Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Bir Anaokulundan Beklentileriniz

Anaokulundan Beklentileriniz

• yemek yemeli

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    101
Okul Öncesi Çocuklar İçin Yabancı Dil Eğitimi! Bence dikkatle okuyun!

Son düzenleyen: Moderatör:
Anaokulu ise sozkonusu en once icinde sevgi ve merhamet barindiran egitimciler olmasini tercih ederim.bazilari karsisindakinin daha cocuk oldugunu unutuyolar.elbetteki ogrensin saygi nedir bilsin ama egitim alsin ama onlar daha cok kucuk ustelikte okul hayatindaki ilk deneyimleri ve hayatlari bu ilklerle sekillenecek.bana gore anaokulunda mutlu olan cocuk diger kademede daha istekli olur

bir öğretmen olarak, kaynaklarımızın daha geniş olması lazım en başta. velilerin saygısı da çok önemli. bir veli olarak bakacak olursak da güleryüzlü ve anlayışlı bir öğretmen işin olmazsa olmazı.

Arkadaşlar bu konuyla ilgili uzman görüşlerden oluşan Anaokulu Seçimi adlı makaleyi okumanızı öneririm. Aklınıza gelebilecek tüm kriterlere uygun anne ve baba yaklaşımları hakkında doyurucu bilgiler vermekte.

arkadaşlar bir çok farklı beklenti var eğitim için böyle olmasından doğal bir durum yok açıkçası. çünkü bazı çocuklar sosyalleşmekte, bazı çocuklar dikkat toplamakta, bazıları öğrenmekte zorluk çeker. hepimiz çocuğumuz kusursuz olsun isteriz ama tabi ki bizim olduğu gibi onların da kusura var. çocuklarınıza özel eğitim modelleri benzeri durumlar için size uygun okul seçmekte size oldukça yardımcı olabilir. ben tanıdığım velileri incelemeleri için yönlendirdim. montessori okullarından, sokağınızdakji okulun içine kadar herşeyi görüp fikir edinebiliyorsunuz. çocuğunuz enerjisini atamıyorsa daha çok spor aleti olan ve bahçesi büyük okul seçebilirsiniz mesela :)

bunu öğrendiğimiz iyi oldu. istanbul karmaşasında okul bulmak oldukça zor. hele gezmek imkansız. o trafikte hiçbirine gidemiyorduk reklamlar hedefli okul seçmek için çok güzel bir yermiş. daha erken öğrenseydik keşke. artık başkalarına önereceğiz en azından onlar uğraşmasın bizim gibi :/

Okul öncesi kurumlarının yani ana okullarının amacı, çocukları ne fazla özgür bırakmak ne de fazla baskı altında tutmak olmalıdır. Ölçü önemli bu konuda yani. Çocuk için bir oyun evi değildir anaokulu. Çocukların yeri geldiğinde oyun oynayacağı,yeri geldiğinde eğitim alacağı ,kısacası hayatı öğrenebileceği bir yer olmalıdır ana okulları. Sırf oyun ya da sırf etkinlik yaptırılan bir yer olmamalı.

Arkadaşlık kurmayı öğrensin, paylaşmayı öğrensin yeterli. Gerisi zahten ilkokulda yavaş yavaş alabileceği şeyler. Çocuk evde yanlız ya da kendinden büyüklerle paylaşmayı öğrenemiyor. Aynı şekilde arkadaş olmayıda. Kendi yaşındaki arkadaşlarıyla kaynaşırsa hayata çabucak alışır diye düşünüyorum

X