Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
merhaba arkadaşlar çoook uzun zaman oldu aranızda değildim ben de yeni bir haber yok eşimin sperm testini yaptırmıştık ameliyattan önce hareketlilik % 35, ameliyat sonrası %35 altına düştü 6 ay sonraki %48 oldu dr. bu değerlerle de olur dedi ama ben ümüdimi kaybettim artık sperm sayısı falan iyi bizim harekette sorun vardı %50 olsa yeterliymiş bilmiyorum ümitsizim işteee:KK43:(((:-)kedi:

merhaba arkadaşlar benim eşimde 7 ay önce ameliyat oldu.özel hastanede yaptırdığımız için sanırım 300 civarı bi para ödedik ama devlette yaptırmak istemiştik dr un tarihi uymadı.devlette yaptırsaydık hiç ödemeyecektik.diyeceğim o ki sizden çok para isteniyor.ben olsam o kadar vermezdim.çünkü bu ameliyat oldukça basit bir ameliyat iyi bir üroloji uzmanı rahatlıkla yapıyor.

gelelim şu ilaç konusundaki sorulara.dr umuz ameliyattan 4 ay sonra verdi bize o ilacı l-arginine. o ilaç satılan bi ilaç değil.her eczanede bulamazsınız.raporlu bir ilaç.raporu olmadan vermiyor eczane.hem de o ilaç gibi bi şey değil.beyaz küçük bi kavanozun içinde.üzerinde eşimin ve dr un adı yazıyor.ha bi de ilacın ismi.tuz gibi suya karıştırıp içiyor.fiyatı 100 lira 80 inini ssk karşılıyor.varikoselo için en iyi ilaçlardan biri.isveçten geliyor sanırım.biz ilacı kullandıktan sonra henüz test yaptırmadık.ramazandan sonra yaptıracağız.ama bizim değerler ameliyattan sonra çok artmıştı zaten.hala tık yok :KK43:
arkadaşımın eşinin de değerleri düşüktü bu ilacı kullandıkları ay hamile kaldı.varikosel yoktu onlarda.

ben de bu forumdan duyup l-arginine diye bir ilaç aldık eşime. ama hiç tuz gibi değil. bildiğiniz hap şeklinde ama ilacın ismi bu. solgar firması. yanlış mı kullanıyoruz ki?

merhaba arkadaşlar benim eşimde 7 ay önce ameliyat oldu.özel hastanede yaptırdığımız için sanırım 300 civarı bi para ödedik ama devlette yaptırmak istemiştik dr un tarihi uymadı.devlette yaptırsaydık hiç ödemeyecektik.diyeceğim o ki sizden çok para isteniyor.ben olsam o kadar vermezdim.çünkü bu ameliyat oldukça basit bir ameliyat iyi bir üroloji uzmanı rahatlıkla yapıyor.

gelelim şu ilaç konusundaki sorulara.dr umuz ameliyattan 4 ay sonra verdi bize o ilacı l-arginine. o ilaç satılan bi ilaç değil.her eczanede bulamazsınız.raporlu bir ilaç.raporu olmadan vermiyor eczane.hem de o ilaç gibi bi şey değil.beyaz küçük bi kavanozun içinde.üzerinde eşimin ve dr un adı yazıyor.ha bi de ilacın ismi.tuz gibi suya karıştırıp içiyor.fiyatı 100 lira 80 inini ssk karşılıyor.varikoselo için en iyi ilaçlardan biri.isveçten geliyor sanırım.biz ilacı kullandıktan sonra henüz test yaptırmadık.ramazandan sonra yaptıracağız.ama bizim değerler ameliyattan sonra çok artmıştı zaten.hala tık yok :KK43:
arkadaşımın eşinin de değerleri düşüktü bu ilacı kullandıkları ay hamile kaldı.varikosel yoktu onlarda.

bizim kullandığımız solgar ürünlerinden olan .nasıl yani bunun bi faydası yok mu?

slmlar arkadaşlar eşim 18 ağustosta varikoselden ameliyat oldu bizimki 3 grade yazıyodu ne demekse onu da bilmiyorum.bende netten teoman cem kadıoğlunu bulmuştum muayene için temiz temiz 200 ytl yi aldılar sonra alt katında laboratuar var spermiogram için gönderiyo 260 da oraya verdik ve mecidiyeköyde kadıoğlu hastanesinde 3500 ytl ye yapıyorum eğer daha iyi yerlerde olmak isterseniz 7000 ytl ye kadar var dedi biz de mecidiyeköye gittik ve hastane dökülüyo sağlık ocakları bile inanın daha bakımlı iğrenç bi hastaneydi neyse kayıtlarımız yaptırdık bizim içimiz rahat değil tabi o kadar paraya o hastanede yaptırmak araştırmaya devam ettik sema hastanesine gittik onlarda 3500 tl dedi.ama ben bol bol dua ediyorum hakkımızda neresi hayırlıysa bizi oraya yönlendir ALLAHım diye eşim bi gün aradı ve fahit sultan mehmet araştırma hastanesine netten bak bakalım dedi devlet hastanesi ve ssk geçiyo randevu aldık 3 gün sonraya ameliyat günü verdiler her kontrol yapılıp ameliyata aldılar ve 1 ytl bile ödemeden tek kişik son derece lüks odaları olan c blokta bizi ameliyat ettiler.şimdi daha 1 hafta olmadı bakalım inşallah iyi sonuçlarımız da yazarım buraya arkadaşlar bize tavsiyeniz var mı şunu için gibi filan.ben saraçoğlundan kür satın aldım onu yapcam şimdilik.:eek:
valla bilmiyorum iki kere kürlerini denedim adet düzenim altüst oldu..keçiboynuzu içiyo eşim ama bi faydasını göremedik daha..

merhaba arkadaşlar kaç gündür hastahanelerde aeliyat için sürünüyoruz. arkadaşlarında bahsettiği gibi acıbadem 9 küsür milyar istedi ameliyat için özel sağlık sigortamız var oda 3.5 milyara kadar karşılıyo dolayısı ile orada yaptıramadık bu akşamda başka bir hastane ile görüştük doktorda anladığım kadarı ile konunun ehli mikrocerrahi yöntem ile yapacağını dolayısı ile iyileşmenin diğer yöntemlerden daha başarılı olacağını söyledi. yarın sabah ameliyata girecek eşim umarım iiii sonuçlar alırız. allah hepimizin yardımcısı olsun.

arkadaşlar bu bahsettiğiniz ilaçlar ne işe yarıyomuş sperm sayı ve hareketliliğinde artmaya mı yardımcı oluyo bilgi verir iseniz çok sevinirim.

slmlar arkadaşlar eşim 18 ağustosta varikoselden ameliyat oldu bizimki 3 grade yazıyodu ne demekse onu da bilmiyorum.bende netten teoman cem kadıoğlunu bulmuştum muayene için temiz temiz 200 ytl yi aldılar sonra alt katında laboratuar var spermiogram için gönderiyo 260 da oraya verdik ve mecidiyeköyde kadıoğlu hastanesinde 3500 ytl ye yapıyorum eğer daha iyi yerlerde olmak isterseniz 7000 ytl ye kadar var dedi biz de mecidiyeköye gittik ve hastane dökülüyo sağlık ocakları bile inanın daha bakımlı iğrenç bi hastaneydi neyse kayıtlarımız yaptırdık bizim içimiz rahat değil tabi o kadar paraya o hastanede yaptırmak araştırmaya devam ettik sema hastanesine gittik onlarda 3500 tl dedi.ama ben bol bol dua ediyorum hakkımızda neresi hayırlıysa bizi oraya yönlendir ALLAHım diye eşim bi gün aradı ve fahit sultan mehmet araştırma hastanesine netten bak bakalım dedi devlet hastanesi ve ssk geçiyo randevu aldık 3 gün sonraya ameliyat günü verdiler her kontrol yapılıp ameliyata aldılar ve 1 ytl bile ödemeden tek kişik son derece lüks odaları olan c blokta bizi ameliyat ettiler.şimdi daha 1 hafta olmadı bakalım inşallah iyi sonuçlarımız da yazarım buraya arkadaşlar bize tavsiyeniz var mı şunu için gibi filan.ben saraçoğlundan kür satın aldım onu yapcam şimdilik.:eek:

canım geçmiş olsun.....inş yakın zamanda hamile kalırsın ......buarada o ibrahim saraçoğlundan aldığın kürde ne içerio tadı nasıl acımı yoksa keçi boynuzu suyunun tadınamı benzio bana özellikle tadından bahsedermisin cnm bende istiorum ondan ama eşim içmez die soruom tadını çünkü keçi boynuzu suyunu bile içmedi tiksindi bide senden ricam bi yudum sende içermisin bayanlar tadı daha ii anlarda cewabını bekliorum cnm :icecream:

cnm o ilacın tadı nasıl kötümü içilebilir gibimi tuz gibi demişsin bu suya atılan vitaminler warya fokur fokur kaynayan aromalı ölemi tadı

ya bu l-argnine solgar sitesine girdim we araştırdım spermle ilgili bişi demio ama l-carantine ile ilgili sperm çoğaltr harekteni arttırır dio.......ilk sölediğim 20 küsürlü fiyatı diğeri 60 ama 1 aylık kullanım için

Bugün Tümlab da yapılan spermiyogramımızla Doçent Teoman Cem Kadıoğlu nun muayenehanesine gittik sonunda. KDV dahil 200 tl alıp fatura veriyorlar. Gayet şık ve düzeni bir yer, güven uyandırıyor. Doktor beyile 40 dakika kadar görüştük. Eski tahlillere baktı, Tümlab dan yapılan spermiyograma baktı ( bu da 90 tl), dopler filmine bu gereksiz yapılmış ben varikoselde dopler ile karar vermem dedi. Tüm sorularıma uzun ve detaylı cevaplar verdi ve bize varikosel konusunda ve mikrocerrahi ameliyat konusunda hazır bazı bilgi yazıları verdi. Ben tabii kadioglu.org deki ve diğer internetteki ve buradaki bir çok yazıyı okumuş olarak ve elimde bir dolu yazılı soru ile gitmiştim. Hepsine çok ilgili cevaplar verdi, çok da etkilendim, doğrusu çok karizmatik ve güven uyandırıcı bir doktor. Mesela burada konuşulan bitkisel tedavileri ve vitaminleri sordum, varikoselde ameliyat dışında hiç bir etkili tedavi yok dedi. Spermlerin hareketini arttırdığı bilimsel olarak ispatlanan herhang bir ilaç veya bitki vs. yokmuş. Sadece hormon durumu uygun olanlarda kullanılan hormon ve hormon etkileyici ilaç tedavileri varmış. Ona cebinde ameliyat parası ile gelenlerin yarıya yakınını varikoselleri olmadığından ameliyat etmiyormuş, herkese ultrason ile gereksiz varikosel tanısı koyup ameliyat ediyorlar bu da sadece ameliyatı yapana yarıyor falan dedi. Epeyce ameliyatın başarılı olmaması halinde varikoselin süreceğini ve ameliyat olanın fayda görmeyeceğini anlattı. Biz bir an önce ameliyat olmak istediğimizi söyledik, eşimi de hevesli görünce mutlu oldum fakat bize 28 Eylüle gün verdi, sık sık amerikaya filan gidiyormuş ve ameliyat listeleri de çok doluymuş. Çapada olabilirmiyiz dedik, evet olursunuz, bizde bıçak parası filan da olmaz ama bana ameliyat için ancak seneye mart ayına filan randevu alabilirsiniz ancak dedi. Sanırım Ramazan sonu hocaya ameliyat olacağız, evet ucuz değil ama aldığı rakama ameliyattan başka hastane,refakat ve 6 aylık kontroller falan da dahil. vallahi çok güvendim, içim umut doldu, hayırlısı ne diyeyim.

bende araştırdım l arginin ama solgar falan yazmıyor böyle araştırınca sperm attırıcı olarak ne işe yaradığı ve varikosele iyi geldiği falan yazıyor istersen bide böyle araştır.

bahar 1 geçmiş olsun inşallah sorunsuz geçer ameliyatınız.güzel haberkerini alırız panik yapmayın çok kolay bi ameliyat.şimdiden geçmiş olsun

ya kızlar dr klomen werdimi sizlere klomen weren drlar warmış ben içeriğini okudum spermle ilgili şey yazio dr danışmadan kullansammı acaba bişi olurmu benmm koca dr gitmio yaa hep ertelio düzelir düzelir dioo

sorularınız üzerine üşenmedim reçeteyi aradım buldum.acaba ben mi yanlış hatırlıyorum diye ama doğru l-arginine diye bi ilaç eşim 2. kutuyu kullanıyor.ama bu kavanozun üzerine yazmamışlar ismini.ayıca nasıl araştırdınız anlamadım ben google yazınca hep yabancı terimler çıkıyor.neye iyi geldiğini bilmiyorum ama tadı kötü değil fokur fokur filan etmiyor.eşim hiç tadından şikayet etmedi.sabah akşam yarım bardak suyn içine karıştırıyor.bazan de balın üstüne atıyıor.eczacı günde 2 kez bu ilaç mideye girecek nasıl istersen öle demiş ister suyla ister ekmekle ister balla...her eczanede kesinlikle bulunmuyor.eczacılara sorunca bu şu eczanede var diye gösteriyor.samsunda doğum evinin karşısındaki bi eczaneden alıyor eşim.

ya aklıma takıldı.teoman cem kadıoğluna gidenler sorsa ya bu ilacı.o ne diyor acaba?

kızlar fiyatlar çok fahiş rakamlar bu fiyatlara gidin tüp bebek yaptırın bence daha iyi olur kızlar bence bu fiyatlarla ameleiyat olmayın bizde bir yıl önce 1,500 tl verdik çift taraflı varikosel ameliayatı oldu eşim herhangi bir değişimde olmadı bence araştırmaya devam edin

Varikosel ameliyatı olup sonuç alamamışsınız ama 2 ayrı husus var burada. Acaba gerçekten varikoseli varmıydı yani tanı doğrumu kondu ve acaba ameliyat başarılı oldumu yani artık varikosel ortadan kalktımı acaba ? Bunları bilmeden bu paraya tüp bebek yaptırın dememek lazım. Hem defalarca tüp bebek denenince erken menapozdu vs. bir sürü sakıncası var, ben eşimin ameliyatından sonra 3 bebek istiyorum inşallah, her sefer o eziyeti neden çekeyim, adam olsun düzgün ameliyatını bitsin bu çile.
Ayrıca Teoman hoca kendi hastalarının maillerine cevap yazdığını söyledi, sizin için arginin ve klomeni soran mail attım cevap gelir umarım, paylaşırım sizinle.

X