İki kişi arasında kalmak.....Zor bir durum:((

İki kişi arasında kalmak zor canım ya, sevmediğin bir insanla evlen demiyoruz ama ,ne bileyim sevdiğin kişi safranboluda sen başka bir şehirde,oğlanın aileside safranboludadır,kayınvalidenle aynı şehir,ailen uzakta,sorun yaşadığında sıkıntı olacak,ha tabi herşeye olumsuz bakmamak lazım,belki akraban olan çocuklada anlaşamayabilirsin
benim kafama takılan sevdiğin insanla hep telefonda görüşüyorsun,gelip gitmeler az oluyordur,ne kadar tanıyorsun ki onu, yada bilmediğin bir şehirde,tanımadığın ailesi ile yaşamaya hazırmısın?
Askere gidene kadar sık sık istanbuldaydı.Öncesinde zaten üniv için burada kalıyordu.Sık sık görüşüyorduk yani.Okuldan sonra askerliği aradan çıkartmak istedi.Memleketinde kendi işyerleri var onu işletiyor abileriyle.Abisiyle muhabbetimiz oldu nette.Ailesine açıkladığında senin sevdiğin kız bizim kızımızdır demişler.İnançlı sağlam insanlar gibi gözüküyor.Tabi içlerine girmeden bilemezsin.Bende bu yüzden korkuyorum zaten.

merhaba zor durumun arkadaşım ama sonuçta sen o insanı seviyosun kalbinin sesini dinle derim ben sana ama annen de var bi yandan sevdiğin insanı annene anlatsan belki anlayışlı olur

Annemin teyzesinin torunu oluyor kendisi.
ileride neler yaşanacağını bilemem albette.Yakınım dersin seni rezil eder.Uzak dersin seni vezir eder.Hiç belli olmazki.

Kendin ettin kendin bul lafını duymak başka siz yaptınız vebalide sizin boynunuza diyerek evime geri dönebilmek başka diye düşünüyorum.

O zaman ne desek boş canım ne olsa sen evlenirim gönülleri olur yarın öbür günde işime gelmezse ayrılırım düşüncesini benimsemişsin.

Pehhh yani benim gönlüm kırıldıktan sonra ailemin gönlü olsa ne yazar. Başlarım ben öyle gönüle afedersin ama.

O zaman ne desek boş canım ne olsa sen evlenirim gönülleri olur yarın öbür günde işime gelmezse ayrılırım düşüncesini benimsemişsin.

Pehhh yani benim gönlüm kırıldıktan sonra ailemin gönlü olsa ne yazar. Başlarım ben öyle gönüle afedersin ama.

Ailemin gönlü olmazkende ben nasıl mutlu olabilirim?Ailenizi 3 gün 5 gün tanıdığınız biri için kırmayın üzmeyin diyorlar hep.

Yarın birgün işime gelmezse ayrılırım düşüncesinide benimsemişsin ne demek?Öyle bir düşüncede olsaydım hiç beklemezdim evlenirdim.Neden dert yanıyorum sizlere neden sanal ortamda içimi rahatlatmaya çalışıyorum sanıyorsunuz?

Ben kendimi savunabilirim demek istedim orada.

canım bana sen ikisinide ölee delicesine sevmio gibi geldin..
yani birini gerçekten cok seviosan zorlanmazsın ki seçimin tercihin zaten bellidir..
ama kalbinin sesini dinle..sen yine bakrsın annene...
ama bi ömrü biriyle paylaşmak kolay değil..
keşke demiyecceğin bir şey yap bence..

canım bana sen ikisinide ölee delicesine sevmio gibi geldin..
yani birini gerçekten cok seviosan zorlanmazsın ki seçimin tercihin zaten bellidir..
ama kalbinin sesini dinle..sen yine bakrsın annene...
ama bi ömrü biriyle paylaşmak kolay değil..
keşke demiyecceğin bir şey yap bence..

Kalbim başka mantığım başka şeyler söylüyor :KK43:((

Pekiii sana 3-5 gün tanıdığım biri için birbirinizi kırmayın diyenler ailenin senin üzerine istemediğin bir evliliği dayatmasını ne kadar mantıklı buluyorlar.Bir insanı büyütüp o yaşa getirmek hayatının en önemli kararını onun rızası olmadan almak mı demekmiş onlara göre?

Ben sana demiyorum ki 3-5 gün tanıdığın biri ile evlen kaldıki sen duygularından emin bile değilsin. Korkuyorsun.
Emin olsan zaten dikilirsin ailenin karşısına sevginin savunmasını yaparsın.

Belki laflarım biraz iğneli gibi geliyor sana ama demek istediğim şu ki ailenin istediğini yapıp mutlu olursan ne ala umarım öyle bir şey olursa da çok mutlu olursun ama ya olmazsa sanma ki vebali sizin boynunuza diyipte ailenin yanına döndüğünde sanmıyorum ki eski sevgin, saygın kalsın ailene karşı.

Bi önceki mesajında az buçuk sitem etmişsin ama "Kendin ettin kendin bul lafını duymak başka siz yaptınız vebalide sizin boynunuza diyerek evime geri dönebilmek başka diye düşünüyorum." bu yazıdan ben böyle anladım eğer yanlış anladıysam affola seni yargılamak haddime değil sonuçta.

bunca zaman aklın nerdeydi ki :nazar:
niye hayatına sevdigin biri girdikten sonra diğer tarafı kestirip atmadın
olmayacaginin sinyallerini vermedin ailene cevrene karşı tarafa?
yumurtaya kapıya dayandıktan sonra aklımız başımıza geliyor hep...

Canım bence sen o kişiyi sevip sevmediğinden de pek emin değilsin...Bi insanı ya seversin ya sevmezsin ortası yoktur bunun.Seninki daha çok mantık ve duygular arasında kalmaya benziyor bence.Kavun değilki dibini koklayalım kimin ne olduğunu anlayalım.Ama herbiri bir risk başlı başına.ama sen her bir riski alacak cesarette olmalısın.Bu hayatın her safhasında geçerli bir kural.Benim tercihimdi sonuçlarınada ben katlanıcam diyebilmek lazım.ayrıca internetten tanıştığın çocuğuda bugune kadar tanıyabilmiş olman gerekir diye düşünüyorum.Belki uzakta ama annene akrabanızın oğlunun sahip çıkmayacağı kadar sahip çıkacak belki.Bence sorgulayacağın şey vicdan ve merhamet olmalı.Hangisi daha merhametli hangisinin insani değerleri daha fazla, hangisi ayaklarının üstünde daha dik durabiliyor,daha mücadeleci...
Zor bir durum belki ama önüne dök hepsini ve bir karar wer daha sonrada o kararın için mücadele et ama sonuna kadar...En ufak bir sorunda keşke öbürü olsaymış deyip hayatını zindan etme kendine daha sonra...

bunca zaman aklın nerdeydi ki :nazar:
niye hayatına sevdigin biri girdikten sonra diğer tarafı kestirip atmadın
olmayacaginin sinyallerini vermedin ailene cevrene karşı tarafa?
yumurtaya kapıya dayandıktan sonra aklımız başımıza geliyor hep...

Olacak da demedimki.Ailemin çevremin yakıştırmasıydı bu.Ben olmaz gözüyle baktım ama çocuğun okulunu bitrimesini felan beklediler belkide sonradan kararımın değişeceğini felan düşündüler.

@MyLO haklısınız her konuda.Ben zaten haksızsınız demiyorumki ben ikilemde kaldım ailem mi sevdiğim insan mı diyorum.Şu an ailem gibi gözüksede diğer kişiyle olacak anlamına gelmiyor.

@rebekas değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Dediğiniz gibi mantık ve duygu arasındayım.Bir karar verip kararımın arkasında duramıyorum.cesaretim yok.Karmakarışık bir durumdayım.

Rabbim hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı, gönlümüzde olanıda hakkımızda hayırlı eyler inşallah.

Hayırlı cumalar.

Bak arkadasım verecegın karar tum hayatını yonlendırecek.evlılık uzerıne burada acılan forumları bır oku kayınvcalıde,gorumce es vs vs bunlarda cıkaracagın onemlı dersler var almak ıstersen.burası toplumumuzun kucuk bır kesıtı,burda okuduklasrın sana cok guzel fıkırler verebılır.her ıkı adayı buradan cıkardıklarınla irdele.sevdıgım dedıgın ınsanın aılesı ve kendını evlenıp kendı alıenden uzakta onlarla yasayabılecekmısın.onu bulundugu sehırdeyken senı hep koruyacagına orda senı kımsen olmadıgı ıcın ezdırmeyecegıne tam olarak ınanıyormusun.mesela aılesı ve sen söz konusu oldugunuzda hangınızı secer.sınırlı demıssın bunuda ıyıce dusun.bak burda bırcok arkadasımız kayınvalıdelerını falan anlatıyor.dogumun olacak mesela anneler senın evınde rahatlıkla kalabıleceklermi.yada babam yok dıyorsun yarın bırgun annene bakmak durumunda olsan sana anlayıslı olacaklarmı.benımde babam vefat ettı ve annenı cok ıyı anlıyorum.benım esım allahtan ıyı bır ınsan ve aııleme sahıp cıkıyor.ya olmasaydı.su an annem benım yanımda kalıyor kardesım askerde oldugu ıcın esım ıyı bırı olmasaydı annem evımde asla kalmazdı ve ben onu memlekette sahıpsız bıraksaydım olurdum kahrımdan.sevmekle bıtmıyor hersey burda cok severek evlenen ne cok ınsan var eslerınden gorduklerı ezıyetı anlatıyorlar.sen sevgıyı degıl kısılerı ıncele ve oyle karar ver.eger akraban olan ınsana karsıda bırazda olsa yakınlık duyuyorsan kı var gıbı algıladım.bı dusun.
Ayrıca calıstıgını soylemıssın.sevdıgın cocugun memlekeetıne gıttıgınde de calısabılecekmısın.hayat ınsana neler getırı bılınmez kendı ekonomık ozgurlugun elınde olsun.ben calısmıyor olsam anneme yada kardesıme ıhtıyacları durumunda bu kadar rahat yardım edemezdım.ve annem ben calıstıgım ıcın evımde rahat rahat yemek yedıgını soyler hep.
Allah yardımcın olsun.

mantik evliligi bence dogru degil hayatinda bi kez olmasini istedigin bir seyi dogru yada yanlis sevdiginle yapmak daha mantikli mantik evliligi yapip mutsuz olmaktansa ask evliligi yapip mutsuz olmak daha iyidir hic dilse sevdim dersin duygularini yasamak lazim arkadasim ayrica akrabanin iyi oldunuda bilemezsinki disardan gozuktugu gubu degil hickimse :KK66:

Bak arkadasım verecegın karar tum hayatını yonlendırecek.evlılık uzerıne burada acılan forumları bır oku kayınvcalıde,gorumce es vs vs bunlarda cıkaracagın onemlı dersler var almak ıstersen.burası toplumumuzun kucuk bır kesıtı,burda okuduklasrın sana cok guzel fıkırler verebılır.her ıkı adayı buradan cıkardıklarınla irdele.sevdıgım dedıgın ınsanın aılesı ve kendını evlenıp kendı alıenden uzakta onlarla yasayabılecekmısın.onu bulundugu sehırdeyken senı hep koruyacagına orda senı kımsen olmadıgı ıcın ezdırmeyecegıne tam olarak ınanıyormusun.mesela aılesı ve sen söz konusu oldugunuzda hangınızı secer.sınırlı demıssın bunuda ıyıce dusun.bak burda bırcok arkadasımız kayınvalıdelerını falan anlatıyor.dogumun olacak mesela anneler senın evınde rahatlıkla kalabıleceklermi.yada babam yok dıyorsun yarın bırgun annene bakmak durumunda olsan sana anlayıslı olacaklarmı.benımde babam vefat ettı ve annenı cok ıyı anlıyorum.benım esım allahtan ıyı bır ınsan ve aııleme sahıp cıkıyor.ya olmasaydı.su an annem benım yanımda kalıyor kardesım askerde oldugu ıcın esım ıyı bırı olmasaydı annem evımde asla kalmazdı ve ben onu memlekette sahıpsız bıraksaydım olurdum kahrımdan.sevmekle bıtmıyor hersey burda cok severek evlenen ne cok ınsan var eslerınden gorduklerı ezıyetı anlatıyorlar.sen sevgıyı degıl kısılerı ıncele ve oyle karar ver.eger akraban olan ınsana karsıda bırazda olsa yakınlık duyuyorsan kı var gıbı algıladım.bı dusun.
Ayrıca calıstıgını soylemıssın.sevdıgın cocugun memlekeetıne gıttıgınde de calısabılecekmısın.hayat ınsana neler getırı bılınmez kendı ekonomık ozgurlugun elınde olsun.ben calısmıyor olsam anneme yada kardesıme ıhtıyacları durumunda bu kadar rahat yardım edemezdım.ve annem ben calıstıgım ıcın evımde rahat rahat yemek yedıgını soyler hep.
Allah yardımcın olsun.

Teşekkür ederim yorumunuz için.Benim korkumda sizin saydıklarınız.Yıllarca flört edip birbirlerini tanıyamayan çitler var.Çok severek evlenip evliliğin ilk aylarında sorunlar yaşamaya başlayanlar, ah ben ne yaptım diyenlerle dolu etrafımız.Kişileri incelediğimde akrabam olan daha mantıklı gibi ama tabi sonradan değişir mi bilemem.

@@§! sizde haklısınız.Offf offf senağlama

sevdiğini alıp mutsuz olanlar,ailesinin istediğini alıp mutsuz olanlardan fazla.aileni çizersen allah korusun olumsuz bir durumda gidecek kapın kalmaz,çocuk iyi bir insan diyorsun ve seni seviyormuş,ama senin o çocuğu da düşünmen lazım sadece kendini değil,onu mutsuz edip sevgisine karşılık veremeyeceksen,aklın diğerinde kalacaksa,adamcağızın hayatını yakma,onun ne suçu var o da mutlu olmak sevilmek ister,kendinden başkalarını da düşün hele bunlar masum insanlar ise...

cok zor bir durum evet
ama sen sanki iki tarafada ümit vermissin gibime geldi
yani akraban olana ve nette tanistiina
sanki biri yedek olsun diye düsünmüs gibisi
ama dedigim gibi basta akraban olana ümit vermemis olsan akrabalarin ve annen olacak gözüyle asla bakmazlardi
yinede kalbinin sesini dinle yasin kac bilmiyorum ama bunlari düsündügüne göre
olgun düsüncelere sahipsin
ve en dogru karari vereceginden eminim
ayrica annenin istedigiylede kendi istedigin ilede
ilerde sorun yasayabilirsin bunu ya anlasamazsak diye düsünme
insallah olmaz ama ikisiylede anlasamadigin konular olabilir
hakkinda hayirlisi canim

cok zor bir durum evet
ama sen sanki iki tarafada ümit vermissin gibime geldi
yani akraban olana ve nette tanistiina
sanki biri yedek olsun diye düsünmüs gibisi
ama dedigim gibi basta akraban olana ümit vermemis olsan akrabalarin ve annen olacak gözüyle asla bakmazlardi
yinede kalbinin sesini dinle yasin kac bilmiyorum ama bunlari düsündügüne göre
olgun düsüncelere sahipsin
ve en dogru karari vereceginden eminim
ayrica annenin istedigiylede kendi istedigin ilede
ilerde sorun yasayabilirsin bunu ya anlasamazsak diye düsünme
insallah olmaz ama ikisiylede anlasamadigin konular olabilir
hakkinda hayirlisi canim
Zaten hata yaptığımı kabul ediyorum.ilk başta olabilir gözüyle baktım ümitte verdim.Ama bilemzdim sonradan karşıma birinin çıkacağını.O dönemler küçüktüm lay lom geliyordu herşey.Ailemde şimdi o insanda ısrar ediyorlar :KK43:(

valla canim cok zor bir durum
ama dedigim gibi su an akli basinda biri olarak gördüm seni
zamaninda bizde lay lay lom süreleri gecirdik
ama mühim olan simdi dogru ve akli basinda kararlar vermek
ve bence bu sende var yani kendin icin
en dogru olani seni bilirsin
örc tart ve ona göre karar ver
umarim hakkinda hayirlisi olur

bence eline bir kağıt kalem al belli başlı konular ele al bu konularda ikisininde artısını eksisini yaz.
hangisinin artısı çok sa onu seç.

X