Kilo sorunu olup hamile olanlar yada hamile olmak isteyenler buraya!

k.aysesahin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2008
21
0
Doktorlar bu konuda fazla endişeli davranıyorlar ya da bana öyle geliyor! benim biraz kilom var ve bir türlü veremiyorum. Hamileliğide fazla geciktirmek istemiyorum. Kilo sorunu olup hamile kalan ve doğum yapan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim!:CüvCüv:

benim baya bi fazla kilom var... hamile kalmak istiyorum.
bazen çok kararsız kalıyorum caba kilomu versem önce yok hamile kalmaya bakıyım vakit kaybetmiyim diyorum ama bu kiloyla hamile kalmam da zor olacak galiba... amannn zaten bugün regl oldum... moralim bozuk kilo meselesi iyice sinirlerimi oynatıyo...

tabi etki eder ama kısmet işi bunlar ya cevremde cok insan var( örnek teyzemler benim) kilolu hemende hamile kalabiliyolar allah büyük.....

hiç alakası yok bence ALLAH vercek oldumu verir rabbim ben 40 kilo ile 2 kere hamile kaldım birincide 39falandım hemde doktorum şaşırıyor bana nasıl bu kiloyla hamile kalabildin diye
ayrıca benim 100 kilo ile hamile kalan tanıdıklarım var

Evet kilo sorun gibi gözüksede hiç alakası yok sadece annenin rahat olması için fazla kilo istemiyor dr lar bende kilolu hamile kaldım hemde 2 senedir istiyordum son 1 senedir tedavi gördüm ama dr bana kilomla ilgili hiçbir sitem bile etmedi başka bayanlara çıkıştı biraz ama benim yaşımdan dolayı kilo vermeme vaktim olmadıgından anlayışlı davranıyordu.
Rabbim vaktini zamanını biliyor tam ümitlerimi kaybettigim anda geldi bebegim allah herkese nasip etsin

Ben de kilolu bir anne adayıyım. 7 aylık hamileyim 97 kiloyum. hiç sorun yaşamadım. bu arada yaşımda 36. ilk hamileliğimi de 95 kiloda yapmıştım. doktorumun kiloya hiç takıntısı yok bu yüzden çok rahatım. bir de kilolu annelerin çocukları kilolu olur diyorlar, benim oğlum 7 yaşında normal boy ve kiloda. tamam kilolu olmak iyi birşey değil ama türlü sebeplerle alınan kiloları vermek çok zor ancak yaşayan bilir.

canım aşırı kilodan benim dayımın gelininin yumurtlatıkları yağ bağlamıştı ve 8 sene hiç zayıflamak için çaba göstermedi ve en sonunda zayıfladı şimdi7 yaşında kızı var bu gelinimiz tabi 100ün üzerindeydi benim abimin karısıda 84 kiloydu hamile kaldığında ve 11 kiloda öyle aldı ve şuan 4 yaşında oğlu var diycem üzülmen anlamsız bende 56 kiloyum ama 7 yıldır çocuğum olmuyor ya allah verecek canım biz çaba gösterelimde o yeter

arkadaşlar çok teşekkür ediyorum! gerçekten ihtiyacım vardı! acayip takmıştım kafayı bu duruma! 2006 eylülde evlendim. biraz balım etliydim ve kasımda hamile ollduğumu öğrendim ama maalesef 20 şubat 2007 de bebeğim ölü olduğu için kürtajla alınmak zorunda kaldı. eşim ve ben 5 aydır çocuk istiyoruz haliyle ogünden sonra biraz daha kilo aldım. dr' biraz takıntılı riskli falan diye kilo sevmiyor ve benide endişelendiryor. :nazar: hepinize teşekkür ederimkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

benimde fazla kılom var hamıle kalmak ıstıyorum. ama kilolu hamıle kalıp bebege ya da bana bir sey olur mu die dusunmekten kendımı alamıyorum.evlılıgımde 4.senemız bıttı 5.seneye gırdık hep benım kılo sorunum yuzunden bebek ısını erteledık ama benım kılo verecegım yokkafamçokkarıştı esımde artık hamıle kalmamı ıstıyo ne yapacagım bılmıyorum:uhm:
kılolu hamıle kalan arkadaslar bıze tavsıyede bulunup deneyımlerını anlatsa??

tabi etki eder ama kısmet işi bunlar ya cevremde cok insan var( örnek teyzemler benim) kilolu hemende hamile kalabiliyolar allah büyük.....

bende doktoruma halam 100 kiloyla hamile kaldı ben neden kalamıyorum dedim herkezin vücut yapısı farklı dedi kilolu olur rahime zarar vermez ama senin rahim tamamen yağ bağlamış ve çökertmiş dedi bende 83 kiloyum 10 gün oldu diete başladım çoooookkkkkkkkkkkkk istiyorummm çookk anne olmayı birde doktorum yağlanma yumurtanın kalitesini bozuyor dedii herkez için hayırlısıı .....

benim baya bi fazla kilom var... hamile kalmak istiyorum.
bazen çok kararsız kalıyorum caba kilomu versem önce yok hamile kalmaya bakıyım vakit kaybetmiyim diyorum ama bu kiloyla hamile kalmam da zor olacak galiba... amannn zaten bugün regl oldum... moralim bozuk kilo meselesi iyice sinirlerimi oynatıyo...

doktorumun tavsiyesi sadece hamile kalmayı değil rahat bir hamilelik geçirmek için kilo versen daha iyi olur dedi bana ..........

ben de kiloluyum ve hamileyim doktor bide yatak istirahati verdi üstüne :) iyice şişicem yani ama sağlık sıkıntım yok allahtan :KK49::KK49:

X