Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Anaokulu öğretmeniyim sorularınız varsa yanıtlayabilirim..

merhabalar size bir sorum olacak benim kızım 17/09/2003 doğunlu ve bu yıl anaokuluna gidiyor sınıfın en küçüğü. 2009 eylülde 6 yaşına girecek sizce 1. sınıfa göndermelimiyim yoksa tekrar anasınıfınamı gitsin?

merhabalar size bir sorum olacak benim kızım 17/09/2003 doğunlu ve bu yıl anaokuluna gidiyor sınıfın en küçüğü. 2009 eylülde 6 yaşına girecek sizce 1. sınıfa göndermelimiyim yoksa tekrar anasınıfınamı gitsin?

Canım benim oğlum da 2003 mayıs doğumlu.2009-2010 öğretim yılında ilkokula başlayabilecek.Bunu hem anasınıfına gittiğinde öğretmeni söylemişti hem de benim açımdan da hazır olduğunu düşünüyorum.Asıl uygunluğu öğretmenleri söyleyecektir sana.unutma ki 7 Çok geç olabilir a.s.

benim kizim 3 yasinda bir seneden beri krese gidiyor.ben cok memnunum kizimda cok severek gidiyor.aceba hangi kitablari tavsiye edersiniz?

Canım benim, kızın zaten 2008 eylül ayında 6 yaşına girdi, 2009 eylülünde 7 yaşına girecek. Zaten bu sene 2003 doğumluların anasınıfı dönemi ve seneye 2009-2010 öğretim yılında ilköğretime başlayacaklar. Yani kızın için erken bir zaman değil aksine tam zamanı. Benim kızımda 20/08/2003 doğumlu o yüzden biliyorum.

mrb citir-pitir
bende senin gibi anasinif ögretmeninyim, almanyada calisiyorum :)

yası uygun ama hazırblunusluk da onemlı tabi..
öğretmeninin gorosunu alın.o hazır olup olmadığını soyleyecektırç
..

slm
benim oğlum 3,5 yaşında 19 aydır kreşe gidiyor.ama hırçın herşeyin hep tersini söylüyor ve yapıyor.aldığımız kitapları yırtıyor.oyuncakları kırıyor bir türlü engelleymiyorum
ne yapmalıyım??? şimdiden tşk.

slm
benim oğlum 3,5 yaşında 19 aydır kreşe gidiyor.ama hırçın herşeyin hep tersini söylüyor ve yapıyor.aldığımız kitapları yırtıyor.oyuncakları kırıyor bir türlü engelleymiyorum

Canım tam da inatlaşma öz benliğini kabullendirme döneminin içindesin.Öncelikle sabır hem de bolca.hırçınlaştığı konularda dikkatini başka yöne çekmeyi deneyerek başlayabilirsin.Acaba onu ne hırçınlaştırıyor bunu da tespit edersen daha iyi olur.a.s.

MERHABA,bende birşey sormak istiyorum.benim yeğenim 6 yaşında ve anaokuluna gidiyo,servis içinde arkadaşlarıyla gayet rahat konuşuyo,sonra sınfta rakadaşlarıyla gayat rahat tavırları var fakat öğretmeninin dediğine göre tahtaya kalkıp soru sorulduğu zaman bildiği halde bilmiyorum diyomuş adeta diyo öğretmeni utanıyo konuşamıyo diyo çekiniyormuş.bizde hiç bir şey anlamadık okulu çok seviyo nasıl birşeydir bu yardımcı olurmusunuz acaba sosyal fobi olabilirmi?teşekkürler

HERKES BANA BAKIYO İÇİM SICAK OLUYO DİYO,SANKİ SOSYAL FOBİ NE DERSİNİZ,

Son düzenleme:
benim derdimde hoşşum arkadaşımızınkine benziyo..kızım 6 yaşında anaokula gidiyor.evde çok aktif bir çocuk fakat dışarı çıkınca çok değişiyo yaşıtlarınla oyun oynamıyor.çok çekingen davranıyor..birde biz eşimin işi nedeniyle lefkoşaya taşındık ortam değiştiği için olabilirmi yardımcı olursanız sevinirim....

lütfen arkadaşlar desteğinize ihtiyacımız var .en azından fikirlerinizide paylaşabilirsiniz.öğretmen olan arkadaşım siz bu konuda nasıl bir uygulama yapıyorsunuz okulda bilgilendiriseniz çok mutlu olurum saygılar...

merhabalar çıtır pıtır. a.s.ben kız meslek lisesinde çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünde 10.sınıf öğrencisiyim.geçenlerde rahatsızlandım.okula gidemedim.öğretmenimiz çocuk beslenmesi dersinden ödev vermiş.:CüvCüv:gebelikte beslenmeye yönelik menü hazırlamam gerekiyor.fakat derse katılamadığım için nasıl yapacağımıda bilemiyorum.kızların anlattığına göre hem anneye hemde bebeğe yetecek kadar enerjiyi karşılaması gerekiyrmuş.bütün öğünlerin(ara öğünler dahil) hepsinin kalorilerinin toplamı
1500 kalori olması gerekmiş. cokacimcoook lütfen yardımcı olurmusun?nede olsa bu kolnularda uzmansın.cevabını bekliyorum.bu hafta içinde bitirmeliyim.çünkü anne çocuk sağlığından kuiz varmış.ona da çalışmam gerek.şimdiden teşekürler.saygılarımla

MERHABA,bende birşey sormak istiyorum.benim yeğenim 6 yaşında ve anaokuluna gidiyo,servis içinde arkadaşlarıyla gayet rahat konuşuyo,sonra sınfta rakadaşlarıyla gayat rahat tavırları var fakat öğretmeninin dediğine göre tahtaya kalkıp soru sorulduğu zaman bildiği halde bilmiyorum diyomuş adeta diyo öğretmeni utanıyo konuşamıyo diyo çekiniyormuş.bizde hiç bir şey anlamadık okulu çok seviyo nasıl birşeydir bu yardımcı olurmusunuz acaba sosyal fobi olabilirmi?teşekkürler

HERKES BANA BAKIYO İÇİM SICAK OLUYO DİYO,SANKİ SOSYAL FOBİ NE DERSİNİZ,

benim derdimde hoşşum arkadaşımızınkine benziyo..kızım 6 yaşında anaokula gidiyor.evde çok aktif bir çocuk fakat dışarı çıkınca çok değişiyo yaşıtlarınla oyun oynamıyor.çok çekingen davranıyor..birde biz eşimin işi nedeniyle lefkoşaya taşındık ortam değiştiği için olabilirmi yardımcı olursanız sevinirim....

sosyal fobi dıyemeyız su durumda.
u cocukların coğunda oluyor.
öğretmen bana soru sorduğunda ya yanlış cevap verırsem??
ya arkadaslarım bana gulerse???
bundan korkuyor cocuklar.
öğretmenının ona gore davranması gerek.öğretmenın asabıleceği bırsey bu.
ayrıca okulıoncesınde boyle tahtaya kaldırıp bişey sorulmaz.:sm_confused:
daha cok parmak kaldırnlara soz hakkı verılır.parmak kaldırmyanlarada dolaylı bır sekılde cesaretlendırılır,parmak kaldırması sağlanır..a.s.

slm

annelerın en delı lduğu donem buu. hoşgeldınızzza.s.
yasının grektırdiğini yapıyor cocugunuz..
burda iş sıze dusuyor.kesınlıkle onunla ınatlasmayın.daha cok ınat yapar,hırcınlasır..
sabredıp bu donemın gecmesını bekleyeceksınız. 4 yas cıvarında gececek,ve değişmeye başlayacaktır..a.s.

merhaba hanımlar benim baya sorunlarım var umarım yardımcı olursunuz şubat 2004 doğumlu oğlum var 2008 ocak ayından haziran ayına kadar özel kreşe gitti çalıştığımdan dolayı birde oğlum konuşmayı bu kreş sayesinde öğrendi diyebilirim 2,5 yaşında anne demeye başladı gittiğimiz doktorlar bize kreş önerdi ve bizde uyguladık 2008 eylülünde de devlet okuluna verdik 5 yaş alınıyor diye ve gidiyo isteksiz değil şöyle anlatayım kreşe giderken oğlum çok güzel uyumluluk gösteriyordu kreş sabahtan akşama kadar dı sabhaları kahvaltı öğlen yemeyi ikindi yemekleri vardı düzenli bi şekilde yiyordu kreşteki faaliyetlere katılıyordu birde kreşte görev yapan konuşma terapisti vardı oda oğlumla ilgilendi oğlum konuşmayı ilerletti bu devlet okulunda oğlum tam 365 derece dönmüş gibi değişti evde de tabi okulda faaliyetlere katılmıyor öğretmenini dinlemiyo evde dağıttıklarını toplamıyo kendinden küçükleri sevmiyor paylaşım yapmıyo yemek yemiyo okulu kötülemiyorum ama huyu suyu değişti hatta bazı annelerden şikayet aldım öğretmen ceza veriyorum onu bile yapmıyor diyor oğlumun babasıyla arası gayet iyi ben biraz disiplinden yanayım ama aşırı değil tabi yapabileceği şeyleri söylerim hep ona hikaye kitabı alıp okumaya çalışırım ama dinlemez başka şeylere yönelir boyamayı iyi yapıyor ama iş yazmaya gelince sıkıldım başım ağrıyo hastayım ben diyo yazma derken okulda öğretmenin vermiş olduğu dergilerin çalışma ekleri sizce bunlar normalmidir bu çılgınlığın başka sebebi varmıdır birde eşimle kardeş düşünüyoruz ama ben çok kararsızım daha kötü olmasından korkuyorum babayı benle paylaşmıyor arkadaşlarına benim annem benim babam diyo ne yapacağımı şaşırmış durumdayım umarım anlata bilmişimdir kafanız şişmemiştir umarım cevaplarsanız çok sevinirim şimdiden tşkrler

merhaba a.s.
benimde sorum olucak size cevabınızı bekliyorumyerimseniben
2.5 yaşında 1 oğlum var gelişimi gayet normal artık herşeyi anlayabiliyoo çoğu kelimeleri doğru kullanıyoo bir tek olumlu olumsuz kelimeleri ayırt edemiyo mesela yapmıyacağım diyeceği yere yapıcam diyoo bu normal mi?
malum 2 yaş sendromunu bizde geçiriyoruz çok hırçın her istediğinin olmasını istiyor olmayınca ağlıyor bağırıyor bize vuruyor bu nasıl aşabiliriz?
yanlız bi çocuk olduğu için paylaşmayı bilmiyor seneye yarım günlüğüne kreşe yollamak istiyorum sizce çok mu erken?
daha çiş eğitimimizi alamadık malesef deneyimlerimiz başarısız oldu önümüzdeki ay tekrar başlamayı düşünüyorum nasıl bi yol izlemeliyim sizce?(çişinin geldiğinin farkında oluyoo fakat sölemiyoo)
son olarak kardeş için etrafımızdaki herkes baskı yapmaya başladı sizce oğlum için doğru yaş hangisi olur?(bu arada ben 20 yaşındayım)
çok sordum ama bunların cecabına gerçekten ihtiyacım var şimdiden teşekkürlera.s.

madamxl rumuzlu arkadaşım.bende 2004doğumlu bir kız çocuk annesiyim aynı zamanda anasınıfı öğretmenliği yaptım.anlattınıza göre çocugunuzun durumu tepkisel.ortama alışamama arkadaşları ile iletişiminde ya da sınıf taki öğretmeninin tutumu ile alakalı olabilme ihtimali yüksek.daha önceki okuluna uyum gösteriyordu ama şimdi bir yıl daha büyüdü bunuda göz ününde bulundurmalısınız. yani çocuklarda gözlenen gelişim özellikleri.ama en büyük etken öğretmenin tutumu.ceza yı yalış zaman ve durumda verip vermedğiğni iyi inceleyin en büyük tavsiyemse çocuğunuzla iletişimi yükseltin ne istiyor neden böle davranıyor anlamaya çalısın.bol şanslar:)

merhaba canım canını sıkma dil gelişimi zaman alır yanlış sölediği kelimleri her seferinde düzeltmeli ama asla baskı yapmamalısın.inat konusuna gelince bu da çok doğal nöbet nöbet inat krizleri sebebi ise ben bir bireyim.ben varsam söz sahibiyim dedim mi yaptıracağım sınırları zorlamalıyım şeklinde düşünürler .elbette her dediğini yapmamalısınız ancak tutumlarınız tutarlı olmalı hayır lar ağladığı için evetlere dönmemeli yoksa bunu yaşam biçimi yapacak sürekli kullanacaktır.çiş mi:) çiş leri kıymetlidirrrr aslaa bırakamazlar:)) .dışkılarını kendilerinden kaybolan bir parça gibi görürler sölemez yapmak istemez hırcın davranabilirler.bu konuda anneninde tutumu önemli rol oynar baskıcı olmadan üstelemeden tuvalet eğitimini vermeye çalısın.hmm birde şunu unutmamalısın ki,her çocuğun kaslarını kontrol edebilme tuvalet eğitimine hazır olma durumu farklıdır.kardeş için se daha erken acele etme derimen uygun kardeş yaşı 4-5 yaş aralığında olandır.kal sağlıcakla umarım deneyimlerim işine yarar:))

X