Aile Planlaması Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullananların Paylaşım Alanı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
selamlar! yasmin 3 hafta kullanıp 1 hafta ara veriyoruz ya. eğer reglimizi geciktirmek istersek 1 hafta ara vermeden devam ediyoruz.. peki normalde ara vermemiz gereken bu dönemde ara vermeden ilaca devam ettiğimizde de korumaya devam ediyor mu?

kullandığın sürece korumyaa devam ediyor hayatım.bak bıraktığın zmaan bile bikaçay koruyo die duydum ama nelkadar doğrudur onu bilmyiroum.ama öyle hemen etkisini kaybetmiyor.korur yani ok:)

arkadaşlar ben yasmine doktor kontrolünde başladım ve yaklaşık 2,5 senedir de kullanıyorum.kullanmaya başladığınız an koruma başlıyor. ilk ay ara kanamalar oldu bir de geçenlerde 2 gün kadar ara kanama oldu. bunun dışında bir yan etkisini görmedim. kilo almadım aksine kanamalarım azaldı, ağrım azaldı, cildim güzelleşti.yalnız adeti geciktirmek için hapa devam ettiğinizde koruması devam etmiyor bildiğim kadarıyla yinede doktora danışmak gerek. son doktor randevumda yasminin yumurtalıklarımı çok güzel dinlendirdiğini söyledi doktorum.yani bıraktığımda hemen hamile kalma riskim çok fazlaymış.bunu da unutmayın. bırakır bırakmaz da hamile kalmayın çünkü ilacın etkileri 1 ila 2 ay arasında vücuttan atılıyormuş.bebeğinize zarar verebilirmiş bu etkiler. bilgilerinize sunulur :))

arkadaşlar ben yasmine doktor kontrolünde başladım ve yaklaşık 2,5 senedir de kullanıyorum.kullanmaya başladığınız an koruma başlıyor. ilk ay ara kanamalar oldu bir de geçenlerde 2 gün kadar ara kanama oldu. bunun dışında bir yan etkisini görmedim. kilo almadım aksine kanamalarım azaldı, ağrım azaldı, cildim güzelleşti.yalnız adeti geciktirmek için hapa devam ettiğinizde koruması devam etmiyor bildiğim kadarıyla yinede doktora danışmak gerek. son doktor randevumda yasminin yumurtalıklarımı çok güzel dinlendirdiğini söyledi doktorum.yani bıraktığımda hemen hamile kalma riskim çok fazlaymış.bunu da unutmayın. bırakır bırakmaz da hamile kalmayın çünkü ilacın etkileri 1 ila 2 ay arasında vücuttan atılıyormuş.bebeğinize zarar verebilirmiş bu etkiler. bilgilerinize sunulur :))

eft bünyeden bünyeye değişiklik gösteriyor doğrudur ama haklıda olabilirsin ya.ben arkadaşn sorusunu yanlış anlamış olablrm adet geciktirmek için kısmını tam bilmiyorum ben bırakalı dört ayı geçti ama etkisini atamadı sanırım bitürlü kalamadım :))))))))

Kızlar kullanmayın evet tüm tetkikler bakılarak başladım 1.tanesine güvenemedim 2.doktora gittim herkes yasmin dedi..1 seneyi aşkın süre kullandım.Neoldu sonuç 4 aydır bebiş bekliyorum yine gitt,im doktora yine tetkikler oldu ve sonuç adet düzensizliği yaratmış olduğunu Adet oluyorum düzenli ama miktar ve renk olarak farklılaştırdı ilaç dedi asla dedim

Siz siz olun kullanmayı her ilaç bünyeden bünyeye fark olduğu gibi ne kadar etki olmaz deselerde oluyor..

danışmak istedigim bişey dah var arkadaşlar
yasmine başlarken günün hang saatinde içelim yani sabah kahvaltıdan sonramı öglenmi akşammı yatarkenmi

yasmine başlarken günün hang saatinde içelim yani sabah kahvaltıdan sonramı öglenmi akşammı yatarkenmi

Ben hep akşam 8 de içiyorum (20:00) herkes istediği saatte içebilir ama hergün aynı saatte olmak şartıyla...Akşam bana daha uygundu yemek faslı falan bitince hemen alışkanlık oluyo zaten...Gün içinde unutabilirim diye akşam kullanıyorum ben

ya bwende acyıp kılo yaptı doymuyorum yemek yemkten domgumdan sonra kılo veryı rejım yapyım en dogal yasmın dıye mıranovayı kullanırken bana bı yan etkıs olmadan yassmıne gectım gecmez olyadım ıstahım bı turlu kesmıyorum yemek yemekten doymutorum dsureklı bıseyler emek ıstıyorumm ılk kullanmamda bu yan etkılerı yasadım bu hapı bırakıcam kullanalı bır a oldu hapım bıttı ve bı dajha yasmın hapını kullanmak ıstemıyorummm gobegım cok kotu fırladı 5 aylık hamıle gıbıyım kımseye tavsıye etmmm

Senin için en uygun zaman ne zamansa o zaman iç..Bence akşam daha iyi

merhaba ben yeni evliyim geçenlerde bi hemşire arkadaşım bana yasmin doğum kontrol hapını kullanmamı önerdi yanlız doktor tavsiyesi olmadan bu hapı kullansam bi zararı olurmu?

merhaba
yeni yasmin kullanıcısı olarak bir sorum var. doktorumla görüştüğümde benim için en iyi korunma yolunun bu olduğunu söyledi. ancak şöyle bi sıkıntım var. ben kullanmaya başladıktan sonra 1,5 aydan fazla regl olamadım. sonunda kanamam oldu ama bu seferde 15 gündür çok az az da olsa devam ediyor. bu sizce normal mi? ilk geçiş dönemi fln diye yada hapın bi etkisi mi? bu arada doktor bana kutular arasında 1 hafta ara ver fln da demedi. az önce okudum ara verilmesi gerekiyor mu gerek miyor mu ona da emin olamadım. çünkü ben kullanıma ara vermiyorum. düzenli hergün içiyorum.

farucan kullanma katiyen bu ilaç her bünyede aynı etkiyi ,yaratmayabilir..

ara vermezsen tabii adet olamazsın arkadaşım bak şimdi kutuyu bitirince 7 gün ara v erip 8.gün başlaman gerekiyor..Ahh naptın güzelim sen

ceylan peki doktor bu ilacın benim bünyeme zararlı olup olmadığını nasıl anlıyor herhangi bi tahlil veye test gibi bişey mi yapıyor

selam bayanlar bende aranıza yeni katıldım 3 aylık evliyim bu ay ilk kez yasmin kullanıyorum 15. hapı içecem bugun ve hala kanamam bitmedi sizce normalmi artık bıktım pet görmekten. lütfen yardım edin

selam bayanlar bende aranıza yeni katıldım 3 aylık evliyim bu ay ilk kez yasmin kullanıyorum 15. hapı içecem bugun ve hala kanamam bitmedi sizce normalmi artık bıktım pet görmekten. lütfen yardım edin

Biçok arkadaşımızda olan bişey bu canım merak etme bünyeye göre oluyo hormonların düzene giriyo o yüzdendir ama tabi daha ileri gider seni çok rahatsız ederse doktora görün...a.s.

yasmini bende kullandım kilo aldım ve kanamam çok oldu başka bır doktora gıtmek zorunda kaldım her bunyeye uygun degıl...

ceylan peki doktor bu ilacın benim bünyeme zararlı olup olmadığını nasıl anlıyor herhangi bi tahlil veye test gibi bişey mi yapıyor

valla canım bence doktorlar farkedemiyor ben tüm tahlillerim olduktan sonra başladım ama pişmanım...Bence en yiyisi hiç kullanmamak...

İlk kutunsa normal olabilir ama bence doktorunla bir görüş lekelenme şeklinde mi??

valla canım bence doktorlar farkedemiyor ben tüm tahlillerim olduktan sonra başladım ama pişmanım...Bence en yiyisi hiç kullanmamak...

valla bende ne yapacağımı şaşırdım herkez başka bi şey söylüyo kafam karıştı

ilacı yatmadan önce almak da iyi olabilir, böylece bi takım yan etkileri uykuda atlatmış olursunuz. unutulmaması gereken en önemli nokta yasmin kullanırken bol bol su içmeniz gerektiği(en az 2litre günde, 10 bardak) böylece hem su tutulmasını engelleyebilirsiniz hem de selülit oluşumunu. bol bol da yürüyün. iştah açılımına karşı iradeden başka yapacak birşey yok.
ayrıca 21 günden sonra 7 gün ara verip 8.gün tekrar başlamalısınız.
ilk aylarda kanamanın uzaması normal, yan etkiler 4. kutudan sonra hala devam ediyorsa doktora başvurulmalı.

X