günler kala doğum hediyesi bir kolye istediğimi söyledim. Boyutu miktarı benim için önemli değildi. Ama sallamadı. Hatta beğendiğim modelleri ona atmıştım. Ama sallamadı. Doğumdan 2 hafta önce Türkiye'ye gitmişti bana hediyemi alıp gelebilirdi. Ama kendine güneş gözlüğü bakmaktan hediye aklına gelmedi. Bu arada güneş gözlüğü de benim hediyem. Özetle bana istediğim ucuz da olsa kolyeyi almadı. Halbuki yabanci ülkede tek başıma çoğu kez hiç evden çıkmadan hamilelik süreci geçirdim.

- Doğuma 5 gün kala kardeşi ile ( ilk kez yurtdışına çıkıyor diye )dünyada turistik olan ve capkinlarin takilidigi yere gittiler. Ben ağır trip attım. Sancılarım geliyordu yabancı ülkede korkuyordum. Ailem erkenden yardıma geldiler sağolsun ama onlar da hastalandilar. Ben de hastalığı kapmayayim diye odaya kapandım. Kendi yemeğimi kendim yaptım. Ailem çok mahcup oldu bir yandan da kocan nerede neden geziyor diye haklı olarak sordular. Bana dedi ki iyi ki ben yokum ben de hastalığı kapardim. Bir de ben trip attıkça sen beni ağır kıskanıyorsun ben gezebiliyorum sen gezemiyorsun diye dedi. İnanın gezmek gözümde yoktu ben dogursam yeterdi bana.

- Dün gece de emzirme sırasında bana vurdu. Annem normalde geceleri bana yardım ederdi. Bebeğimiz çok iri olduğu için gerçekten bakımı zor. Ama annem vizesi bittiği için geri döndü. Eşim de yıllık izinde. Geceleri kaldırıyorum bana yardım etmesi için. Çünkü sürekli emzir vs. Başım dönüyor. O da 2 saate 1 emzirdigim bildiği için bebeğin gazını filan çıkarmadan bekler acıkınca "hadi kalk açıktı der." Bebeği teslim edince anında uyur. Dün gece de o kadar horladı ki bebek (3 aylık) uyuyamadi. Ben de kızdım. Artık bir çözüm bul yoksa başka odaya gideceğim dedim. Bunun annesi babası geldiği için bağırarak konuştuğunu iddia etti bana sus dedi. Ben de beni dinlesen susarım yeter dedim çok horluyorsun bir çözüm bul. Tedavi ol dedim. O sırada emziriyordum. Önce sag koluma sertçe vurdu sonra tokat attı. Sus koridordalar duyacak dedi ailesi için. Ben de sinirlendim şortunu hızlıca çektim. Amacım vurmak vs değildi. Çekerken tırnağım onu çizmiş. Ufak bir çizik. Sonrasında hala ben emzirirken ağzımı kenarlardan tutup çekti. Bebek kucagimdan kaydı. Geçen hafta da azı dişimi çektirdim. Dikişlerim vardı inanılmaz ağrıyordu. Ağzımı tutunca o da acıdı baya. Beni bırakınca ben çocuğu emzirmeye devam ettim. O da anında horlaya horlaya uyumaya geçti. Sabah gelmiş beni neden geçen çizdin diye bacağını gösteriyor.

Özetle eşimin bu psikolojik baskısına dayanamıyorum. Bebeğim için güçlü olmam gerekir onu beslemem ve sağlıklı tutmam için.
Bu kadar eğitimli, iş güç meslek sahibi, kendi ayaklarının üzerinde durabilen, tek başına yurtdışına taşınma cesaretine ve özgüvenine sahip bir kadının; ayının tekinden dayak yemeyi nasıl içine sindirebildiğini anlamaya çalışıyorum.

Kendinize saygınız sıfır.
Kendinize verdiğiniz değer sıfır.
Yazık...

Selamlar,

Bu adamın kocanız olduğuna emin misiniz, bana pek koca olarak kalmak istediği hissi geçmedi. İşiniz gücünüz var. Yaşadığınız ülkede iş bulamıyorsa gitsin türkiyede yaşasın, bebeğiniz var zaten üzerine kocaya bakmak pışpışlamak zorunda değilsiniz. Anası babası sesinizi duyacak da karizması bozulacak diye size şiddet uygulayamaz. Kovun bu adamı evden, aklı başına gelmeden de geri gelmesin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X