Erkek İnfertilitesi Varikosel Ameliyatından Sonra Hamile Kalanlar

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar ameliyattan sonraki 7. ayımızdayız...veee 10 dk. önce hamile olduğumu öğrendim..listemiz vardı bizim,nasıl ekleyebilirim kendimi...2 ay önceki sonuca göre tüp bebek yolu görünürken,şuan hamileyim..inanılır gibi değil.......

:nazar: canım tebrik ediyorum çok sevindim :teytey: ben 1dk önce güzel haberlerinizi bekliyorum diye yazmıştım ilk güzel haber senden geldi :)) :hooray:
rabbim tamamına erdirsin dikkat et kendine...a.s.

maviruya tebrikler canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin valla umut oldu bana benim eşimde ameliyat yolunda bizde inş böyle kısa bi sürede bu güzel haberi alırız.

mavi ruya tebrikler canımm.
insallah kısa zamanda bizde alırız bu guzel haberi.

merhaba daha önceden gittiğimiz hastahanede eşimin varikoselinin 3 üncü derecede olduğunu söylemişlerdi. biz birde başka bir hastahanede yaptırmak istedik orada doktor varikoselin çift taraflı olduğunu söyledi ama ameliyat kesinlikle olmanız gerekmiyo gibi bişeyler söyledi anlamadım spermiyogram testini tekrardan istediler ama sadece özel kişiler bunu yaptığı için o hastahanede yaptıramadık.(yapan kişi sadece pazartesi ile perşembe saat 3 e kadar orada oluyorlarmış. çokda pahalıya yaptırdık renkli dopple için 350 ytl ödedik. sperm testi yaptırmadan ameliyat olacak galiba eşim çünkü şirketinden izin alamıyo fazla vaktimiz yok onun için bir an önce ameliyat olması lazım. ama doktorda bizi muallakta bıraktı. size bir önerim var güvendiğiniz hastahanelerde yaptırmanız çünkü sonuçlar 10 gün ara ile çok farklı çıktı.
kafamda çok karıştı ameliyat olmalı mı bilemiyorum. inşallah doğru karar verip hepimiz hayırlı sonuçlara ulaşırız.

:teytey::teytey::teytey::teytey:
kızlar ameliyattan sonraki 7. ayımızdayız...veee 10 dk. önce hamile olduğumu öğrendim..listemiz vardı bizim,nasıl ekleyebilirim kendimi...2 ay önceki sonuca göre tüp bebek yolu görünürken,şuan hamileyim..inanılır gibi değil.......

:teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey::teytey:
canım çok tebrik ederim valla moral oluyosunuz bize sorunsuz bi hamilelik kolay bi doğum ve hayırlı sağlıklı evlat diliyorum............
darısı başımıza bu mübarek günlerde inşallah

mavıruya rabbım hayırlısıyla kucagına aldıgın gunlerıde gostersın ınsallah.ne guzel canım ya.ıkı ay oncekı testın sonuclarını yazarmısın zahmet olmassa.ay bak heyecanlandım sımdı.bızımde uc ayımız doldu.allah ısteyen herkese tez vakıtte nasıp etsın ınsallah..

mavi rüya tebrkler sağlıcakla kucağına alırsın işallah:ecrin_bebek:

mavirüya tebrikler canım..çok sevindim valla..Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..

mavirüya okudum ben de çok seevindim canım..bize de umut oldu gerçekten..Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım.

mavi rüya canım tebrik ederim darısı başımıza inşallah hayırlısıyla,canım eşinin en son değerlerini yazarmısın sorun olmazsa

yaa süper bi haber mavi rüya tebrikler allahım hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin darsıda tüm isteyenlerin hepimizin başına...:)))))))))))

canım uyguladığınız bir kür varmı canım

mavi rüya tebrik ederim siteye girdiğim şu üçüncü günde böyle bir haber almak beni heyecanlandırdı ve sizin adınıza da çok sevindim. allah sağlıkla kucağınıza almayıp nasip etsin. tebrikler.

tebrikler mavirüya:)
yumurtlama günlerine özellikle dikkat ettiniz mi ,yoksa rastgele mi oldu?

yumurtlama günlerine dikkat ettik,hani içimiz rahat etsin diye,yoksa bişey olmasını beklemiyorduk..çünkü 2 ay önce doktor bu sonuçlarla aşılama dahi mümkün değil,boşuna para verip umutlanmayın dedi..2 aylık tedavi verdi,ağustos sonunda kontrole gel dedi..klomen+L argının+evicap bu iki ayda ilaçlar dışında hiçbirşey kullanmadık..sadece doktor bol balık ye dedi,ama haşlama yada buharda pişmiş,yani kızartma olmayacak..şimdi eşimin sonuçlarını yazayım size kısaca..
toplam sayı 21 mly
ml deki sperm sayısı 8 milyon
ileri hareketli %1
ilerleyici,daha az hızlı %17
orta zayıf hareketli %21
yerinde hareketli %20
hareketsiz % 40
yani işe yarar sperm sayısı % 18..............
normal morfolojiye sahip sperm sayısı %14...gerisi bozuk..
ve teşhis olıgoastenoteratozoospermıa
sonuç böyleydi kızlar..artık ilaçlar mı işe yaradı,ameliyatın 7. ayındayız değerler kendiliğinden mi düzeldi,ya da allahın mucizesi midir bilmiyorum...umudumuzun bittiği yerdeydik..

hatta çok ilginçtir..idrar testini yaptıktan yarım saat sonra doktorun muayenehanesinden aradılar (benim doktor) omü de tüp bebek merkezi faaliyete girmiş,doktorun ilk aklına gelen birkaç hastadan biri ben olmuşum..tüp bebek için çağırdı sekreteri beni..bende durumu söyledim,yarın gelin kan tahlili yapalım dedi..içlerine mi doğdu acaba...bu arada samsunlu arkadaşlara duyurulur..fakültede tüp bebek merkezi resmen açılmıştırrr..

mavi rüya tebrikler cok sevindim gerçekten bize umut oldun benim eşimde klomen kullanıyo ama bizim sperm tahlilimiz sizinkinden iyi baya. cok mutlu oldum rabbim :nazar:lardan korusun tez vakitten kucağına alırsın bugün güzel bir haber aldım günüm güzel gececek:teytey:

merhaba daha önceden gittiğimiz hastahanede eşimin varikoselinin 3 üncü derecede olduğunu söylemişlerdi. biz birde başka bir hastahanede yaptırmak istedik orada doktor varikoselin çift taraflı olduğunu söyledi ama ameliyat kesinlikle olmanız gerekmiyo gibi bişeyler söyledi anlamadım spermiyogram testini tekrardan istediler ama sadece özel kişiler bunu yaptığı için o hastahanede yaptıramadık.(yapan kişi sadece pazartesi ile perşembe saat 3 e kadar orada oluyorlarmış. çokda pahalıya yaptırdık renkli dopple için 350 ytl ödedik. sperm testi yaptırmadan ameliyat olacak galiba eşim çünkü şirketinden izin alamıyo fazla vaktimiz yok onun için bir an önce ameliyat olması lazım. ama doktorda bizi muallakta bıraktı. size bir önerim var güvendiğiniz hastahanelerde yaptırmanız çünkü sonuçlar 10 gün ara ile çok farklı çıktı.
kafamda çok karıştı ameliyat olmalı mı bilemiyorum. inşallah doğru karar verip hepimiz hayırlı sonuçlara ulaşırız.

canım,durumunuzu tam bilmiyorum.ama her varikoselli ameliyet olmalı diye bir kural yok canım.eğer 1 yılda çocuk sahibi olamadıysanız yada eşinde ağrıya sebep oluyorsa,ayrıca spermiyogramda düşüklük varsa ameliyat olmalı.çünkü varikoseli olupta çocuk sahibi olan var.bazı durumlarda sperm üzerine etkisi yoğun olamaya biliyormuş.izini alması problem demiştin ama bence tekrarlayın derim ben testi.başka bir yerde yaptırın.bütün gün izin almasına gerek yok.test verme işlemi uzun bir süreç değil biliyorsun.hakkınızda hayırlısı olsun.

X